Skoči na vsebino

Pa kaj mislijo, da smo vsi divjaki?


Mačica

Priporočene objave

Pa še mal drugačen pogled...

Okol 12. oo se pripeljem s službenim avtom iz Primorske . Pred semaforjem iz obvoznice na Celovško kolona...med kolono pa se "prigužvata" dva na modri Kawi, v kavbojkah, brez čelad...ampak roko na srce...izgled daleč od čefurskega, prej skandinavska verzija osebkov...skozi rdečo, na pločnik, preko kolesarske steze...pa potem še preko enega pločnika tam proti blokom. Če bi imel telefon pri roki (bemti zadnji sedeži) bi jih :photo:

Reklama (negativna) v popolnosti....in seveda smo zaradi takih potem skoraj vsi motoristi :devil:

Že kot motoristu in po naravi dokaj strpnemu osebku mi je mal zakurlo, zato včasih, ampak res samo včasih probam razumet kakšno negativno reakcijo avtomobilista, tovornjakarja....

Čist mal smo si tudi sami krivi, oziroma osebki med nami motoristi, ki nas prikazujejo tako, kot tista dva danes....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist mal smo si  tudi sami krivi, oziroma osebki med nami motoristi, ki nas prikazujejo tako, kot tista dva danes....

sej vsi vemo da so ekstremi...ampak tud vemo da so med avtomobilisti kreteni... pa nism slišu nobenga motorista rečt da so vsi k vozjo avte, kombije, kamione kreteni samomorilski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodal Čoper, ker sem imel izkušnje,. da so me buzeriral od zadaj! Jaz mam pa rad punce. Zato sem si kupu veliiiik, res velik,konjev in dans jim samo tasrednega pokažem, če so nesramni!

Soditi o iracionalnosti drugih je sizifovo delo. Truditi se je treba, da se s takšnimi osebki čimmmanjkrat zapleteš v konflikt. Pa še Fortuna te mora rada met. Mater spet sem pri puncah!!! :OK:

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kukr sm že povedu, zato pa rabmo na rokavicah karbon ali kej podobnega trdega, da lohk skoz zaprto šipo povemo kar hočemo :OK: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Mislim da lahko prav vsak od nas pove kakšno zgodbico kako mu jo je zagodel zmeden, zavisten, butast, užaljen, ................... (vstavi po želji) ali pa "samo" nepazljiv avtomobilist.

Ker vem da drugih ne morem spremenit, sem se odločil za drugo taktiko: preselil sem se iz LJ na Vrhniko, tako da se mi ni treba več voziti po mestu, ko se grem peljat poskusim izbrati kar najmanj prometne ceste, izogibam se bratov Hrvatov in nasploh bivše Yuge - ja, kriza, priznam, prav rad bi spet jedel ćevape v Sarajevu, šel preko mosta na čaršijo v Mostarju, občudoval zaliv Boke Kotorske, se kopal na Adi, se spet povpel na divji, skalnati Lovćen, obujal sladke spomine na obali Ohridskega jezera... a se mi zdi cena balkanske kombinacije (slabe do ortoslabe ceste + domorodski vozniški idioti + podkupljivi policaji + pohlepni domorodci s cenami v nebesih + nekvaliteten bencin) enostavno previsoka: moj prosti čas oz dopust je čas ko se hočem imeti lepo, ne traumirat! Večina ljudi se žal ne zaveda, da imamo v življenju le kakih 40 resnih dopustov, zato je vsakega škoda!

Ampak hvalabogu ni čisto povsod tako: na svojih potovanjih sem opazil da znajo bit vozniki avtov (in policaji, domorodci) mnogo mnogo bolj uvidevni, spoštljivi in strpni do motoristov kot je to v navadi pri nas na Balkanu, zato sem začel svoje motodopuste - vikend in tudi dopuste nasploh - preživljati v Italiji, Franciji, Španiji... in res je postal moj dopust čas ko se imam lepo, saj lahko doma pripovedujem krasne pravljice o tem kako sem se imel, kaj sem počel in kaj vse sem videl, kako prijazni so bili ljudje ki sem jih spoznal ali srečal - in mi ni treba "zabavati" prijateljev s pripovedovanjem horrorjev, kot je npr tale tu in ki bi lahko imel še veliko bolj žalosten konec... seveda moja rešitev ne pomeni aboslutne zaščite pred nesrečo, se mi pa zdi da sem tveganje precej zmanjšal; pa tudi če bi prišlo do nesreče sem prepričan da bi jo razrešili veliko bolj strpno in kulturno kot pri nas na Balkanu.

Sorry, malce me je zaneslo :topic: ampak obnašanje drugih udeležencev v prometu do nas motoristov je zelo resen problem - ker je za motorista ponavadi cilj sama pot, ne le končna destinacija. In jasno je vse tole le moje skromno in ponižno mnenje, ki ga nikomur ne vsiljujem: zgolj v vednost in ravnanje.

Maca, srečo si že imela, sedaj ti želim le še čim več $$$ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa se še ni zgodlo da bi kdo tekmoval z mano, mogoče je prvi 2 sekundi imel namen ampak pol pa je že zginil iz vzvratnega ogledala :devil:

mogoče pa ste prepočasni, če si dovolj hiter sploh ne opaziš da kdo tekmuje z tabo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gredo pa najbolj na zivce vozniki, ki sploh ne tekmujejo s teboj, ampak ti dobesedno vozijo prislonjeni na zadnjo gumo.

Pa cetudi jim pokazes, al pa vsaj nakazes, naj imajo svojo varnostno razdaljo, te pa gledajo ko butlni oz. tele v nova vrata :eek: Pa jim ni cist nic jasno, zakaj se gre... in te zacnejo prehitevat, ces... kaka pocasnela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v tujini so vozniki avtov dosti bolj uvidevni do motoristov :OK: ....danes recimo ko sem pičil v Graz, so v bližini Leibniza barvali sredinske črte po cesti in so bili ene par km po sredini tako postavljeni stožci, tako da ni šlo prehitevat kolone, pa se mi je večina avtov umaknila skrajno desno, da sem lahko šel mimo :worship: gesta, ki je pri nas na Balkanu ne bom nikoli deležen :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa se lahko ubiješ zaradi takega kretena... :hmm:

nisi razumel, meni se zaradi mojega osebnega stila vožnje sploh ne more zalimat na zadnje kolo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gredo pa najbolj na zivce vozniki, ki sploh ne tekmujejo s teboj, ampak ti dobesedno vozijo prislonjeni na zadnjo gumo.

Preizkušena taktika, če imaš živce je ta, da prilagodiš hitrost nejgovi varnostni razdalji. Po kakšnih 2 km začneš voziti normalno in praviloma veseljaki, ki niso namerno zlobni/tekmovalni ugotovijo da je boljše primerno varnostno razdaljo držati. Če mi vozi čisto za gumo zmanjšam hitrost na 20-30km/h in se naredim zelooo širokega.

Če pa je namen kakega lokalnega junaka tekmovanje in dokazovanje po ovinkih (hmm, le zakaj mi vedno pridejo na misel vozniki pasatov), jih pa praviloma naprej spustim, pocakam da zginejo v daljavi in potem začnem spet s svojim tempom vozit.

lp

gody

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi vozi čisto za gumo zmanjšam hitrost na 20-30km/h in se naredim zelooo širokega.

In zakaj je treba še dodatno provocirat? Lepo se umakneš da gre naprej, pol pa lovec postane plen :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj je treba še dodatno provocirat? Lepo se umakneš da gre naprej, pol pa lovec postane plen :devil:

točno tak :grim .

Po drugi strani se moramo pa sprijaznit da budal v avtomobilih ne bo nikoli zmanjkalo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka...... :004

Zdej pa v lov za papirčki,dokazili,potrdili...........pol pa keša iskat!!!!!

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se moramo pa sprijaznit da budal v avtomobilih ne bo nikoli zmanjkalo ...

Ja, kot vse kaže, je "biti avtomobilist" huda mentalna disfunkcija.

Na srečo smo mopedisti fajn in cepljeni proti bedarijam. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa dogaja nekaj drugega... ko je na LJ obvoznici kolona, peljem po sredini in se mi avtomobilisti umikajo levo in desno :eek: Podobno se mi je zgodilo, ko sem peljal od Kopra do Strunjana (tam je vedno kolona). Spet sem peljal po sredi in so se mi vozila umikala desno. Potem sem pomislil, da me morda vozniki avtomobilov v zadnjem ogledalu v prvem trenutku zamenjajo za policista na motorju :hmm: Za nepoznavalca motorjev lahko mojega X9 od spredaj v retrovizorju na hitro morda res lahko zamenjaš za policijski BMW, pa še svetlo čelado imam (srebrno). Morda, ne vem :? ... važno, da se umikajo :yea1:

Se mi je pa tudi že zgodilo, da me je na prazni cesti voznik dostavnega vozila začel prehitevati in ko je bil vzporedno z mano, je zapeljal direkt proti meni... :krneki: :devil: še dobro, da je bil odstavni pas :angry2:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v olajševalno okoliščino moram povedat, da je bil striček, ko se je pomiril že prav osladno prijazen, predvsem pa fer. Je prišel kar na urgenco, kjer sva izpolnila evroporočilo in tudi kuponček mi je dal takoj.

Tako, da sem lahko vse glede motorja takoj uredila, glede odškodnine pa se bom tako morala z zavarovalnico dajat (Tadej, mogoče pa bom res sprejela tvojo ponudbo glede odvetnice).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... pa se mi je večina avtov umaknila skrajno desno, da sem lahko šel mimo  :worship: gesta, ki je pri nas na Balkanu ne bom nikoli deležen  :doze:

Že bil deležen take geste tudi pri nas in pri južnih sosedih :OK: Je pa res,da ko se je nekdo tako umaknil, sem prvo pošteno razmislil in sicer:

1. Ali se je umaknil namerno, da me spusti? :worship:

2. Ali se je umaknil slučajno (vozil cik-cak) po voznem traku in pri tem sploh ni vedel, da sem za njim :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da sem lahko vse glede motorja takoj uredila, glede odškodnine pa se bom tako morala z zavarovalnico dajat (Tadej, mogoče pa bom res sprejela tvojo ponudbo glede odvetnice).

v vsakem primeru pojdi do odvetnika (tako za odškodnino glede vozila kot seveda tudi telesnih poškodb) in ne podpisuj nobenih papirjev (poravnav) brez vednosti odvetnika , ker bo zav. hotela na razne načine izsiliti minimalno odškodnino...v vsakem primeru mora zavarovalnica poleg odškodnine priznati tudi vse stroške odbvetnika, tako da ni bojazni glede stroškov...

pa še nekaj - odvetnik prejme (izterja) plačilo neposredno od zavarovalnice in njegovo plačilo ni vključeno v tvojo odškodnino...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj - odvetnik prejme (izterja) plačilo neposredno od zavarovalnice in njegovo plačilo ni vključeno v tvojo odškodnino...

Tako, da meni sploh ni treba plačati odvetnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!