Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Jst sm u labi kupu od alpinestars pa so mi kar vredu, sicer ti postane vroče spodi ampak se švic ne nabira spodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi nove hlače. Mel bi tekstil, pa da čimbolj dihajo....materijal neka Kodra500, pa kljub temu, da sem imel odprte zadrgice za prezračevanje sem bil zmeraj totalno prešvican okoli jajc, sila neprijeten občutek :)    Vedno sem komaj čakal, da jih slečem, tudi če ni bilo zelo vroče.

 

 

 Težko boš našel hlače, ki dihajo, hkrati pa ne prepihajo. Jaz imam obvezno (poleti in pozimi) pod hlačami še švic perilo. najboljše je tako, ki odvaja vlago na zun, stran, saj nimaš občutka mokrote. Pred kratkim sem kupil perilo od DAM-PRO, in sem zelo zadovoljen. Če oblečem na golo kožo, sem moker takoj, predvsem pa me veže..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni za znoret prevroče, če imaš poleti  še švic dolge gate spodaj?

Jaz poleti običajno z moto kavbojkami vozim... Imajo kevlar in CE ščitnike.

 

 

Sem pa našel te hlače iz Gore texa, samo me je malo prpa naročat preko neta, brez da bi sprobal:

http://www.motorstock.it/moto-id-HEKALAHARI_________KK-scooter-PANTALONI_IN_GORE_TEX_HEBO_KALAHARI_NERO.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš imel spodaj oblečeno zimsko perilo, potem ja, zna biti vroče. V kolikor pa kupiš namensko perilo za poletne dni, potem je to samo 1 velik +, ker odvaja vlago in ni občutka mokrote. Poleg tega lažje slečeš hlače in jakno, če se ti ne prilepi na roke in noge ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z Rossejem. Važno je, da perilo vlago tudi odvaja na zunanjo stran. Imaš zimske, letne so pa tudi kombinacije.

Jaz si ne znam predstavljati kombinezona brez podperila. Tudi ob najhujši vročini ne. Če je pravo, sploh vlage ne čutiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Namen imam kupiti Rev'it-ove Sand hlače v Ljubljani. Trenutno so 30% znižane, ker so stari model.

Se splača počakat jesenske popuste oz. januar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavno in najpomembnejse je, da ko se vsedes na motor morajo scitniki ostati tam kjer so predvideni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

niso slabi kombineozni .. tudi sam sem ga mel in ga lahko samo pohvalim ... to je bilo med leti 2004 in 2006 ... pol sem ga pa prodal, ker sem druzga kupu ... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa želva. Gledam dainese pa en 80€ drug 150€. Je razlika v varnosti al samo v udobnosti? Kaj pa alpinestars ščitnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kupujem komplet opremo in zatakne se že pri velikosti

velik sem dobrih 190cm in vitke postave

katera številka je zame, vrjetno bo treba kakšno številko ki je podaljšana

 

kje to kupiti

dvodelni kombinezon usnjen črn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kupujem komplet opremo in zatakne se že pri velikosti

velik sem dobrih 190cm in vitke postave

katera številka je zame, vrjetno bo treba kakšno številko ki je podaljšana

 

kje to kupiti

dvodelni kombinezon usnjen črn

Sem 189cm in vitek. Poizkusil sem 150 stvari in edina stvar ki mi je bla prav je bering max (T)XL (podajlšan XL). Priporočam. Dobil pa v Trstu v trgovini Motocharlie.

http://www.paolimoto.com/detail-produit/blousons-et-vestes/blousons-textile/bering/PRB118

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami košarkaši na mini moto motorčkih :P .......no resno,mam pa vedno probleme z nakupom opreme,mam kakšne 2cm manj,toda še nisem našel cordure,da je ne bi moral nekaj ožat,šivat,krajšat in ne vem kAJ še :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami košarkaši na mini moto motorčkih :P .......no resno,mam pa vedno probleme z nakupom opreme,mam kakšne 2cm manj,toda še nisem našel cordure,da je ne bi moral nekaj ožat,šivat,krajšat in ne vem kAJ še :huh:

Eh za košarko smo še premajhni... žal ne delajo všečnih motorjev za našo velikost. ;) Sicer pa se nič ne pritožujem nad hornetko čeprav sem rahlo oversize. :P Lažje jo parkiram v natrpanih mestih.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kupujem zimske moto rokavice, pa me mal zanima kaj kj priporočate, kaj vi uporabljate? Mel bi pa sevede take da ne bo zebl, pa ne bo prepihal in ne premočl :). Sem včeraj bil mat po štacunah naokol (motomario, yogi in promotor) pa nič našel, a je pošla roba al pa nč niso mel, al pa tist kar meli je blo kr neki :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem zimske moto rokavice, pa me mal zanima kaj kj priporočate, kaj vi uporabljate? Mel bi pa sevede take da ne bo zebl, pa ne bo prepihal in ne premočl :). Sem včeraj bil mat po štacunah naokol (motomario, yogi in promotor) pa nič našel, a je pošla roba al pa nč niso mel, al pa tist kar meli je blo kr neki :D.

 

verjetno bo poled rokovic, treba še kako gretje ročk, drugače bo gotovo zeblo. jst mam od eske, sej so ful debele in goretex in vse ampak začne vseeno zebst. 

 

mogoče bo kak test v pomoč :?

http://www.visordown.com/product-features/tested-sub-100-all-weather-gloves/21734.html

http://www.youtube.com/watch?v=zIQ-2SO2RnY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zimske rokavice... Hm, jaz imam za zimo (ampak, res zimo) one poštarske, ki so jih šivali v bivšem Preventu -usnjene z umetno ovčjo dlako. Brez gretja ročk, me ne zebe. Pa je prvega januarja ponavadi minus pet do deset stopinj. Naredim tistih 90 kilometrov ne, da bi občutil mraz. Od marca naprej pa so v uporabi usnjene brez podloge. Imam pač srečo, da me ne zazebe hitro. V roke. Kar se tiče nog, pa mora biti toplo. Za pozimi imam dve številki večje škornje (kupil, ko sem imel noge zatekle, bizgec) in dvoje debelih nogavic, pa je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!