Skoči na vsebino

Čiščenje vplinjačev


Priporočene objave

Torej, to temo odpiram z namenom zbiranja koristnih nasvetov za čiščenje vplinjačev. Upam da se ne bo preveč smetilo in nakladalo o vsem drugem, le o bistvu ne .)

Bi pa sam imel sledeči vprašanji.

Ali kdo izmed vas uporablja tekočino za čiščenje vplinjačev in če jo, kje se dobi (morebiti še cena)?

Če uporabljate kakšne druge metode (npr. žice), kateri material se zdi primeren? Zaenkrat sem na medenini, ker trša kovina poškoduje reč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno čistim vplinjače z čopičem, in bencinom, oz. nitro razredčilom.. dam ven vse dize, pa vse prečistim, na koncu pa celega na kompresor prepiham.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo zunanjost z čopičem da v kako luknjo ne spravim smeti iz zunanjosti,pol vse dize vun in z kompresorjem spiham,na koncu pa se potegnem z kominirkami vun oni dve ko sta cevki za olje in bencin gor nareti pa še tisto spiham....no sicer pa je ticko ze vse povedal,sem mogo nekaj napisat,nimam kaj za delat :D :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celi uplinjac se rastavi in se da vsak del posebej v bencin potem pa spiha z kompresorje in je to to...Nevem kaj je tukaj tako tezkega?Ko sploh ne rabis vrhunskega znanja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa ko se ti bo zamasilo nekaj,pa nes cisto? Al bos kupo novi ferg al kak? no eni pac delate po svoji pameti :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko se ti bo zamasilo nekaj,pa nes cisto? Al bos kupo novi ferg al kak? no eni pac delate po svoji pameti :wacko:

Pol pa bom našo nekoga ko se mu da to delat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Eno vprašanje. Razstavil sem vplinjač od A 35 kolikor se je pač dalo. Moja terminologija je mogoče pomanjkljiva, ampak mislim, da boste vseeno vedeli o čem govorim. Če pogledam skozi glavni kanal, koder gre zrak in se potem zmeša z benzom, je opaziti medeninasto cevko z dvema luknjicama. A je to reč mogoče spraviti ven ali pa je tako fiksna, da bi jo nujno poškodoval, če bi preveč drezal s kleščami?

Še nekaj. Je po vaših izkušnjah nujno potrebo prepihati dize s kompresorjem ali pa bi pihanje z usti zadostovalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega še se nisem loteval, samo vem da gre to ven, zbij pa jo z izbijačem, samo ne z tako velikim kot je na sliki:D

izbijacmatrice.jpg

Popravljeno . Popravil ||cheff||
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega še se nisem loteval, samo vem da gre to ven, zbij pa jo z izbijačem, samo ne z tako velikim kot je na sliki:D

izbijacmatrice.jpg

Nimam izbijača. Sicer si tudi ne predstavljam, kako bi šlo do ven, saj je dostop do bronaste cevi možen samo skozi "vhodno" luknjo, nasprotni konec je popolnoma zaprt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa misliš da so ga not dobili??

pa poslikaj ti malo to.

Nimam digitalca :)

Nič, bom jaz to kar spihal ob priliki. Kako pa večina folka dela? Spravi ven to medenino ali jo pusti notri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta igla gre komot ven...malo levopa desno migaj pa bo ze ven prisla, samo pazi da je ne izgubis, pa zapomni si kak je blo kaj nareto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri vplinjačih. Preučeval sem to reč in kolikor vidim, dodajanje gasa povzroči le dviganje zapore, torej veča pretok zraka. A količina bencina v mešanici je pa konstantna? Ker prav nikjer nisem opazil ničesar, kar bi doziralo benz. Torej, ko je govora o nastavljanju vplinjačev, kaj se pod tem razume in kje se nastavlja doziranje benza?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benz tece kot tece, pretoka ne mors nastavlat, lahko se samo kaj z dizami poigras, nastavlas samo pretok zraka, dize... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benz tece kot tece, pretoka ne mors nastavlat, lahko se samo kaj z dizami poigras, nastavlas samo pretok zraka, dize... .)

Okej, hvala. Se mi je kar zdelo, da bo tako. Ampak o čem je pa fora kao boljših vplinjačev. Sploh pri motorjih, npr. K&N ? Saj v bistvu gre samo za večjo/manjšo dizo&pretok zraka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za K&N nevem, sicer pa bistvo je, da vecji ferg je vecja diza, vecji pretok zraka torej vecji dovod benza, torej vec moci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za K&N nevem, sicer pa bistvo je, da vecji ferg je vecja diza, vecji pretok zraka torej vecji dovod benza, torej vec moci :)

Ampak dizo bi itaq lahko zamenjal pri istem vplinjaču. Pač privijačim eno z večjo luknjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kakšne zbijate :slap: če daš večjo dizo v fergazer kot je bila ali pa majnšo mo to moped ali skuter v visokih obrati zamorilo (sploh ne pride v obrate ker ga prej zamori) benzin pa ne teče kar tako!!!! zrak ki ga moped vleče iz okolja se mora z gorivom zmešati v pravem razmerju ker če ne bo motor klenkal. kar pomeni da če več zraka motor vleče potem z zrakom vleče več benza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!