Skoči na vsebino

Sangvinik,Kolerik,Melanholik in Flegmatik


Priporočene objave

Ker je psihologija nekaj, kar mene zelo zanima in veliko prebiram o tem, sem našla tudi te definicije vseh značilnosti vseh štirih tipov človeka. Če bom našla test, ga bom tudi dala zraven, da tisti, ki ne veste kaj ste (če se ne boste našli že po teh tabelah), lahko tudi rešili test.

To pa je neka osnova:

FLEGMATIK

Čustvene lasnosti :

Dobre lasnosti:

Umirjen in zanesljiv. Dober po srcu in ni se teško strinjati z njim. Dobro razpoložen tudi ko nima kaj veliko za povedati. Zelo ljuubezniv. Svoje odnose gradi na miru.

Slabe lasnosti :

Premalo zaupanja v sebe. Pesimističen in zelo strašljiv. Dosti zasktbljen. Zelo poretko se glasno smeji. Pasiven in indefirenten. Zelo je nagnjen kompromisom, in tudi samoopravičevanju.

Odnosi do drugih :

Dobre lasnosti :

Pravo zadovoljstvo je biti z njim v družbi. Ima veliko prijateljev. Znajdljiv in duhovit, ima smisel za humor. Umirjen in nežen vpliv na druge. Velik diplomat, in tudi kot melanholik, gradi odnose na miru. Zanesljiv prijatelj. Daje nasvete samo kadar je povprašan po njih.

Slabe lasnosti :

Sam sebe ovira pri vključevanju v novo družbo. Škrt in sebičen. Opazuje ljudi z ravnodušnostjo. Ni entuzijast. Trmast. Nezainteresiran za druge. Zbada ljudi ki so ga spravili v slabo voljo. Ni preveč prisrčen, ima občutek superiornosti.

Delo in druge aktivnosti :

Dobre lasnosti :

Delo mu gre dobro tudi če dela pod pritiskom. Konzervativen. Urejen in sposoben, vedno prej načrtujr preden začne delati. Uravnovešeno deluje tudi na druge. Zanesljiv delavec.

Slabe lasnosti :

Preveč miren, neuključen opazovalec življenja. Počasen in len. Ni primeren da bi bil vodja ali delodajalec. Pomankanje motivacije, neodločnosti. Samozaščita sebe do aktivnosti. Onepogumlja kreativne ljudi. Nasprotuje bilo kaki spremembi.

Največje potrebe :

Dobre lasnosti :

Da se osvobodi pasivnosti, in da se vključi v aktivno življenje. Da se nauči kako sebe dati drugima.

Slabe lasnosti :

Da pa prepozna strašljivost in zaskrbljenost kot problem, in se to nauči reševati.

KOLERIK

Čustvene lasnosti :

Dobre lasnosti :

Odločen pri prinašanju odločitev. Močne volje. Optimist. Sam zadostuje sebi. Pogumen in neustrašen.

Slabe lasnosti :

Težava je jeza, katera se lahko spremeni v nasilje. Noobčutljiv je na potrebe drugih. Nečustven in hladen. Skoraj da ne ceni estetike. Neprijazen in rad žali ljudi. Nekateri ljudje se mu gnusijo.

Odnosi do drugih :

Dobre lasnosti :

Ne pričakuje da bi kdo drug delal tisto kar on dela. Težko mu je odvzeti pogum. Močan vodja. Dobro zna oceniti ljudi. Dobro motivira ljudi, jih spodbuja. Zelo poretko s ustraši ponujenih prilik.

Slabe lasnosti :

Primankanje sožalja. Prinaša odločitve za druge. Lahko je grob in krut. Poskuša nadvladati v skupini. Aroganten in ukazovalen . Uporablja ljudi v osebno korist. Ne oprošča in je zelo maščevalen. Nagnjen je k presodkom in fanatizmu.

Delo in druge aktivnosti :

Dobre lasnosti :

Dober organizator, in je v tem res strokovnjak. Hiter in zanesljiv v nujnih primerih. Bister, hitro razmišlja. Zelo je praktičen, in spodbuja druge k delu. Uspešen v opoziciji. Postavi si cilje in te tudi izvrši. Orjentira se glede na program.

Slabe lasnosti :

Preveč je samozaupljiv. Prebrisan. Neanalitičen, podrobnosti ga utrujajo. Trmast in nepopustljiv. Druge prisili da se strinjajo z njegovim načrtm dela. Dolgočasen in težko se mu udovolji. Čas ima samo za sebe in svoje načrte. O svoji zamisli se ne pogovarja z drugimi.

Največje potrebe :

Dobre lasnosti :

Da bi postal občutljiv na potrebe drugih. Da bi priznal svoje napake. Oproščati drugim njihove napake in da bi bil toleranten do njih.

Slabe lasnosti :

Da bi se več pogovarjal z drugimi o svojih načrtih, in da ne bi sam prinašal vseh odločitev. Da bi razvil notranji mir.

MELANHOLIK

Čustvene lasnost :

Dobre lasnosti :

Rad ima glasbo in umetnost. Bogate občutke za naravo. Čustveno dovzeten do drugih, veliko razumevanja do drugih. Globok mislec. Izredno ceni estetiko.

Slabe lasnosti:

Čuden in zamorjen. Velik pesimist, vedno gleda samo najslabše. Zelo si želi pozornosti- mučenik. Depresiven. Ponosen. Hipohonder.

Odnosi do drugih :

Dobre lasnosti :

Zanesljiv prijatelj. Zelo požrtvovalen. Zelo pozoren pri izbiri prijateljev. Hrani zelo globoke občutke do prijateljev, in te ne pozablja, tako zlahka. Nadgrajuje družinsko tradicijo. Ko se z njim pogovarjas te vedno poslusa, oodgovarja.

Slabe lasnosti :

Zelo je kritičen do nepopolnosti drugih. Tezi k popolnosti, in vse primerja s seboj. Veliko se ukvarja s tistim kar drugi mislijo, zelo pa je tudi dvomljiv do drugih. Lahko se tudi zgodi da začne sovražiti, ko je ze dalj časa z nekom v sporu. Dostikrat je prizadet s strani drugih. Nevoščljiv, trmast in maščevalen. Ne mara tistih k se ne strinjajo z njim.

Služba in druge aktivnosti :

Dobre lasnosti :

Močna težnja k perfekcionizmu, zelo ima rad delo pri katerem rabi biti zelo natančen. Tudi zelo samo-discipliniran. Konča tisto kar začne. Idealen je za kreativno in intelektualno delo. Pogosto zelo nadarjen in nagnjen k genijalnosti. Pozna osebe zmožnosti.

Slabe lasnosti :

Neodločen. Bolj je teoretičar in je nepraktičen. Zelo zlahka se zmatra. Vedno odlaše da bi začen novo stvar. Preveč analizira in to mu vzame pogum.

Največje potrebe :

Dobre lasnosti :

Prevladati kritični duh. Mora biti okupiran z pomaganjem drugim. Razviti duh zahvalnosti. Da se oslobodi od ukvarjanja s samim seboj.

Slabe lasnosti:

Primanjkuje mu uravnoteženega življenja, premalo počitka, telovadbe, hrane. Da bi se konstantno ukvarjal z ucenjem, hobijem…

SANGVINIK

Čustvene značilnosti :

Dobre lasnosti :

Prijazen in živahen. Ima moč privlačnosti. Zelo zgovoren, nikoli mu ne zmanka besed. Breskrben, nikoli ne misli na prihodnjost, preteklost. Izreden je pri govorenju zgodb in dogodkov. Živi v sedanjosti. Ljudje se od njega nalezejo zgovornosti. Izredna sposobnost uživanja življenja.

Slabe lasnosti :

Zlahkoto se razjoka. Čustveno nestabilen. Spontano se razjezi. Lažno se predstavlja, in primankuje mu samokontrole. Odloča na podlagi čustev. Zelo naiven in otročji.

Odnosi do drugih :

Dobre lasnosti :

Ni mu teško dobiti prijatelje, odzva se ljudem. Vesel in kompromist. Vedno prijateljsko raspolažen in se smeji. Prvi prosi za odpuščanje. Mehak in nežen. Vedno iskreno pogovarja. Svoje občutke deli z druugimi.

Slabe lasnosti :

Nepažljiv. Išče zaupanje in odobravanje. Uživa v prijateljstvu dokler traja, potem pa jih pozabi. Išče izgovore, za neodgovornost in neurejenost. Preveč pogosto govori o sebi. Pozablja obljube in obveznosti.

Delo in druge aktinosti :

Dobre lasnosti :

Vedno ustvarja dobre prve vtise. Ne dolgočasi se, ker živi v sedanjosti. Pripravljen je pomagati bolanim. Ni se mu težko vključiti v nove projekte. Izdihuje entuzijazem.

Slabe lasnosti :

Deorganiziran, netočen, vedno zamuja, nediscipliniran. Zgublja čas z govorenjem, ko je treba delati. Veliko nedokončanih projektov. Pogosto nezbran. Pomankanje ciljev.

Največje potrebe :

Dobre lasnosti :

Da bi bil vreden zaupanja in bolj siguren v sebe. Da bi razvil večjo samodisciplino v življenju.

Slabe lasnoste :

Da razmisli preden spregovori.

To je osnova - dejstvo je, da obstajajo tudi variacije na temo imamo tudi mešanico teh med sabo. Daleč najslabše pa je, če nekomu prevladujeta dve varianti: elementi sangvinika in kolerika skupaj ter elementi melanholika in flegmatika...... (in jaz sem ena taka mešanica).

tako, malček za branje ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šoli je psihologinja ugotovila, da sem kolerik...danes pa sem ugotovila da imam v dobrih dneh pridih sangvinika, slabših flegmatika in tudi melanholik...ma ja sej to je itak normalno za dvojčke. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V šoli je psihologinja ugotovila, da sem kolerik...danes pa sem ugotovila da imam v dobrih dneh pridih sangvinika, slabših flegmatika in tudi melanholik...ma ja sej to je itak normalno za dvojčke. :)

šizofreni dvojček, če smo čisto natančni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce  :topic: , ampak v tekstu kar mrgoli pravopisnih napak!

Alla B)

Alla, jaz sem včasih malček lene narave, pa nisem šla popravljati napak. Je pa grozno res to, da je vzeto iz uradne internetne strani in da nihče tega ni popravljal......

Jaz sem pa mešanica sangvinika in kolerika - pol se pa pejt..... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sangvinik z rodovnikom :D nja, kšna stvar pa vseeno ni lih tko ku piše, ma po večini pa :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

perverzni SANGVINIK z primesmi kolerika ali flegmatika ali pa mogoče sangvinično kolerični flegmatični perverznež ali pa............... :blink: :hmm:

ma nevem, doslej me najboljše opiše horoskop - 100% pure LEV :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šizofreni dvojček, če smo čisto natančni..

...vzameš samo eno osebo...in v bistvu imaš doma cel harem.

pa da te pol vidim koliko ti bo še do hecov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vzameš samo eno osebo...in v bistvu imaš doma cel harem.

pa da te pol vidim koliko ti bo še do hecov.  :)

tudi v meni je kanček šizofrenije.

zjutraj pravnik, popoldne mesar.

ti je še kar do hecov?

:afro2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ne...je pa smešno eni drugi v meni, ki je naredila podrobno analizo ,,teksaški masaker z motorko,, in si včasih zaželi zadevo preisusiti v praksi. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, da sploh vedo, kdo so. Da vedo, kdo je slabši od njih. Oziroma od koga so oni boljši.

Alla  :alien1:

Pa saj sem že 100x povedala, da sem jaz najboljša :devil: :alien1:

post-683-1120647252.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak v tem tvojem smešku je prostora za 4. djevojke za diviti!!

:devil:

To sem samo jaz klonirana, da sem lahko na več koncih hkrati :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem samo začetek :hmm: Tole ne štima. :nono: Same nasprotujoče si lastnosti. :eek:

FLEGMATIK

Dobre lasnosti:

Umirjen in zanesljiv. Dober po srcu in ni se teško strinjati z njim. Dobro razpoložen tudi ko nima kaj veliko za povedati. Zelo ljuubezniv. Svoje odnose gradi na miru.

Slabe lasnosti :

Premalo zaupanja v sebe. Pesimističen in zelo strašljiv. Dosti zasktbljen. Zelo poretko se glasno smeji. Pasiven in indefirenten. Zelo je nagnjen kompromisom, in tudi samoopravičevanju.

Odnosi do drugih :

Dobre lasnosti :

Pravo zadovoljstvo je biti z njim v družbi. Ima veliko prijateljev. Znajdljiv in duhovit, ima smisel za humor. Umirjen in nežen vpliv na druge. Velik diplomat, in tudi kot melanholik, gradi odnose na miru. Zanesljiv prijatelj. Daje nasvete samo kadar je povprašan po njih.

Slabe lasnosti :

Sam sebe ovira pri vključevanju v novo družbo. Škrt in sebičen. Opazuje ljudi z ravnodušnostjo. Ni entuzijast. Trmast. Nezainteresiran za druge. Zbada ljudi ki so ga spravili v slabo voljo. Ni preveč prisrčen, ima občutek superiornosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi klonirana...sam razcepljena osebnost si.  :alien1:

Alla  :P

In velikokrat tudi nacepljena :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vse slabe lastnosti flegmatika. :doze:

Dobrih pa itak nimam nobenih! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle predalčkanje sm se že letos na faxu mogu učit :SS in sm ugotovu samo to, da sem d best, pa da sovražm une, k v notranjost glave gledajo in zahtevajo, da pol to vsi znamo :BUA: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle predalčkanje sm se že letos na faxu mogu učit  :SS in sm ugotovu samo to, da sem d best, pa da sovražm une, k v notranjost  glave gledajo in zahtevajo, da pol to vsi znamo  :BUA:  :SS

lojze kolerik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem samo začetek  :hmm:  Tole ne štima. :nono:  Same nasprotujoče si lastnosti.  :eek:

Ja in? ;)

Poleg tega - kaj nam bodo lasnosti, če pa že imamo lastnosti? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!