Skoči na vsebino

Kolk se nagnete


Stric Burek

Priporočene objave

ej glede tega kako gumo ujameš če ti začne drset! sam lepo na izy mal tazadno bremzo prtisneš d ti fedr mal dol seda pa d guma spet oprijem dobi! Drgač ga pa jest zalagam odvism čist od dneva pa volje,sam do sedj s tačko še nism nikol po tleh podrajsov!

To je zlo slaba rešitev če ti gumo začne odnašat!

Sej ne rečm da se ne rešiš ampak čim boš malenkost preveč pritisnu na bremzo ti jo samo odnese!Pravilno rešitev je napisal Dolenc...to sm tut že sam probov in zadeva res deluje!

Čeprov je vsaj pr men tko da če sm jst do konca nagnjen v zavoju pol itak čim bi mi malenkost odneslo gumo,čao miki,prec bi biu na tleh!

se razume .) ob normalni vožnji mi itak ni šlo do tačke,če sm pa na parkirplacu se v krogu vozu z 2.prestavo,je pa šlo.

če te prou razumem-takrat,ko ti odnese zadnje kolo ti še bremzo stisneš :hmm:

No na parkirplacu pa res še nism probov!

Sam sm že sam motor enkrat tko na mestu spustu tok nizko da se je tačke dotaknu!Matr skor da prej z balanco po tleh podrajsaš kt pa z tačko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@justaboy:a ti si yamaho dt125 do tačke založu???No sej ne rečm da ni res sam jst tko že 2 let furam dtjko pa si kr dost upam zalagat sam do tačke pa ta motor ne gre pa da si bog!

gre tud do tačke sam tko da greš z eno nogo po tleh sam je že zlo na mej... sam odkr sm motor dvignu pa ne gre več do tačke :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilna rešitev situacije

• Povečajte gas

• Krmilo obrnite v nasprotno smer od drsenja (razširite zavoj)

• Premaknite težo v smeri zdrsa.

(članek na motosvetu)

Pa vmes si še en kofetek skuhaš pa čik prižgeš. :whistle:

Preden ti tole pride v kri, je treba kar fajn trenirat. :yes:

Jaz običajno samo pooooooooočasi gas spustim in po potrebi poravnam motor.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poznam ovinek, gre do kolena, sam je treba met drsnike :OK: . Drugač če pa hočete dobre gume vam svetujem michelin, ki mi do zdaj še niso zdrsnile !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre tud do tačke sam tko da greš z eno nogo po tleh sam je že zlo na mej... sam odkr sm motor dvignu pa ne gre več do tačke :(

Ja res je tut da mam jst na moji DTjki zelo zelo zelo slabe gume ki ne držijo nič in mam namen čez 1500km nabavit nove čim boljše cestne gume za na moj motor sam še zmeri mislm da bi blo težko težko do tačke motor spravit .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki, a ko vam na cestakuz zdrsne guma a je šanse da jo ujameš?

so, ja, res pa da majo cestaki najbolj ostre in najhitrejse reakcije, sploh ce mas kake hude gume gor. drugac pa se je fajn drzat recepta - dinamicno v ovinek, dirkasko iz ovinka - je manj sans d si prehiter.

nagnu sm se ze do stenderja, drugac po kolenu je tud ze dostkrat slo, sicer je prejsnja zadnja guma skoz sam neki driftala (bog ne daj d je mela manj k 2,2 bara!!), je blo kr atraktivno vse skup... :D ta nova je vredi, sam mal se ogreje, pa drzi k svinja, zaj prednja dost prej spusti k zadnja, kar zna bit tud nevarno, sam zaenkrat sm se se vedno ujel... aja, gre pa za Dunlop ArrowMax, spredaj 110/70-17 & 130-70-17 (originalne dimenzije - najbolj optimalne)..

drugac pa ce zadnje kolo spusti bi blo po moje najbols tisnt kuplungo, ceprav je res d ce mal potegnes, ti umiri podvozje...

...drugac z BMXom mi zmanjka pa se enih 15 centi do balance! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tokle :devil:

v krogu je šlo pa tud do tačke...trrrcincincincinc :)

Tole ni nč, jst sem se s svojim bivšim KTM-om LC2 tak nagibal, zadnja guma pa je kr večkrat šla prek roba. Pa ne sam pri 30km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojo Aquilo sam enkrat podrsov s tačko. Hitrost ni bla kdove kako velika. Za bolj pogosto guljenje tačk pa se mi zdi škoda motorja. Sem pa imel enkrat srečo s štirko. Zadnja guma zdrsne in hvalabogu, da pri Tomosu ne delajo tačk, ki se upognejo saj bi takrat lepo ogulil svojo kožo. Edino tački se imam zahvalit, da me je obdržala pokonci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za zoka!

kako to da si dal na športen motor arrowmax gume in ne sportmax?

:topic:

Arrowmax so na NSR serijsko pa je tut športen motor,

znajo pa biti na trenutke precej zahrbtne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam na svoji rski dunlop d-208 sam mam spredi že kr dost zrableno pa ne upam tok v ovinke .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr mene je pa enkrat na avtomatiku kr po tleh vrglo k sm čez tisto tavelko grbino prletu pa še založu v eno ulico in me je do konca dol zabilo pa še v nagibu sm biu in se sam lepo obrnu na tački :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz z mojim bi brez problemu drsu s kolenom po tleh če bi mew ščitnike...brez njih pa raje nebi probal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm meu tud s sterko par bliznjih srecanj... najbl "zanimiu" je biu un k mi je porajsala tacka po tleh pa mi kr fajn skrcla krivuljo... koncou sm u dolini (okrog katere je sla ta cesta :blush: )

no coment <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst pa nsrke še nism do tačk položu, niti ne vem kok še manka!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za zoka!

kako to da si dal na športen motor arrowmax gume in ne sportmax?

:topic:

menju sm sam zadnjo, pa k je sprednja bla arrowmax (ze ko sm ga kupu so ble arrowmax), sm dal pa se zadnjo, d sta ziher kompatibilni (najmanj kar si zelim je to, d mi v ovinku pr 150+ motor zaniha). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jz sm šou z ATX om tok da bi lohk skor s kolenom potleh šou vzignen za 3cm, z aprilio rs125 tok dapr gum manka par milimetrov do konca brez problemov in zdrsavanja, z avtomatikam pa tuk da sm balanco zapeu u živo mejo pa bi me skor po tleh zafukal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugac pa ce zadnje kolo spusti bi blo po moje najbols tisnt kuplungo

Zok raje ne sprobavaj...ni preveč zdravo...ti iz izkušenj povem... :D

Prej je fora da zapreš gas pa motor mal poravnaš (par cm) pol se pa nazaj v ovink nagneš...res da razširiš krivuljo ampak jebi ga... Na dirkališču ni nobenih problemov, na cesti pa nikol nism v ekstreme polagu...

Popravljeno . Popravil gapi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic smo sli iz rakitne dol..frend z rs-ko usak ovinek po kolenih, nism mogu vrjet :blink: :blink:

Popravljeno . Popravil kaduza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalno, Rska je zakon :) :kva2:

hehe, nekateri si pač mal bol upajo pa majo drgačno taktiko kot drugi.. Pač smo si različni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sm dons ugotovu k sm se mal vozu je rsko do unga štoflca na tačkah skor nemogoče položit, pol sm pa probu še doma kok bi se mogu nagnt pa je zgledal preveč:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js s tem mojim motorjem še nisem naredil velik km. naredu sm jih olok 300, pa še to večina sem pa tja po centru. Ker ni reg. tk da se ne upam kam dlje pelat.

Ampak prvih par voženj sem se prav mogu navadit ustavlat na tem motorju, prej sem mel skuterja, in pač na tem motorju moreš bremzat velik na sprednjo bremzo, ker zadno gumo ful nese :D ko sm se pa prvič tk mal bol pelal po eni ovinkasti cesti sem pa ugotovil da pred ovinkom 2 dol pa gasa vn, ampak nisem navajen in se mi zdi čudn it s tem motorjem v ovinek, ker tk čudn ležiš :)

a Grete vi z ritjo kej dol iz zica v ovinku? :hmm: hm, kk jemat ovinek in kk bremzat in pospesevat v teoriji priblizno ze vem, sam kk se pa ulezt pa glih ne :D ampak vaja dela mojstra :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful je lazji ce da rt dol pa nogo ven . :OK: :OK: .. mal je spooky k probavas sam pol pa gre :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!