Skoči na vsebino

Pa kaj mislijo, da smo vsi divjaki?


Mačica

Priporočene objave

poznam dva spec.odvetnika, ki za za običajne odškodninske zahtevke do zavarovalnic ne zaračunavata nobenega predujma - vse stroške izterjata od zavarovalnic...denar moraš založit samo v primeru, da se zadeva zakomplicira (sodišče, izvedenci,... )

sicer pa tepi kot oškodovanki ni potrebno plačati odvetnikov...kot sem napisal grejo ti stroški v breme zavarovalnice - s tem se ti odškodnina ne bo zmanjšala, celo nekaj več boš dobila kot brez odvetnika...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw...zgoraj napisano velja le za odvetnike - stroške raznih podjetji, ki se ukvarjajo z odškodninami zavarovalnice in sodišča ne priznavajo kot posredne stroške, tako da jih plačaš iz lastnega žepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj - odvetnik prejme (izterja) plačilo neposredno od zavarovalnice in njegovo plačilo ni vključeno v tvojo odškodnino...

mačica najprej - čimprejšnje okrevanje ti želim

potem pa

se strinjam, ko ti predlagajo odvetnika.

je pa nekaj. odvetniki so plačani s strani zavarovalnice šele, ko zaključijo zadevo, zato se jim mudi zaključiti. - ne skrbi zdaj, da te bo odvetnik nategnil, ponavadi so taki, da grejo na pritožbo in večji zahtevek, potem pa na poravnavo, ko zav. ponudi več. in običajno je končni znesek za navadne smrtnike brez bazenov in jaht ta znesek povsem dovolj/nekako pravičen/ustrezen/nesporen...

ti dobiš $$, odvetnik dobi $$, stvar rešena.

toda-pri raznih firmah, ki se ukvarjajo z odškodninami sicer delajo pravniki, ki so specializirani za "nesreče", ti na enak način zrihtajo $$, razlika je le v tem, da se jim malo manj mudi za $$ od zavarovalnice - ker jim plačaš % in najprej poštimajo materialno škodo, potem pa se grejo še duševne in strah in podobne in po cca.6mesecih dobiš še mal več iz tega naslova. pozanimaj se pri kaki od teh firm, da ti natančneje razložijo glede tega, če želiš iz tega potegnit maximum.

mrbit sem kaj narobe napisal - o tej tematiki sem se pogovarjal z enim od uslužbencev take firme in mi je tako razložil. ker nisem naredil zabeležk, zna biti da je kak detajl napačen. zato jih raj mal poklič da ti oni točno povejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zdaj ni motoristična, ampak približno paše v to temo.

Se peljem v torek po Vojkovi dovoljenih 50km/h (jebat ga, z avtom se držim pravil). Pa še za enim sem se vozila, ki je očitno iskal parking, tako da se je zadeva odvijala res počasi. In pol me v enem križišču ves besen prehiti en mulo z modrim Peugeot-om 307, mi ful trobi in kaže sredinski prst.

Mislim, haloooooooo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa se še ni zgodlo da bi kdo tekmoval z mano, mogoče je prvi 2 sekundi imel namen ampak pol pa je že zginil iz vzvratnega ogledala  :devil:

mogoče pa ste prepočasni, če si dovolj hiter sploh ne opaziš da kdo tekmuje z tabo  :P

Poznam veliko avtomobilistov, kateri bi brez težav lovili in prehiteli na prazni cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam veliko avtomobilistov, kateri bi brez težav lovili in prehiteli na prazni cesti...

koga? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koga? :blink:

Sori, sam unih 75 konjev od pervyija, nima kej iskat proti cliotu v6, alfi 2.0 gta....vse kar je mejhno pa ma nad 200 konjev, tko zlahka piči mem zr7. Da ne govorimo o vožnji, čez zaprte ovinke.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam unih 75 konjev od pervyija, nima kej iskat proti cliotu v6, alfi 2.0 gta....vse kar je mejhno pa ma nad 200 konjev, tko zčlahkla piči mem zr7. Da ne govorimo o vožnji, čez zaprte ovinke.

:grim se mi je zdel da pervyja mislis....

sam prašam.... :whistle:

ga se nisi videl peljat a ne? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim  se mi je zdel da pervyja mislis....

sam prašam.... :whistle:

ga se nisi videl peljat a ne? :grrr

Kaj a z nogami poganja, pa prdobi par konjev??? Jst nism govoru v mestni gužvi. Govoru sm na prazni magistralki. V gužvi si itak s kolesom hitrjši od avtomobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj a z nogami poganja, pa prdobi par konjev??? Jst nism govoru v mestni gužvi. Govoru sm na prazni magistralki. V gužvi si itak s kolesom hitrjši od avtomobila.

:grrr nisi videl :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se morda pojavlja dvom v to, da s hitrim avtom brez tezav sledis hitremu motorju? Sploh glede na to, da je v prejsnjih postih navedena prazna magistralna cesta.

Zarad mene tut ce ma pervy NOS namontiran, ga bo dober voznik z mocnim avtom snel za salo.

Sej to ni v resnici nic novega, razen za tiste, ki res ne znajo uporabljat googla.

Sicer pa vsem prepotentnim nabijacem svetujem obisk npr. Dolomitov, kjer boste imeli morda priloznost srecati kako 911 ali kakega M3 s kakim konkretnim voznikom, pa boste potem morda malo manj gostobesedni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zdaj ni motoristična, ampak približno paše v to temo.

Se peljem v torek po Vojkovi dovoljenih 50km/h (jebat ga, z avtom se držim pravil). Pa še za enim sem se vozila, ki je očitno iskal parking, tako da se je zadeva odvijala res počasi. In pol me v enem križišču ves besen prehiti en mulo z modrim Peugeot-om 307, mi ful trobi in kaže sredinski prst.

Mislim, haloooooooo

Jaz bi mu v takem primeru pokazal rit. Golo, seveda. :grim

(beentheredonethatpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam unih 75 konjev od pervyija, nima kej iskat proti cliotu v6, alfi 2.0 gta....vse kar je mejhno pa ma nad 200 konjev, tko zlahka piči mem zr7. Da ne govorimo o vožnji, čez zaprte ovinke.

ja ja maš prav, ampak taki se ti ponavadi ne limajo na rit, mu daš malo prostora in gre naprej, jaz nobenega ne zadržujem če je hitrejši ampak navadno se ti na rit limajo clioti 1,2 in podobne jajce - ti pa nimajo šanse.

no predvidevam - še nikoli me ni noben z M3 ali 911 lovil, ostali pa so popušili :devil:

aja no bela vectra me je po 10 km njenega divjanja za mano vlovila ampak sem bil na bmw-ju in na zelo turistični vožnji skozi dosti vasi kjer sem vozil skoraj po omejitvah :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja maš prav, ampak taki se ti ponavadi ne limajo na rit, mu daš malo prostora in gre naprej, jaz nobenega ne zadržujem če je hitrejši ampak navadno se ti na rit limajo clioti 1,2 in podobne jajce - ti pa nimajo šanse.

no predvidevam - še nikoli me ni noben z M3 ali 911 lovil, ostali pa so popušili  :devil:

aja no bela vectra me je po 10 km njenega divjanja za mano vlovila ampak sem bil na bmw-ju in na zelo turistični vožnji skozi dosti vasi kjer sem vozil skoraj po omejitvah  :slap:

Men se je enkrat en z hyundayem accentom 1.4 neki usaju :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pol ga stisneš po ravnici po zadnji pr 150kmh+ :OK:  :blink:

in pol se zbudiš v traumi brez obeh nog na vozičku celo življenje..... :OK: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak, kaki psihoti se vozijo okoli! Pomoje največjo vlogo igra foušija zaradi 1000-ih stvari, ki jih imaš na motorju in jih on v kočiji nima. Nima pa ded tudi jajc, da bi zajahal takega konjička. Ampak, da te gre pa zaradi tega poskušat ubit, to si pa nebi mislo. Oproščam se vsem trzinčanom, ampak tam dejansko živijo večinoma imbecilni ljudje. Tudi ko sem se sam parkrat skozi Trzin peljal, sem zmeraj naletel na lokalne dirkače od semaforja do semaforja, ki zelo radi gestikulirajo, se nekaj derejo skozi okno in so nasploh veseli, če te lahko prehitijo (avtomobili, ki jih posedujejo so pa večinoma žalost: R5, Clio, Punto itd.). In boknedaj, da pospešiš hitreje od njih, ker jim zamoriš dan (teden, mesec, mogoče celo leto). Je pa tale Toyotaš imel precejšnjo srečo, da ni bilo zraven tebe še kakšnega motosvetovca, da bi mu malo jajca olupo. Če bi to jaz videl bi mu bilo ziher žal tega početja... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole porečem na vse tole. Dejstvo je da je na nepoznani in verjetno tudi na poznani ovinkasti cesti avto z povprečnim voznikom hitrejši od motorja.....ravnina je druga stvar.

... to pa seveda ne opravičuje dejstva da se ti mora nekdo limat za gumo in še pametvat zraven.

In še moja izkušnja.

Kakšen teden nazaj sem se odločil da grem na turističen krog in da bom vozil počasi...zato sem oblekel tudi samo zgornji del kombinezona. Po nekaj ovinkih me dohiti P206 in mi vozi dotalo za ritjo. Nato začne trobit , me prehiti v nepreglednem ovinku pokaže sredinec in se komaj umakne nasproti vozečemu avtu. Temperatura mi zraste in zato mu sledim z normalno razdaljo. Tip mi dvakrat na polno zabremza in nekaj žuga ( verjetno zaradi luči ). Temperatura se mi še poviša. Čez kak kilometer prideva do semaforja na zožani cesti zaradi popravil cestišča. Ker sva bila sama se odločim za krajši pogovor. Ko je tip opazu da sem stopu dol z motorja ves besen stopi iz avta me pošlje v p.m. in me odrine ter pove da bo razbil mene in motor. Stvari je blo potrebno naredit konec....zato snamem čelado......skratka...ko je bila zelena luč sem odpeljov samo jest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sam unih 75 konjev od pervyija, nima kej iskat proti cliotu v6, alfi 2.0 gta....vse kar je mejhno pa ma nad 200 konjev, tko zlahka piči mem zr7. Da ne govorimo o vožnji, čez zaprte ovinke.

Noja, Cliota V6 in kako GT 2.0 na ravnini do ene 150 pomoje kar pošteno pusti zadaj, če gledaš, da ima ZR-7 ene 4sec do 100km/h, kakšna GT-jka pa 7sec. Se pa potem stvari obrnejo, ko avto dobi zalet. Oba omenjena avtomobila imata okoli 230km/h končno hitrost. Glede vožnje po ovinkasti cesti pa... slišal sem že mnogo zgodb, na motosvetu je bil celo enkrat test med avtomobilom in motorjem v katerem je motor zmagal. Mislim, da sta tekmovala Murcielago in MV Augusta po Hockenheimu in motor je imel na 1 krog 3 sekunde prednosti. Pa ne zato, ker bi boljše ležal v ovinkih, ker ga je Lamborghini precej pihnil v ovinkih, ampak pri pospeševanju iz ovinkov ga je pa MV Augusta pustila zadaj. Pomoje skozi kake zaporedne bolj zaprte ovinke lažje voziš z avtom, kake daljše med katerimi so manjše ravnine pa z motorjem. Ne me napadat. Zgolj razvijam teorije. Pa precej smo se oddaljili od teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole porečem na vse tole. Dejstvo je da je na nepoznani in verjetno tudi na poznani ovinkasti cesti avto z povprečnim voznikom hitrejši od motorja.....ravnina je druga stvar.

... to pa seveda ne opravičuje dejstva da se ti mora nekdo limat za gumo in še pametvat zraven.

In še moja izkušnja.

Kakšen teden nazaj sem se odločil da grem na turističen krog in da bom vozil počasi...zato sem oblekel tudi samo zgornji del kombinezona. Po nekaj ovinkih me dohiti P206 in mi vozi dotalo za ritjo. Nato začne trobit , me prehiti v nepreglednem ovinku pokaže sredinec in se komaj umakne nasproti vozečemu avtu. Temperatura mi zraste in zato mu sledim z normalno razdaljo. Tip mi dvakrat na polno zabremza in nekaj žuga ( verjetno zaradi luči ). Temperatura se mi še poviša. Čez kak kilometer prideva do semaforja na zožani cesti zaradi popravil cestišča. Ker sva bila sama se odločim za krajši pogovor. Ko je tip opazu da sem stopu dol z motorja ves besen stopi iz avta me pošlje v p.m. in me odrine ter pove da bo razbil mene in motor. Stvari je blo potrebno naredit konec....zato snamem čelado......skratka...ko je bila zelena luč sem odpeljov samo jest.

Hehe :OK: :OK: :OK: :OK: :yea1: :yea1: :yea2: :yea2: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola John!

Zajeb* situacija... verjamem da ti je full odleglo, ko si ga postavil na mesto kamor spada - na trdna tla. Tudi meni bi odleglo, sem prav tako krvav pod kožo kakor ti. Pa vseeno malo v razmislek: tip bo IMHO sedaj še bolj sovražil motoriste in nam bo poskusil delati še večjo zgago kot dosedaj, s tudi bog ne ve kakšnimi posledicami... zato se mi postavlja vprašanje, a se ti je pravzaprav sploh (dolgoročno) splačalo "povedat" mu kakšen imbecil je??? V takih primerih se vedno spomnim pokojnega g.Murphyja ki je že pred mnogo mnogo leti predlagal naj se nikoli ne prepiramo z idiotom ker ostali ne bodo opazili nobene razlike.

Še enkrat: brez zamere, nikakor te ne obsojam, le predlagam razmislek. Onemu imbecilu pa želim čimprejšen (samski!) izlet s ceste do Sv.Petra, da nam bodo takele situacije v bodoče prihranjene - da bomo lahko na cestah z našimi motorinčki čimbolj uživali in se nam ne bo treba izogibati idiotom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!