Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Kupujem zimske moto rokavice, pa me mal zanima kaj kj priporočate, kaj vi uporabljate? Mel bi pa sevede take da ne bo zebl, pa ne bo prepihal in ne premočl :). Sem včeraj bil mat po štacunah naokol (motomario, yogi in promotor) pa nič našel, a je pošla roba al pa nč niso mel, al pa tist kar meli je blo kr neki :D.

Nakaj nas je kupilo to:

http://www.motoabbigliamento.it/en/motorcycle-apparels/street/gloves/motorcycle-winter-gloves/gloves-revit-nepal-h2o-black?cPath=4620&

Če še najdeš številko ki ti ustreza si zmagal. So skoraj prevroče oz. ko ne bodo dovolj boš moral po ogrevane.  Jaz sem z njimi preserečen po rahlem dežju, plohi in padcu pri 70km/h (po mokrem) in so še vedno tipitopi. Le prvi teden so malo zoperne dokler se material malo ne uda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakaj nas je kupilo to:

http://www.motoabbigliamento.it/en/motorcycle-apparels/street/gloves/motorcycle-winter-gloves/gloves-revit-nepal-h2o-black?cPath=4620&

Če še najdeš številko ki ti ustreza si zmagal. So skoraj prevroče oz. ko ne bodo dovolj boš moral po ogrevane.  Jaz sem z njimi preserečen po rahlem dežju, plohi in padcu pri 70km/h (po mokrem) in so še vedno tipitopi. Le prvi teden so malo zoperne dokler se material malo ne uda. 

počakaj da se zima šele začne, me zanima a bojo decembra še vedno pretople :P

 

drugače tele so moje, http://www.eska.at/en/produkte/elite-gtx/

so za do 10°C prav super, kaj je manj pa me zebe (sicer mene itak po večini vedno neki zebe, tko da nism ravno najbolj merodajna kar se tega tiče)

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si mogoče kdo lasti rokavice A-pro Tilt (iz telečjega usnja) cena 87€....uporaba na naked motorju in samo ne za pozimi...ali naj raje posezem po kakimi usnje/kevlar kombinacija (A-stars GP Pro)?

 

Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti šment... jaz sem pa v mislih imel čisto drugo 'miško'...

 

Tut jst :lol: :lol: :lol: ker tista miška je na motorju res problem... velik motorističnih hlač ima med nogami in po notranji strani stegen (kot sedlo) všito elastiko, zato, da so prožne, da se lažje sedi... no tam zelo rado notri piha in je pri temperaturah pod 15 stopinj uboga miška videt kot nezrela sliva :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jst :lol: :lol: :lol: ker tista miška je na motorju res problem... velik motorističnih hlač ima med nogami in po notranji strani stegen (kot sedlo) všito elastiko, zato, da so prožne, da se lažje sedi... no tam zelo rado notri piha in je pri temperaturah pod 15 stopinj uboga miška videt kot nezrela sliva :(

 

Kaj pa fantki ? Nekateri postanejo punčke :oops: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam vse top of the top,zlaman pa ko da sem vse v Lidlu kupil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam vse top of the top,zlaman pa ko da sem vse v Lidlu kupil :P

Hehe, ok....oklepov lih nismo kupil. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam vse top of the top,zlaman pa ko da sem vse v Lidlu kupil :P

a če bi mel leder misliš da bi blo kej boljše? ker meni ta kordura bolj tko zgleda, k se te ne tako "prime" kot leder, pa vsaj za kolena je ponavadi pr ledru neprimerno boljša zaščita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če bi mel leder misliš da bi blo kej boljše? ker meni ta kordura bolj tko zgleda, k se te ne tako "prime" kot leder, pa vsaj za kolena je ponavadi pr ledru neprimerno boljša zaščita.

Iskreno povedano ,mislim da bi bilo veliko bolje,saj če pravilno kupiš leder mora bit lepo oprijet,pravilno je pri tako oprijetem kombinezonu pred vožnjo počepnit in z komolci razširit kolena,tako se kombinezon lepo vsede pri tem pa tudi zglobe drži na mestu kljub padcem. No če je pa preveč ti ne pomaga pa tud skafander!

Mislim pa da bi v mojem primeru odnesel bolje z ledrom,tako ,da ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak...v ledru bi na GSu al pa na KTM-ju izgledal kot šofer turističnega avtobusa v kombinezonu Jeseniške komunale.

zdej bo pa krucymucy jezen :P

 

sicer pa kako že pravijo, da je za lepoto treba potrpet

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ravno ne rabim kakega dela moto opreme, saj trenutno ne :D, rabim pa zato sestavino :). Torej zanima me, kje je kaka trgovina, kjer bi lahko dobil tekstil, z katerim bi si pač podaljšal hlačnice?

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počakaj da se zima šele začne, me zanima a bojo decembra še vedno pretople :P

 

drugače tele so moje, http://www.eska.at/en/produkte/elite-gtx/

so za do 10°C prav super, kaj je manj pa me zebe (sicer mene itak po večini vedno neki zebe, tko da nism ravno najbolj merodajna kar se tega tiče)

Preden sem čmoknil, sem šel pri 7-8 stopinjah 2x na šiht kar je cca 30min vožnje in nekje na sredini poti par km izživljanja pri 150+ km/h. Kljub neobstoječi veterni zaščiti in navadnim letnim kabojkam (v kopru ne najdeš koga z zimskimi kavbojkami. Pač ne rabimo :) ) in sem se mel prav fajn. Če bi vozil dlje časa bi ***** ježa v noge preden bi potarnal za roke. Sanja se mi ne kako toleranco imam ampak še iz časov Tomosakijevih 50cc me je vedno pozimi zeblo v roke ko cucka kljub smučarskim rokavicam.

Pogrešam takratno policijo, si prej ujel kako če nisi mel čelade kot da so ti napisali kazen. Pa niso te j***** za bedarije (nehomologirano ogledalo, neoriginal nosilec tablic), za večje neumnosti pa je itak prav če ogroža varnost ostalih.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo,

 

Prosu bi za par predlogov.

Pocas je cas da zacnem mal gledat za opremo, prva sezona je za mano tako da je ze skrajni cas.

 

Nagledal sem si tole jakno http://www.kmc.si/si/ixs-motoristicna-jakna-kaban-i21938.shtml

Zdaj pa ne vem kaksne hlace bi pasale zraven. A bi z Draggin Jeans falil? Se jih da skompletirat v 'kombinezon' z jakno?

Imajo pa tako jakno tud belo v akciji pa me zanima a se dost hitro umaze oziroma posivi in a je tezko spucat ta smer?

 

Ima kdo kaksno priporocilo za hlace, ki zraven pasejo? Mal cudna vprasanja, upam da jih razumete :D

Popravljeno . Popravil Ajdemii Popušii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm gledal si 46...

http://www.ebay.it/itm/DAINESE-GIUBBOTTO-JACKET-CAGE-PELLE-1533626-NERO-BIANCO-TG-46-/251362510566?pt=Abbigliamento_Uomo_Moto&hash=item3a865f86e6

Pojma nimam koliko je zaupanja vredn prodajalec. Cena ni slaba in najbrž dosti boljša kot v slo...

Sam imam točno ta model in barvo jakne le št 56 in sem se vozil le 1x ampak sem zaenkrat povse zadovoljen. Lahko bi bila še malo bolj ozka za moje pojme, a za tiste ki imajo za en pir odpredaj bo ravno pravšnja. Nimam pojma koliko je boljša ali slabša od IXS čeprav zgornji IXS zgleda na oko višji rang od te dainese. Moteč faktor je le, da se veliko ljudi ozira za tabo in malo nerodni ščitniki za ramena če se na hitro oblačiš... Na dainese paše poleg dainese hlač še nekaj drughih firm... žal se ne spomnem katere (spet bral ne iz lastnih izkušenj)...

 

Glede belega usnja pa marsikdo pravi, da se umaže bistveno prej kot so upali... sam še nimam izkušenj.

 

Sicer pa kaj rabiš dovodelni usnejni set za na pisto ali za športne dneve? Za na šiht si najbrž ne boš vsega oblačil... (bi bilo sicer prav, ampak jaz ostajam na minimumu in to je, rokavice, jakna z vsemi ščitniki, in moto čevlji... razmišljam o full size želvi tudi za v službo in kevlar kavbojkami).

Da bi za v službo šel tako pa res ne mislim... :P

OgAAAA2iRke176qyO9RF2SpEMmq8PgXU1ihceAwg

 

Bi pa mel za kako turo kaj takega:

dainese_pants_pony_black_600.jpg

Stanejo pa ledvico in še kaj zraven... :/

 

Sledi še tukaj:

http://www.motoabbigliamento.it/ Včasih imajo kak res orenk deal.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja e-buy je mal tko tko sploh za cunje.

 

Letos sem naredu ene 3k km brez 'pro' opreme znotraj slovenije ne prevec divje voznje - za to bi blo dost kaksna taka jakna gor na linku pa kaksne kevlar kavbojke, pa bi ble kavbojke tud za daljse poletne fure vecdnevne zadost? 

 

Sicer pa kolk si visok za 56 stevilko, da dobim mal predstave kaksne stevilke gledat sploh od oka recimo za 185cm :D

 

Drgac pa tud belo usnje ni vidt tko svoh, to leto sm vozu v bez usnjeni nemotorsiticni jakni pa je nism kej dost pucal razen musice, da bi kaj posivila od 'smoga' nism zaznal. Ma kdo s tem belim usnjem kaj izkusenj tudi glede ciscenja ko posivi?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja e-buy je mal tko tko sploh za cunje.

 

Letos sem naredu ene 3k km brez 'pro' opreme znotraj slovenije ne prevec divje voznje - za to bi blo dost kaksna taka jakna gor na linku pa kaksne kevlar kavbojke, pa bi ble kavbojke tud za daljse poletne fure vecdnevne zadost? 

 

Sicer pa kolk si visok za 56 stevilko, da dobim mal predstave kaksne stevilke gledat sploh od oka recimo za 185cm :D

 

Drgac pa tud belo usnje ni vidt tko svoh, to leto sm vozu v bez usnjeni nemotorsiticni jakni pa je nism kej dost pucal razen musice, da bi kaj posivila od 'smoga' nism zaznal. Ma kdo s tem belim usnjem kaj izkusenj tudi glede ciscenja ko posivi?

 

lp

mah več dela, tako pr belem kot črnem moreš pucat dol kadavre pobitih mušic. samo pr črnem si lahko bolj polovičarski, pa si rečeh, ah sej ni tolk videt, pr belem se pa pozna. če boš pucal sproti (baby vlažni robčki zelo dobro delujejo), bo več časa lep, pa ne bo tolko treba drgnt na koncu :D

 

za hlače se pa sam odloči, kolko zaščite misliš da rabiš. razlika med kevlarskimi in navadnimi kavbojkami je zgolj da ne preguli skozi, zaščita kolen pa ni ravno najboljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visok 189cm pa 90kg. Tekstil mi paše 54 usnje pa 56 (jakne) vsaj od dainese ampak večinom drži tudi pri ostalih. Težava pri 56 je da so večinoma delane za bolj okrogle prebivalce in jih ne morem zategnit toliko kot bi želel. Nisem niti pretirano suh, prvazaprav se rahlo pozna da zvečer rad ruknem en pir. :)  S hlačami bo nočna mora. Kupil sem kar nekaj opreme po spletu celo čelado in se mi je izšlo super. Kar sem kupil v trgovinah je bilo tudi ok, in če se mi nebi ena štacuna v Trstu zamerila bi jim kolegialno dal tisti cekin več kot zahtevajo na spletu. Ker pa so se izkazali slabo pa kupim raje po spletu saj je support enak oz. boljši cene pa včasih naravnost fantastične sploh zadnji kosi.

 

Glede kevlar kavbojk pa sem dokaj skeptičen. Če niso dobre so boljalimanj isti k ko navadne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes biu u Trstu pri MotoCharlie, kupu zimske rokavice FIVE WFX1 (iz 120 na 90 evrov) in Dainese podkapo (okoli 20 evrov), z njimi ponovno zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene ne vidijo več. Mulo Koprčan ki pa dela tam je ok (lahko bi se nekoliko zavzel za moj primer ampak mu ne zamerim), njegovega šefa bi pa s francozom po buči. Imel sem priliko se kregat z njim pa sem odklonil ker se mi ni dalo. So pa izgubili stranko, čeprav sem pustil lep denar pri njih.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim, da se že kar najde napisano na forumu o njihovih stvareh. Za moje pojme so stvari čisto solidne za njihovo vrednost. Ne more biti enako kot kakšna "huda" znamka, saj tudi cena ni niti približno enaka in ti kao hudi tudi ne morejo biti toliko boljši kot je višja njihova cena.

 

Meni njihov kombinezon služi že 3-4leta in mu še vedno nič ne manjka za moje potrebe. Glede na to, da Ines dirka z mbr kombinezonom tudi ne more biti slab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se že kar najde napisano na forumu o njihovih stvareh. Za moje pojme so stvari čisto solidne za njihovo vrednost. Ne more biti enako kot kakšna "huda" znamka, saj tudi cena ni niti približno enaka in ti kao hudi tudi ne morejo biti toliko boljši kot je višja njihova cena.

 

Meni njihov kombinezon služi že 3-4leta in mu še vedno nič ne manjka za moje potrebe. Glede na to, da Ines dirka z mbr kombinezonom tudi ne more biti slab.

Ok, bom šel preverit njihovo MB trgovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!