Skoči na vsebino

zvok


JaRaNe

od česa mislite da je zvok najbolj odvisen  

86 članov je glasovalo

  1. 1.

    • - takti (2T,4T)
      3
    • - prostornina (ccm)
      4
    • - ?tevilo cilindrov
      5
    • - izpuh
      16
    • - filter
      0
    • - ostalo
      4
    • - kombinacija vsega nastetega
      54


Priporočene objave

od česa vsega je odvisen zvok, kaj narediti za lepši in bolj športen zvok, vse v zvezi s filtri , izpuhi itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodal se en (zadnji) odgovor, ker mislim da je to pravi odgovor... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turbina!!!! :OK:

ja, predvsem na motociklih jih je velik, a? :stupid: pa tud ce je, k najvec sounda da blow off valve. :baa:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znamka motorja :hmm: ?

Da se ne bo kdo počutil užaljenega, to je samo moje razmišljanje .) .

Se mi zdi, da ima izmed jap. 4valjne konkurence najbolj prodoren in kričeč zvok, ne glede na to, če je gor oriđiđiđi izpuh al pa aftermarket,

Kawl :grim .

Kar se dvovaljnikov tiče se povsem strinjam s Simonsijem :OK: .

No, za moje uhe je najlepši zvok nekje vmes (3 valji :worship: ), najbolj strupen zvok, ki je kdajkoli pobožal moje uhe, je sproduciral Foggy Petronas, :hmm: pa Aprilia GP je bla tudi pravi hammer :yea2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znamka motorja :hmm: ?

Da se ne bo kdo počutil užaljenega, to je samo moje razmišljanje .) .

Se mi zdi, da ima izmed jap. 4valjne konkurence najbolj prodoren in kričeč zvok, ne glede na to, če je gor oriđiđiđi izpuh al pa aftermarket,

Kawl  :grim .

...menda zato ker ma kawl ze original "RAHLO" drugacno konstrukcijo in dimenzije vitalnih delov in sesalnega ter izpusnega sistema kot drugi? boli tvoje uhe tweety al na bloku motorja pise kawl, yama, suzi, itd, glavna je konstrukcija masine in periferije! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, predvsem na motociklih jih je velik, a? :stupid: pa tud ce je, k najvec sounda da blow off valve. :baa:

Jah ni jih dost sam kjer so (avto ali moped) je pa zvok maaaaaaaaajka, undan je šla Integralka mimo s turbačo, whoooooooop sssss,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...menda zato ker ma kawl ze original "RAHLO" drugacno konstrukcijo in dimenzije vitalnih delov in sesalnega ter izpusnega sistema kot drugi? boli tvoje uhe tweety al na bloku motorja pise kawl, yama, suzi, itd, glavna je konstrukcija masine in periferije! :devil:

:blush: No, mišljeno je blo za cestne motorje...in glede na dejstvo, da majo sportaki kawli že od nekdaj specifičen (kričeč) zvok.

:slap: Zokec, a si mogoče pomislo, da gre tu za nianse, ki za tvoje 2T zvoka navajene uhice niso pomembne :? Al ma vsak motor, ki se deeeeeerrrreeee ful kul zvok? V temi ja vsaka krava črna a ne :hmm: ? Ko boš meu nekaj različnih motorjev za sabo verjetno ne boš več v temi in boš vedel o čem govorim :devil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, predvsem na motociklih jih je velik, a? :stupid: pa tud ce je, k najvec sounda da blow off valve. :baa:

Pa žvižga tut fajn. Še posebej se dobro sliš na kakšnih novejših tovornjakih :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem na moji kravi uspel z 1 cm svedrom in malo dobre volje sproducirat super zvok iz serijskega izpuha. Iz prejšnje a'la 2T kosilnica variante sem dobil kar spodobno hrumenje. Samo je pa res da 1000ccm V2 motor tudi malo pri temu pomaga. Moj glas gre za to za izpuh, ker po moje najbolj pripomore k pravem zvoku, ostalo so samo nianse.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pomembno je vse skupej!

Drugač pa je zelo pomembno tut al je motor vodno al zračno hlajen!Velik bolj hrumi motor z zračnim hlajenjem...eden od razlogov zakaj majo čoperji zračno hlajenje in tak bobneč zvok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj daelimčk ma vodno in zračno hlajenje. pa za enkrt še čist potih laufa! sej bo hmal dušilc uzun! pa bomp pol vidl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: No, mišljeno je blo za cestne motorje...in glede na dejstvo, da majo sportaki kawli že od nekdaj specifičen (kričeč) zvok.

:slap:  Zokec, a si mogoče pomislo, da gre tu za nianse, ki za tvoje 2T zvoka navajene uhice niso pomembne :? Al ma vsak motor, ki se deeeeeerrrreeee ful kul zvok? V temi ja vsaka krava črna a ne :hmm: ? Ko boš meu nekaj različnih motorjev za sabo verjetno ne boš več v temi in boš vedel o čem govorim :devil: .

ejga modeu, ne vem o cem govoris, res... :doze:

pizda, ko d neb locu sounda enga motorja od drugga... ...ampak teb zgleda ne potegne da zvok NI odvisn od znamke, ampak od konstrukcije (kompletne konstrukcije, ne le konfiguracije!) masine, in pa od sesalnega in izpusnega dela... ...btw, ce opazujes avte, majo tisti z dvoventilsko tehnologijo dost bolj blag zvok, kot pa tisti s 4- ali 5-ventilsko, ki imajo prav rencec sound... ...pol so tu se dimenzije vsakega posameznega dela, razmerja, itd... ....bah, ne da se mi. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je zvok mutorja najbolj odvisen od tega ali je mašina 2T ali 4T.

Vsak otrok bi prepoznal razliko, če ti mim bajte prigromi 4T ali priprdi cwaytakter.

To ali se je peljala mim bajte CBR z Wingsom ali Akrapovičem dvomim, da bi kdo stuhtu po zvoku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ali se je peljala mim bajte CBR z Wingsom ali Akrapovičem dvomim, da bi kdo stuhtu po zvoku.

Bi :grim Enkrat ti prpeleva z gregsom naši prasički pod okno. Boš vidu razliko med Wings pa Akrapoivč .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi :grim Enkrat ti prpeleva z gregsom naši prasički pod okno. Boš vidu razliko med Wings pa Akrapoivč .)

pa jaz z arrow :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!