Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Internet FC MOTO. Konkurenčne cene, brez nategov, hitra dostava (5-7 dni) pa še plačaš po povzetju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Internet FC MOTO. Konkurenčne cene, brez nategov, hitra dostava (5-7 dni) pa še plačaš po povzetju.

Pa kako loh kupiš zadevo če je ne moreš prešlatat probat in pomerit??

Z leti se je tok nabere.da lahko le še prodam kej

Fino lepo že vse lepo zbrušeno a?? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako loh kupiš zadevo če je ne moreš prešlatat probat in pomerit??

Fino lepo že vse lepo zbrušeno a?? :OK:

Eno jakno,ki je kot nova in ene ženske škornje-novi.Kombinezona ne prodam.Lohk pa tud moje rokavice in podrajslane škornje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Še vedno iščem corduro, črne barve, potreboval bi prbl. 1 kvadraten meter. V poštev pridejo tudi kakšne stare rabljene tekstilne/cordura hlače, lahko tudi strgane, ker potrebujem samo par kosov za izdelavo dodatnih žepov na svojih hlačah. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem ogledoval po trgovinah za corduro oz. tekstilom.

IXS odpade, pravtako clover, held in a-pro, ter dainese. No dainese niti niso imeli neke izbire.

Na koncu sem prišel do dveh kompletov med katerimi se odločam.

Revit ali Mtech? Oba za enako ceno. Zdi se mi, da je mtech mogoče celo malenkost bolje izdelan, dizajn pa se mi bolj dopade revit.

Ima kdo mtech corduro? Kako se obnese?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem ogledoval po trgovinah za corduro oz. tekstilom.

IXS odpade, pravtako clover, held in a-pro, ter dainese. No dainese niti niso imeli neke izbire.

Na koncu sem prišel do dveh kompletov med katerimi se odločam.

Revit ali Mtech? Oba za enako ceno. Zdi se mi, da je mtech mogoče celo malenkost bolje izdelan, dizajn pa se mi bolj dopade revit.

Ima kdo mtech corduro? Kako se obnese?

Kaj pa spidi, novi modeli, meni osebno najbolj všeč, res, da so malenkost dražji, pa vendar.

Kaj te pa pri ostalih zgoraj naštetih moti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam jakno od mtech. nad izdelavo nimam nobenih pripomb. scitniki so knox. je pa res da je ne neki ful rabim ker se v usnju boljse pocutim.

a si gledal kaj od held? hlace mam njihove in so zelo lepo narejene. drugace se a* (drgaci pa ce bi imel triumpha bi se v njihovi stacuni obleku za kar nekaj manj evrckov :P ) al pa bmw ima res fajn njihovo kolekcijo da bos v stilu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa spidi, novi modeli, meni osebno najbolj všeč, res, da so malenkost dražji, pa vendar.

Kaj te pa pri ostalih zgoraj naštetih moti?

Pri ostalih mi ne paše kroj. Trgovci so me seveda prepričevali da tekstil pač ni usnje in da je normalno če vse visi s tebe.

Sicer se pa veliko bolje počutim v usnjenem kombinezonu, celo bolj okreten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes, po 6ih letih, nabavil novo jakno, v HG - Villach. Všeč mi je vse na njej, kroj, barva, ventilacija, goretex. Pa spredaj nima tistih štrlečih žepov, kot jih imajo večina touring jaken. Pa še skor 40% popust je bil. Upam, da mi bo dobro služila.

Za 200 eu je dobra.

Se pa da dobiti tudi na bolhi, kaj dobrega.

post-16651-0-09375500-1357400722_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pi.... si spet kupu? :D

Ja, Rev'it sand komplet. Jakna siva, hlače pa črne. Hlače sem hotel tudi kupit sive barve, sam so skoraj bele v bistvu in vseeno presvetle, tako da bi jih usral že prej ko do OMV-ja.

Pa škornje sem kupil druge. Malo zato ker so trenutni že bolj ubogi, malo pa zato, ker se samo črn oblak pokaže na nebu in imam mokro noter.

Da boste vedeli komu dat za kofe ...

jaknahlace.jpg

Škornji naj bi bili pa waterproof, upam da so res...

boots.jpg

Rokavice sem pa usput kupil zadnjic v Gorici

gloves.jpg

Kaj naj rečem?

Sam še klapphelm, pa 35 let delovne dobe mi manjka do penzije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes, po 6ih letih, nabavil novo jakno, v HG - Villach. Všeč mi je vse na njej, kroj, barva, ventilacija, goretex. Pa spredaj nima tistih štrlečih žepov, kot jih imajo večina touring jaken. Pa še skor 40% popust je bil. Upam, da mi bo dobro služila.

Za 200 eu je dobra.

Se pa da dobiti tudi na bolhi, kaj dobrega.

enak samo da je ženski model imam za prodat,št. 42 novo nerabljeno,več info na e mail ali tel(v profilu)

post-5502-0-80612700-1357571387_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve do Kdaj so ekstra popusti v motoshopu v palmanovi, in kako so kaj z zalogo... bi šel gledat čelade

pa je največkrat pobrana ravno M številka???

lp,G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

nekaterim sem že težil na privat, pa bom vseeno odprel temo.

Torej do sedaj nisem nikoli imel motorja nad 50ccm, letos pa sem bil priden in našparal nekaj dnarja in na spomlad mislim nabaviti motor. Ker neke resne opreme nimam, od apn 6ke imam samo neko low budget čelado, bom potereboval cel komplet, ker pa je izbire toliko vas bi povprašal o izkušnjah, mnenjih ter raznih pripombah na izbiro.

- MOTOR

Ker imam izpit kategorije A2 in so me malo zaj* za neomejeno po preteku 2 let, sem se skorajda odloči za kateri motor. Gledal sem naked ter enduro/supemoto variante in prišel do teh dveh...

1. Kawasaki z750, ki ima v tovarniški homologaciji 35kw (po prebranem na forumu sem dojel da lahko samo tovarniško blokiranega vozim in ne naknadno ker izvorna moč presega senespomenm koliko kw?)

2. Aprilia Pegaso 650 strada

2. varianta je verjetnejša. Večinoma se bom vozil po Ljubljani z okolico, za vikend pa kake krajše turce v dvoje. Sicer nekateri pravijo, da je to prešvoh motor za 2, ampak počasi se daleč pride :)

No seveda nobenega od teh dveh še nisem sprobal, sta mi le vizualno najbolj všeč.

Komentarji? Predlogi?

- ČELADA

Gledal sem integrirane čelade. iščem v rangu do 450€ in kolikor sem po netu brskal in bral vaše komentarje priporočate...

1. HJC RPHA-10

2. X-lite X-702

Vem, treba je sprobat čelado, katera ti na bučo najbolj "sede" v takem rangu kaj veliko falit nemoreš, ali šač?. Pa vendar, na kaj moram biti pozoren pri nakupu čelad? Čim lažja, s snemljivo notranjostjo, kaj še? koliko je tiha mi ni važno, rad slišim ropotanje auspuha

- OBLAČILA

Tu imam pa največje dileme. Ker se bom vozil večinoma kratke turce po ljubljani in na šiht, sem razmišljal o usnjeni ali tekstilni jakni, ker se pa bom za vikende sigurno kam zapeljal pa sem razmišljal o dvodelnem kombinezonu. Samo te dvodelni kombinezoni imajo zelo kratko jakno in če se bom jaz v službo vozil s svojimi hlačami mi bo pol ledvic vn gledalo? nevem kaj naj kupim :rolleyes: Kaj priporočate in katere firme?

Kaj naj pazim pri nakupu rokavic? Dlani usnjene (če bom padel, bom najbrž na dlani?) pa ščitniki okoli členkov?

Prosim vas za pomoč in nasvete, kako ste vi stvari uredili pred nakupom prvega motorja in opreme in na kaj ste pozorni še sedaj. :book: Aja, še "budget". Za motor do 3500€ za ostalo pa do 1000€

Pa BMW fani, GS je top, mogoče čez 10 let :P

LP, Mladench

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izbira prvega motocikla

izbira čelade

najpogostejše napake začetnikov

prvi koraki v svetu motorizma

pa še par tem na foumu o opremi:

Kakšno opremo uporabljate

Zakaj vedno obleči primerno opremo

Enduro oprema

Kam po opremo in kakšno

rokavice

dežna oblačila

pa še ena subjektivna:

predlagam tekstilni komplet ali komplet iz kombinacije kordure in usnja - je lažji, manj zahteven za čiščenje, manj vroč poleti in toplejši ko je mraz.

Kako pomembna je tihost čelada se pokaže šele na daljšem izletu. Dve uri bučanja vetra lahko na koncu povzročita hud glavobol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor ne bom pametoval, ker nisem preizkusil nobenega od zgoraj navedenih.

Glede čelade, je pa tako da jo moraš nujno preizkusiti in po možnosti imeti nekaj časa na glavi. Lahko je čelada še tako oh in sploh, pa boš znorel med vožnjo če ti ne bo dobro sedla na glavo. Sam bi ti svetoval ne notranji zatemnjen vizir. Zelo priročna zadeva če ne morem imeti v čeladi še očal, oziroma te le te tiščijo. Znamk je veliko, preizkusi jih čim več.

Rokavice naj bodo usnjene, če se boš vozil samo takrat ko bo toplo potem lahko vzameš kako poletno varianto, da ti ne bo grozno vroče, čeprav se da preživeti tudi z klasičnimi. Kengerujevo usnje je občutno bolj mehko, vendar tudi dražje

Glede opreme je pa večna dilema. Usnje nudi več zaščite, vendar je grozno nepraktično. V tekstilu si nekoliko manj zaščiten, vendar si bolj komot, imaš načeloma več zračnikov, več različnih podlog (termo zadeva je super), .... Kar se mene tiče je tekstil boljša izbira za nedeljske izlete in skakanje po mestu.

Pozabil si obutev. Teniske niso najbolj primerna obutev, gleženj zna biti hitro na udaru, sploh ko na začetku (pa tudi kasneje) še loviš motor.

<p>Nujna dodatna oprema (po mojem mnenju) je želva. Predstavlja dodatno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede motorja bi bilo mogoče smiselno odvozit tistih 10 ur, riskirati 200-250 €. Z neomejeno kategorijo posledično dobiš veliko večjo izbiro motorjev.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cufa, hvala za te linke, nekatere sem že prebral :)

Glede izpita pa, 35€*11+20€ glavna +20 nova vozniška in sem že na 400€. Nevem, vedno bolj se prepričujem, da mi je za kot začetnika dovolj 35kw, sploh pa tak motor kot je tale Aprilia.

... in ja, še želva + obutev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!