Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

Danes pozno popoldan bil prvič na Golici, skupaj z jodlarji nas je bilo ene 10 motorjev, ovinki so res hudi samo škoda ker je tako daleč iz Lj. pa se do jezera smo se zapeljali, res lep zakjuček moto sezone.:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste opazili, da je bilo jezero skoraj prazno? :)

pa231073.jpg

Ja res je, jezero praznijo, kolikor sem uspel izvedeti bojo nekaj čistili, mora pa lepo izgledati ko je polno vode:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, jezero praznijo, kolikor sem uspel izvedeti bojo nekaj čistili, mora pa lepo izgledati ko je polno vode:yea1:

pred 3 tedni je bilo še bolj prazno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem po dveh letih prišel na vaš forum mal pogledat, pa vidim, da je Golica še vedno to, kar je bila. Dve leti že nimam motorja, pa če ga bom kdaj kupil nazaj, ga bom zato, da bi spet mal golico prevozil.

Mi bo pa vedno ostala v spominu. Predvsem tisti dan, ko sem jo 6x prevozil (6x Lawamund (križišče), Eibiswald (rondo), Lawamund). Ker sem bil bolj počasen šofer, 1 ura za turco, pa uro in pol do začetka in domov. Skupaj sem bil 9 ur na motorju, le tankal sem enkrat vmes, pa odlil...

Lepo se imejte motoristi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole pa je šok sedaj kar sem videl, bo treba it to nedeljo gor pogledat :rolleyes:

bomba je za pogledat. ko avstrijski grand canyon. prilepim slike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Vem, da je letos že bila obiskana ampak vseno... Golica danes: ceste je dobro prevozna, peska skoraj ni, v določenih delih mokro cestišče, skratka cool.

post-12240-0-10702500-1299869637_thumb.jpeg

post-12240-0-26159400-1299869787_thumb.jpeg

post-12240-0-07267500-1299869864_thumb.jpeg

post-12240-0-56715300-1299869954_thumb.jpeg

post-12240-0-97917600-1299870010_thumb.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nepozabni izlet(jezersko-golica-jezersko),cesta na golici odlična,nič "gužve" na cesti.

post-5502-0-83161500-1303708317_thumb.jpgpost-5502-0-83800700-1303708349_thumb.jpgpost-5502-0-39428800-1303708385_thumb.jpgpost-5502-0-98013600-1303708397_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sinoči

post-19673-0-26482300-1303732245_thumb.jpg

Malo pred prazniki se je v ograjo na parkirnem prostoru pri bifeju na vrhu, zaletel motorist. Odpeljal ga je helikopter. Kdo kaj ve, kako jo je odnesel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pred prazniki se je v ograjo na parkirnem prostoru pri bifeju na vrhu, zaletel motorist. Odpeljal ga je helikopter. Kdo kaj ve, kako jo je odnesel?

Te firbec matra??:evilgrin:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pred prazniki se je v ograjo na parkirnem prostoru pri bifeju na vrhu, zaletel motorist. Odpeljal ga je helikopter. Kdo kaj ve, kako jo je odnesel?

Nekje sem slišal da z zlomljeno roko in nogo več pa nebi vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jutri se prvič odpravljam na Golico. Po kateri poti naj jo ucvrem? Bi bil kdo tako prijazen, da bi mi povedal ali narisal?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se prvič odpravljam na Golico. Po kateri poti naj jo ucvrem? Bi bil kdo tako prijazen, da bi mi povedal ali narisal?

KLIK

tale te ne bo razocarala.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIK

tale te ne bo razocarala.

Super pot si začrtal! Kje se je vredno ustaviti in pogledati kakšno jezero ali znamenitost? Je kje po poti kakšna fajn oštarija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ni odveč ..lahko ko boš prišel iz smeri Železne Kaple zaviješ proti Klopinskem jezeru, predno da greš proti golici...cca 10km iz te poti ..lepo urejeno jezero, turistično..cene niso pretirane..

ko boš hodil iz Golice lahko v kraju Eibiswald zaviješ proti Arnfelsu. Malo naprej od Arnfelsa je na levi strani gostilna kjer se vsak vikend zbirajo motoristi (ne moreš zgrešit )...gre za pot route 69, ki vodi čez Golico do Šentilja po lepi panoramski poti med vinogradi, z zlo malo prometa in se nato nadaljuje po Slovenski strani od Šentilja - Maribor skozi dravsko dolino do Dravograda in potem zopet čez golico..no ti lahko v Dravogradu lepo skreneš tako kot je označeno zgoraj, ali pa če se ti bo še 1x zahotelo tistih ovinkov , pač vajo ponoviš.. :)...

.. to je dodatnih cca. 90 km, glede na zgornji zemljevid, vendar je bolje prevozit teh 90km po lepi asfaltirani cesti ,kot pa če bi skrenil v Eibiswaldu čez Radeljpass, kjer je, ko prispeš na slovensko stran, cesta do Radelj ob Dravi ena sama luknja pri luknji čeprav le cca 7 - 8 km ampak ko se 1x navadiš avstrijske ceste se teh par km po naših grbinah vleče ko hudič.. !!

Popravljeno . Popravil schani_
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!