Skoči na vsebino

Kje se dolije voda v hladilni sistem?


Priporočene objave

Uporabil sem iskalnik ampak ni bilo nic uporabnega.

Zanima me za NRGja MC2,kje se nalije voda v hladilni sistem in kako,je treba kje istocasno preluftavati,ker vidim ventil pri glavi motorja.

Kaksna voda mora iti notr in kaksna mesanica z antifrizom in koliko priblizno te mesanice pride notr?

Se kasneje ko prizges motor da malo potegne vodo se enkrat kej pregleda oziroma dolije vodo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kestl maš verjetn nek pod sprednjo masko :hmm: doliješ (destilirano) vodo,lahko mešaš z antifrizom,motor mal zalaufaš,doliješ pa je to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
kestl maš verjetn nek pod sprednjo masko :hmm: doliješ (destilirano) vodo,lahko mešaš z antifrizom,motor mal zalaufaš,doliješ pa je to to

A da je tko narejeno da morm sprednjo masko dol dat?

Zdej sem najdu podatke da je v sistemi 0.90l hladilne tekocine IO ECO BLU razredcene 50%,se pravi pol pol.Sam nevem zakaj ne preprosto antifriz ampak neka hladilna tekocina,zdej me res zanima razliga med navedenim in antifrizom.

Popravljeno . Popravil markob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko naliješ tud sam vodo... antifriz je zto da ti pozimi ne zmrzne...alpa mal šnopca umes... proizvajalec pa predpiše neke xxx hladilne tekočine, ker so podjetja med sabo tako dogovorjena... npr. citroen - total ... renault - agip... jaz tebi, ti meni. popolnoma isto bo če daš od petrola antifriz.. sploh za skuto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok bom naredu 50-50 mesanico,zanima me samo se kje nalijem,dam masko dol in je potem kaj,posodica zraven kilerja??

A je treba se kje zrak ven spuscat??Ker na glavi je nek cuden ventil z nataknjeno gumijasto kapico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če prow res nimaš manuala da bi pogledal kje maš rezervoarček bo u redu tudi če mal pogledaš pod maske ali jih eventuelno snameš. na vrhu hladilnika(taka večja rebrasta zadeva .) :lol: mora bit pokrovček. odšraufaš, naliješ - gotovo. če je tekočine blo ful malo noter potem še zalaufaš moped in doliješ še enkrat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem o katerem letniku NRG MC2 je govora in če so zadevo z letnikom kaj spreminjali.. ti pa lahko povem za svojege bivšega NRG MC2, pri katerem se je hladilna tekočina dolivala brez odstranjevanja plastik - ko sediš na motorju je pokrovček rezervoarja za hladilno tekočino na levi strani, na plastiki pod krmilom..

Na prvi sliki se delno vidi bel pokrovcek pod rocico zavore - to je to :yes:

Kako je z luftanjem ne vem.. jaz sem samo dolival :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ze sam po snemanju prednjega konca ugotovil da se pokrovcek nahaja zunaj sprednjega nosa kjer se je vcasih rezervoarcek za bremz olje(ta je zdej notr v sprednji plastiki)

Na glavi je tak plasticni cep katerega vrjetno odvijes in cakas da pritece hladilna tekocina ven.

Drugace sem nalil notr hladilno tekocino in zapru,pa mije po 3 kmjih sel cagr cist na rdec polje,(vrjetno je moglo ratat v sistemu malo podpritiska),potem sem odvil pokrov posodice in je tekocina ki jo je blo dovrha,vidno zginjala in istocasno je vidno cagr prehajal na levo (mrzlo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

jst mam gilero runner 50 sp modelno leto 2005. mam prefuranih 8362 km in bom mogu počas dolit tekočino. Zdaj me pa zanima kero znamko hladilne tekočine dam not, rezervoar je 0'9 l. Pa kolk stane taka tekočina. Kere ferme zdaj not dolijem? Lahk tut od avta mislim to kar mamo doma za avto??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hladilna tekočina je enaka za vse vrste motorjev, tako da kupi neko in je to to

rečiš jo z destilirano vodo, dobi se pa taka naprava katera ti pokaže do koliko minusa ti zdrži tale tekočina

dobiš v vsaki avto trgovini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!