Skoči na vsebino

Pa kaj mislijo, da smo vsi divjaki?


Mačica

Priporočene objave

Ej, a ti veš da se lohk prtožš, in pol lepo poveš sodniku in tam vsem kako je blo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, jaz imam pa same dobre izkušnje z avtomobilisti. Naprimer: Pripeljem se iz smeri Ljubljana in na semaforju na Brezovici zavijem levo, iz Vrhniške smeri pa pripelje ena rdeča Honda Civic in dolgo pelje za mano. Peljala sva okoli 70km/h. V Notranjih Goricah mu dam znak naj me prehiti pa me ni hotel. OK, si rečem in peljem dalje. Za mano pripelje do Podpeči in me tam prehiti, ter pomaha skozi okno naj se ustavim ob cesti. Meni nič jasno in se lepo ustavim za njem, on pa izstopi iz avta in reče: "Dolgo nisem videl motrista ki bi tako lepo vozil. Za tabo vozim od Brezovice in voziš res lepo." Povabi me na pijačo v Grebenčevo Klet in tam se lepo pogovarjava o nas motoristih tako in drugače. Po 20. minutah pogovora se odpeljeva vsak svojo pot naprej. Res dober občutek da te avtomobilist tako pohvali. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa jest lagano vozm, se mi pa zdi da me folk preklinja v avtih ker grem tko počasi :? , mah, BMK, važn da se jest vozm lepo po čoperistično, pršparam benz, čeprou na 2T cestaku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj polovica motoristov prehitro vozila

link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj polovica motoristov prehitro vozila

link

Nič čudnega,sej če je 90 km/h omejitev ti pa priletiš 100 km/h...no ne bi debatiral dalje...... :rolleyes:

Itak smo pa vsi motoristi divjaki in huligani..a ne RAF (ti o tem veš bolj podrobno) .) :slap:

Edino s tistim o čeladah in alkoholu se ne strinjam :nono:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič čudnega,sej če je 90 km/h omejitev ti pa priletiš 100 km/h...no ne bi debatiral dalje...... :rolleyes: 

Ti zmanjka argumentov in bi moral priznat, da je kršenje zakona pač kršenje zakona in je treba kazni plačat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti zmanjka argumentov in bi moral priznat, da je kršenje zakona pač kršenje zakona in je treba kazni plačat?

ja itak jih je treba (ali pa dobiš plavo kuverto kjer te vabijo na ogled zaporov), sam če se le da se poskušaš nekak izognit..... :rolleyes:

Hotel sem povedat, da tisti ki govorijo in poskušajo drugim dopovedat, kako se oni vozijo z motorini po omejitvah in ne vem kaj....ok po naselju vrjamem..izven naselja...težko vrjamem oz.so res redki (skoraj izumrla rasa).

Rad bi videl motorista,ki se bo po odprti cesti peljal samo 90 (vsaj 100 bo mel not :closedeyes: )

..hmm...nekje sem se zgubil zdej :blush:

Sicer pa vsi vozimo po omejitvah, če se le drugače ne da. :ninja:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je avtomobil ali motrorist za mano očitno hitrejši, se mu umaknem in mu to tudi nakažem, v kolikor mi cesta to omogoča. Isto pa tudi pričakujem od ostalih voznikov.

Cestni predpisi, kazni,.. so pa druga tema. Če se kdo striktno drži predpisov, naj to ne pričakuje tudi od ostalih, da se bomo vozil kot ovce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za koncept prelaganja krivde ... namišljeni notranji monolog nekega motorista ali celo izjava kje med brati motoristi:

"saj jaz res ne vozim vedno po omejitvah, ampak ko grem čez, to naredim čimbolj varno ... ampak zakaj pa mi je tisto teslo tam vzelo prednost, da sem se razbil?"

Največji hudič so pričakovanja ... Saj ni problem ročico za gas obrnit, da gre motor 20 ali 30 ali 100 km/h več od predpisane največje hitrosti na tistem odseku ... problem je, če vožnja ne gre po načrtu in se zgodi zdrs, trk ali neuspešno zaviranje zaradi nepričakovanega momenta ...

Ko sem jaz telebnil, sem bil sicer vesel, da sem preživel, zavedal pa sem se tudi, da bi z 20-30 km/h večjo hitrostjo in enako napako lahko pustil glavo na neki obcestni ograjici ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač žal tko je....vsak mora v svojem podstrešju pospravit ali pa sprejet rizik. Motor je itak en velik riziko,ki se ga zavedam, ampak poskušam čim manj razmišljat o tem....Enkrat gre hitrej enkrat počasnej..odvisno od raspoloženja in pogojev na cesti.

Glede jemanja prednosti pa sledeče....tudi, če se bom vozil striktno po omejitvah se bo pojavilo teslo, ki me bo izsililo...pa če sem na motorju ali pa v avtu!!! Druga pesem pa je, kako bi/bo ta hitrost vplivala na zaustavljanje oz. izmikanje.....

Dejstvo je, da vozniki avtomobilov premalo gledajo/mo v vzratna ogledala ter da premalo opazujejo/mo promet okoli sebe in tako večkrat spregledajo motorista. Prav tako je dejstvo, da vsi včasih malo pretiravamo z ročico za gas....vse skupaj je en velik začaran krog.....

Zaradi določenih osebkov,ki pišejo v časopisih bedarije in označujejo vse motoriste kot ene navadne huligane in ne vem kaj,se pa ne splača izgubljati besed.

Sto ljudi sto čudi...

stokrat premleta tema....... :zzz:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za koncept prelaganja krivde ... namišljeni notranji monolog nekega motorista ali celo izjava kje med brati motoristi:

"saj jaz res ne vozim vedno po omejitvah, ampak ko grem čez, to naredim čimbolj varno ... ampak zakaj pa mi je tisto teslo tam vzelo prednost, da sem se razbil?"

Največji hudič so pričakovanja ... Saj ni problem ročico za gas obrnit, da gre motor 20 ali 30 ali 100 km/h več od predpisane največje hitrosti na tistem odseku ... problem je, če vožnja ne gre po načrtu in se zgodi zdrs, trk ali neuspešno zaviranje zaradi nepričakovanega momenta ...

Ko sem jaz telebnil, sem bil sicer vesel, da sem preživel, zavedal pa sem se tudi, da bi z 20-30 km/h večjo hitrostjo in enako napako lahko pustil glavo na neki obcestni ograjici ...

Kajneda, ko se ti zgodi, začneš malo drugače gledati, sploh če rad živiš in imaš za kaj/koga živeti.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajneda, ko se ti zgodi, začneš malo drugače gledati, sploh če rad živiš in imaš za kaj/koga živeti.

Cvetoo :yes: se podpišem pod tole......tudi mene je padec 'streznil' tako da zdaj cesto jemlem z več rezerve kot prej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdo striktno drži predpisov, naj to ne pričakuje tudi od ostalih, da se bomo vozil kot ovce.

... napisal si bedarijo brez primere ...

... celotna varnost v cestnem prometu temelji na medsebojnem zaupanju in seveda pričakovanju, da jaz pazim nase in nate, ti pa obratno ...

... saj cesta ni divji zahod po sistemu "veči gazi manjeg" ...

... še malo je nesreč, glede na to, kako nekateri razmišljajo :wacko: :doze: ...

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... največjo škodo si delamo motoristi sami ...

... za večinsko slabo mnenje med ljudmi, vseskozi skrbijo(mo) osebki, ki s svojimi napakami (beri bedarijami) na cesti, z vstrajnim ponavljanjem raznih "akrobacij" ...

... po mojem največ škode naredijo "pozerji", ki v naseljih (beri mestih - pred gostilnami in "kafiči") z "revijalno" vožnjo (po zadnjem, kao "gas do daske", brez čelade ...) hočejo pokazati svoje popolno nezrelost in pomankanje samozavesti ...

... takih je žal čedalje več, saj v okolju, ki ga bolje poznam ...

... :SS :SS :SS ...

... se sploh ne čudim, če imajo ljudje slabo mnenje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jes mam eno mal drgačno izkušnjo, kse je zaklučla tko, de sm jes eni u rit pristala, pa useen paše u točno tole rubriko. Peleva dve lepo ena zadrugo. Pred nama avto, pred avtom biciklist, kolegica prehti avto (pa niti slučajn nobenga ni izsilla). Js pa prbremzam, se pustavm za avto čist nadesn, da bo gospa v avtu ja lahk zmanevrerala mimovoz kolesarja. Sam kaj ko nikol ne veš kaj se tem šoferjem/kam plete u glav :slap: Ona ful po bremzi, ker nej bi js kt motorist zihr prej obvozila njo in biciklista :eek: Grem staut, da nebi tko reagerala, če bi biu za njo avto :hmm: Na žalost ni biu sam slab dan, ampak tud stolčen motor, na srečo pa men nič :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jes mam eno mal drgačno izkušnjo, kse je zaklučla tko, de sm jes eni u rit pristala, pa useen paše u točno tole rubriko. Peleva dve lepo ena zadrugo. Pred nama avto, pred avtom biciklist, kolegica prehti avto (pa niti slučajn nobenga ni izsilla). Js pa prbremzam, se pustavm za avto čist nadesn, da bo gospa v avtu ja lahk zmanevrerala mimovoz kolesarja. Sam kaj ko nikol ne veš kaj se tem šoferjem/kam plete u glav  :slap:  Ona ful po bremzi, ker nej bi js kt motorist zihr prej obvozila njo in biciklista :eek: Grem staut, da nebi tko reagerala, če bi biu za njo avto :hmm: Na žalost ni biu sam slab dan, ampak tud stolčen motor, na srečo pa men nič :OK:

Tud gospa v avtu najbrž ni bla jasnovidka in zato tud ona ni vedla,kaj se teb plete po glav,se ti ne zdi? :doze:

Je pa njeno ravnanje (zaviranje) dokaj logično... kar pozorno opazuj,kako prehiteva skupina motoristov (največkrat sledijo prvemu kot ovce :cry: )

Sem na lastne oči videl,ko so še trije motoristi prehiteli avto že potem,ko je vklopil levi smernik,ker je hotel zaviti na eno poljsko pot. :BUA:

Glede naleta pa samo 2 besedi: varnostna razdalja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... celotna varnost v cestnem prometu temelji na medsebojnem zaupanju in seveda pričakovanju, da jaz pazim nase in nate, ti pa obratno ...

No tole je napaka numero 1. In celo na ispitni poli je napisana in obkožit jo moraš...

Nikoli in nikdar se ne zanašam na kaj podobnega..Na ostale gledam kot na nepredvidljive opice, ki tudi peš ne znajo najboljš hodit...in nikoli ne grem suvereno v križišče (takrat ko so ceste bolj prazne) ali mimo neprednostne...če tam stoji potencijali pacient.

Izkušnje pač...in angel varuh ki mi je zmešal postajo na radiu...da sem kjub da se je že prižgala zelena... poštimala radio(nikogar za mano...v bistvu nikjer), ko je mimo padel šlepar (v njegovo rdečo) Kržiče Brnčičeva ob 5h zjutraj.

Celovška /Tivolska...model beži (policaji za njim ene 300m)..v rdečo...odnesu bi me do Jelinčičeve depandase, Črna Vas /Ižanka...semafor očitno ne velja za spuščene golfe enka.

Potek pednostne iz Ižanke in Hradeckega...tam ti tale tvoja ,,kaj naj bi bilo,, ne bo koristila...edin če te bk za avto...jest si ga pač ne morem privoščiti nevoznega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Lina ...

... moje navedbe so povsem korektne in točne ...

... tako pač deluje sistem ...

... se pa strinjam s teboj, da praksa ni vedno taka ...

... če ne paziš nase, je lahko hitro po tebi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole je napaka numero 1. In celo na ispitni poli je napisana in obkožit jo moraš...

Nikoli in nikdar se ne zanašam na kaj podobnega..

Izkušnje pač...in angel varuh ki mi je zmešal postajo na radiu...da sem kjub da se je že prižgala  zelena... poštimala radio(nikogar za mano...v bistvu nikjer), ko je mimo padel šlepar (v njegovo rdečo) Kržiče Brnčičeva ob 5h zjutraj.

Celovška /Tivolska...model beži (policaji za njim ene 300m)..v rdečo...odnesu bi me do Jelinčičeve depandase, Črna Vas /Ižanka...semafor očitno ne velja za spuščene golfe enka.

Potek pednostne iz Ižanke in Hradeckega...tam ti tale tvoja ,,kaj naj bi bilo,, ne bo koristila...edin če te bk za avto...jest si ga pač ne morem privoščiti nevoznega.

Se strinjam - V Ljubljani si frajer, če upaš počakat na križišču z utripajočo zeleno lučjo! Še pri romeni si frajer vendar malo manj!

Tudi jaz ne zaupam nikomur več. No any more! Prevečkrat sem se s Fortuno reševal! Pa ne samo v LJ - tudi drugje ni nič boljše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud gospa v avtu najbrž ni bla jasnovidka in zato tud ona ni vedla,kaj se teb plete po glav,se ti ne zdi? :doze:

Je pa njeno ravnanje (zaviranje) dokaj logično... kar pozorno opazuj,kako prehiteva skupina motoristov (največkrat sledijo prvemu kot ovce :cry: )

Sem na lastne oči videl,ko so še trije motoristi prehiteli avto že potem,ko je vklopil levi smernik,ker je hotel zaviti na eno poljsko pot.  :BUA:

Glede naleta pa samo 2 besedi: varnostna razdalja .)

Sem prebral par tvojih postov, pa mi je kar všeč kako razmišljaš. A v življenju ne gre vedno po zakonih, principih, predvidevanjih.

Sem kake tri tedne nazaj motovilil na Vršič. Na tistem delu, ki je na novo preplasten je motorist iz D pred mano pričel prehitevati skupino treh avtomobilov, za njim sem pospešil tudi jaz(predvideval sem, da bodo avtomobilisti pred mano pozorni zaradi njegovega prehitevanja), pa sem se uštel. Domorodec(ukvarja se s prevozom turistov na sedlo) v terencu je brez pogleda nazaj odvil levo in pričel prehitevati ostala dva avtomobila pred sabo.

Sem imel veliko srečo, da nisem vpregel vseh konjev, ker bi mi potem ne zneslo :ninja:

Moraš pazit nase. Pika.

Pa kaj potem, če je kdo na cilju pred mano. Rad se vozim z motorjem, rad bi se še kdaj peljal. Za to pa moram ostati živ. Če sem zaradi tega kaj manj motorista od ta hitrih, sem pač motoristek, ali pa pocar. To mi pa le ne more vzeti užitkov pri vožnji.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... celotna varnost v cestnem prometu temelji na medsebojnem zaupanju in seveda pričakovanju, da jaz pazim nase in nate, ti pa obratno ...

Oprosti, ampak TO je prava bedarija. In žal je celo 'uradna'.

Do nesreč prihaja ravno zaradi tege - na eni nekdo napravi bedarijo, na drugi strani pa imaš naivneža, ki 'zaupa'...

Če bi voznike učili tega, da ne 'zaupajo' in da predvidevajo najslabše, bi bilo manj nesreč.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!