Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Ok, ampak leder pri 30+ stopinjah je vroč. Pa naj bo kakršnekoli barve. Mogoče je kakšna stopinja razlike v notranjosti, to ne rečem, samo kolk se to občuti je pa druga stvar. Mislim, da je bolj pomembno, da je pod kombinezonom kakšno 'pametno' perilo.

 

Sem imela črno bel kombinezon. Na soncu si točno vedel, kateri predel je črn, in kje se začne bela barva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima prodajam leder jakno Hein Gericke zelo malo nošeno,kot novo po ugodni ceni,velikost L.info na ZS.lp

post-45183-0-96091000-1392320101_thumb.jpg

post-45183-0-88343000-1392320145_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imela črno bel kombinezon. Na soncu si točno vedel, kateri predel je črn, in kje se začne bela barva.

Med vožnjo skoraj ne verjamem, da je kaj občutiti, sploh če je kombinezon perforiran. Ko pa človek stoji na soncu pa verjamem, da se čuti razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Malo brskam po netu in opazim jaknco, ki mi je kar všeč. 

Pa še cena je dobra.

Maeniizgleda kvalitetna.

Kakšno je pa kaj vaše mnenje o tem izdelku????

 

 

http://www.ebay.com/itm/Vulcan-Motorcycle-Jacket-leather-Cordura-Ducati-Suzuki-Triumph-Kawasaki-/131065315116?pt=Apparel_Merchandise&var=&hash=item1e8419ff2c&vxp=mtr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno se bi je ognil kajti neznane reči nimajo nobene študije za sabo. Tudi najbolj socialna cordura 500 je le malo bolje od jeansa v eni na hitro skupaj zmetani jakni s ščitniki iz bogtigavedi česa in če sploh bodo na pravem mestu pri padcu. Sicer pa piše da je menda ojačana z usnjem... Khmm... koliko je waterproof tudi ne piše pa za pretežno tekstilno jakno "nujna" lastnost.

Glej po italjaskem ebayu za IXS, Ixon oz Icon (pa še za spyke, dainese, spidi, suomy, alpinestars, clover, bering ipd.. .)... včasih je kaj za pol manj denarja če ne nosiš konfekcijske številke enake kot 3/4 sveta... Jaz mam srečo kupujem za vsaj pol ceneje vso opremo razen čelade kjer pa imam glavo ko 3/4 sveta... (Je..ga) Aja to deluje če nisi nadpovprečno zbirčen.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm po dolgem iskanju končno našel edino ki je pasala na mojo bučo: http://www.louis.at/_102979ddc715b66ead9894214dc6373316/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=216046 . Zaenkrat top, vsaj kar je bla preizkušena mal nad 0C in m'gla na pouno. Pinlock serijsko za m'glo in ni blo niti sledu o meglenju pod vizirjem. Je pa res, da sem imel mal krompirja, ko sem jo komej najdu pod 200€ v akciji pr Lojzetu. Bi pa vrjetn vzel čist belo (zarad temperature) http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secde1a39e5b7/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shark-S900-C-Prime-White/SubProducts/Shark-S900-C-Prime-White-0001, če bi jo le kje stauhou. Pravjo sicer, da je glasna, samo to verjetn pravjo uni, ki se vozjo (krepko) čez omejitve...

 

lp

@

______________

 

 

Evo, pa sem še jaz prišel do svoje prve opreme:) Nihal sem med tekstilom in usnjem. Ko sem našel Revit kombinacijo, sem vedel da je to zame. Paše kot ulita, je udobna, zaščita pa naj bi bila dobra, upam da ne bom nikoli izvedel:) 

 

Za čelado še nisem čisto odločen. Zelo mi je všeč Shark Speed-R, saj ima prostor za očala. Kakšen razlog proti tej čeladi?

 

Pa še slikca (sicer slaba, ampak dobr):

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti samo rečem,da sem jo jaz kupil prejšnji teden v TC,ne morem pa ti povedat ne + ne - ker jo nisem sprobal v vožnji.

Vzel sem jo ker mi paše na bučo in mi je enostavno lepa(oranžna)za na mojga krampka ;)

 

P.S. no ma jo pa za vožnjo z motorjem tudi šef TC-ja,pri sebi si mislim,da potem že ne more bit slaba :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos bo spet MotoBoom v Celju. Nemara kakšni sejemski popusti...? Se ne spomnim točno, Pilko je menda imel neki sejemski popust, tokom celega tedna tudi v trgovini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen imam kupiti usnjeno jakno Dainese za vsakodnevno uporab. Zanima me kateri model je daljši, to pomeni, da je križ, čim bolj pokrit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerokoli pol pa si dokupi dainese belt pa maš 2 muhe za enga komarja.

Kupis si najlepšo pol pa "našraufaš" to gor dokler ti ustreza.

Dainese-Zip-Belt-Black_700_600_3NM6X.jpg

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem je če premalo piješ. To se je men parkrat nardil, ampak sem jo še pocen odnesu (samo hud glavobol).

 

To pa verjamem! In, a veš, zakaj se ti je ta neprijetnost zgodila.....?? Zato ker si ciciban! Ko boš vsaj pionirček, teh problemov ne boš več imelhehe.... :P:D

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti samo rečem,da sem jo jaz kupil prejšnji teden v TC,ne morem pa ti povedat ne + ne - ker jo nisem sprobal v vožnji.

Vzel sem jo ker mi paše na bučo in mi je enostavno lepa(oranžna)za na mojga krampka ;)

 

P.S. no ma jo pa za vožnjo z motorjem tudi šef TC-ja,pri sebi si mislim,da potem že ne more bit slaba :P

Si že uspel kaj testirat čelado? Ima kdo drug speed-r?

Sam imam kar velike probleme z odpiranjem vizirja, sploh z rokavicami. Zdaj pa ne vem ali je defektna ali je pač tak beden sistem za odpiranje:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s hlačami Dainese http://www.dainese.com/eu_en/motorbike/p-d1-kevlar.html?cat=21&subcat=23 ?

Zanima me vaše mnenje. Hlače naj bi bile iz mešanice kevlarja in bombaža... na kolenih pa imajo neko mrežo iz "gumiastih" bunkic.

Na prvi pogled se mi zdijo z zelo malo zaščite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In najbrž tudi so. Ne razumi me narobe, blagovno znamko imam rad, prvaim jim pa itak zlatarji ker hočejo veliko cekina za včasih tudi podpovprečno robo. Take hlače bi lahko stale 80€ ne pa 200...

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s hlačami Dainese http://www.dainese.com/eu_en/motorbike/p-d1-kevlar.html?cat=21&subcat=23 ?

Zanima me vaše mnenje. Hlače naj bi bile iz mešanice kevlarja in bombaža... na kolenih pa imajo neko mrežo iz "gumiastih" bunkic.

Na prvi pogled se mi zdijo z zelo malo zaščite.

kevlarske kavbojke so vse drage kot žafran. kolko je pa smiseljno si jih kupit je pa drugo vprašanje. sej je cela tema o teh kavbojkah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast jih imam ene iz kevlarja in,ko si ne dam kombinezona si dam gor te kavbojke iz kevlarja. Sicer niso Dainese so Red Route in so zelo komot.... Kar se pa zaščite tiče,pa nevem kaj ti rečt,ker nisem provu še kako je drseti po asfaltu v takih kavbojkih... :)  Take so moje http://www.jsaccessories.co.uk/brands/red-route/red006-ultimate-rider-jeans-blue.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem jakno za na motor, tekstilno, pa takšno da ne rabim še ledvičnega pasa in da je dobra tudi za pozimi, kaj kej priporočate ? cena nekje do okoli 200€lahko še kaj več. , ni potreba da je nekih hudih znamk, le da služi namenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu za poletno vročino ne iščem ker imam eno, iščem eno ki bi bila primerna spomladi,jeseni in kašen dan pozimi (v kompinaciji z podobleko) pri nas na obali. Bolj gre za to da je spomladi in jeseni ok, ker recimo če grem z motorjem zjutraj ob 5:30 v službo je še precej hladno potem čez dan se otopli...itd... pa tudi kakšen dež te lahko v teh časih še ujame...

 

Ne vem ali se nagibat h goretexu ali čemu drugemu... 

 

neki takega :

IXS motoristična jakna - TORNADO

http://www.kmc.si/si/ixs-motoristicna-jakna-tornado-i24747.shtml

 

 

ali:

JAKNA DAINESE THEODOR D-DRY

http://www.acmoto.si/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=195867

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDRAVO!

Ima kdo kakšne informacije kje se splača kupiti kombinezon? V mislih sem imel eno-delnega od spyke, AXO....do nekje 700e.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!