Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

A pa rabimo kakšno vizo za ta NATO ali nas brez vize spustijo notri?  :wink:

Mislim, da bi noter šlo brez vize... sam za nazaj ven nisem čist prepričana :? :shock: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, jaz pa še zmer nisem glasoval...

Still negotiable :)

se ni treba bat ! glasuješ po lastnem prepričanju ! samo imeti ga moraš !

pa še vsem tistim z mano vred ki ste/smo proti NATO vključevanju !

referendum bo uspel ! SLO bo članica NATO !

na žalost ! :roll:

sicer pa 13.3. v LJ spet nekaj kontra ! :twisted:

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAMO NEKAJ:

Slovenije nihče vojaško ne ogroža, sploh si ni mogoče predstavljati scenarija, po katerem bi Slovenija potrebovala vojaško pomoč Nata. Uničujoč padec meteorja je dosti bolj verjeten od agresije tuje države na naše ozemlje.

(uf, kok sem čudna :roll: :shock: )

Tudi leta 1991 nas po njihovem mnenju nihče ni ogrožal pa so podobni somišljeniki se zavzemali za demilitirazicijo Slovenije - če bi jih poslušali ne bi imeli ne teritorialne obrambe, ne slovenske vojske, ne Slovenske države. Slovensko vojsko ne gradimo zaradi vojne, ne iščemo si prijateljev in zaveznikov zaradi vojne, ampak zaradi miru. Lepo je razmišljanje o svetu brez vojn in sovraštva? Želim si takega sveta – ampak do tega sveta je še daleč. Takrat res ne bomo potrebovali vojske. Dokler bo obstajala vojske, bo obstajala možnost agresije.

Sanjam:

Nato bi nas lahko branil pred vdorom sovražnih divizij, ne more pa nas obvarovati osamljenih norcev, ki so se pripravljeni pognati v zrak. WTC je padel, četudi je US Army precej močnejša od dveh potniških letal. Terorizem lahko odpravimo le z odpravo vzrokov, ki ga podžigajo. Eden teh vzrokov je zveza Nato.Tudi v NATU bomo največ za svojo varnost naredili sami, dobro pa lahko izkoristimo stvari, ki nam jih ponuja NATO. Profesionaliziramo lahko točno določene enote, ki bodo primerne za specialne naloge – ki so v skladu z našim načinom bojevanja. Ne bo nam potrebno vlagati sredstva v letalsko obrambo in kupovat dragih letal in helikopterjev, da bi zadostili pogojem ustrezne in učinkovite obrambe. Potemtakem so eden od vzrokov za terorizem tudi demokratične evropske države, ki so članice NATA. Torej je vprašljiva tudi evropska skupnost?

AJA, pa še to: :shock:

Samo bedak lahko verjame, da bi ameriški generali zares prisluhnili mnenju slovenskih predstavnikov. Nato je fasada, ki daje ameriškim akcijam videz širše mednarodne podpore.

Zavezništvo NATA ni monolitni blok na čelu z ZDA. Nato sestavljajo in oblikujejo njegova stališča številne demokratične evropske države, ki imajo tudi pomisleke glede ameriške politike. Z vstopom v NATU bomo okrepili tiste somišljenike znotraj NATA, ki se jim zdi politika ZDA napačna. Skupaj bomo lahko oblikovali usrezno proti politiko. Antiamerikanizem in antiimplerializem sta zastarela pojma iz začetka prejšnjega stoletja.

Ne priključujemo se ZDA, niti CIE, ampak tudi množici demokratičnih evropskih držav.

Spet pozabla :

V vasici Acarlar na zahodu Turčije je sto deklic v starosti od deset do trinajst let že poročenih, nekatere med njimi pa so že matere ali noseče. Po poročanju številnih turških časnikov so starši za mlade neveste dobili od 1125 do 1480 evrov plačila. V Turčiji že od nekdaj velja tradicija, da revne podeželske družine svoje otroke zelo zgodaj poročijo.

Turčija je res morda izjema glede demokratičnih standardov, ampak v procesu približevanja EU tudi Turčija (ki ima dosti islamskega prebivalstva – in tovrstne tradicije) odpira zahodni demokraciji. Prav tako sprejema zakonodajo, ki je v skladu z evropskimi načeli demokracije.

Za ostale države v NATU velja, da so demokratične in da gojijo visoke socialne in demokratične standarde. So pravne države, v katerih funkcionira civilni nadzor nad vojsko. So parlamentarne države. Oblast izbirajo ljudje na tajnih demokratičnih volitvah. V the državah velja strpnost in spoštovanje do drugače mislečih. Države spoštujejo demokratične pridobitve in so za ohranitev miru pripravljene sodelovati v zavezništvu NATO.

:shock:

Ključ do sodobnih tehnoloških čudežev ni članstvo v Natu, ampak denar. Denarja pa bo še manj, če ga bomo zapravljali za orožje. Če pridemo v Nato bomo vrhunsko tehnologijo še vedno plačevalii, s to razliko, da bomo vezani na enega samega ponudnika, ki ne bo vedno najboljši.

Denar je res sveta vladar, ampak do šolanja za uporabo tehnološko razvitejših obrambnih sredstev prideš bolj enostavno kot pa, da si zunaj zavezništva. Vojaška tehnologijo razvijajo v različnih državah NATA, ki imajo v veljavi tržno gospodarstvo – to ni socializem – je torej več ponudnikov. Sploh pa izkušnje s streliščem na Počku, kažejo, da več in različne ponudbe včasih niso dobre (izraelske havbice). Še vedno bomo MI odločali katero orožje bomo kupovali in v kateri državi članici NATA bomo kupovali oziroma pri katerem ponudniku bomo kupovali.

Če bi želeli zadovoljiti kriterije Nata, bi morali še povečati izdatke za obrambo, ki so že sedaj previsoki in predvsem - popolnoma nesmiselni. Slovenija ni svetovni policaj, zato ne potebuje tako močne in drage obrambe, kot jo ponuja Nato.

Tudi leta 1991 nas nihče ni ogrožal pa so podobni somišljeniki se zavzemali za demilitirazicijo Slovenije - če bi jih poslušali ne bi imeli ne teritorialne obrambe, ne slovenske vojske, ne Slovenske države. To je tako kot avto. Najmanj stroškov imaš, če nimaš avta – takrat sploh nimaš stroškov. Voziš s kolesom, ampak na prometni cesti, je večji problem preživeti. Lahko ima Fičota, tudi za tega ne rabiš veliko za vzdrževanje – ampak če se zabiješ, ne ostane nič od tebe. Lahko pa si privoščiš soliden avto, ki ima osnovne standarde in imaš večjo možnost, da preživiš v prometni džungli. Je pa res, da se s kolesom daleč pride, ampak vprašanje kdaj, če se sploh pride. Ampak stvar pri avtomobilu je predvsem v tem, kako se ceniš. Kdor ima rad Slovenijo ji bo želel čim boljšo varnost! Želim si svet brez orožja, ampak ta čas še ni prišel in nič ne kaže, da bo prišel v bližnji prihodnosti. Tudi poleti hodiš zunaj v kopalkah in meniš, da je nakup zimskega plašča nepotreben – boljše si je kupiti sladoled – to je načeloma boljše poleti, ampak pozimi ti sladoled ne pomaga kaj prida, če zmrzuješ v kopalkah. Dobra obramba države se ne gradi na sedanjosti ampak na možnosti, ki se lahko dogodi v najslabšem primeru.

Zmanjšanje suverenosti ne prinaša večjega ugleda. Ovca v levjem kožuhu je še vedno samo ovca; in to ovca s slabim okusom.

Ugled si toliko ne ustvarjamo sami, kot pa ga nam predpisujejo drugi. Ampak prav gotovo je za ljudi znotraj NATA lažje in brez pomislekov potovati in sprejemati državo, ki ima podobne varnostne standarde kot matična država. Še posebej sedaj po tragičnih dogodkih v New Yorku. V nasprotnem primeru bomo še vedno ostali za njih Balkan v najslabšem pomenu te besede.

Obstajajo tudi druge varnostne strukture kot so OZN, OVSE, EU (Černjak).

Če še ni Černjak opazil mu lahko povem, da je večina držav v EU tudi v NATU, prav tako je večina držav, ki je v OVSE tudi v NATU, in glej ga zlomka tudi nekatere države stalne članice varnostnega sveta OZN (ZDA, Velika Britanija, Francija) so tudi v NATU.

Uvedba naborništva ob nevstopu v NATU.

Vsakemu je bilo jasno, da se strategija profesionalne vojske sklada z vstopom v NATO. Profesionalna vojska je možna predvsem v okviru NATA. Le v tem primeru je možno graditi profesionalne ozko specializirane enote. Skupno število profesionalnih vojakov je manjše. Z nevstopom v NATU bi bilo potrebno graditi več vrst enot in tudi število vojakov se v tem primeru nujno mora povečati. S samo profesionalizacijo (pa če si jo še tako želimo in jo podpiramo) ne moremo zagotoviti zapolnitve vseh enot. Potreben bil bil naborniški sistem.

Sama sem odločno proti naborniškemu sistemu. Nisem bila v vojski in nočem biti v vojski, ker se to sklada z mojimi načeli strpnosti in spoštovanja do drugih. Sem pa realiska in se zavedam, da nekateri niso mojega mišljenja in bodo še naprej nesporazume reševali s silo.

V takih primerih potrebujemo vojsko z vojaki, ki bodo sprejeli poklic vojaka kot svoj profesionalni izziv. Želim si, da ne bi bilo vojske v svetu, ampak čas še ni dozorel za to.

Jaz nič več ne vem.... a mi lahko kdo pove - a sem za al sem proti? :shock: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela - si ti različne ljudi citirala ali si zgolj sama v sebi tako zelo kontradiktorna? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem proti, saj nas bodo tko al tko pokupli.

Za profesionalno vojsko sem pa za.

Ja dobra odločitev tako te 'mogoče'! ne pokličejo v vojsko!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela - si ti različne ljudi citirala ali si zgolj sama v sebi tako zelo kontradiktorna? :shock:

Ja, se to pravim.... ne morem verjet :!: :!: :!:

Kok različnih osebnosti se skriva v meni :roll: :oops:

Sym, NIĆ NE DE... se bom že najdla enga lepga dne.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela - si ti različne ljudi citirala ali si zgolj sama v sebi tako zelo kontradiktorna? :shock:

Ja, se to pravim.... ne morem verjet :!: :!: :!:

Kok različnih osebnosti se skriva v meni :roll: :oops:

Sym, NIĆ NE DE... se bom že najdla enga lepga dne.... :P

Pri tako razcepljeni osebi ni problema, za vsakega je kaj na razpolago.

:D

MANU : dobro si tisto zgoraj napisala - *agree* 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vsaka pizd**** v zvezi z vojsko brezvezna ( kaj šele tale nato)

To najbrž itak veste, da v tem trenutku slovenski vojaki branijo (?krvavo) Slovenijo v Bosni ( :idea: ) in koliko denarja gre za to. No če ste vojak ali policaj se ne sekirat oddajte hitro prošnjo če hočete na hitro (na mesec) zaslužiti ca 400 jurjev.

Da so pa pripravljeni iti se bojevat v Irak je pa res vrhunec junaškosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vsaka pizd**** v zvezi z vojsko brezvezna ( kaj šele tale nato)

To najbrž itak veste, da v tem trenutku slovenski vojaki branijo (?krvavo) Slovenijo v Bosni (  :idea:  ) in koliko denarja gre za to. No če ste vojak ali policaj se ne sekirat oddajte hitro prošnjo če hočete na hitro (na mesec) zaslužiti ca 400 jurjev.

Da so pa pripravljeni iti se bojevat v Irak je pa res vrhunec junaškosti.

Samo Malenkosten popravek :roll: :wink: :oops: :shock: :? :!: :idea: :arrow:

cca. 800 Cankarjev / mesec + bonitete + na 1/2 zastonj in brez carine Ameriska *** digitalna roba :!:

Info iz prve oz. jaz vam :arrow: 2. roke :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca. 800 Cankarjev / mesec + bonitete + na 1/2 zastonj in brez carine Ameriska *** digitalna roba :!:  

A pa ma ta roba garancijo ali kako, ali je z njo isto, kot če bi jo sam prišvercal z avionom iz ZDA?

Je 800 jurjev bruto ali neto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vsaka pizd**** v zvezi z vojsko brezvezna ( kaj šele tale nato)

To najbrž itak veste, da v tem trenutku slovenski vojaki branijo (?krvavo) Slovenijo v Bosni (  :idea:  ) in koliko denarja gre za to. No če ste vojak ali policaj se ne sekirat oddajte hitro prošnjo če hočete na hitro (na mesec) zaslužiti ca 400 jurjev.

Da so pa pripravljeni iti se bojevat v Irak je pa res vrhunec junaškosti.

Samo Malenkosten popravek :roll: :wink: :oops: :shock: :? :!: :idea: :arrow:

cca. 800 Cankarjev / mesec + bonitete + na 1/2 zastonj in brez carine Ameriska *** digitalna roba :!:

Info iz prve oz. jaz vam :arrow: 2. roke :lol:

800 cankarjev My Ass

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vsaka pizd**** v zvezi z vojsko brezvezna ( kaj šele tale nato)

To najbrž itak veste, da v tem trenutku slovenski vojaki branijo (?krvavo) Slovenijo v Bosni (  :idea:  ) in koliko denarja gre za to. No če ste vojak ali policaj se ne sekirat oddajte hitro prošnjo če hočete na hitro (na mesec) zaslužiti ca 400 jurjev.

Da so pa pripravljeni iti se bojevat v Irak je pa res vrhunec junaškosti.

Samo Malenkosten popravek :roll: :wink: :oops: :shock: :? :!: :idea: :arrow:

cca. 800 Cankarjev / mesec + bonitete + na 1/2 zastonj in brez carine Ameriska *** digitalna roba :!:

Info iz prve oz. jaz vam :arrow: 2. roke :lol:

800 cankarjev My Ass

....hotschko,z vsem dolžnim spoštovanjem do tvoje ASS, ampak jaz imam zelo podobne info okoli "skromnih"plač,res pa je, da je osnova tam okoli 400.000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, 400,000 Sit je! Točno tam nekje približno. Se zadeva spreminja glede na oceno ogroženosti. In ta je v BiH padla. Prej so dobivali okoli 500,000 Sit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, 400,000 Sit je! Točno tam nekje približno. Se zadeva spreminja glede na oceno ogroženosti. In ta je v BiH padla. Prej so dobivali okoli 500,000 Sit!

Vsi govorite o OSNOVI! Dejanska neto plača z vsemi dodatki pa doseže 700.000 SIT.

Od kdaj so jim pa osnovo znižal iz 400.000 na 500.000SIT, HHV?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, 400,000 Sit je! Točno tam nekje približno. Se zadeva spreminja glede na oceno ogroženosti. In ta je v BiH padla. Prej so dobivali okoli 500,000 Sit!

Vsi govorite o OSNOVI! Dejanska neto plača z vsemi dodatki pa doseže 700.000 SIT.

Od kdaj so jim pa osnovo znižal iz 400.000 na 500.000SIT, HHV?

Mislim, da lani, eventuelno predlanskem. Tako sem slišal od kolega prof. soldata, ko smo se pogovarjali o tem, ko sem ga spraševal za eno našo motosvetovko, kako se pride v prof. vojsko (10. motorizirana brig.).

Ja seveda so potem lahko še kakšni dodatki povrhu, samo o tem pa jaz nič ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vi sploh veste, kolk je 800 cankarjev ... 8.000.000 SIT in ne 800.000 SIT !!! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko je samo izpostavil, kako so eni nerazgledani - ne ločijo med prozaistom Cankarjem in poetom Prešernom :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn zadeva tale NATO, Kaj bo nadomestil OZN? A bo imel Nato prav tako

veliko tezo (nobeno) kot OZN enkrat ko bo cel svet v Natu!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnjo sredo je bilo na Tv slo, neki ne vem kaj!

Če ste gledali ne vem!

je pa bil tam en časnik ki je služil v Bih in je povedal da je Plača VOJAKA ne podčasnika 2000 EUR čista-na roko!

Odaja je bila zanimiva!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo da za te plače? :roll:

Intervju z Milanom Kučananom Nedeljski Dnevnik 2.3.03 str. 12:

Vprašanje: »Dvanajst let ste bili poveljnik Slovenske vojske, nekako najbolj v tej vlogi pa ste nastopili ob svojem slovesu na Počku. Tedaj se je točno vedelo, da se poslavlja poveljnik Slovenske vojske.«

MK: »Slovenska vojska bi zaslužila boljšo oceno in tudi boljšo prihodnost, kot ju ima žal tudi zaradi nekaterih, ki so jo vodili ali mislili, da odločajo o njeni usodi. Navsezadnje ni vojska tista, ki si postavlja naloge in koncept, ampak jih postavljajo drugi – politika, družba, država, neposredno pa ministrstvo in vlada. Razprave o zakonu o obrambi v letih 1993 in 1994, bi lahko potekale drugače, če bi se razpravljalo o vsebinskih vprašanjih in problemih, ne pa o prestižu. Drugače bi potekal proces sprejemanja odločitev in drugačne bi lahko bile tudi nekatere odločitve, pred katerimi smo zdaj ob vstopanju v Nato. S tem mislim tudi na profesionalizacijo vojske in njeno hitrost, na nepripravljenost spraševanja po razlogih, zakaj mladi fantje nočejo v vojsko, da o drugih niti ne govorim. Če bi takrat razprave potekale drugače, bi najbrž bila tudi ocena Slovenske vojske drugačna. Je takšna, kakršno so želeni tisti, ki so odločali o njej.«

Leon: Pomnite tiste slovesnosti na Počku, ko je Anton (puši kurac) Grizold ob mimohodu pred vojaki skakljal med lužami, da si ne bi umazal čeveljcev. Boli ga kurac. On je birokrat in tako tudi razmišlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!