Skoči na vsebino

Tomos Automatic s 25 km/h


Poletje2005

Priporočene objave

Pozdravljeni,

zanima me, če mogoče kdo ve, kako bi predelal Avtomatica v kolo s pomožnim motorjem (hitrost 25 km/h). Verjetno so to zdi marsikomu noro, vendar obstajajo ljudje, ki jim ni do vsakoletnega plačevanja registracije mopeda, istočasno pa jim ni mar hitrost (oziroma počasnost) in si želijo svoj stari moped še uporabljati. Torej, ali obstaja takšna možnost in če, koliko vse skupaj stane? Ali je pozneje potrebna homologacija, da človek nima težav z oblastjo?

Mogoče bi bile take predelave tudi poslovno zanimive za kakšnega mehanika, glede na veliko število Tomosovih Automaticov in na dejstvo, da jih zaradi nove zakonodaje verjetno veliko počiva po ropotarnicah.

Lep pozdrav in hvala za morebitne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drug cilinder, bat, avspuh, airbox, zadnji zobnik, obe sklopki v menjalniku, pa en kup papirjev. pa pomaga ce mas masino na pedala. pa vseen ne vem ce ti bo ratal. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup flekserja,zdej se mogoč že dobi kšn rabljen...brezveze na frčomatika zmetat tolk dnarja pa se pol vseen kregat s polcaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji logiki je najbol enostavna rešitev, da omejiš hod lopute plina, s tem dosežeš, da ti gre samo 25 km/h in pelješ na homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji logiki je najbol enostavna rešitev, da omejiš hod lopute plina, s tem dosežeš, da ti gre samo 25 km/h in pelješ na homologacijo.

točno tako, ali pa daš med cilinder in krivino, podložko, ki ima luknjo fi7-8mm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CE RES HOCS TI JEST PRODAM ORIGINAL IZPUH ZA FLEXERJA NIC VOZN!!!K SM TAKOJ ZAMENU Z MFJOM!cena prblizn 10 jurjev!powej ce rabs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam auspuh zablokiraj .. Flexerji majo baje tudi sam auspuh zablokiran .. drugače pa mašino od automatica.. sem videl enega v ms .. je letet s Flexerejem okoli 50..

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

flexerji majo auspuh zavit tm pr glavi do amena pa ti prodam tastr auspuh pa se blokado dusilko od mfja ti dam da se ti bodo plini tok zastopal da ti bodo sli cez rit vn:D drgac pa ti prodam tist kr rabs za flexer in se greva stavt da ti pomojm nov sou vec k 25 kwecm mn :blush: :blush: :blush: :blush: :OK: :OK: :OK: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj ne pozabim oment da z domačo predelavo ne bo šlo. za overovitev homologacije moraš imet potrdilo pooblaščenega serviserja da je dejansko blokiral po navodilih proizvajalca. Poleg tega so meni na LPPju rekli da mora bit motor tud zaplombiran (kako to naredijo?) verjetno pobarvajo vijake. Potem opraviš še meritve in plačaš en kup enga dnarja... to je NO GO. Sam sem skušal na enak način registrirat yamaho TZR 125, le da bi jo registriral za 11kW...sicer pa ti veliko o tem piše v eni drugi temi (blokade).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Poslušaj..Tud jaz sem hotel imeti tako utoamtika,pa so mi rekli da se3 terga ne da narediti ker pač ta moped ni priemren za 25 km/h..zato asem raje kupil flexerja,Ki pa mu samo auspuh zamenjaš in zandji zobik pa ti gre 50 kot avotmatik..n ni probeklmou s policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Pozdravljeni,

zanima me, če mogoče kdo ve, kako bi predelal Avtomatica v kolo s pomožnim motorjem (hitrost 25 km/h). Verjetno so to zdi marsikomu noro, vendar obstajajo ljudje, ki jim ni do vsakoletnega plačevanja registracije mopeda, istočasno pa jim ni mar hitrost (oziroma počasnost) in si želijo svoj stari moped še uporabljati. Torej, ali obstaja takšna možnost in če, koliko vse skupaj stane? Ali je pozneje potrebna homologacija, da človek nima težav z oblastjo?

Mogoče bi bile take predelave tudi poslovno zanimive za kakšnega mehanika, glede na veliko število Tomosovih Automaticov in na dejstvo, da jih zaradi nove zakonodaje verjetno veliko počiva po ropotarnicah.

Lep pozdrav in hvala za morebitne informacije.

ma dej boli te za policijo, loh das uzadi zlo velik zobnik ane p uspred mejhnga tko d bo meu velik pospesek in mejhno končno hitrost drgac pa ce el. omejevalnik obratou zdej ce je dou to gdo gor na moped nevem sam ma kolega na sr-ki naceloma pa ce se bos furu lepo 20 z celado po kolesarski pulcaj ne bo meu razloga d bi te ustaulou

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej boli te za policijo, loh das uzadi zlo velik zobnik ane p uspred mejhnga tko d bo meu velik pospesek in mejhno končno hitrost drgac pa ce el. omejevalnik obratou zdej ce je dou to gdo gor na moped nevem sam ma kolega na sr-ki naceloma pa ce se bos furu lepo 20 z celado po kolesarski pulcaj ne bo meu razloga d bi te ustaulou

spet en pametnjakovič, 25km/h verzija ma eno tako rumeno nalepko gor, kao potrdilo od tomosa da gre 25

tko da če ga sam zablokiraš ni dost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga mam na pedala in leti 50 km/h in se polcaji vozijo za mano pred mano in ni nobenga problema. Če je na pedale ni problema lahko gre tut 50 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga mam na pedala in leti 50 km/h in se polcaji vozijo za mano pred mano in ni nobenga problema. Če je na pedale ni problema lahko gre tut 50 km/h.

ja kva pol kupm tastaro 4-ko na pedala pa se brez izpita okol vozm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet en pametnjakovič, 25km/h verzija ma eno tako rumeno nalepko gor, kao potrdilo od tomosa da gre 25

tko da če ga sam zablokiraš ni dost

kok smo natančni ukrads enmu dol iz fleksrja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok smo natančni ukrads enmu dol iz fleksrja

natančni? tak je pač zakon

ti bi kr ukradu a? pol lohk jest s tvojga avtomatika tud lohk kej dol pošraufam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

natančni? tak je pač zakon

ti bi kr ukradu a? pol lohk jest s tvojga avtomatika tud lohk kej dol pošraufam?

ja...pedale :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!