Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Živjo!

Mene pa zanima kakšna konfiguracija opreme z dobrim razmerjem med ceno in kvaliteto. Torej oprema od glave do pet, ki nudi dobro zaščito za ne preveliko ceno.

Upam, da mi bo kdo povedal imena kakšnih znamk, modele, trgovine...

Lp, G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima kakšna konfiguracija opreme z dobrim razmerjem med ceno in kvaliteto. Torej oprema od glave do pet, ki nudi dobro zaščito za ne preveliko ceno.

Upam, da mi bo kdo povedal imena kakšnih znamk, modele, trgovine...

Lp, G

Znamk je tako veliko, da ti ne bi govoril ravno o znamkah, bolj to, da se drži uveljavljenih imen (A-stars, Dainese, Berik, Spyke.....). Kupi pa tisto kar najbolj sede nate. Na tvojem mestu bi počakal še kakšen mesec ali dva in začele se bodo razprodaje, razni sejmi... Takrat lahko dobiš kvalitetno robo dovolj ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima kakšno opremo priporočate za bolj "mestno" vožnjo. Namen imam kupiti drugo leto kawasakija 250r. Vozila bom normalno-se pravi, ne neko norenje, večinoma po mestu, dvakrat mesečno relacija lj-mb.

Vem, vsi pravite malo denarja malo muzike. Tudi nimam namena varčevati na opremi in vem, da predobro ni nikoli ampak se mi zdi neumno samo za kombinezon dajati čez 1000€, so res tako velike razlike med znamkami v kvaliteti ali se plača samo ime?

Gledam ženske dvodelne usnjene kombinezone. Ponudbe ni neke velike, našla sem samo dainese k ženski in streetfighter. Pozna kdo znamko streetfighter, kakšno mnenje?

Z motorjem imam namen hoditi tudi v službo, ki je od doma oddaljena 5km, v tem primeru verjetno ne bom imela na sebi celotnega kombinezona in me zanima kako dolge so jakne pri dvodelnih kombinezonih, imaš pol hrbta zunaj in te čisto prepiha ali gre s tako jakno?

Je bolje kupiti dvodelen kombinezon ali posebej jakno in hlače?

Poleg tega moram kupiti še škornje, podobleko, rokavice, želvo in čelado. Čelade imam že nekako v ožjem izboru, najbolje se mi prilega nolan n84, ne vem pa, če je to dovolj dobra čelada. Berem samo dobro o njej ampak ko primerjam z drugimi, agv, shoei ima ta precej nižjo ceno, so druge tako boljše ali je spet samo ime tisto, ki dvigne ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ti priporočal Dainese Yu lady črnega dvodelca (se spnejo z zadrgo skupaj) za žensko mislim da ni lepše zadeve za daljšo vožnjo. Kupi si če ene draggin jeans hlače prešite z kevlarjem v črni verziji za po mestu - zgledajo kot navadne kavbojke, . Za škornje si vzemi tudi Dainese Torgue-in , ki so narjene tako, da grejo hlačnice lepo čez njih, pa še najmanj marsovsko zgledajo ali pa dainesella D-dry narejene posebej za žensko stopalo. Za po mestu si vzami še kakšne dobre ala tenis-copate, ki jih ima na voljo Alpinestars, da boš lepo zaščitena. Za čelado bi ti svetoval Karbonsko Uvex Helix RS - težka je le 990 gramov in kompletna iz karbon-kevlarja (prodaja motolegenda). Rokavice ene zračne in kvalitetne (dainese, alpinestars), ledvični pas ali tanek hrbteničnik.

Pa valjda en "antišvic" komplet spodnjega perila, motoristične nogavice, podkapo od svile in to je to :)

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milo rečeno mi je kombinezon dainese yu lady enostavno grd prav tako tudi dainese torque škornji, mi je bolj všeč stil oxtark in takšnih po tvojem mnenju marsovskih škornjev.

Upam, da bo kdo odgovoril na moja vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milo rečeno mi je kombinezon dainese yu lady enostavno grd prav tako tudi dainese torque škornji, mi je bolj všeč stil oxtark in takšnih po tvojem mnenju marsovskih škornjev.

Upam, da bo kdo odgovoril na moja vprašanja.

Iz lastnih izkušenj povem, da ženske nimamo kake hude izbire pri usnjenih kombinezonih, kar se proizvajalcev in dizajnov tiče. Dainese dela super ženske kombinezone, jz mam trenutno že drugega (sicer oba enodelca, ampak k sm zbirala sm probavala tud dvodelce), lepo stojijo in tud dizajni so kr prebavljivi, cene so mogoče res mal višje kot kaka druga firmah, ampak kokr mam jz izkušenj kr upravičeno. Karkoli boš že zbrala, ne kupvat moškega kroja kombinezona, ker ne stoji lepo in prav. Kar se škornjev tiče za moje pojme definitivno bolš zgledajo tisti, ki jih nosiš povrh kombinezona....dobijo se tud posebej delani za ženska stopalc, mislim da od Alpinestars, pa Puma ma tud neki, SiDi so tud fajn ker so zlo ozki in ti stopalo ne plava.....najbolš probat več različnih, da vidiš kateri ti najbolj pašejo na nogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšno opremo priporočate za bolj "mestno" vožnjo. Namen imam kupiti drugo leto kawasakija 250r. Vozila bom normalno-se pravi, ne neko norenje, večinoma po mestu, dvakrat mesečno relacija lj-mb.

Vem, vsi pravite malo denarja malo muzike. Tudi nimam namena varčevati na opremi in vem, da predobro ni nikoli ampak se mi zdi neumno samo za kombinezon dajati čez 1000€, so res tako velike razlike med znamkami v kvaliteti ali se plača samo ime?

Gledam ženske dvodelne usnjene kombinezone. Ponudbe ni neke velike, našla sem samo dainese k ženski in streetfighter. Pozna kdo znamko streetfighter, kakšno mnenje?

Z motorjem imam namen hoditi tudi v službo, ki je od doma oddaljena 5km, v tem primeru verjetno ne bom imela na sebi celotnega kombinezona in me zanima kako dolge so jakne pri dvodelnih kombinezonih, imaš pol hrbta zunaj in te čisto prepiha ali gre s tako jakno?

Je bolje kupiti dvodelen kombinezon ali posebej jakno in hlače?

Poleg tega moram kupiti še škornje, podobleko, rokavice, želvo in čelado. Čelade imam že nekako v ožjem izboru, najbolje se mi prilega nolan n84, ne vem pa, če je to dovolj dobra čelada. Berem samo dobro o njej ampak ko primerjam z drugimi, agv, shoei ima ta precej nižjo ceno, so druge tako boljše ali je spet samo ime tisto, ki dvigne ceno?

Živ,

Odvisno kaj zelis, recimo lahko se zapeljes v italijo cene so ugodne, zeloooooo ugodne, kere trgovine lahko dobis na pm. Drgace pa ce mas neko normalno cifro za zensko 44,46 ti ne bo problem dobit nicesar, ce imas cifro 40 tako kot jaz je pa kr zajeban dobiti,venadr tudi to dobi :) (govorive v italjanskih cifrah). Za kobinezone ti priporocam dainese, spyke ali m-tech, kak berik ali podobno sranje bolj ne no, meni ne odgovarja, ker so scitniki cudni kroj cuden itd.Ti priporocam da kupis kar 2 delni kombinezon, tiste vrjante hlace jakna, zna te hitro razocarat in bos potem si zelela se kombinezon tko da pomoje je vredu ce kupis prvic tako.

Hja sluzba 2 delci no go, ce noces da te ledvica bolijo. Za to je skoraj dobro da kupis mogoce se kako corduro, sicer gre tud z usnjeno jakno, vendar jz sem sla samo enkrat v sluzbo z usnjenim delom od 2 delnega kombinezona, naslednjic sem sla spet z corduro enostavno prevec kratek in prevec piha. Skornje mas SIDI in TCX(oxtar) izbire vec kot dovolj odvisno kaj zelis. Jz ti priporocam sidi, bolj zracni bolj te lepo oprimejo,pa pohvali jih vsak k jih ma...

Čalada pa ne vem men nolan ni, raje shoei arai, tudi glede glasnosti, kako se prilega na glavo itd...Jah je pa tko araike so drage ampak si zasluzijo svojo ceno, enako shoei, vendar lahko model xr-1000 dobis ze za zelo ugoden denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milo rečeno mi je kombinezon dainese yu lady enostavno grd prav tako tudi dainese torque škornji, mi je bolj všeč stil oxtark in takšnih po tvojem mnenju marsovskih škornjev.

Upam, da bo kdo odgovoril na moja vprašanja.

Kakšne so pa tvoje mere BTW? Obsegi, teža, višina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšno opremo priporočate za bolj "mestno" vožnjo. Namen imam kupiti drugo leto kawasakija 250r. Vozila bom normalno-se pravi, ne neko norenje, večinoma po mestu, dvakrat mesečno relacija lj-mb.

Vem, vsi pravite malo denarja malo muzike. Tudi nimam namena varčevati na opremi in vem, da predobro ni nikoli ampak se mi zdi neumno samo za kombinezon dajati čez 1000€, so res tako velike razlike med znamkami v kvaliteti ali se plača samo ime?

Gledam ženske dvodelne usnjene kombinezone. Ponudbe ni neke velike, našla sem samo dainese k ženski in streetfighter. Pozna kdo znamko streetfighter, kakšno mnenje?

Z motorjem imam namen hoditi tudi v službo, ki je od doma oddaljena 5km, v tem primeru verjetno ne bom imela na sebi celotnega kombinezona in me zanima kako dolge so jakne pri dvodelnih kombinezonih, imaš pol hrbta zunaj in te čisto prepiha ali gre s tako jakno?

Je bolje kupiti dvodelen kombinezon ali posebej jakno in hlače?

Poleg tega moram kupiti še škornje, podobleko, rokavice, želvo in čelado. Čelade imam že nekako v ožjem izboru, najbolje se mi prilega nolan n84, ne vem pa, če je to dovolj dobra čelada. Berem samo dobro o njej ampak ko primerjam z drugimi, agv, shoei ima ta precej nižjo ceno, so druge tako boljše ali je spet samo ime tisto, ki dvigne ceno?

o opremi se ve kaj je bolj dobro in kaj manj, tudi med dobrimi znamkami se kvaliteta razlikuje med modeli, in o tem ni treba zgubljat besed. malo poguglaj, se odpravi po trgovinah in nato daj v presojo kakšne konkretne predloge, ker težko je tako na pamet.

glede čelade mislim, da za namen kot jo boš potrebovala je ok, če ti dobro sede na glavi.

moram pa te skurcat glede lepote z naslednjo mislijo - če že, raje pasti z grdim dainesom kot lepim streetfighterjem, upam da razumeš.

pa še to - za vožnjo po mestu si kupi skuterja al pa picikel.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o opremi se ve kaj je bolj dobro in kaj manj, tudi med dobrimi znamkami se kvaliteta razlikuje med modeli, in o tem ni treba zgubljat besed. malo poguglaj, se odpravi po trgovinah in nato daj v presojo kakšne konkretne predloge, ker težko je tako na pamet.

glede čelade mislim, da za namen kot jo boš potrebovala je ok, če ti dobro sede na glavi.

moram pa te skurcat glede lepote z naslednjo mislijo - če že, raje pasti z grdim dainesom kot lepim streetfighterjem, upam da razumeš.

pa še to - za vožnjo po mestu si kupi skuterja al pa picikel.

:rolleyes:

picikel je zate verjetno kolo, vsaj tako razumem. Če te že zanima kolo imam ampak se na takšno cesto ne spravim s kolesom.

Skuter, samomorilski sesalec, ni šanse. Imam moped ponxy ekspres s puchovim motorjem, noben drug moped ga ne prekaša ampak želim nekaj več zato sem izbrala ninjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, sem malo pod 170, postavo pa imam nekje srednjo.

Gledam po trgovinah in vidim, da imajo že razne akcije. Verjetno bo res najboje če kupim dainese kombinezon, bolje da dam nekoliko več kot pa manj in kasneje obžalujem. Poleg tega pa je kombinezon, ki mi je všeč od dainese znižan iz 1000€ na 500€, precej ugodna ponudba. :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, sem malo pod 170, postavo pa imam nekje srednjo.

Gledam po trgovinah in vidim, da imajo že razne akcije. Verjetno bo res najboje če kupim dainese kombinezon, bolje da dam nekoliko več kot pa manj in kasneje obžalujem. Poleg tega pa je kombinezon, ki mi je všeč od dainese znižan iz 1000€ na 500€, precej ugodna ponudba. :trance_33_sleep:

izbrani kombinezon, ki ti je všeč bo super, tudi tvoj novi motor bo super.

vendar še enkrat - NE kupiš motorja za vožnjo po mestu ali za 5km v službo. character0201.gif

Popravljeno . Popravil PICASSO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, sem malo pod 170, postavo pa imam nekje srednjo.

aha,seveda....normalno.....in telefonska? :evilgrin:

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po mestu poskusi kakšne dragging jeans oz. kaj podobnega po možnost s ščitniki na kolenih pa kako tekstilno jakno, ker v usnju se boš skuhala poleti na semaforjih. To je pač oprema za prvo silo za krajše relacije, kjer je popolna oprema preveč moteča (v smislu preoblačenja). Za daljše vožnje pa obvezno kombinezon (za ss mašino po možnosti usnje), dobri škornji, rokavice, hrbtenčnik ter seveda čelada. O vsem tem je pa blo že veliko napisanega tako da nebi zdej tuki azpredal.

Morš pa premislit za kaj boš dejansko uporabljala motor. Dvomim da kupuješ ninjo smo za po mestu :naughty: -če pa jo si pa slabo izbrala ker cestaki so pri nižjih hitrostih bolj neokretni in neprimerni za manevre kakršne zahteva mestna vožmja. Kakšen nejked ala er5 bi bil za ta namen veliko boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravlejni!

Sem nov na tem forumu in sem pregledal ostale teme,če bi našel kaj kar jaz rabim,vendar nisem nič našel.Zato odpiram novo temo.

Lepo bi vas prosil, če bi mi lahko svetovali katera oprema je dobra ,kvalitetna(cena ni pomembna ker pri opremi ne bom šparov !!).

No naj najprej povem kakšen motor bom imel (za orientacijo pri svetovanju):Suzuki gsxr 600 k7

No pa začnimo z glavo:

Čelada: katera bi bila najboljša? Shark,Shoei,AGV,Arai,katera koli druga firma

Kombenizon:Obvezno dvodelni. Gerik,Vanucci,Daniese,Pro Biker,katera koli druga firma

Škornji: Sidi,pod bivšim imenom Oxtar,Alpinestar

Rokavice in ostalo opremo že imam.

Hvala lepa že v naprej !

L.P!

Sandi

Oglasi se pri Moto-opremi in dobiš najboljše po najboljši ceni...

Od čelad boš dobil ali Premier, Arai, Shoei

Od kombinezonov ti bodo priporočali M-Tech, Alpinestars, Dainese, Berik

Od škornjev pa Alpinestars, M-Tech

Sicer je pa izbira trgu velika in se pozanimaj najprej za popust na kompletni nakup...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po mestu poskusi kakšne dragging jeans oz. kaj podobnega po možnost s ščitniki na kolenih pa kako tekstilno jakno, ker v usnju se boš skuhala poleti na semaforjih. To je pač oprema za prvo silo za krajše relacije, kjer je popolna oprema preveč moteča (v smislu preoblačenja). Za daljše vožnje pa obvezno kombinezon (za ss mašino po možnosti usnje), dobri škornji, rokavice, hrbtenčnik ter seveda čelada. O vsem tem je pa blo že veliko napisanega tako da nebi zdej tuki azpredal.

Morš pa premislit za kaj boš dejansko uporabljala motor. Dvomim da kupuješ ninjo smo za po mestu :naughty: -če pa jo si pa slabo izbrala ker cestaki so pri nižjih hitrostih bolj neokretni in neprimerni za manevre kakršne zahteva mestna vožmja. Kakšen nejked ala er5 bi bil za ta namen veliko boljši.

Pri Yamahi (KMC Ljubljana) sem gledu kombinezone od IXSa, majo zdej popuste in pride pod 500€. Se mi je zdel ful dobr in udoben. Js bi tega predlagu, bi ga tut sam kupil pa nimam €€€!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po mestu poskusi kakšne dragging jeans oz. kaj podobnega po možnost s ščitniki na kolenih pa kako tekstilno jakno, ker v usnju se boš skuhala poleti na semaforjih. To je pač oprema za prvo silo za krajše relacije, kjer je popolna oprema preveč moteča (v smislu preoblačenja). Za daljše vožnje pa obvezno kombinezon (za ss mašino po možnosti usnje), dobri škornji, rokavice, hrbtenčnik ter seveda čelada. O vsem tem je pa blo že veliko napisanega tako da nebi zdej tuki azpredal.

Morš pa premislit za kaj boš dejansko uporabljala motor. Dvomim da kupuješ ninjo smo za po mestu :naughty: -če pa jo si pa slabo izbrala ker cestaki so pri nižjih hitrostih bolj neokretni in neprimerni za manevre kakršne zahteva mestna vožmja. Kakšen nejked ala er5 bi bil za ta namen veliko boljši.

Ninja 250 pač ne spada med ss, če bi jo malo bolje poznal bi vedel, da je zelo dobro vodljiva po mestih in ni nekako neokretna kot običajni cestni motorji. Sem pa tudi napisala, da je ne kupujem samo za po mestu, beri pozorneje.

Drugače pa hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me ali obstajajo kakšne zaščite za tilnik? K sreči sem dobil udarec le nekaj centimetrov višje in ker je to vitalna točka bi jo bilo dobro zaščititi, do sedaj pa sem le v lojzovem katalogu videl eno veliko zadevo za okoli vratu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!