Skoči na vsebino

zakaj sem zdele na motosvetu


Priporočene objave

ker bi moral delat statistično nalogo številka 9.....

Naloga 9

Nadaljujemo z nalogo 8.

1.       Alocirajte optimalno stratificiran vzorec (V3) velikosti 250 (n_h*) in  izračunajte stroške ter ocene za povprečje,  vzorčno varianco, standardno napako, interval zaupanja in vzorčni učinek!

2.       Kako velik optimalno stratificiran vzorec si lahko privoščimo s stroški proporcionalne stratifikacije? Kakšna je takrat vzorčna variance, deff in interval zaupanja (V4)?

3.       Koliko bi nas stal povečani proporcionalni vzorec (V1), če bi z njim želeli doseči enako natančnost kot pri optimalni stratifikaciji (V3) - označite tak vzorec z V5?

Vzorčne variance, velikosti vzorcev in stroške za V0 ter V1-V5 uredite v pregledno tabelo in izčrpno intepretirajte razlike, predvsem razmerja med variancami in stroških pri različnih vzorcih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker bi moral delat statistično nalogo številka 9.....

Pis of kejk :slap: :unsure: :doze: :wacko: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Zato,ker sem bil od višje sile (beri: v.d. žene) prisiljen "pozabit" motor doma. <_<

Je že tako, da človek kaj kmalu ugotovi, kako je nemočen pred mogočno silo narave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato,ker sem bil od višje sile (beri: v.d. žene) prisiljen "pozabit" motor doma. <_<

HA! Še sreča, da imate žene, da vas malo v red dajejo,,, banda motoristična :devil:

:lol1: :kva2: :lol1:

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!