Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

moj vtr samo v ekstremnih razmerah pije manj kot osem, v poprečju pa 8.4 mal dost za 16 litrški rezervar.

@biker77: a morini tolk pije na cesti al na pisti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa resno zanima, kako vam lahko litrski cestaki pijejo 6l?

Ja manj gasa je treba da se isto hitro pelješ. :D

Men ni še noben moped pil več kot 7l/100, pa kr dinamično vozim in dost avtoceste, ampak pa uporabljam menjalnik in ne vrtim v obrate po nepotrebnem, pač prestavim v višjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani večinoma kar 8, ob dinamični vožnji 9, ob priganjanju pa z lahkoto 10 //100km.

Pozimi sem zamenjal čip, ki je malce predrugačil vbrizg in predvžig - voila- večinoma 6.5, tudi ob kar dinamični vožnji. Prav priganjal pa letos še nisem, naredil bornega jurja in pol.

Popravljeno . Popravil MihaJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj vtr samo v ekstremnih razmerah pije manj kot osem, v poprečju pa 8.4 mal dost za 16 litrški rezervar.

@biker77: a morini tolk pije na cesti al na pisti?

na cesti..moram dat ta navadno elektroniko notr..da vidim razliko..če sploh je..

sicer pa, sej ga nimam zarad mejhne porabe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

1250 N Bandit

mestna vožnja 6.3

priganjanje tudi do 9

avtocesta 5.3

Popravljeno . Popravil soused
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem v petek dosegel na svoji XJR "rekord"... Vožnja (skupinska) Iz Velenja, preko Koroške, Radeljpass, Graz, Avstrijska Štajerska, Mureck, Ptuj, Sl Bistrica, domov... Brzine tja do 110 kmh, nobenih naglih prehitevanj, "čoper stil" (xjr, gold wing, vstrom, 1150rt)... :rolleyes:

Poraba xjr 4,8l!:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Ninja porabi minimalno 7 in maksimalno kar 10 litrov na 100 kilometrov, vse to na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, očitno ti je tvoja dodelava v super-tourerja uspela tudi aerodinamično, ... moj spodnji rekord je dobrih 0,5l več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki GPZ 500, med 5 in 7 (slednje velja za 2 naložena in precej hitro potovanje, drugače bližje prvi številki)

Yamaha ypz 250 Majesty, med 3 in 4, povprečje 3,4

Kawasaki VN 800 Classic, med 4,5 in 7 (slednje velja za 2 ter avtocesta, nad 130 km/h, drugače večinoma okrog 5 - tudi v dvoje, pri neki relativno umirjeni vožnji)

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole nism nikoli pomislu :hmm: a se dva na motorju pozna? kakšna so opažanja večine? meni je kawasaki v dvoje pil precej manj kot solo, za vtr pa po pravici povedano nimam pojma. najmanj kar sem nameril je blo dobrih 7/l na 100km od tega je blo cca 40 km toootaaalno cjazenje. dva s prtljago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moped sem aprila spravil na 5l/100km :yea1: pri vožnji do 120km/h brez pretiranih pospeševanj in hitrim prestavljanjem v višjo prestavo. To se mi je zgodilo na jadranski magistrali. Drugače pa pije od 6- 6,5 l/100km. Mestna vožnja pa tudi do 8l/100km :devil:. Mamico mu žejno :pos:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič sem s kwakom s cjazenjem po istri do 100kmh prišel na okrog 4 litre. :blush:

drugač pa okol 6l dinamične, tekoče vožnje + nekaj avtoceste kolikor muda dajo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha r1, 2004

jaz sem v moji nekaj več kot dvomesečni in 3000 kilometerski motoristični karieri začel s 5,6 in prišel do 6,4.

glede na to da menda zna pit tudi 12 moram zelo lepo vozit. trance_17_emot-angel.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na relaciji Zbilje-Kanal ob Soči-Vršič-Jesenice-Smlednik (315km) mi je moja FZ6 popila slabih (tankal sem na tački in ne do vrha) 15l... cca. 4,76l/100km... s tem, da nisem ravno šparal z obrati pa tudi Vršič je terjal svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na relaciji Zbilje-Kanal ob Soči-Vršič-Jesenice-Smlednik (315km) mi je moja FZ6 popila slabih (tankal sem na tački in ne do vrha) 15l... cca. 4,76l/100km... s tem, da nisem ravno šparal z obrati pa tudi Vršič je terjal svoje.

Če nisi šparal z obrati si pa z Km/h ! ! ! ! :headbang:

Ps:drugič napiši še povprečno hitrost,ki pri tej porabi sigurno ni niti 90 Km/h. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi šparal z obrati si pa z Km/h ! ! ! ! :headbang:

Ps:drugič napiši še povprečno hitrost,ki pri tej porabi sigurno ni niti 90 Km/h. :hmm:

Jasno, da ne - 90 km/h je itak najvišja dovoljena hitrost... :slap:

D.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki pa se jo v realnem življenju vsi držimo... :rolleyes:

No, ampak povprečna 90 je pa že kar dober ritem, če ni ravno kakšna zelo odprta relacija ala Dvor - Kočevje, itd.. :)

Meni drugače Gixxer zadnje čase v povprečju po cesti pije dobrih 6, do recimo 6,5. Če se peljem po strogo po omejitvah, do 100km/h potem zlahka pade tudi na 5. Če se pa vmes kej več ganjam po Ridah in Rakitni pa hitro zraste nad 7. Koliko čez, je pa odvisno od deleža prevoženih km na teh relacijah.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

honda goldwing 1800 gl letnik 2008 prevoženih 82000 km poraba pri omejitvah do 100 km/h od 5 do 5,2 oba potnika ali prtljaga ni važno potem pa gre za vsakih 20 km /h en liter več če jo pa ful teraš 210 pa zraven gledaš kako gre kazalec za gorivo dol kot bi imel luknjo v tanku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutna poraba na moji mucki je okrog 5l/100km. Je pa res da je zdaj bol začetniška vožnja, ki le redko preseže 6k rpm. Bomo vidli kaj bodo prinesle izkušnje in bolj dinamična vožnja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

r1 l.02 povprečno slabih 6l mešane vožnje :P

husqvarna te 510 l.08 okrog 8-9 l :kva2:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!