Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

A se ne načeloma na pet let menja polikarbonatna čelada, kevlar in fiberglas pa traja malo dlje...? Če seveda ne utrpi udarca ali česa podobnega... Moja bivša FM iz kevlarja je po je bila po polnih šestih sezonah kot nova, samo je pa prestregla dokaj močan udarec in je šla v smeti (bizgec, raje bi jo dal na polico..). Sedaj imam iz Lexana, bo treba menjati, je že šest sezon za njo. Sicer je kot nova.. Koliko pa sploh je doba lexanke, ko jo je treba menjati?

Louis je 1.+2. imel akcijo -20% na en artikel, se je dalo dobiti kar ugodno robo. Gužve pa ni bilo pretirane, sem bil že malo čez devet tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čealada od zunaj resda zgleda kot nova, ker paziš na njo. Kaj je v resnici z materijalom pa ne veš. Ponavadi se jo menja po 5-6 sezonah tudi zaradi večjega občutka varnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čealada od zunaj resda zgleda kot nova, ker paziš na njo. Kaj je v resnici z materijalom pa ne veš. Ponavadi se jo menja po 5-6 sezonah tudi zaradi večjega občutka varnosti. 

Hahaha!!! Občutka varnosti!!? Doma bod raj!!  :ninja:

 

Moja Shubertka je dožvela 3x pok pa razen trdih pantov in lepotnih napak ni videt kakih šibkih točk!! Šibka točka je še vedno betica notri katera podleže običajno veliko prej kot čelada sama!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Tudi" zaradi občutka varnosti.

Kaj delas in koliko imas rad svojo bučo je tvoja odločitev, tako kot se bo vsak posameznik odločil, kdaj bo menjal čelado, če jo bo menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je zelo všeč črno pobarvan stiropor v čeladah. Na beli ni videt, kako razpoka. Ko padeni Araiki snapeš podlogo in vidiš belo pajčevino, ti je čist jasno, da je zadeva odslužila. Kake omembe vredne razlike med nošenjem pa u resnici ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pa imam prvi kos opreme. Čelado!

 

med Schuberth C3, X-lite x701, Nolan N90, HJC R PHA 10 in HJC SY MAX je zmagala HJC R PHA 10

 

+ izjemno lahka se mi je zdela. Sprva sem mislil, da se tiste 0,5kg ne pozna kaj veliko ampak, samo ko sem nosil po trgovini se je poznala razlika

+ glede cene sem se bil pripravljen "stegnit" do Schubertke ampak -50% cenejša in lažja HJC WIN

 

eee kako bo pa glasnostjo pa bomo vidl. Če bo preglasna bomo pa čepke ter podkape nosil :) ali pa jo prodal/zamenjal

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra je tista, ki pravilno paše na glavo, lahko je celada po vseh testih ne vem kako oh in sploh, pa ce ti model ne odgovarja je neumno jo vzet. na koncu se je letos xlite bolje odrezala od japonskih in nemskih. kako si zadovolen s celado pa itak cez cas vidis.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada mora bit tiha. Velik odstotek motoristov je gluh za določene frekvence, ker je šum najbolj obremenilen zvok za ušesa. In C3 (Pro) je še vedno najtišja preklopna čelada. Če je tako želel.

Se pa strinjam, da je absolutno predraga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V BS centru sprobal tele Racer GORE-TEX termo rokavice;

 

Moram reči; Tople in mehke, kakor ovčja volna, kot pravijo Avstralci.

Kako mi bodo na "stara leta" členki ful hvaležni!! - Zadovoljen, v telih februarskih dneh.

 

post-4472-0-50374000-1361116894_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa Avstralce najdu? Oni pravijo: "mehak je tale kengerujev usnje" :)

Mene asociira prej na kengeruja, ovce pa na čobana.

 

Ma daj, saj nimajo samo čobani ovc, jih je v Avstraliji še toliko več in ja imajo mehko volno, pa to rider dobro ve iz lastnih izkušenj, kr preberi si kakšno njegovo knjigo.

Kenguruji pa so spet drugo poglavje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada mora bit tiha. Velik odstotek motoristov je gluh za določene frekvence, ker je šum najbolj obremenilen zvok za ušesa. In C3 (Pro) je še vedno najtišja preklopna čelada. Če je tako želel.

Se pa strinjam, da je absolutno predraga.

Daleč vsaj meni najboljša čelada mi je BMW preklopna je pa res bila pred 20 leti mislim 1600DEM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prispevek, oz. iskušnje!!!!!

 

Čelado in rokavice sem kupil nove.

Čelada Caberk justissimo gt, rokavice pa ene usnjene v TC-ju

Kombinizon dvodeln tekstil iz Bolhe. (kupil od šminkerja z preveč denarja, ki je prodajal, ker ni bila več IN)

Po veliko razgovorih z motoristi z vvvvvvvvvelikoooooooo izkušnjami, je enodeln kombinizon bolj za pisto.

Čevlji so pa druga pesem: Imam usnjene vojaške iz jugoarmije.  se dobri, ohranjeni in trdi. Če bi kupoval neke poceni so ti JLA škornji boljši

Moj nasvet:

Kupi si opremo, ki je dobra za zadovoljivo ceno in v kateri se boš dobro počutil.

Razmišljaj tudi o kako bo oprema ko se boš ustavil na kavi.

Lahko vse rabljeno le čelado  vzameš NOVO.

Pa veliko sreče in užitkov pri vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč vsaj meni najboljša čelada mi je BMW preklopna je pa res bila pred 20 leti mislim 1600DEM

No sej če pretvoriš marke v evre prav tako dobiš danes BMW Helmet System6 z komunikacijo,da ti lohk žena živce vun vleče :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z jla skornji verjetno na metelkovo hodis na kavo?

moji se za na njivo niso dobri,kaj sele za motor,pa ce bi vozil drek pumpo,svojih ne nataknem.so pa od slovenske vojske precej bolsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa imam prvi kos opreme. Čelado!

 

med Schuberth C3, X-lite x701, Nolan N90, HJC R PHA 10 in HJC SY MAX je zmagala HJC R PHA 10

 

+ izjemno lahka se mi je zdela. Sprva sem mislil, da se tiste 0,5kg ne pozna kaj veliko ampak, samo ko sem nosil po trgovini se je poznala razlika

+ glede cene sem se bil pripravljen "stegnit" do Schubertke ampak -50% cenejša in lažja HJC WIN

 

eee kako bo pa glasnostjo pa bomo vidl. Če bo preglasna bomo pa čepke ter podkape nosil :) ali pa jo prodal/zamenjal

Js mam tud HJC, glede glasnosti lahko recem sam to, da je proti Motocross celadi tiha :) Probal sem tudi Schubert, pa me je minil, ko mi je na test dal celado v kateri sem mel obcutek, da je cist zgonjena.... Posledicno je bla HJC tisja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ravno dost govora o glasnosti - jaz sem si pred par dnevi naročil take čepke za poskusit: http://www.etymotic.com/hp/er20.htm

Dobrih 10€ s poštnino.

Jaz mam nekaj podobnega,samo uporabljam samo v kamp prikolici,ko ima sosed žurko :grim če si jih dam v ušesa in čez čelado ne slišim ama ništa,kar se mi ne zdi dobra ideja v prometu :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!