Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

Ja, Italjanski vojaki so pa crkavali zaradi zastrupitve s kajmakom.... :lol:  :D  :D

Italijani so svetovno znani mammoni (mamini sinčki) in ti usahnejo, če jih za več kot za dva meseca odpelješ od mamice :P :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(kar niti ni smesno, bolj zalostno, ker to pomeni, da ne razumejo svoje drzavljanske dolznosti).
umm sam popravek cyc upam da ne zameris ampak volitvev je pravica ne dolznost
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

umm sam popravek cyc upam da ne zameris ampak volitvev je pravica ne dolznost

Hja, oboje ... :)

Poznam kar nekaj ljudi ki jamrajo - in ne volijo. Glede na to da ne uporabijo mehanizmov, ki so jim na voljo ... :arrow: nimajo kaj jamrat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smejim se samo temu, da se bistveno prevelik odstotek ljudi ne strinja z delom vlade in da potemtakem tu nekaj ne stima.

"Prevelik" - glede na kaj? Saj veš, z vlado se popolnoma strinjajo samo v Srbiji in Iraku, a ne?

Ali jih ljudje vseeno volijo (kar je miloreceno smesno) ali pa sploh ne gredo na volitve (kar niti ni smesno, bolj zalostno, ker to pomeni, da ne razumejo svoje drzavljanske dolznosti).

Matrsipametn.

Omenjas "neodvisne institute". Hja ... verjetno jih najdes, takoj za neodvisnimi mediji :)

Janšapropaganda?

Symru - Levi's pravis? Pa to je vendar amerisko  :shock:  Zakaj ne Benetton? To je vsaj evropsko :) Da ne govorim o tem, da zagotovo obstaja kaka slovenska firma - pokazi nekaj patriotizma, a ne :twisted:

Levi's - Hrvaška, Urko Slovenija, NES Ptuj če se ne motim. :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...(edino ce gre za neke pozerje/kekce kalibra  skupina Molotov),...

Cyc, odločno protestiram proti tvoji uporabi besede kekec za neke čudne primerjave!

Kekec je moj prjatu, jaz mam pa 110 kg!! :wink: :wink: :lol: :lol:

Puzdrav od Horjo Horjulis Vulgarisa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ti pa ne znaš drugega kot citirat druge in jih kontra spraševat?  :roll:  Zanimiva ta tvoja mnenja in debate  :!:

A ne de?

Lej, ta tema ma 19 strani in preden nekomu daš etiketo, se le mal sprehod nazaj, pa poglej, če sem mogoče kdaj kej napisu... Če se toliko potrudiš pri preverjanju svojih prepričanj, kot si se pri preverjanu zgornje umetnije, nisi glih kredibilna oseba za debato.

Pa brez zamere :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh vidis,pa smo tam....jaz nikdar nisem govoril ali pisal,da je zahod tako super in oh in sploh naj naj whatever.... prevec dvomim v take pravljice. :wink: je (samo) boljsi od trenutne situacije v sloveniji.

osebno tudi bolj malo jamram o politicni situaciji v AUT,ki bi sicer lahko bila boljsa od sedanje,a tudi vedno veliko veliko slabsa

.

Zakaj sem ti dal kontra vprašanje? :D (Val je čist iz tira vrglo :D ) Zato, ker vsi tuki govorimo o svojih prepričanjih in jih pač, nekateri, vključno s tabo, poskušamo na en kulturen način čim bolj argumentirati in zagovarjati.

Samo ne prenesem pa tistih, ki vsako kurčevo temo izkoristjo za širjenje politike paranoje v stilu "ljudje so butli", "medijski linč", "ni demokracije", "noben nas ne mara" , samo zato, ker njihovi guruji enostavno niso všečni večini ljudi v Sloveniji. Zakaj je to tako? Najverjetneje da zato, ker še bolj klanfe serjejo kot tisti, ki so na oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem proti NATU, sem za organizacijo, ki jo je TITO skup spravil NEUVRŠČENI, tu nam je mesto, ne pa med državami polnimi orožja in nestrpnosti do drugih. imejmo se radi! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem proti NATU, sem za organizacijo, ki jo je TITO skup spravil NEUVRŠČENI, tu nam je mesto, ne pa med državami polnimi orožja in nestrpnosti do drugih. imejmo se radi!

Ho, ho Marijan, a nas ti malo .... :wink: :lol: Ja saj ideja ni bila tako slaba. Želeli so postaviti neko protiutež obema takratnima velikima blokoma. Postala pa je na koncu le nekakšen klub ciganov in povzročila počasen a siguren zaton Jugoslavije. Če je hotel Tito špilati liderja nekakšnega tretjega bloka, se je bilo treba porepenčiti in razkazovati našo kobajagi politično in gospodarsko uspešnost. V resnici smo se pa začeli brezkrajno zadolževati in drseti navzdol.

Sicer imaš pa prav; Mir bratje in sestre! :B-fly: :drinking: :rainbow1: :rainbow1: :smilecolros: :B-fly:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem proti NATU, sem za organizacijo, ki jo je TITO skup spravil NEUVRŠČENI, tu nam je mesto, ne pa med državami polnimi orožja in nestrpnosti do drugih. imejmo se radi!

Če se nekoč pravilno slišal je bila TITOVA vojska tretja najmočnejša v Evropi v njenih zlatih časih! Koga pa se je potem bal TITO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem proti NATU, sem za organizacijo, ki jo je TITO skup spravil NEUVRŠČENI, tu nam je mesto, ne pa med državami polnimi orožja in nestrpnosti do drugih. imejmo se radi!

Če se nekoč pravilno slišal je bila TITOVA vojska tretja najmočnejša v Evropi v njenih zlatih časih! Koga pa se je potem bal TITO!

Vedno bolj se mi zdi, da mene, pa tebe in ostalih nas! Starejši kot je bil, bolj res je bilo to. Ok, to malo za šalo. Sicer pa kot vsak diktator, je moral tudi Stari delat notranje politične sovražnike, občasno še zunanje in si ustvariti oporo in zavetje v vojski. Ma ista pesem kot pri nekaterih še obstoječih diktatorskih režimih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nekoč pravilno slišal je bila TITOVA vojska tretja najmočnejša v Evropi v njenih zlatih časih!

Ja to kar drži. dokler je "bratstvo in jedinstvo" laufalo, kar nekoč je...Nekateri še veste tisto "svako odeljenje, svaki vod, svaka četa su jugoslavija u malom" :wink: :D . Če bi bili takrat napadeni s strani zunanjega sovraga, bi se lahko zelo učinkovito branili.

Se je pa situacija v trenutku porušila kot hiša iz kart, ko je prišlo do "nezadovoljstev" med narodi... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi polemizirate,jokate,se bunite,imate prav,ste pravicni,normalni,imate se radi,ste kriticni,nostalgicni,ste pametni..........

...................AMPAK VOLITI SE PA NE SPRAVITE! :shock:

get off my case. :x pri 25 % volitveni udelezbi nimate enega veljavnega argumenta...... z volitvami se izraza volja ljudi,a ocitno ta slovenski narod nima volje.... ergo sklepam,da se kaj vec manjka.

........in preden se spravljate pometati po celem svetu (irak,zda,koreja in kaj jaz vem se kje) uredite slovensko politicno "kulturo" v pomen besede.

ker tudi sam nimam prepricljivih argumentov pro ali kontra grem v kot mulo kuhat. 8)

I´m outta here......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi polemizirate,jokate,se bunite,imate prav,ste pravicni,normalni,imate se radi,ste kriticni,nostalgicni,ste pametni..........

...................AMPAK VOLITI SE PA NE SPRAVITE! :shock:

...

Škoda časa in denarja za referendume, ki ne bodo nič spremenili. Če pa še nimaš mnenja o zadevi, je čisto vseena figa, če greš takrat raje na pivo. Volitve za predsednika? Če se mi zdita oba kandidata isti šmorn, grem spet raje na pivo. Ko pa se voli v parlament, je pa že druga pesem, izbereš tistega, za katerega upaš, da bo najmanj škode naredil.

Sicer pa Ledeni, ko bo narodu dovolj škripalo in bodo videli izhod, bodo vsi leteli na volišča, pa kašnega dolfeta izbrali. Jebat ga, c'est la vie!

Ice, ali ti to tvojo demokracijo malo preveč idealiziraš? Pa dej mal potrp, tud butlni pa nakladači imamo pravico živet. :wink: :wink: :lol:

Pejt na pir, nas boš koj v lepši luči videl. :wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(kar niti ni smesno, bolj zalostno, ker to pomeni, da ne razumejo svoje drzavljanske dolznosti).
umm sam popravek cyc upam da ne zameris ampak volitvev je pravica ne dolznost

Tako je !

Ritka pa je dobra!

Avtorsko delo očeta tvojga ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista o resnici je taprava.

Nekje si mal prideš v nasprotje načeloma pa ti dam prav.

Psihologijo sem omenil mimogrede, ker vsak zakaj ima svoj zato in ne razumem zakaj so (ste ali smo ) včasih tako popadlivi.

Tistega s svetenja v temi čist ne razumem !?

Tako kot cerkev rabi hudiča tako oblast rabi Janšo.

Sam ni janša na oblasti že tolko let, ni pri koritu, kako naj bo potem kriv za vse in marsikaj.

Če smo pri njem; je zajeban in trd človek, ambiciozen, avtokratski ...

Veliko je npr. naredil pri osamosvojitvi in ko je bil on minister ni blo pizdarij na ministrstvu.

Je pa človek, ki drži besedo in za všečnost ljudem ne prodaja svojega prepričanja. Zato ga spoštujem. Čeprav se v marsičem ne strinjma z njim in tudi zato me ni več tam.

To je moje videnje resnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam nas vodi naša politika. Ker svoje delo slabo opravljajo in kljub večim poskusom niso sposobni zagotoviti delujoče vojske, se nekaj politikov po liniji najmanjšega odpora ali kot je pri nas praksa (greš in kupiš, čemu bi delal sam in se matral, račun pa itaq poravnamo davkoplačevalci) nekaj let nazaj odloči za strategijo, da nima smisla imeti lastne vojske in da nam je bodočnost v Natu, v povezovanju. Ključni problem je s kom se povezati. Ker ni bilo sovražnika je Nato zašel v krizo, poleg tega ima še eno krasno lastnost, da morajo članice večinoma kupovati orožje ZDA. »Stara« Evropa, ki večinoma sodeluje v akcijah Nata, ki bolje pozna ozadje zavezništva, in ki v vojski vidi tisto pravo podobo, t.j. trg svojega blaga, se je začela oddaljevati od posiljevanja ZDA. Navsezadnje ima popolno lastno vojaško industrijo in tudi pripravlja lasten satelitski nadzor ozemlja, kar je nakakšna nuja in pogoj za današnje vojskovanje, z min. izgubami človeških življenj. »Stara« Evropa se je začela povezovati v novo vojaško zavezništvo, današnjemu svetu primerno (eden izmed sovražnikov sveta je tudi vojaška premoč ZDA v kombinaciji z norimi politiki) in za obrambo svojih članic (blagostanja EU). Zavezništvo »Stare« Evrope šele nastaja (tudi Rupel to kdaj na tiho potrdi). Problem je, da je splet okoliščin (tudi zaigranih) hotel, da so ZDA močno pohitele in staro zavezništvo Nato začele prodajati v novem papirju. Novopovabljene članice so očarane nad lepoto papirja v katerega je zavito staro darilo. Toliko bolj se jim mudi v sprejetje obveznosti in sodelovanje, kolikor bolj jim preti »sovražnik«, ki jih bo napadel. Sovražnik pa je lahko vsak, ki mu težiš. Če tako želiš, jih nikoli ne zmanjka (Nato deluje). Če se držiš nazaj, opaziš, da je svet mirnejši (Nato v krizi). SLO se napr. nadeja, da bo Nato reševal spore s Hrvati, ker jih lokalna politika ni sposobna ali jih ne želi (jih celo stopnjuje), ker potem ne potrebujemo vstopati v Nato. Če počakamo še nekaj let (12 smo jih brez vsakršne vojske lahko), bomo v sklopu EU pomagali ustvarjati tudi skupno zavezništvo. Kar bo potrebno kupiti bomo kupili raje v EU kot v ZDA. Gospodarsko in drugo sodelovanje bo vsekakor pristnejše, ker bomo dajali signal pripadnosti EU, ki nam je gotovo bližje, kot so nam ZDA, ki imajo vse več sovražnikov zaradi nespoštovanja (ignoriranja) mednarodnih dogovorov.

Naš Rupel bi vedno rad sedel na stolčku, naj bo to pri Natu ali EU. Je kar žalostno opazovati, kako po potrebi sodeluje z EU sicer pa paktira z ZDA. Napr. v zadjem primeru, ko sta F in N odločno proti napadu na Iraq brez privolitve OZN, nam (SLO) zatrjuje kako je uradno SLO stališče proti napadu, hkrati pa moralno podpira ZDA (odločno mednarodno ne izjavi, da je tudi SLO proti in se pridruži F in N) pri napadu in potem Donald R. uporabi SLO kot zagovornico napada (res da poudari, da je le stališče uradne politike novih in pristopnih Nato članic takšno), ko mora svoji javnosti pojasnevati zakaj napasti, čeprav sta tudi F in N proti.

Skratka naš Rupel ima vsaj dva obraza (uporabljena po potrebi) in narod, ki mu naseda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot cerkev rabi hudiča tako oblast rabi Janšo.

Sam ni janša na oblasti že tolko let, ni pri koritu, kako naj bo potem kriv za vse in marsikaj.

Vidiš, spet pravljica o tem, da nekdo drug Janšo v hudiča kuje :)

Ej, za svoj slab imidž je kriv izključno sam, ravno tako, kot vsi LDS-ovci, RKC-jevci in drugi, ki imajo slab imidž :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj tok rinejo u ta nato. K de ni že dost problemov. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!