Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

Aha..dobr da si nam razsvetlil dejansko sliko....zdej pa vemo...volt mormo SDS in NS, pa bomo meli lastno mnenje in pamet...pa bisere...  :o   :lol:  :)  :D

Kako? :shock: Saj volk ti ni rekel, koga moras volit ... je pa vsekakor cudno, da se vecina pritozuje nad vsemi temi recmi, ker potem se clovek vprasa - zakaj hudica so volitve? :D

Ice, volk, vale ... saj so ze vse napisali, pa prav fino je, da se meni ni treba bost s tem na forumu oz. da se kdo drug kaj napise ... da ne tulijo cisto vsi v isti rog in da ne izpadem kot Marsovec :twisted: :twisted: Se strinjam z zgoraj omenjenimi :wink: :idea: 8)

A mene si pa spustil ? :cry:

Veš kaj Cyc, jaz pa ti greva v NATO, za druge pa nas boli kitara.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V preteklosti sem bil politično aktiven, svojih dejanj in prepričanj nisem nikoli skrival in jih ne bom.

V danem primeru, polemiki, ne gre za politično prepričanje, ker če bi slepo zagovarjal politično linijo bi ostal tam kjer sem bil.

MIsliti s svojo glava, to sem hotel povedat.

Nikakor pisat navodila za volitve. Volitve so tista inštanca s katero mi izbiramo upravljalce svoje države in menjamo neprimerne, nesposobne in neodgovorne. In ko se bodo začeli bat za svoje položaje, takrat ne bo več toliko sranja in neodgovornosti.

Nočem interpretirat in razlagat, analogije svojega pisanja. Pisanje ni bilo samo sebi namen in zato me neargumentirano polemiziranje ne zanima.

Določen odstotek ljudi je, ki nikoli ni zadovoljen in pravico imajo biti takšni.

Sam pa tudi vem, da se psa ne splača učit šaha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima smisla. Če bi upoštevali mnenje nekaterih bi še sedaj bli v srednjem veku al pa še kje bolj nazaj in se imeli baje celo fajn :shock:

Kakšen dolgčas bi pa bil, če bi vsi isto razmišljali :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pitagoro so vprašali, kaj si misli o človeškem življenju.

človeško življenje je kot olimpijske igre je odgovoril. Nekateri postavijo stojnice, trgovine in mislijo samo na dobiček,

drugi si prizadevajo za slavo v borbi,

ostali pa so samo gledalci....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst sem tud proti sam pazite se ko se bo LIPIC razjezu in bodo sle nase mamice in sestre v vojsko...Pol bomo pa lacni :twisted: :twisted:

aja sej res ..jst mam se neki studentskih bonov tko da bom v menze hodu :oops: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, volk, vale ... saj so ze vse napisali, pa prav fino je, da se meni ni treba bost s tem na forumu oz. da se kdo drug kaj napise ... da ne tulijo cisto vsi v isti rog in da ne izpadem kot Marsovec  :twisted:  :twisted: Se strinjam z zgoraj omenjenimi :wink:  :idea:  8)

Na tem mestu javno zapažam, kako so eni otroci u iber pametni.

POPRAVEK/DODATEK: kako eni otroci pogumno branijo nekatere "propadle" politične stranke :)

Je pa res, da vas je SDS-ovcev tukaj bolj malo, tko kot v bistvu po celi Sloveniji (primanjkljaj SDS-ovcev..). Hmmm, le zakaj ste vedno povsod tako osamljeni? Aja, ker ste tolk pametni, da vas nihče ne razume :idea: :!: :shock:

Janševi časi so mimo, časi hujskanja proti komunajzerski oblasti, ki je zaprla štiri nedolžne revčke, ki niso imeli čisto nič masla na glavi... Zdaj pa so mediji bad-bad, pa kontinuiteta, pa tko naprej....

"Kontinuiteta niso oblastniki, kontinuiteta je cel narod. "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, volk, vale ... saj so ze vse napisali, pa prav fino je, da se meni ni treba bost s tem na forumu oz. da se kdo drug kaj napise ... da ne tulijo cisto vsi v isti rog in da ne izpadem kot Marsovec  :twisted:  :twisted: Se strinjam z zgoraj omenjenimi :wink:  :idea:  8)

Na tem mestu javno zapažam, kako so eni otroci u iber pametni.

Je pa res, da vas je SDS-ovcev tukaj bolj malo, tko kot v bistvu po celi Sloveniji (primanjkljaj SDS-ovcev..). Hmmm, le zakaj ste vedno povsod tako osamljeni? Aja, ker ste tolk pametni, da vas nihče ne razume :idea: :!: :shock:

Srček, pa ne spet vse posploševat in v isti koš metat. S SDS-om še zdaleč nimam nič :crazyeyes: nikol mela :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srček, pa ne spet vse posploševat in v isti koš metat. Z SDS-om še zdaleč nimam nič  :crazyeyes: nikol mela  :shock:

Pikova dama, saj te nisem jaz posploševal - Cyc te je posploševal :)

Odgovoril pa sem predvsem Cycu in Volku, ki tako osamljeno tulita v en rog ... "Medijski linč" in podobni termini, tako lastni samo eni stranki, ki je seveda SDS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srček, pa ne spet vse posploševat in v isti koš metat. Z SDS-om še zdaleč nimam nič  :crazyeyes: nikol mela  :shock:

Pikova dama, saj te nisem jaz posploševal - Cyc te je posploševal :)

Odgovoril pa sem predvsem Cycu in Volku, ki tako osamljeno tulita v en rog ... "Medijski linč" in podobni termini, tako lastni samo eni stranki, ki je seveda SDS :)

Bom še enkrat isto napisala:

Svet bi bil dolgočasen, če bi vsi razmišljali enako! :roll:

Ma kaj dolgočase :arrow: GROZEN! :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym,pa ti ves,ne domnevas,ves zagotovo,da delo etc. in ostale oblike medijev niso manipulirane na eden ali drugi nacin?

ce ze dvomite v vse,kako sta lahko potem prepricana,da je pa to kar vidva trdita,sym & tomy,gola in cista resnica?

.......it´s like catch 22....... right?! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym,pa ti ves,ne domnevas,ves zagotovo,da delo etc. in ostale oblike medijev niso manipulirane na eden ali drugi nacin?  

ce ze dvomite v vse,kako sta lahko potem prepricana,da je pa to kar vidva trdita,sym & tomy,gola in cista resnica?

Nič na tem svetu ne vem :) Dost sigurno predvidevam zgolj dvoje: da bom enkrat umrl in da bo treba enkrat plačati davke :)

Sicer pa denimo za Delo približno vem, kako in kaj se dogaja, kako se obravnava in katere pizdarije katerih ljudi - in trdim, da ni "vodeno" : je pač produkt, dokler prinaša dobiček, so lastniki zadovoljni, čeprav so iz vrst LDS in vse bolj zgolj in samo iz vrst LDS. Veš, če bi pogledal vsebino Dela, bi ugotovil, da se problematika povečini tiče tekočega dela oblasti, ki je trenutno LDS -- in ni samo božanje po glavi, ampak vse po vrsti...

Poglej, mene ne jezi, če bi za to bili kakršnikoli dokazi. Ampak to, da je en Slivnik nekoč šel stran s pozicije namestnika glavnega urednika in izborno zagovarjal SDS, se potem z njimi tudi izborno skregal, vmes ustanovil Mag, ga drago prodal, .... Hm, to mi ne diši ravno za dokaz "manipuliranja" medijev :)

Seveda je v medijih vedno problematično, kako so pisci usmerjeni, in določene rešitve, ki so v rabi pri nas, niso "idealne", se pa kljub temu skrbi za pluralnost mnenj. Komentarji in vsebine prihajajo tako od zagovornikov ene, kot od zagovornikov druge, tretje, četrte ali katerekoli že smeri.

Če pa nekdo opleta z "medijskimi linči" - hmmm, niso linči, mediji pač obveščajo javnost. In če nekdo opleta s tem, da ima nekdo "medije v rokah" - ne vem, kaj naj mu rečem drugega, kot to, da povsod vidi zarote.

Meni je jasno, da kakorkoli že se bodo zadeve obračale, se bodo vedno obračale :) In vedno bomo lahko nekako živeli in preživeli. Seveda, obstajajo tudi ideali, o katerih nabijamo tukaj, ampak vsakdan je bistveno drugačen... Ni idealov, je samo everyday life. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako sta lahko potem prepricana,da je pa to kar vidva trdita,sym & tomy,gola in cista resnica?

:wink:

Vprašanje kontra, Ice... :wink: :) :D

Ampak ti pa ne znaš drugega kot citirat druge in jih kontra spraševat? :roll: Zanimiva ta tvoja mnenja in debate :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako sta lahko potem prepricana,da je pa to kar vidva trdita,sym & tomy,gola in cista resnica?

:wink:

Vprašanje kontra, Ice... :wink: :) :D

eh vidis,pa smo tam....jaz nikdar nisem govoril ali pisal,da je zahod tako super in oh in sploh naj naj whatever.... prevec dvomim v take pravljice. :wink: je (samo) boljsi od trenutne situacije v sloveniji.

osebno tudi bolj malo jamram o politicni situaciji v AUT,ki bi sicer lahko bila boljsa od sedanje,a tudi vedno veliko veliko slabsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS Ice - resnica ne obstaja :)

Sicer pa še ena moja interpretacija resnice -

Resnica - z malo začetnico - je zagotovo nekaj, kar je res, tudi, če tega nihče (od ljudi) ne ve. A ta pojem so si ljudje, v svoji sli po oblasti in moči, v svojem vladarskem ambicionizmu, prikrojili tako, da ga uporabljajo za lastne pridobitniške namene - pa ne samo (a žal pogosto predvem) finančne, temveč tudi filozofske, sociološke in druge. Tudi zato je "resnica" - kot termin - dobila novo vsebino: če naj bi šlo nekdaj za "neizpodbitno dejstvo" je danes to "svobodna individualna interpretacija nekega dejstva" --> pač zato, ker je v naravi človeka, da v svojem hotenju po "biti več ali drugačen" sprevrača in izpodjeda tisto prvotno "resnico".

Danes pač mnogi trdijo, da je resnic več, da si nasprotujejo -- v bistvu pa je resnica še vedno zgolj ena. Le da so jo tisti, ki hočejo/so hoteli govoriti o resnici, raje kot o "svojem videnju zadeve", v svoji želji po "imeti prav" tolikokrat preslikali, zanikali, redefinirali in rafinirali, da je resnic kar zanekrat nešteto veliko. Vsak ima svojo, o vsem ---> kljub temu pa je resnica ena sama. Le da je pač pogosto ne vidimo, ker smo zagledani vase in v svojo razlago nekega pojava/pojma... Velikokrat nam tudi ni dano, da bi tisto bistveno resnico spoznali, niti od daleč je pogosto ne vidimo.

So pa nekatere resnice bolj enostavno dojemljive, kot druge. In nekateri ljudje imajo večjo sposobnost dojemanja nekaterih izbranih resnic, kot drugi. Kadar resnice ne zmorejo ali nočejo dojeti, si ustvarijo svoje mnenje, ki ga nonšalantno poimenujejo "moja resnica". Čeprav se ne zavedajo, da pač resnica ne more biti nekogaršnja, ampak je kvečjemu skupna. Nekogaršnje pa je lahko mnenje.

Tako da - ne vem, kaj je resnica :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je jasno' date=' da kakorkoli že se bodo zadeve obračale, se bodo vedno obračale :) In vedno bomo lahko nekako živeli in preživeli. Seveda, obstajajo tudi ideali, o katerih nabijamo tukaj, ampak vsakdan je bistveno drugačen... Ni idealov, je samo everyday life. :)[/quote']

yep,se strinjam.zdrava doza skepse ni narobe,toda v vseh pogledih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne, nisem prepričan v svoj prav. Ampak iz svoje kože pa tudi ne morem, kajne? Mi bo že življenje čez 20 let ali več pokazalo, kaj je bilo prav in kaj ne v mojih idejah :)

Sicer pa - na čem temelji tvoja ideja, da je v ZDA situacija tako bistveno boljša od slovenske? Ah, ne bom nakladal o totalni revščini določenega segmenta, izprijeni bogatiji drugega, diametralno nasprotnega segmenta, o porabi za orožje, o mahinacijah take in drugačne vrste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne, nisem prepričan v svoj prav. Ampak iz svoje kože pa tudi ne morem, kajne? Mi bo že življenje čez 20 let ali več pokazalo, kaj je bilo prav in kaj ne v mojih idejah :)

Sicer pa - na čem temelji tvoja ideja, da je v ZDA situacija tako bistveno boljša od slovenske? Ah, ne bom nakladal o totalni revščini določenega segmenta, izprijeni bogatiji drugega, diametralno nasprotnega segmenta, o porabi za orožje, o mahinacijah take in drugačne vrste...

sym,prvi del sem zbrisal,drugi se nanasa na evropo in na avstrijo. :wink: o zda ne morem veliko vec povedati,kot to,kar se prebere in vidi v medijih.moj obisk tam je bil bolj bezen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat in zadnjič o tem.

Iz kronologije pisanja sledi kdo in analogno tudi zakaj je potegnil stranko naprej.

Zagovarjanje lastnega mnenja ni zagovarjanje politične linije.

Po tej logiki zagovarjam LDS in ne SDS. :!:

Slivnik je ravnal podjetniško, o podjetništvu ste govorili.

Na koncu bi končali pri tistem čigava mama peče boljše piškote.

Mogoče so vzroki za popadljivost dol. primerkov v njihovi lastni identiteti in mizernosti lastnega ega in širine duha.

Za take probleme pa so drugi strokovnjaki.

Bolj ko sem spoznaval ljudi rajši sem imel živali !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volk, tisto o živalih je čista resnica :)

Sicer pa govorimo v tej temi o "politiki" in ne o psihiatriji - Psihološka čistilnica je v neki drugi temi, ki jo vodi primarij doktor Gregs.

Ne zagovarjam nikogar, sem proti določenim načelom in dejavnostim SDS in njenih pripadnikov, proti določenim načelom in dejavnostim LDS in njenih pripadnikov, proti določenim ... You get it, right?

Pravzaprav so vse stranke nekakšna militantno-naborniška društva, ki skušajo zbrati čimveč tistih, ki so jim pripravljeni prisluhniti in slepo slediti. Namesto, da bi stranke sledile potrebam ljudstva, sledijo potrebam pripadnikov strank, seveda izbranih...

Zato žalujem vedno znova, ko vidim koga pretirano zagovarjati določeno stranko in pretirano nasprotovati drugi stranki. To je pač smešno..

Razmišljajmo solo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se še enkrat javim. Bo nataliteta narastla. Njami.

Jao, jao Leon :cry: Tvoja ženskica pa hudo slabo za tebe skrbi, da si celo cesarju služit ponovno želiš. :D :D :D

Ah ne Babi. Samo za domovino se je treba žrtvovat.

Kdor gre na IMOT in še ne pozna Volka naj se ne sekira. To je tisti, ki se ponoči v avtobusu malo svetlika.

:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pikova dama, saj te nisem jaz posploševal - Cyc te je posploševal :)

Pa si ziher? Jaz sem namrec samo napisal, da se strinjam z njenim postom. Kakega posplosevanja pa tu ne vidim ... :twisted:

Sym, ne gre za to da "nas" ne bi kdo razumel ... saj jaz se ne delam norca iz nekoga, ki meni, da ne bi smeli v NATO (edino ce gre za neke pozerje/kekce kalibra skupina Molotov), smejim se samo temu, da se bistveno prevelik odstotek ljudi ne strinja z delom vlade in da potemtakem tu nekaj ne stima. Ali jih ljudje vseeno volijo (kar je miloreceno smesno) ali pa sploh ne gredo na volitve (kar niti ni smesno, bolj zalostno, ker to pomeni, da ne razumejo svoje drzavljanske dolznosti).

Jaz sem svoje mnenje glede NATO pakta ze davno nazaj napisal, med glavnimi je ta, da je NATO vsaj toliko kot vojaska tudi politicna organizacija, clanstvo v njej pa v zahodnem svetu pomeni varnost za nalozbe. To da nalozbe potrebujemo je jasno. Prejle se je pisalo o nekih Johanih in tem, ampak ... OK, Johan, John ali pa konec koncev Jaques, v NM recimo obstaja tovarna, rece se ji Revoz. Je lep primer tujega vlaganja - in ce je ne bi bilo, bi imela tamkajsnja regija precejsen problem, ni res? Podoben primer je Sava-Goodyear ... Eno je scititi obstojeca podjetja, drugo pa onemogocati kakerne koli investicije. In Slovenija ni Svica, zato mora nekaj ukreniti, to pa je vkljucevanje v zahodne zveze (EU in ja, tudi NATO).

Omenjas "neodvisne institute". Hja ... verjetno jih najdes, takoj za neodvisnimi mediji :) Glede na to, da ima NATO kar nekaj pozitivnih lastnosti, med negativnimi pa vsaj na temle forumu se najbolj izstopa bojazen, da je to predrago oziroma drazje. Ampak ravno zaradi onih dobrih lastnosti bi moral bit princip ravno nasproten - zakaj bi moral nekdo dokazati, da je cenejsi, naj kdo dokaze, da je drazji ... Poleg jamranja glede cen je pa seveda se veliiiiko klamf v stilu "grdi, zlobni americani, NATO je ZDA ...".

Symru - Levi's pravis? Pa to je vendar amerisko :shock: Zakaj ne Benetton? To je vsaj evropsko :) Da ne govorim o tem, da zagotovo obstaja kaka slovenska firma - pokazi nekaj patriotizma, a ne :twisted:

Samo to ... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš NATO,pred kom nas bojo pa ščitli ma ne me basat.Saj res zdej mormo pa še ženske bit ZA,če ne bo treba jit vojsko služit,pa kaj še.Članarina bo za SLO verjetno full nizka,al jo pa sploh ne bo k smo pa tako majhni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!