Skoči na vsebino

Razlika v konjih in končni hitrosti


Matic7

Priporočene objave

Zanima me ena specifična primerjava:

MZ 125 RT in Yamaha YBR125

MZ ima po podatkih 15 konjev in končno hitrost 118 km/h, Yamaha pa po podatkih 10 KM in po prodajalčevih besedah končno hitrost 115 km/h.

Kje se je pa potemtakem izgubila razlika v konjih, če je v hitrosti praktično ni? In kje še naj iščem razliko za 200.000 SIT razen pri disku (MZ) oz. bobnu (Yamaha) na zadnji zavori motorjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja a ni logično-yamaha ma potemtaken slabše pospeške, tle ti bo folk priporoču MZja ker je najbolši med temi 125 supermototi, pomoje se splača vzet MZja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 ali 15 konjev je OGROOOOOMNA razlika in ali gre MZ več ali pa pri yamahi merijo v prostem padu, tako male razlike ne more bit razen če ima MZ dosti krajša prestavna razmerja. od ljudi ki so MZ-ja peljali sem slišal da baje neverjetno dobro potegne za 125, torej mislim da ni dileme kaj vzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlogi so 1. Drugačni prenosi ( MZ morda krajše prenose kokr Yamaha YBR) 2. Napačno naveden podatek ( V vsakem članku oz. katalogu piše drugač)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi MZ-ja. 5KM razlike pri 125ccm je OGROMNO!!! Pa še lepši je! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nakupom preveri.

Če si zavezanec vozniškemu dovoljenju A1, to je do 125 ccm in 11 kW.

15 konjev x 0,7457 kW/konja = 11,19 kW

Pred nakupom si moraš ogledati homologacijske papirje. Če notri piše 11 kW,

ampak 11 in ne 11, 2, potem je v redu, sicer je pa nevozno zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso vsi 125ccm motorji 11KW in 15 konjev? za tiste malenkosti pomoje ne gledajo pri vpisu v prometno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem. Morda so, morda niso. Zato pa pišem, da je predhodno bolje pogledati.

Pogledati namreč nič ne stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso vsi 125ccm motorji 11KW in 15 konjev? za tiste malenkosti pomoje ne gledajo pri vpisu v prometno

hehe...stari, ravno v malenkostih se skriva hudič.... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso vsi 125ccm motorji 11KW in 15 konjev? za tiste malenkosti pomoje ne gledajo pri vpisu v prometno

Ne vem točno kako je s tem pri 125ccm, zato mislim da ima Brrrm prav in je bolje da prej preveriš kakor da se zafrkneš. Čeprav mislim da ni smiselno, da bi pisalo več kot 11kw, vsaj za naš trg ne.. Preveri za vsak slučaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...15 konjev x 0,7457 kW/konja = 11,19 kW...

če izhajaš iz kw = 11 * 1.36 = 14,96 ?

ali ni pretvorba iz KM v KW 0.735?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic7 je že dost str da bo mel kr ispit za neomejeno ;), tko da tistih par stotinov kojna ga ne moti :).

Pa še moj podpis dam pod MZja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zmešnjava svetovna s temi merskimi enotami.

Vsak konec sveta svoje.

Vzel v roke resno buklo s pretvorniki in po mnogo letih

zopet dognal, da imajo konje:

konje metrične

konje ameriške

konje bojlerske

konje električne

in

konje vodne

Jaz sem prej računal z ameriškimi konji, ke so mi pač najhitreje prišli v roke, ameriška bukla pač.

Upoštevajoč konje meterske pa velja 0,7355 Kw je 1 kojn.

Potem pa je 15 konjev ravno tam nekje 11,03 Kw.

Se opravičujem za zmedo v svetovnem meroslovju. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic7 je že dost str da bo mel kr ispit za neomejeno ;), tko da tistih par stotinov kojna ga ne moti :).

Pa še moj podpis dam pod MZja.

hja, star je že dovolj, ampak ne bo pa delal izpita za neomejeno. bo delal izpit za 350 ccm, ker je cena ure tolko nižja od neomejene, da bo to precej bolj ugodna varianta. čez dve leti pa se mi itak prizna neomejen izpit - ti dve leti pa sem vsaj z izpitom omejen na manjšo moč in (upam) majšo verjetnost nesreče.

sem pa tudi že 99%, da bom vzel kar yamaho, ker je razlika med 500 in 700 jurjev prevelika za začetek. raje tistih 200 jurjev vložim potem v konkreten motor (za zavarovanje in regitracijo bo menda dovolj :grim ), če mi bodo te igračke všeč. dokler pa ga bom rabil za 3 km do službe in tu in tam za 120 km do punce, pa bo tudi yamaha čist ok. pa še verjetnost, da mi tako ubogo yamaho vkradejo, se mi zdi minimalna.

čist druga stvar pa bi bla, če bi dobil rabljenega MZja ali kaj podobnega, pa da bi bil ziher, da je z njim vse ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabljen mz skoraj nemogoće ker so mzji vsi novi! Edino če ga nekdo kupi pa mu ne odgovarja pa ga proda po enem tednu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam neki: zakwa pol odperaš temo, če si se odloču za yamaho, kljub temu, da ti vsi priporočamo MZ-ja! tut jst bi raj MZ kupu, k ta yamaha je res :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam neki: zakwa pol odperaš temo, če si se odloču za yamaho, kljub temu, da ti vsi priporočamo MZ-ja! tut jst bi raj MZ kupu, k ta yamaha je res  :SS

zanimalo me je kam gredo tisti konji razlike, če je končna hitrost enaka, zato sem vprašal. ker pa nameravam kupovat pozimi, pa se raje vmes informiram in učim... mogoče pa na lotu zadenem, pa 700 čukov naenkrat sploh ne bo neki denar :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te samo končna zanima potem dobiš za 500 jurjev že krepko hitrejše motorje ampak glede na to, da misliš da boš z 125 ccm imel manjšo šanso za nesrečo in da se voziš samo na šiht in do punce si itak prezel očitno za kaj več, kupi si en fini 125 suter pa bo zadovoljil vse tvoje potrebe. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te samo končna zanima potem dobiš za 500 jurjev že krepko hitrejše motorje ampak glede na to, da misliš da boš z 125 ccm imel manjšo šanso za nesrečo in da se voziš samo na šiht in do punce si itak prezel očitno za kaj več, kupi si en fini 125 suter pa bo zadovoljil vse tvoje potrebe. :slap:

Pa še ceste nam bo pucal/sesal ;) :devil:

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam je treba prej pogledat na kok km se menja vrecko :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!