Skoči na vsebino

Zvočna kartica


Priporočene objave

Torej, imam integrirano zvočno kartico na Asusovi plati (trenutno ne vem katera, ampak v petek bom sporočil), ki mi povzroča precejšnje težave. Zvok namreč "trokira" ob skoraj vsakem špilu, sicer ne med samim igranjem (izjema je San Andreas). Zvok malo hrešči, doni in zaostaja (to se pozna prevsem pri sekvencah). Pred pol leta sem probaval vse driverje, ki za to kartico obstojajo pa nič ni pomagalo. Se kdo kaj spozna na zvok in zvočne kartice, ker nevem, če nebom spet AWE 32 noter pokno pa mir :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dela od zacetka dobro ? potem pa zec nekaj casa zacne "trokirat"

lahk se ti mogoce segreva, je potem lahk to vzrok

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tud mel podobne probleme pred časom. Zvok je bil takšen, kot da bi čez eno cev poslušal (odmev) ter malo popačen s šumom. Vzrok je bil kratki stik pri menjavanju bananci not pa ven na izhodu, vsaj tak je serviser reko :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tud mel podobne probleme pred časom. Zvok je bil takšen, kot da bi čez eno cev poslušal (odmev) ter malo popačen s šumom. Vzrok je bil kratki stik pri menjavanju bananci not pa ven na izhodu, vsaj tak je serviser reko  :hmm:

Meni se zdi, da mi je na začetku, ko sem računalnik kupo, lepo delala. Po prvi formaciji pa ga je začela srat. In nevem, če nebom kupo ene cheap varjante. Kje je tisti stik OKI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je izhod za zvočnike zadaj, ona mala bananica. Baje naj bi tam po nevemkaki logiki naredo kratki stik in skuro nekaj :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, jaz sem kr novo kupo (5.1 ozvočenje podpira) za cca 3.000sit  :)

pravilno si naredu .)

sam za 8.000 sit dobiš že novo matično.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstrani gonilnike grafične, posnami iz neta najnovejše gonilnike, poinstaliraj nove gonilnike in namesti še enkrat DirectX zadnjo verzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes jo bom dal noter in jutri poročam, kako se obnese :)

Virko, vse to sem pri stari integrirani zvočni probal, pa ni bilo nič boljše. Ampak sej, zdaj je nova na vrsti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes jo bom dal noter in jutri poročam, kako se obnese :)

Virko, vse to sem pri stari integrirani zvočni probal, pa ni bilo nič boljše. Ampak sej, zdaj je nova na vrsti :)

No v glavnem, jaz sem imel na enem računalniku isti problem, ampak sem takrat ravno moral reinstalirat Winse čist na frišno, potem je pa delalo :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno imaš nForce čipovje in potrebuješ nForce driver. Pojdi na nvidiino stran in najdi gor driverje za nForce in jih inštaliraj. Preglej tudi napeljavo in priklop zvočnikov. Če ti to ne dela, preglej vse nastavitve zvočne kartice. Če še to ne dela, poglej če ti kak program ne spreminja nastavitev. Če še to ne dela, probaj v directX-u zmanjšati hardware pospeševanje za zvok na minimum. Če še to ne dela, kliči tehnično pomoč - pelji na servis (garancija). Če se še to ne odnese obupaj in raje kupi novo plato.

Lahko bi vsaj povedal katero plato imaš in potem po modelu pogledal specifikacije in ugotovil katero zvočno imaš nalotano gor. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da mi je na začetku, ko sem računalnik kupo, lepo delala. Po prvi formaciji pa ga je začela srat. In nevem, če nebom kupo ene cheap varjante. Kje je tisti stik OKI?

hehe, k si tole napisov si mi še največ pomagov, PO PRVI FORMACIJI, a se ti je lih tko nardil kot men ker sem pozabil instalirati DirectX ki združuje zvok in grafiko in pol mi je kr neki medl......

a si ga ti mev inštaliranega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, k si tole napisov si mi še največ pomagov, PO PRVI FORMACIJI, a se ti je lih tko nardil kot men ker sem pozabil instalirati DirectX ki združuje zvok in grafiko in pol mi je kr neki medl......

a si ga ti mev inštaliranega

Jaz sem imel vse zinštalirano, od direktov do nekih "jebi-veter" programov, ki naj bi uredili čistost zvoka pa ni bilo nič. Ampak hej, ni se vam treba več ubadat, ker sem kupil novo zvočno pa dela kot ura :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mi je pa dovolj!!!! :angry: Spet mi zvok nagaja pa nevem zakaj. Nisem nič prčkal po nastavitvah, driverjih ali čem drugem. In spet hrešči. Prasketa med samim špilom, govorom, glasbo itd. Sem probal reinštalirat driverje pa nič ne pomaga. Direct X sem želel dol vrečt pa na novo gor dat, pa ga ne najdem. Kje zaboga sploh je? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel podobne probleme.

V enem primeru se mi je čip na zvočni pregreval in je začelo hrščati. Rešil z namestitvijo pasivnega hladilnika.

V drugem primeru sem pa strojno pospeševanje zvočne kart. znižal in problem rešen. čeprav ti potem recimo 5.1 zvok ne dela.

PS directx ne moreš odinstalirat kar v nadzorni plošči, ampak je zadeva nekoliko bolj zapletena. Čeprav dvomim, da je kriv za tvoje težave. :hmm:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, preveril sem čip in je mlačen, probal sem pospeševanje postopoma manjšat do minimuma in nič ne pomaga. Ni mi jasno, kako je lahko prejšnji teden delala normalno, danes pa ga isto serje kot intergrirana. Identično! Vrgel sem namreč to novo dol in zaštartal San Andreas s integrirano in nič ni boljše. Vbistvu ni razlike. Potem sem spet vstavil novo kartico noter in ista pesem. Očitno mi ni pomoči.

P.S.: da niso kaj zvočniki krivi, ker včasih ker nekam čudno brnijo (kot da bi uporabljali 380V napetost). Potem glavnega konkretno tresnem po ohišju in je spet normalno. Je možno, da so kakšen prevelik tok spustili proti zvočni in jo je poškodovalo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

San Andreas ima že tako ene probleme z zvokom in je potrebno strojno pospeševanje znižat da dela.

Če ti nova kartulja iste probleme dela, potem je pa lahko, da je kaj z zvočniki narobe. Kaj pa imaš zaene? Pa probaj še kakšne druge.

Če ne pa format pa vse na novo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je isto hreščalo vse povprek... nakar sem po 14 dnevnem kletju ugotovil da je banana na kablu za en qurc... :oops: splača se preveriti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril sem tudi banane in zvočnike, znižal pospeševanje, naložil nove driverje... mi sploh še kaj ostane? :cry: Na jetra mi gre pa to, ker je prejšnji teden vse delalo 1A :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni ga hardware pomoje nekaj jebe. Ali pa kakšne specialne windows finte. Zato, ker če bi hreščanje bilo zaradi slabega stika, zvok ne bi zaostajal. Tako pa zvok hrešči in zaostaja. Mislim, prav voljo zgubiš špilat, ker je sekvence že davno konec, slišal sem pa samo polovico audio zapisa :slap: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja obstaja ena rešitev ki bo celo zdržala :) Je pa res da bi moral še enkrat kupit zvočno :)

Kupi Sound blaster live! Ker sem tudi jst včasih imel kake probleme z temi cheap karticami (čeprov se mi zdi da z to ki jo imaš ti nisem), od zaostajanja zvoka, do škrtanja, pa tudi tko je blo da kar zvokov ni blo :D. SB Live ma pa lepo svoj procesor na kartici in ne obremenjuje sistemskega, ter je tko rečeno neodvisen od sistema in je meni rešil vse težave, da ne govorim o kvaliteti zvoka, ki je bila dosti bolša kot pri drugih karticah.

Če si res obupan nabavi to kartico, sicer pa še prej sprobaj svojo sedanjo v drugem sistemu, na drugih zvočnikih. Cena SBja je okol 4-5k kokr se spomnem. Če si kupil to sedanjo kartico novo, se zmeni v trgovini če jo lahko vrneš pa doplačaš za "dražjo" SBja, mislem da bojo z veseljem zamenal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še malo o SB-ju. jst ga mam (čakte da pogledam) aha. kupljenga leta 2000 - torej 5 let star. Creative Sound Blaster Live 1024!. Niti na misel mi ne pride da bi menjal. prej sem se nekaj časa matral z raznimi karticami za 1k sit in ko mi je prekipelo sem kupil to zadevo (mislim da je bla takrat okol 12k sit - pa tolar je bil več vreden :D) podpira 5.1 in EAX (za unreal maš posebne dodatke da dobiš res občutek taprawga prostora - underwater je res underwater in hall je res hall).

Dej ti mal zavrti film nazaj in ugotovi kaj si takrat nalagal ko je začelo šumet. če si naložu kšen now programčič, sploh pa kej večjega bi znalo bit to, kar pa ne pomeni da če ga odmontiraš da bo vse gladko delalo. lahko še zmerej hrešči.. ena sigurna varjanta obstaja. še enkrat naloži Winse :kva2: to preverjeno pomaga :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!