Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Govorim kar so mi na HR carini povedali. Št. obrazca ti lahko popoldan povem, za dva pa res ne vem.

Jaz sem zmeraj (več let) tako naredil (tudi v drugih trgovinah) in vedno enak obrazec. No letos se je spremenil v toliko da ne vpisujejo več matično številko firme ampak davčno številko firme(oz. nekaj takega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pejt po moto trgovinah v Sloveniji, maš čist dobro izbiro. Če se ti gre za prihranek pa potem poglej na eBay če se bolj poceni dobi ta roba.

Sam sem kupil res vrhunski kombinezon za 300€ :evilgrin:

SE ČISTO STRINJAM STABO ,DA SE DOBI V SLOVENIJI ZA MALO DENARJA ZELO KVALITETNA ROBA

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SE ČISTO STRINJAM STABO ,DA SE DOBI V SLOVENIJI ZA MALO DENARJA ZELO KVALITETNA ROBA

res je jst sem bi v avstriji, italiji in na koncu sem naroču pri jogiju v vinski gori ki je 5km od mojga doma revitov (adrenaline) usnjen komplet iz polota in sem ga dobu 110€ ceneje kot je v katalogu cena + to da nisem plačal poštnine, moznost vračila... tud na ebayu sem gledu in omenjenega kompleta ni blo nikjer ceneje + tega bi pa še mogu plačat poštnino tk da se res ne splača no vsaj v mojem primeru se ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo redkokdaj je v tujini ista oz. enaka kvaliteta ceneje kot pri nas v Sloveniji, razen če se slučajno najde kakšna fantastična akcija..ampak te akcije so pa tudi v Sloveniji. Marsikaj sem že gledal v tujini..pa se na koncu ni nikoli izplačalo bencin in čas zapravljat..premajhna razlika - če je sploh bila razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tudi odvisno malo kje si. iz lj je do vsake meje vsaj 100km pa je res vprašanje kaj se splača. pr nas na goriškem pa itak kam drugam ku v italijo nimaš kam it kupovat. tko da je itak najceneje če nekje najbližje doma iščeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim kar so mi na HR carini povedali. Št. obrazca ti lahko popoldan povem, za dva pa res ne vem.

Jaz sem zmeraj (več let) tako naredil (tudi v drugih trgovinah) in vedno enak obrazec. No letos se je spremenil v toliko da ne vpisujejo več matično številko firme ampak davčno številko firme(oz. nekaj takega).

eno je ta old school obrazec o katerem govoriš, drugo pa so taxfree čeki. cela kolobocija in klobas miljon, se splača, če si daleč doma in se ne vračaš v državo. trgovci je ne marajo ker je miljon dela, in težje kej poneverijo, kupci ker je provizija. stvar je smiselna in uporabna če na dopustu izven EU kupiš kako dražjo stvar, na carini na letališču potrdiš in ček unovčiš kar na pošti v Sloveniji.

Hrvati imajo res 23% davka, vendar po preračunani stopnji dobiš nazaj 18.65% kupnine, in ne 23% (ker 123-23% ni 100 ampak 94,7)

Mali moto v Lovranu? a je še gor v hribu zadnjič ko sem bil tam so govorili da se bo preselil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Da ne odpiram nove teme:

Iščem tanjšo poletno tekstilno jakno z vso zaščito, ki bi bila tiste fluorescentno rumene ali oranžne barve za čimboljšo vidljivost.

Je kdo kje videl kaj takšnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yep. na cesti in v stacuni. recimo gericke, louis, polo. zihr se kdo drugi trzi to robo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvati imajo res 23% davka, vendar po preračunani stopnji dobiš nazaj 18.65% kupnine, in ne 23% (ker 123-23% ni 100 ampak 94,7)

Mali moto v Lovranu? a je še gor v hribu zadnjič ko sem bil tam so govorili da se bo preselil.

Res je, zato pa sem napisal da ti vrnejo 23% pdv in ne 23% kupnine.

Ja, so imeli prej še v Kastavu, ki pa so jo zaprli in so sedaj samo v Lovranu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nisem našel nič bolj primernega...

Tu je nekaj testov različne moto opreme in ostalega kar spada zraven, ni ravno ultima moda, vendar tudi ne spet tok staro RIDE Product test

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

če tega ne bi smel tu napisat, pardon, potem zbrišite, vendar

imam naprodaj:

tekstilna moto jakna IXON Endless,

velikost XXL

Barva sivo črna

rabljena samo en mesec, prodam, ker mi je prevelika.

http://www.rpm-team.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wID=3058&detailID=10564

slike, ali oglas rade volje pošljem po ZS

tel.: 041 377 651 ali mail(at)kaalman.si

Popravljeno . Popravil kaalman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me, kakše izkušnje imate z nabavo izdelkov v trgovi "Klekl motocenter".

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

sem nova na tej strani in med motoristi. Končno sem se odpravila delat izpit za motor in nikakor ne najdem

primernih tekstilnih hlač zame.

Sem bila v Moto Charlie in probala ene fenomenalne hlače in kaj izvem ... firma je propadla ... grrr.

A kdo ve če je kaka motoristična trgovina vredna ogleda na hrvaškem .. poleg seveda luisa v avstriji in tc v lj.

LP.

TICI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera firma je propadla? Proizvajalec hlač? Saj je vseeno, če so ti tiste, ki si jih probala ok, jih kupi:)

- drugače pa: KMC, Laba Litija, Promotor Žalec (Drešinja vas), TC lj, in še se tega najde....

- na Hrvaškem je isti šmorn kot pri nas...s tem da so cene v povprečju višje....(po izkušnjah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mislim pa da res ne bi smel bit tak problem ene hlače najst. zdej razn če bi res kakih ekstremnih mer (ful suha pa ful dolge noge, al pa seveda xxxxxl). pač mogoče res ne pašejo ta prve, bojo pa ta tretje. teh trgovin se pa tudi glih ne manjka. tm okol kopra maš itak dainese kozina, pole pa italija, sistiana še najbližje, če ne gorica, udine. al pa bolj poceni gor v luisa. uglavnem ponavadi res ni tak problem dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj za na touring motor kupt? Želja je nekako po usnjeni jakni in tekstilnih hlačah, ima kdo takšno kombinacijo? ALi pa mogoče kakšna druga ideja, ker tekstilne jakne mi delujejo preohlapno, mam raje kaj bolj oprijetega, pri hlačah mi je pa nekako bolj všeč da so "kamot" leder se mi pa zdi preveč oprijet.

Mogoče čudne želje, pa vendarle vprašat ni greh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo man, jaz bi ti svetoval dvodelni kombl komplet. Sam sem imel oba, enodelca as sp1 in dvodelca hg pa ti povem,ko sem kasneje ekstilne hlače kupil sem jih hitro prodal,ker je bil občutek varnosti žal precej beden (če prav je cordura precej precej trpežna zadeva,da ne bo kdo narobe razumel).

Kombl bo samo na začetku nekaj voženj tesn,potem se bo pa prilagodil telesu pa bo boljše trust me,samo ne prevelikega v štartu kupit :)

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko sploh ne vem kaj so bistveni + in - usnja oz. tekstila. Ampak kolikor gledam na touring motorju praktično usnja ne zasledim, je to bolj "pripadnost" enim ali drugim ali kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj za na touring motor kupt? Želja je nekako po usnjeni jakni in tekstilnih hlačah, ima kdo takšno kombinacijo? ALi pa mogoče kakšna druga ideja, ker tekstilne jakne mi delujejo preohlapno, mam raje kaj bolj oprijetega, pri hlačah mi je pa nekako bolj všeč da so "kamot" leder se mi pa zdi preveč oprijet.

Mogoče čudne želje, pa vendarle vprašat ni greh.

Če ne misliš brustit kolen po tleh, je najboljša možna varjanta, pol leder pol textil. Nek hibrid. Dost zračno in na precej mestih strech, drugače pa usnje. Samo cena je bolj podobna ledrastim zadevam. Sicer pa ponavadi če izbiraš hlače in jakno iste ferme paše, so možne različne kombinacije, saj je zadrga za združitev hlač in jakne univerzalna glede na fermo. Dainese ima te stvari narejene po izkušnjah super, držijo dolg, baje so varne, upam da nikoli ne izvem, v primeru, da se kaj strga pa rešijo brez problema. Če ti ni problem se zapelji v Kozino od mene in kolegov imajo fantje tam velik +.

Tekstil je bolj zračen, lažji, odporen na dež, ter nasplošno bolj komot.

Leder pa je bolj varen, bolj se prilega telesu, te lepo stisne, ponavadi ima več ščitnikov. Je pa poleti vroče, ko stojiš na mestu!

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nova na tej strani in med motoristi. Končno sem se odpravila delat izpit za motor in nikakor ne najdem

primernih tekstilnih hlač zame.

Sem bila v Moto Charlie in probala ene fenomenalne hlače in kaj izvem ... firma je propadla ... grrr.

A kdo ve če je kaka motoristična trgovina vredna ogleda na hrvaškem .. poleg seveda luisa v avstriji in tc v lj.

LP.

TICI

Če so ti bile hlače v Charliju všeč, bi jih morala vzet, koga briga, če je firma propadla... Itak ko šopaš mimo na motorju se firme ne vidi ;)

V naši bližini je Dainese na Kozini, (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) v Sistiani, če si iz Kopra lahko uč vržeš tudi pri Gruntarju (nasproti Rižanskega...), nikoli ne veš...

Btw, Louis robo lahko naročaš tudi tu v Luciji, je pa konkretno za hlače to malo težje, ker jih je dobro probat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nova na tej strani in med motoristi. Končno sem se odpravila delat izpit za motor in nikakor ne najdem

primernih tekstilnih hlač zame.

Sem bila v Moto Charlie in probala ene fenomenalne hlače in kaj izvem ... firma je propadla ... grrr.

A kdo ve če je kaka motoristična trgovina vredna ogleda na hrvaškem .. poleg seveda luisa v avstriji in tc v lj.

LP.

TICI

Jaz sem svoji ženi kupil tekstilne hlače...pa je shujšala, da so ji bile fejt prevelike....potem pa sem ji nabavil usnjene....

1. počuti se mnoooogo bolje kot v tekstilnih

2. zgleda veliiiiiko bolje :naughty: v ledrastem kombinezonu kot v tekstilnem.

Kupil sem ga v Habatu na Šmartinski cesti v Lj.

drugače je pa zanimivo tole branje:

http://www.ebay.com/...=item20a78dfe5c

...pa če imaš vsaj podobno ritko, grem stavit, da te nihče ne bo prehitel :naughty:

če pa vztrajaš na čem drugem, si pa poglej kompletno ponudbo tule:

http://stores.ebay.com/TSCHUL-Ledermode-GmbH

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko sploh ne vem kaj so bistveni + in - usnja oz. tekstila. Ampak kolikor gledam na touring motorju praktično usnja ne zasledim, je to bolj "pripadnost" enim ali drugim ali kaj drugega?

predvsem je vprasanje cene. tekstilne kolikor toliko solidne kombinacije dobis ze od € 450-500, medtem ko usnjene stanejo min.€ 1000. pa da se kdo ne vsuje preden ne prebere do konca: vodotesna morata biti oba. pri tekstilu to niti ni vec tak problem in je tudi cenovno ze ugoden, pri usnju pa je tehnika bolj zapletena in drazja ze pri izdelavi in obdelavi usnja in vgrajenih membran.

razen ce si vleces dezno olagumo cez. potem lahko dobis solidne turing kombinacije tudi ze za € 200-300. tekstil ali usnje. brez vodotesnosti.

najvecja prednost tekstila je dihanje materiala, najvecja usnja pa varnost. tudi relativno tanko usnje se ne strga ali pretrga enostavno kot posledica drsenja po cesti. pri tekstilu je v tem pogledu vec problemov.

kar je tebi bolj vazno moras sam vedeti: udobnost ali varnost. ni sicer tak ekstrem pri izbiri, saj so tekstilne kombinacije varne, ampak samo do neke mere. osebno imam na sebi raje debelo in kvalitetno usnje kot kvaliteten tekstil. ce je usnje se hidrofobirano in opremljeno z gore-tex membrano (kot moje) sem pa (po moje) zmagal. cena je pa......... *kof kof kof*. recimo takole: ta kombo je drazji od 10 let starega 1200 bandita. in se vedno cenejsi od rukkinega high-end tekstila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!