Skoči na vsebino

motor na cash, kredit, lizing ali kaj četrtega?


SiR

Priporočene objave

Lep pozdrav

Zanimam se za nakup motorja, vendar se tukaj ustavi pri denarju... Ubistvu je bolj problem pri denarju na roko.. Namreč nameravam kupiti rabljen motor, kjer plačilo žal ni možen na obroke. Sem malo čekiral po netu kako je s temi študentskimi krediti... Pogoji za kredit so, da dobivaš mesečno štipendijo oz. pač redni mesečni priliv denarja in pa za zavoravanje potrebno imeti poroka. No jaz zaenkrat izpolnjujem samo en pogoj - to da imam poroka :D Zej me pa zanima sledeče, se da štipendijo nekako tako prikazati, kot da mi fotko nakazuje mesečno denar gor (brez preko kakšne firme)? :P oz. karkoli, kako bi se to lahko uredilo.. če je kdo izmed uporabnikov podkovan v tem področju.. :)

Lp, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo.... pa ti naj foter oz. kdorkoli ti gre za poroka, vzame kredit... saj je isti šmorn... če ti gre že enkrat za poroka, ti lahko še kredit vzame... za njega to pomeni isto... sicer pa imaš študentski kredit NLB... potrebuješ:

-potrdilo o vpisu

-potrdilo o nakazilih iz študentskega servisa za zanjih 6 mesecev (morajo biti redna)

(ostala nakazila, ne glede na višino zneskov, ne štejejo....)

veliko sreče...

P.S. o kakšnem motorju pa si razmišljal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sm v LJ dost delu na črn (čeprav mam status študenta) in si dnar nakazoval na račun. Na bank za takšna nakazila nit pod razno niso hotl dat kredita(NLB). Sm pa k sreči letos dubu štipendijo in se zapufu za do konc študija(3 leta). Zavarovanja ni blo treba plačat, niti poroka nism mel-ker je bil kredit sam 400k sit, odobritev kredita je bla 1000sit (na konc jim bom vse skup plaču 400ksit +ena slaba čelada, pa bom dubu motor kako leto pa pol prej.). Tale študentski kredit se mi zdi kr ugoden. Če nimaš zadnjih nekaj mescu rednih nakazil od študentskega servisa al štipendije... vrjetn s kreditom ne bo nič. Bo ga moral vzet kar fotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala za odgovore.. Za poroka bi verjetno prepričal, da bi šla mami, sam kredita pa nebi vzela.. Obroki bi bili defenitivno plačani.. Fotko pa žal kredita ne more dobiti, ker je uradno brezposeln :) Jaz sem nekako na to ciljal, če imam zagotovljenega poroka, da bi nekako pogledali skozi prste in odobrili kredit... še vseeno se lahko obesjo na mojo dragi mati, če jaz ne bi moral plačevati :)

Kopujem:

Za cenejšo varianto: Kawasaki Z750 (2005), moja želja pa kar dražja Yamaha FZ1-N FAZER (2006)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študentje naj rečejo mami (prijateljstvo zna dobiti grenak okus, ko pride v igro denar)da vzame ,,tahiter,, kredit in oni odplačujejo obroke...motorji -rabljeni so danes takoooo poceni... malo preverite oglasnik res je cena hudičevo padla in tržišče je sila nasičeno.

Nov motor...ne vem kok se izplača sploh če upoštevamo dejstvo, da če ger za prvi motor ali ča še niste našli tistega, ki vam bo nudiil vse kar si želite ( odvisno predvsem od motoristečnega staža in ne kaj se vam ta moment zdi super naj naj) ker se boste z isto težavo ukvarjali že čez dve leti in za vašega ,,novega,, ne boste dobili niti toliko kot je vredost po euro-taxu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Eno vprašanje:

Prodajam motor in kupec ponuja, da vzame lizing, da lahko kupi moj motor. Kakor razumem, jaz dobim gotovino, lastnik motorja je lizing dajalec, kupec pa plačuje lizing in jaz nimam nič več s tem?

Je kje kak hakeljc ali karkoli takega?

Hvala :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Prodajam motor in kupec ponuja, da vzame lizing, da lahko kupi moj motor. Kakor razumem, jaz dobim gotovino, lastnik motorja je lizing dajalec, kupec pa plačuje lizing in jaz nimam nič več s tem?

Je kje kak hakeljc ali karkoli takega?

Hvala :)

pomoje da o starosti mopeda. Načeloma je tko , da naj bi bilo vozilo ob odplačilu zadnjega obroka mlajše od 10 let. Vsaj tako je kolega na leasingu reku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Prodajam motor in kupec ponuja, da vzame lizing, da lahko kupi moj motor. Kakor razumem, jaz dobim gotovino, lastnik motorja je lizing dajalec, kupec pa plačuje lizing in jaz nimam nič več s tem?

Je kje kak hakeljc ali karkoli takega?

Hvala :)

ni haklca. enostavno se morata prej pozanimat v avtohiši/lizinghiši, če se da ta motor kupiti na lizing in pod kakimi pogoji. če se da in se kupec strinja, potem ti prodaš vozilo tej xhiši, oni tebi izplačajo dogovorjen znesek, vse ostalo urejajo potem xhiša in kupec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala za odgovor :) Skrbelo me je, če kupec nebi plačeval obrokov, da bi jaz nosil kake posledice.

nene... če on ne bo plačeval obrokov, mu ga bo lizing hiša odvzela in to je to. tebe naj nič ne skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!