Skoči na vsebino

motor na cash, kredit, lizing ali kaj četrtega?


SiR

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

Jaz mam zdaj avto na lizing - na dve leti. Pa me zanima, če ga je treba, ko ti poteče zavarovanje, obvezno podaljšat al lahko avto stoji doma, neregistriran? Ker jaz bi namreč registriral samo motor, je*e se meni za avto, oboje skupaj pa nebo šlo... ?:roll: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo da mam plače 120 000SIT

Imam avto! Stroški avta... gorivo 12 x 20 000 SIT, 2 Servisa + Registracija 160 000 SIT.

Vsako mesečno plačujem nekaj položnic,.. do 25 000 SIT x 12. Torej ostane 740 000 SIT. Seveda je treba it poleti na morje, pozimi smučat,.. kar pomeni nadaljnih 100 000SIT. Treba je kupt neki stvari za oblečt v celem letu spet 100 000SIT (seveda zelo NE v koraku z modo). Po možnosti imaš punco,... zaradi zdravega odnosa jo voziš okol in razvajaš, kar pripelje tudi do 100 000 SIT, kino, večerje, kosila, nedeljski izletki... pač niso zastonj. Torej na leto privarčujem 400 000SIT. Evo samo 5 let pa bom ze mel za motor,.. pol pa se 2 leti za opremo in pa registracijo... EVO ČEZ 6 let se bom že vozil okrog...

ZAKAJ NE RABLJENEGA ??? HVALA LEPA SEM KUPIL ENEGA IN BO DOST ZA CELO ŽIVLJENJE.

Torej ? SEVEDA KREDIT. Nimamo vsi visokih plačilnih listkov in staršev, ki bi nas finančno podpirali... ali tet ali stricov...

tak da kdo reče da na KEŠ... je lahko srečen, da ima takšne prihodke. le redki smo taki... seveda pa bo v 5 - 6 letih tudi treba zamenjat avto... pa stanovanje pa ne vem kaj še vse. ???

To ni jokanje... joj kak sem bogi. Sem le zagovornik kredita. Pa magari 2 miljona preplačaš 40%. Vsak, ki ljubi vožnjo z motorjem se bo žrtvoval za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo da mam plače 120 000SIT

Imam avto! Stroški avta... gorivo 12 x 20 000 SIT, 2 Servisa + Registracija 160 000 SIT.

Vsako mesečno plačujem nekaj položnic,.. do 25 000 SIT x 12. Torej ostane 740 000 SIT.  Seveda je treba it poleti na morje, pozimi smučat,.. kar pomeni nadaljnih 100 000SIT. Treba je kupt neki stvari za oblečt v celem letu spet 100 000SIT (seveda zelo NE v koraku z modo). Po možnosti imaš punco,...

Bateman,

pozabil si hrano za vsak dan :shock: :? :?: :wink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet: na kredo (lizing, fafing al kakorkoli ODPLAČEVANJE), se kupuje nepremičnine in stvari, ki ohranjajo (relativno stabilno) vrednost. Za nujna jajca kot so avtomobili in motorji, pa samo KEŠ. Če ga nimaš, počaki!!! (Dobri) Krediti so izumrli z našo ranjko Jugo.

PS.: ma sej tud' mene kdaj zanese. Pol pa skombiniram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kredite odplačujem z izvenslužbenimi storitvami. Brez njega pa ne bo šlo. Ker zdaj sem mlad... čez 5 - 6 let bom najbrž poročen, delal hišo kupoval stanovanje, mel otroke... ziher za par let ne bo prostora za MOTOR. Moj čas je sedaj.

Ne kupujem pa motorja, da bi ga razbil ali sebe. Bog pomagaj da bi tako tudi ostalo. Preprosto ne morem brez njega. Svoboda,.. ko se vsedem gor in uživam. Cena pa je pač visoka... ampak, za nekaj se moram odločit. Vsega žal ne morem imeti,.. zato tudi vozim Golfa diesla, ker so stroški nizki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si enkrat sposodil denar za motor, sicer samo tretjino vrednosti, pa še to pri starših. Ampak mi je bilo potem težko tiste obroke plačevat, za nekaj kar že imam. Za naslednjega sem raje našparu, pol pa nesu keš v trgovino. Če imam denar bom kupu, drugače pač ne. Čeprav nerad, ampak, vem da so pač pomembnejše stvari od motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na gotovino seveda,krediti pa te varjante se glih ne obnesejo najbolj,preveč pol vračaš,sam če mebi bilo gotovine pol pa valda na kredo,ker brez moto pa tud ne gre.Za nekaj pa je treba živet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

bateman se strinjam s tabo!

kaj je narobe s kreditom?

verzija A: vzameš mini kredit na dve leti...2 leti ti tržejo 50čukov od plače....dve leti se veselo furaš z motorčkom...čez dve leti si motorček odplačal....juhu... :OK:

verzija B: ok....bom šparala....50 na mesec na stran dve leti....dve leti brez motorja..in vsak mesec nekaj pride vmes...tako da je ta mesec 40 na strani...naslednji 15....pa 32,2 na strani.. :BUA:

govorim za tiste, ki smo brez večjih obveznosti in ki ne znamo šparat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega pa banki še kakšnih 100-200k SIT plačaš za kredit ... :?

namesto kredita denar raje dve leti nalagaš v zneskih, kot če bi odplačeval kredit in imaš čez dve leti motor na cash pa še ostane ti ... potem samo nadaljuješ in si lahko vsaki dve leti kupiš motor na cash in vlagaš naprej .... in tako do penzije ... ko ti od vsega skupaj ostane za penzijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega pa banki še kakšnih 100-200k SIT plačaš za kredit ... :?

mini kredit, ki sem ga imela v mislih te pride na koncu dveh lat celih 50 jurjev!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olala ...

Katera banka ?

kakšne so letne obrestne mere ?

kakšen znesek kredita in kakšna mesečna obveznost ?

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez krede ne gre obstojamo eni, ki hočemo takoj vse in to te stane ojojoj, pol pa pride kreda za avto pa ti avto crkne, rabiš drugega vzameš lizing zanj, crknjenega kasneje le prodaš ta izkupiček nameniš za motor potem je pa še tu magični limit pri banki pa imaš takoj nesrečno trojko, ki se je zlepa ne rešiš imaš pa skoraj vse kar si želiš (razen pufov) in postaneš D.O.O. - dolžan okrog in okrog, ampak pravemu motoristu nič ne sme preprečiti da bi vozu motor.

Le lizinga se izogibajte tu je cel kup fint in sploh ne veš kdaj te "nategnejo",jaz sem ga vzel prvič zadnjič in sploh ne več, za motor je baje 3xvrednost kaska- to te ubije.

STEF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le lizinga se izogibajte tu je cel kup fint in sploh ne veš kdaj te "nategnejo",jaz sem ga vzel prvič zadnjič in sploh ne več, za motor je baje 3xvrednost kaska- to te ubije.

STEF

3x vrednost kaska? prvič slišim za kaj takega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym napram avtotu, pa še to samo, če si 200% certificiran Kekec! :P :blink: (sorry Keky)

Kasko se da tudi ceneje dobiti, moraš vedeti kaj rabiš v paketu in kaj ne in predvsem koliko česa.

(malo bom karikiral, res ne vem zakaj bi plačeval za stekla na motorju če jih pa nimam, .... got the point?)

Zoolo the Horrible - The Next Mayor Of SinCity :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj vsak drugi slovenček ma na kredo avto, okna za bajto, jebe*u eni tudi za zavese al pa ograjico ob štengah. Eni, ker jim drugače ne znese, drugi, ker se jim zdi škoda dat toliko denarja od sebe naenkrat. Eni pa- qrc, če ni ni. Zakaj pol ne krede še :hmm: za motor? Vozim starga golfa dizla :OK: (slike lahko na pm :rolleyes: )- enako kot BaTeMaN, take plače da bi lahko kaj prišparala (berite: za motor) pa spet nimam. Niti nisem mela namena čakat da bom stara 50 let pa mi bo zavarovalnica začela izplačevat rentno varčevanje, pa sem sedaj malo zakredana za moped. Pa kaj. :slap: Obroka nimam tako visokega da bi si vrezala žile če bo moped zleto v jarek , pa tudi ne bom večno tega odplačevala. Meni je lepo da mam motor, ta se pa tudi drugače ne pelje zarad tega ker je financiran s strani banke. :grrr Na drug način si ga nebi mogla privoščit, čez 15, 20 let- ko bom blazno bogata ( :whistle: ) bom pa itak mela svojga šoferja, ki me nebo samo prevažal z A na B, temveč še zložo v avto pred tem, pa v garaži skeširane vse najnovejše modele cestakov, se pa itak nebom več hotla/ mogla sama vozit, ker mi nebo celulit zlezel več v usnje... :P :kva2: qrc, mal heca. Kredo pa se konec koncev itak da predčasno odplačat, če prišparaš vmes. Pa rečmo da je to samo začasen sponzor za sredstvo neopisno uživancije.. :OK:

- my modest opinion..

Lp. GREENNINJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olala ...

Katera banka ?

kakšne so letne obrestne mere ?

kakšen znesek kredita in kakšna mesečna obveznost ?

h.

ne delam na banki...upam , da se ne zlažem kej....

-B.kp

-8.5%

-1.000.000 in tam med 50 do 60 na mesec...

to je "mini kredit"

pol sem neki brskala in sem zračunala da pri "potrošniškem" naj bi prišlo ful manj stroški...cca 40 čukov

jaz sem mela lani 500čukov....in sem na koncu plačala 521čukov....

greenninja točno tako! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js 1.000.000 (dobil sm neki manj kot 980.000sit) na kredo vzel 3 leta po 30.121sit na mesec. Ostalih 500.000 sm mel v zepu, pa se ostal je za opremo + ostale malenkosti :doze: in brezskrbno poletje.

Ja to da sm si 3 leta prej prvoscu (al pa 1let totalnega sparanja) me je kostal malo vec k 100.000. Men se je zdelo vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem, ce je tu potrebna kaksna silna filozofija. Vsaka stvar ima svojo ceno. Ce hoces imeti motor, pa nimas trenutno dovolj denarja zanj, bos pac vzel kredit, si sposodil, ukradel ali karkolize. Motor bos imel takoj, vendar bos to (pre)placal. Koliko je pa kdo pripravljen (pre)placati za svoj uzitek, je pa stvar neskoncne debate (torej, nabijalci postov, na plan :P ). Sto ljudi, sto cudi. 100 pravnikov, 100 mnenj.

LP

Schtabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš na tak način na katerega ti pač znese. Lizinga se izgibati, kredit če drugače ne gre (kar je večina), na gotovino pa je najbolje (ker tudi skrbi z odplačevanjem izginejo).

Simpl ko pasulj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, vsak naj vzame kakor mu paše in znese, kredit, lizing, sposoja pri mafiji, ata, mama, teta, stric... briga me, še najbolj smešni so mi pa komentarji ta ma to na lizing, sej za odplačevat je tud treba met denar...tako da, zame so vsi enaki...

V glavnem sam pa kupim na keš, je*iga če padem in se lahko poberem, grem še vedno lahko po kredo in nova Ninja bo doma :devil: :D :D :D

LP, Decaf!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kredit v velikosti 1/6 plače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rečmo da mam plače 120 000SIT

...

ZAKAJ NE RABLJENEGA ??? HVALA LEPA SEM KUPIL ENEGA IN BO DOST ZA CELO ŽIVLJENJE.

Torej ? SEVEDA KREDIT. Nimamo vsi visokih plačilnih listkov in staršev, ki bi nas finančno podpirali... ali tet ali stricov...

tak da kdo reče da na KEŠ... je lahko srečen, da ima takšne prihodke. le redki smo taki... seveda pa bo v 5 - 6 letih tudi treba zamenjat avto... pa stanovanje pa ne vem kaj še vse. ???

To ni jokanje... joj kak sem bogi. Sem le zagovornik kredita. Pa magari 2 miljona preplačaš 40%. Vsak, ki ljubi vožnjo z motorjem se bo žrtvoval za to.

Rečmo da mam tud jst 120k mesečnih prihodkov...

Študiram v ljubljani, plačat je treba stanovanje, stroške, hrano, knjige, kopije, printe, skripte, perilo, higijenske potrebščine, obleke, pralni prašek, trole, prevoze... a moram še naštevat? :lol:

Zakaj rabljenga? Ker o novem tud sanjat ne morem..

Torej? Seveda kredit - za rabljenga.. če bi ga študentje lahko vzeli :krneki:

Tako da če kdo reče da na keš... je lahko srečen, da ima takšne prihodke/tete/mame/strice/... Le redki smo taki.. seveda pa bo v par mescih treba na svoje, pomislit na kak avto, še več stroškov..

Šla bi še dlje - v privat posojila :krneki:

... bo treba pač počakat še par let...

Glede tistega pa, da kdor nima keša zdej, naj pa počaka - kaj pa vem.. kdo ve, kam me čakanje pripelje? Mogoče zaradi spleta okoliščin nikoli ne dočakam? Po eni strani sem hedonist - uživat je treba v momentu - kaj pa je nekomu uživanje je pa subjektivno.. Meni trenutno bi blo tud to, da mam motor in sm pač zadolžena.. In spet po mojem hedonističnem načelu, mam rajši kredit in motor ZDEJ, in uživam tačas ko odplačujem, kot pa da šparam (glede na to, da se to šparanje lahko zavleče) in se odrekam ostalim užitkom v času ko že itak nimam nič...

Ampak bo vseeno treba čakat.. :whistle: :yes:

Mogoče pa zadnem na loteriji! :lol:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj je še vedno preprosto...

Ko sem bil študent, sem pač zmogel največ, katrco in zzr,.. sedaj pa par let delam, in je pač megane 2 in cbr 600rr,... čez par let pa bo verjetno enoprostorec, žena, otrok,.. in namesto mopeda kreda za stanovanje :) in ko otroki mal porastejo, če sploh bodo, pa morda nazaj, na enoslednika, če se strasti ne pomirijo :)

Je pa res, da če se v službi ženeš,.. malo bolj,.. se obrestuje. Ampak, jaz ne vem, vse stvari se dražajo sproti,... problem pri motorjih je še nezavedanje,.. kolk gre za registracijo in kolk gre za motor,.. kolk gre za servise, gume in gorivo. Če bi bil samo motor edini strošek... :)

Je pa čudovit hobi. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!