Skoči na vsebino

MZ, ČZ, JAWA


simonsi

Priporočene objave

:yea1: Različni modeli JAWA 125 ccm ali 650 ccm so sedaj tudi v Sloveniji, več in podrobneje na www.jawa.si kjer je možen tudi download slo kataloga. Motorje si lahko ogledate tudi v živo saj so na zalogi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in glede na cene, bodo kar ostali na zalogi... Za 7000 Evrov pa ja dobiš spodobnega japonca. Že za jurja manj dobiš Fazerko. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in glede na cene, bodo kar ostali na zalogi... Za 7000 Evrov pa ja dobiš spodobnega japonca. Že za jurja manj dobiš Fazerko. :naughty:

kr naj bodo na zalogi.....

a so še zmeraj na mešanco???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: motorji ROTAX Bombardier, ki jih imajo te jawe ne grejo na mešanico. Cena: dejansko je nižja če vzameš opcijo brez zavarovanj, sedaj je tudi akcija.. Dejansko imaš prav. Ni velike razlike. za isto ccm samo do slabe polovice jurja. razen če ujameš še kakšen poseben rabat/akcijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fishtail izpuh je eno- ali veccevni s karakteristicnim "ribjim" repkom na zgornji strani. podobno kot pri ´57 chevy belair.

Aha si predstavlam zadevo.

Mirko-a ni zavarovanje obvezno :hmm: -al ti misliš brez garancije.

Popravljeno . Popravil trojan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot se da prebrati plačajo zavarovanje. Če nočeš, da ti ga plačajo (osnovno, kasko, dvojna vsota...), ker sklepajo tudi zavarovanja je pri njih to cenejše (odpovejo se zaslužki pri proviziji) - in naredijo prenos v minus pri ceni. Sama garancija je pa tako pa zakonu in se ji ni možno odpovedati. Še enkrat sem šel na njihovo stran www.jawa.si in si prebral/potegnil dol katalog. Cene z davkom so od 6595 EUR naprej za 650 ccm. Torej, če ne vzameš dodatnega/kasko zavarovanja, dvojno, celo leto.. je to sigurno dol še nekaj keša, pa še kakšen rabat, če nočeš da ti oni pripeljejo in gre ta cena lahko še dol. Preberi si, če imaš cajt njihov katalog, da ne bom delal reklame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko olja gre v Jawo 350 (tip 638)?? Pa če ma kdo kakšno shemo zo. mi lahko približno opiše kako sestavit zadnji amortizer pa koliko in katero olje gre vanj.

Hvala, Trojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji blažilec mora biti poln olja, brez zraka. ATF je v redu, lahko tudi kej gostejšega. Zamenjaj še semering na štangi blažilnika, skupaj gre pa tako, kot vsi drugi fedri, lahko od kakšnega drugega motorja pogledaš kako izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so standardni?? Pa če veš za kakšno tako trgovino v LJ??

Popravljeno . Popravil trojan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno niso standardni. Vzameš mušter ali kar cel blažilec s sabo, pa se vedno najde nekaj primernega.

Poglej malo na najdi.si ali pa rumene strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam spet probleme z amortizerji :headbang: Zadevo sem sestavil ter vanjo nalil olje (0,047L kot priporoča proizvajalec) pa stvar ne deluje kot bi morala. A obstaja kaken poseben postopek oz. kakšna zanka. Bi res prosu če lahko en opiše postopek menjave olja v amortizerjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam spet probleme z amortizerji :headbang: Zadevo sem sestavil ter vanjo nalil olje (0,047L kot priporoča proizvajalec) pa stvar ne deluje kot bi morala. A obstaja kaken poseben postopek oz. kakšna zanka. Bi res prosu če lahko en opiše postopek menjave olja v amortizerjih.

Nehaj se jebat pa nesi enemu profiju, recimo v Radomlje. Tudi jaz sem je zajebaval, nazadnje sem pa druge kupil... ti požre preveč živcev.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no... jaz mam njeno mlajšo sestro jawo 125, pa nikakor ne morn rečt da sn zadovoljen...res je da je bil karamboliran, ampak vseeno ne bi smelo tak crkovat...crknilo pa je že skor vse razn mašine...hehehe...no sej- za malo dnara, malo muzike :D

Mal sem se ustrašu, ker imam poleg velke tudi jawo 125, čeprav nimam nobenih problemov. Sem pa na slovaškem portalu našu, da so prodajali oko 50 komadov teh jaw, ki so pri transportu zletele v vodo (pri transportu kamion zletel s ceste). To je bilo par let nazaj. Si pa prau napisu, za mal denarja mal muzike. Če so ti ob nakupu to povedal je bilo to pošteno, drugače pa ... Sicer pa sam prisegam na preizkušeno klasiko in, da čim več zaradi keša naredim sam.

Popravljeno . Popravil mirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no... jaz bi vsakomur odsvetoval nakup tega motorja, zaj ne vem kak je z večjimi kubikažami ampak 125-ka je katastrofa... jaz jo uporabljam samo še za po mestu in na treninge, kam dalje se preprosto ne upam peljat, ker se mi nad 100kmh na uro zdi, da mi bo enostavno razpadla med nogami :D

Kot sem zasledil na forumu jawamania bodo drugo leto iskali najstarejšo jawo. Tvoj je verjetno že bolj v letih, saj sta že daljnega 1952-1954 leta dva tipa z jawo 125 prevozila celi svet (http://www.berndtesch.de/English/Continents/WorldAround/WorldAroundMotorcycle.html)

Če je ful stara in če se jo želiš rešiti bi ti jo mogoče kupu. Javi se mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No amortizerje sem si pustil za na konec obnove danes pa mi jih je uspelo tudi usposobniti-havla vsem za pomoč :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Vem da se je o jawi na tem forumu ze veliko pisalo, ampak jaz imam specificen problem. Gre se namrec o Jawinem menjalniku. 1. in 2. prestava sta čisto vredu z 3. in 4. pa imam probleme. V 4. nikakor ne morem prestaviti mi namrec po parih sekundah vrze ven v nulo, 3. pa imam samo 50%, ko prestavim nekaj casa drzi, potem pa zacne motor "cukati" in vrze ven.

Motor je zdaj kr neki casa stal in sem prvic po 2 letih naredil malce vec kilometrov, ali je to problem v "štelanju", olju menjalnika, ali čem resnejšem. Hvala vsem za pomoc.

Jawa 350 TS, letnik 1987.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala bogu :rolleyes: vsaj eden ki ima izkušnje z jawo...oprosti ker ti ne morem pomagat..mi lahko pa ti pomagaš..ej kako je nasploh z jawo...deli se vrjetno dobijo..se zlo kvari?p a zavore so še konkurenčne(boben)?ker razmišljam o nakupu..in se odločam med mz 250 etz in jawo 350...pa nevem ker jawa je močnejš mz se pa verjetno bolš pelje ker je lažji in ima disk zavoro..prosm povejte mi ki...pa oprostite ker je zadeva popolnoma offtopic :headbang: :topic: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala bogu :rolleyes: vsaj eden ki ima izkušnje z jawo...oprosti ker ti ne morem pomagat..mi lahko pa ti pomagaš..ej kako je nasploh z jawo...deli se vrjetno dobijo..se zlo kvari?p a zavore so še konkurenčne(boben)?ker razmišljam o nakupu..in se odločam med mz 250 etz in jawo 350...pa nevem ker jawa je močnejš mz se pa verjetno bolš pelje ker je lažji in ima disk zavoro..prosm povejte mi ki...pa oprostite ker je zadeva popolnoma offtopic :headbang: :topic: :blush:

jaz mam tudi jawo, sicer 125, pa ti rečem same težave, ne kupuj tega...sem v eni temi pisal že nekaj o tem kaj mi je crknilo pa se mi ne da zdaj naštevat še enkrat...v glavnem vse skoraj razn mašine, ki je 4 taktna in bi morala delat....skratka jaz odsvetujem jawo vsakomur glede na svoje izkušnje...aja, je pa moja 98 letnik, tehnologija pa 20 let stara noter....v glavnem za po mestu pa v šolo pa tak se je za vozit, za kake daljše ture pa katastrofa :D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nove sm vozu :unsure: o mati mila..ja no nevem kako je z deli...če je vsaj to pošrihtano... sm jst sm cilju na jawo 35o to je stara stara stara stvar..letnk tam pred 90:..mislem 1990 :naughty: no ta je že itak stara tehnologija...mrbit se pa tiste niso tkaj kvarle..usaj upam :whistle: fora je utem de se rad hitro vozim (no no ne mislem na grobnik polaganje do ušes in dlje in take reči :unsure: ) pa vseeno so mi lepši starejši klasični motocikli..aja pa začetnik sm tud..a mislte de gre to skupi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am... motor sem kupu predkratkim tako da nekih konkretnih izkusenj nimam. Sem pa prebral na netu, da je jawa imela tudi zlata leta. Jawe so bile grajene za "navadne" ljudi, brez veliko tehnoloskih delov, samo stvari ki delujejo. Clovek, ki ga je imel pred mano ni imel problemov z njo. Na tem naslovu imas test jawe 350, moj letnik, pa si lahko malce vec preberes http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/moto-testi/jawa_ts_350-6841.aspx (test je v pdf obliki).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!