Skoči na vsebino

NRG 2 Totalka


nsignific

Priporočene objave

Torej, imel sem nesreco s skuterjem; zaletel sem se v avto, ki me je izsilil iz prednostne. Prsli so policaji, vozniku avta dodelil krivdo, model je pa imel kasko in sem lepo dobil kuponcek.

Danes mi pa cenilec skode pravi, da je najbrz skuter totalka (jutr zvem ce je res, ko ga pelem na servis).

Zdej pa mene zanima, ce je res, da zavarovalnca krije popravilo sam do tiste izklicne cene (v mojem primeru 120.000 SIT), ce pa popravilo preseze ta znesek, pa 120.000 SIT samo izplacajo, ostalo si pa moras uredit kakor ves in znas?

Ce je to res, mi lahko svetujete, koga tozit... Tistga norca ki me je izsilil in dal kuponcek nicvredne zavarovalnce, al zavarovalnco samo.

Ker js hocem nazaj svoj skuter, ne pa nek drobiz, "ostalo si pa sam placi" varjanto...

Al sm kej cist narobe zastopu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je odvisn od zavarovalnice do zavarovalnice lahko pa tozis tistaga ko ti je prednost vzel ker te vrat ˝boli˝.... to vsi naredijo pol pa mas takoj novega skutera :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace sem bil na klinicnem in imam zvito roko in glezenj - to je isto ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je se bolse pa vrat tud lahko reces da te boli ker edino tega ti ne morejo dokaza da te ne...... jaz ti recem v tebi je potenciala ziher za milion :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda sam me vrat res boli. Sam ce zdej recem bojo direkt misnli da lazem.

Kurc jih gleda, kaksn sistem majo, da jih mors tozt da sploh dobis to kar bi itak mogu... PIZDE

No sej upam da nau totalka, sam 120.000 se mi zdi mal glede na to kok je razsut...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa mene zanima, ce je res, da zavarovalnca krije popravilo sam do tiste izklicne cene (v mojem primeru 120.000 SIT), ce pa popravilo preseze ta znesek, pa 120.000 SIT samo izplacajo, ostalo si pa moras uredit kakor ves in znas?

Tako nekako.. če je vozilo ocenjeno za totalko, dobiš izplačan določen procent po evrotaxu.. neglede na to, da bi popravilo prišlo več (na podlagi tega se zavarovalnice tut nekako odločajo o tem ali popravljat ali priznat totoalko)

Pizda sam me vrat res boli. Sam ce zdej recem bojo direkt misnli da lazem.

Ne bi blo prvič, da bi koga z zakasnitvijo začel vrat bolet ;)

Sploh se je pa že zgodilo, da je oseba nekaj dni po prometni nesreči v kateri je imela poškodovan vrat (pa tega ni vedela), šla doma po stopnicah, naredila en napačen gib in dokončala kar se je začelo pri nesreči.. posledice so bile pa trajne.

Tako, da maš še vedno čas se vrnit k zdravniku :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej morm it na kontrolo k osebnemu zdravniku itak, to bom tut jutr opravu.

italjet maniac: spredn del je totalno zjeban (luci, plastika, obe stranski nosilni plastiki), pol zic je za zamenat, ena stranska plata za zamenat (pod zicem), rocke za bremze, stikalo za hladni vzig, eno vzratno ogledalo, tačka (sam za pršvasat en del nazaj)..

Kar je pa najbrz najhuj je pa to da so vilce se zvile.

Sam kaksen kurcev sistem majo to, da zavarujejo, pa u bistvu sploh ne. Jebem jim mater.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi do odvetnika specializiranega za odškodnine...

Če je prišlo do nesreče v celoti po tuji krivdi (ni deljena ali tvoja krivda) si opravičen do povrnitve vseh stroškov (tudi odvetnika), ki si jih imel s tem, ter do odškodnine za materialno škodo, ki omogoča vzpostavitev prejšnjega stanje oz. stanja kakršno bi bilo če do nezgode ne bi prišlo, pri telesnih poškodbah pa odškodnino, ki predstavlja določeno zadoščenje, saj vrnitev v prejšnje stanje tu ni mogoča.

Če koristiš lastni kasko oz. AO+ pa je nekaj omejitev glede izplačila odškodnine...

Zavarovalnica bo na vsak način hotela izsiliti čim manjšo odškodnino, zato ne podpisuj nobenih papirjev (poravnav,... ) brez vednosti odvetnika...

btw...tudi če si od povzročitelja dobil kuponček in je ta priznal krivdo, si lahko kasneje premisli in zahteva deljeno krivdo npr. zaradi tvoje neprilagojene hitrosti, zato pojdi na policijo in zahtevaj zapisnik oz.poročilo o ogledu, ter vse skupaj predaj odvetniku, saj zavarovalnice po novem ne dobijo teh poročil od policije ...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poravnave mislim da nisem podpisal, to je najbrz tisto, ko jim prineses racun od servisa in oni prevzamejo?

Do zdej sem podpisu samo oceno skode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serviser je ocenu popravilo na ene 50 cukov vec kokr je cenilec dolocu znesek.... :\

To zdej pomen, da moram it prjavt "totalko" na Triglav, da mi prpravjo ponudbo poravnave.... Ki bo seveda *mnogo* prenizka (ako prođe, prođe), nakar jo bom moral zavrnit in zahtevat se vec.... NAKAR bodo ponudl novo poravnavo, nekje vmes med mojim zahtevkom in njihovo prvotno ponudbo...

Se prau sm na trgu za novga NRGja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzročitelja sigurno ne moreš tožit (čeprav je kriv, ima zato zavarovano, tožiš pa seveda lahko zavarovalnico) lahko si preberš tudi kake podobne teme pod Splošno a kje so že opisane zavarovalniške težave :hmm:

kot ti je napisal Marauder: odvetnik ( ali firma ki btw manj priporočam) in ti naj on vodi naprej vse skupaj.

Do takrat pa obvezno spravljaj vse izvide, račune, napotnice, recepte, itd, skratk avse ki je kakorkoli opvezano z zavarovalnico.

Sicer pa ponavadi ne podcenjujeje preveč materialne škode (ne precenjujejo pa tudi ne :angry: ) mogoče pa ti misliš da je bil tvoj skuter nekam veliko vreden:

reci jim lepo: pripeljite mi drugega (enakega) pa lahko tega vzamete in podpišem poravnavo SAMO ZAM ATERIALNO ŠKODO. Za telesne poškodbe se bomo pa še pšosebej pogovarjal :fight2:

in glede na opis tvoje poškodbe se zan zgodit da dobiš za nekaj skuterjev cekinov :hmm: (če ne veš kje roka in kje je gleženj :blush: mislim da to ni isto O:-) )

nsignific Objavljeno Včeraj, 06:32 PM

  Drugace sem bil na klinicnem in imam zvito roko in glezenj - to je isto ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm: (če ne veš kje roka in kje je gleženj :blush: mislim da to ni isto O:-) )

LOL mislim da nisi razumel, vprasal sem ce se to poskodbo isto resno jemlje kot vrat. Sicer sem kasneje zvedel da ne, ampak me itak tudi vrat boli tako da je vseeno.

Odvetnico si trenutno rihtam.

Precenil svojega skuterja nisem - ampak kakorkoli obrnes, zavarovalnca ne krije totalke. Ne morem jim rect "prinesite mi drugega", ker zadeva enostavno ne deluje tako. Zelim si pa, da bi (celo pricakoval sem, da je tako).

Izsilt moram cimvisjo poravnavo, ki bo SE ZMERAJ premalo za popravilo skuterja. Potem moram prodat skuter za cimvec (kar ne bo veliko) in upat da bo vse skupaj zadosti za rabljen skuter iste znamke/tipa.

Da, tako zelo najebes, ce si ZRTEV prometne nesrece. Povzrocitelj seveda nima niti nobenih stroskov, vsega skupaj pa je izgubil mogoce pol ure casa, medtem ko jaz zdaj ze dneve (s tem da niti v sluzbo nisem mogel, plus karta za fitnes mi tece neizkoriscena).

Cudovit sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poravnava.

ste se poskodovali v prometni nesreci in bi radi pravico blablablabla..... to reklamo mas po radijih 100000x na dan.... tole poklic pa povej kwaj blo pa se zmen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Am prodas po delih kaj se celo, najbolj posteno, ker preden najdes kupca ki bo kupo totalko ti :SS postane :blink: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ne, da folk kupuje totalke vem 100% (tudi razni servisi).

Pač tukaj noben ne ve, nic hudega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!