Skoči na vsebino

Kite-surfing


Jurij

Priporočene objave

Nekaj časa mam že v glavi tale zanimiv šport. sicer obstaja veliiiko verzij od surfanja po morju, do surfanja s trokolesniki po raznih brezpotjih (bolj za v avstralijo, ne glih v naše gozdove :D ), mene najbolj zanima verzija kite-surfing na vodi..

mal sem po netu pobrskal in najdu celo trgovino z opremo blizu LJ, drugače pa predvsem fotke, prodajni katalogi in teoretične informacije.

vsake toliko pa tudi vidim par kajtsurferjev daaaaleč doli na Cerkniškem jezeru in si zmeraj rečem ... "drugič ko bom mel cajt se bom pa do njih zapelu pa mal povprašal.." pa tega drugič še kar ni bilo..

zanima me, če se kdo od MSovcev s tem športom ukvarja, da bi dobil kakšne konkretnejše informacije, mogoče organiziral kako "štih probo", da sprobam, če mi je tud dejansko tolk všeč, kakor izgleda.

če kdo ne pozna te zadeve, v najlepših trenutkih (in krajih) tole zgleda približno takole:

post-3863-1119523555_thumb.jpg

post-3863-1119523566_thumb.jpg

post-3863-1119523580.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem tega šprota pri nas je, da mi nimamo takih močnih vetrov, razen kadar je burja..... zato je to pri nas že videno na morju, ampak bolj redkokdaj - mogoče ker tudi mi ne hodimo na morje, če piha burja hehehe.... mi pa deluje zanimiv šport!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem tega šprota pri nas je, da mi nimamo takih močnih vetrov, razen kadar je burja..... zato je to pri nas že videno na morju, ampak bolj redkokdaj - mogoče ker tudi mi ne hodimo na morje, če piha burja hehehe.... mi pa deluje zanimiv šport!

burja, jugo, tramontana... pa za ekstremiste enkrat na par let v istri piha garbin, podobno kot tramontana samo da 2krat močnejše ampak se mi zdi da bi blo to že kr mal nevarno (sam sm vidu valove tam cca dva metrske mogoče še več, lomijo se pa šele tik ob obali tk oda je mal ven verjetno boljše)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni na morju, ampak jaz sem že parkrat videla modele, ki se na letališču v Lescah z zmaji in rolkami ali boardi okrog preganjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle v ajdovščini na letališču sta tudi ena dva modela k stvar obvladata... Seveda ne s surfom ampak z neko rolko k ima mal večja kolesa, tko d vožnja po travi ni ovira. Morem priznat d sta majstra. Furata pa se ob burji, jugotu, spoloh ni važno, sam d piha :yea2:

aja, enkrat sm se pa pelju po AC mimo vorgrščka (akumulacijsko jezero blizu NG) in sta bla dva tudi gor s kajtom. Mogoče sta ista :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zadeva me že nekaj časa privlači, sploh odkar sem nehal surfat (nepraktično pa na motor ne gre). je pa zadeva skrajno zajebana, jaz sem jo probal na travniku (brez deske jasno) in mi je popolnoma jasno zakaj ti odsvetujejo probavanje brez da prej opraviš tečaj. no tudi ubijali so se že ljudje z tem ker te brez problema dvihne 20 metrov v luft in te vrže na tla in še malo vleče okoli. jaz sem ravno na poti v budvo (ČG) kjer imajo baje dobre pogoje in šole, pa tudi na blatnem jezeru obstajajo šole. skratka jaz sem se odločil da grem v tečaj, več pa ko se vrnem iz ČG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: če praviš da je surf nepraktičen potem to sploh ni šport zate ... surfaš lahko na vsakem malo večjem jezerčku, za kite pa rabiš primerno obalo kjer lahko raztegneš tistih 10m vrvic (pa jih je raje malo več), saj moraš kite štartati iz kopnega, seveda so ti v napoto vsa drevesa (odpade bohinjsko jezero) pa še zelo nerodno je če moraš do vode prit čez skale ali kak pomol

... kar se pa šole tiče -> baje da so pogoji v Maroku nori :yea2: (kilometri peska in nizka voda pa še veter stalno vleče)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope za kite ne rabiš nič več vetra kot za surf, seveda pod pogojem da OK surfaš, tisto premikanje po površini z malo vetra ne šteje za surfanje. fora je da imaš različne velikosti kit-a za različno moč vetra, pa tudi z vrvicami in podobno ni težav.

v črni gori nisem opravil nič ker sem bil v budvi za surfe in kite pa je baje mega ada bojana v ulcinju ampak preverjam naprej, mislim da sem našel eno dobro opcijo v enih bolj ekzotičnih krajih ampak morem še preverit če bo bančni račun in dopust sodeloval :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega si je kajt naročo... ko ga dobi, omo sprobali, pa če bo ql, si ga om tud sam kupo.. cena ni tak pretirana... 60€ padalo, 20€ zajle .... to je reko da on zrihta, za to me ne spraševat kje je to.. itd :)

drugač pa so tud pr nas dovol močni vetrovi, sploh ni problema.. je pa res da bol je močni veter, lepše je :)

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem zadevo že probal na kopnem in lahko samo rečem, da je zajebana kljub bogatim izkušnjam z padali (je isto za vozit in obvladat), tako da pubeci previdno, brez težav te dvigne 10+ metro v zrak in tudi tako hitro vrže na tla. res pazite, se folk ubija z tem pa tudi jaz sem že neplanirano letel po zraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče kajtanja je Slovenija dokaj neugodna dežela. Kot prvo ni pravih vremenskih pogojev (veter ni konstanten, al vedno preveč ali premalo piha), in ni pravih vodnih površin, najbližje je MonFalcone v Italiji in Pula.

Kolega se je malo bolj resno spravil v to, ampak rabiš čas in denar, pa veliko treninga.

V poštev pride edino varianta pozimi s smučkami po snegu, ko tudi kmetje nimajo razlogov za to da te podijo.

Vse to ti pa pišem zato, ker sem pred dvemi leti malo padel v to evforijo, kolega je naredil dva kajta, jaz trike, pa hopla gremo v akcijo. V Lescah je premalo placa (travnik sicer odličen in zvaljan), drugi travniki pa al nepokošeni, premajhni, al pa skriti za kakim gozdom. Če ga pa že najdeš pa ravno tiste tri dni v letu, ko je ugoden veter nimaš časa.

Za na vodo ti pa takoj povem, da potrebuješ vsaj tri kajte različnih velikosti (ker ponavadi piha preveč ali pa premalo), desko al pa rajši dve, neopren, trapez, pa tudi čelada ni neumna.

Pa tečaj na Bolu na Braču.

No pa še kar se denarja tiče:

- oprema blizu miljona

- če se voziš v Italijo seštej cestnino in bencin (da prideš tudi kdaj samo obrnit)

No, za tisto kar smo pa preživeli s kajtanjem je pa nepozabno. S trajkom po travniku 40+, pa na dilcah po zraku, za na vodo pa je žal zmanjkal volje in denarja.

No zadnje kar sem naredil na tem področju je blo to da sem v garaži zvrtal tri luknje v strop in obesil vse skupaj za nedoločen čas na staranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče kajtanja je Slovenija dokaj neugodna dežela. Kot prvo ni pravih vremenskih pogojev (veter ni konstanten, al vedno preveč ali premalo piha), in ni pravih vodnih površin, najbližje je MonFalcone v Italiji in Pula.

Kolega se je malo bolj resno spravil v to, ampak rabiš čas in denar, pa veliko treninga.

Tomaž - inovacija montiraj mašino, pa kr po cest ubriš ! :yes: Yoke stari? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomaž - inovacija montiraj mašino, pa kr po cest ubriš !  Yoke stari?

So mulci od bratranca takoj to idejo dobl ko so ga vidl, samo ga ne dam! Ko bom bol star in še bolj nor bom kkšno bl noro idejo najdu. :?

Do takrat pa počiva pod stropom.

Popravljeno . Popravil Sharc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So mulci od bratranca takoj to idejo dobl ko so ga vidl, samo ga ne dam! Ko bom bol star in še bolj nor bom kkšno bl noro idejo najdu. :?

Do takrat pa počiva pod stropom.

Jest sem pa že bol star - mogoče že mal nor! A bi mi ga posodil za eno furo. Nazaj ga dobiš z mašino od motorke za drva žagat! :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem tega šprota pri nas je, da mi nimamo takih močnih vetrov, razen kadar je burja..... zato je to pri nas že videno na morju, ampak bolj redkokdaj - mogoče ker tudi mi ne hodimo na morje, če piha burja hehehe.... mi pa deluje zanimiv šport!

za kajtat niti slučajno ne rabiš močnega vetra... za močn veter (7, 8bft) moraš bit že res PRO.

pri nas je veliko kajtarjev in kajtark, ki jih lahko ob vsaki burji/jugu vidiš v izoli, piranu, pri bernanardinu... če imaš veliko kvadraturo(kar pomeni počasen kajt), lahko kajtaš super že pri 2bft (ko nimaš s srfom nič za počet)

...je pa kr nevaren šport in bi morala biti čelada obvezna tako kot je na motorju...

Popravljeno . Popravil smc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:  če praviš da je surf nepraktičen potem to sploh ni šport zate ...

:wacko:

resnica je da je srfanje blazno nepraktično že samo zaradi krame, ki jo moraš vsakič pokat na/v avto, ponavad ma folk po 2 dili (ki sta 1-2krat večji od kajt dil), 3 jadra, jambori, loki...skratka ŠARA, za katero moraš pri letalskih prevozih plačevat mastne denarce. pri kajtu imaš max 2 mini dili, 2-3 kajte in recimo 2 bara, vse skupi lahko skupaj s prtlljago stlačiš v ta velko potovalko..pa še veliiiik lažje je.

kajtanje je veliko bolj praktičen šport od srfanja... pa velik višje lahko skačeš, rajdaš valove isto al pa še bolš kot pri srfu (pa še če te "pere", je velik bolj prijazno kot s srfom)...je pa, kot že povedano, dost bolj nevarno.

par slikic (pa tut filmčkov) si lahko pogledate na http://www.jupu.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K.... Dost pametovanja :slap:

Mene kajtanje pa tudi surfanje zelo zanima..

Če ste se odločil za probno "vožnjo" al pa vsaj za učke napast, se lahko vsi skupej zmenmo, pa gremo pogledat, kako to delajo profiji :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SMC:

nisem govoril nepraktično v smislu transporta, ampak v smislu uporabe - surf namreč vržeš v vodo in to je to, pri kite-u pa rabiš primerno obalo za štart (ali dovolj nizko vodo v kateri lahko stojiš in hodiš, se pravi da skale po tleh odpadejo) in pa da ne govorim kolk je jebanja če ti pade kite v vodo in ga ne znaš več dvignit (na surfu se uležeš na desko in veslaš do obale, pri kite-u pa to ni ravno "lahko" še posebej če veter piha od obale stran proti odprtem morju - BEEN THERE DONE THAT!)

Saj ne rečem, če znaš je kite ZAKON, ampak do tega znanja se boš pošteno nagarala če nisi na ustreznem placu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne ne narobe razmišljaš:

1. za kite rabiš dosti manj vetra kot za surf

2. če ti kite pade v vodo ga dvigneš brez problema, če ne znaš itak boljše da ne hodiš v vodo ampak treniraš na kopnem naprej.

3. kite prideš pod roko pa neseš, surf moreš včasih daleč nosit in potem še sestavljat jadro itd.

4. surfa sem se naveličal

:grim

sicer pa grem skoraj 100% kmalu v šolo pa potem več povem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. če ti kite pade v vodo ga dvigneš brez problema, če ne znaš itak boljše da ne hodiš v vodo ampak treniraš na kopnem naprej.

:lol1: ... boš probal pa potem povedal .... :lol1:

hint: na kopnem stojiš na tleh in ga lahko rukneš v zrak s tem da stopiš pol koraka nazaj (problem ne sploh, lahko miže ob pol noči), v vodi pa te nosi tok, nimaš neke podlage ob katero bi se oprl, tudi kite ni vedno na istem mestu ker tudi njega nosi tok oz. veter in tako vrvice niso napete ... pa še deska za kite te ne drži če se nanjo uležeš (vsaj pod mojo težo je kar potonila). Skratka rabiš plitko vodo :afro1: (aja pa tudi sila lepenja tu ni zanemarljiva :grrr )

Z vsem ostalim pa se definitivno strinjam :grim in ja če bi imel več časa in $ bi se definitivno držal tega športa :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!