Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Mene pa zanima, kako očistiti karbonske dele motorja? Namreč ob stiku z vodo, se mi tam naredijo fleki, ki jih nikakor potem ne morem odstraniti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako očistiti karbonske dele motorja? Namreč ob stiku z vodo, se mi tam naredijo fleki, ki jih nikakor potem ne morem odstraniti?

Polir pasta za lak, ali pa samo vosek, in se ti bo povšina svetila... epoxy smola je podobnih karakteristik kot sam lak na motorju, zato je tudi poliranje mogoče, tako na roko kot z polirno "mašino".

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet bi potreboval, kako očistit zapečeno olje iz aluminija. Sem probal z WD40 pa ne gre. S čim lahko še probam, kaj priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem v petek kupil v Eurotonu čistilo za motorje od firme S100 TOTAL REINIGER 1LITER + GOBICA + PRŠILKA imajo v akciji za 14,90€, zares dobro čistilo odstrani tudi madeže od keten spreja iz feltne, PRIPOROČAM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet bi potreboval, kako očistit zapečeno olje iz aluminija. Sem probal z WD40 pa ne gre. S čim lahko še probam, kaj priporočate?

Polir pasto - z NIČEMER drugim ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal tudi z S100, žal ne pomaga. Gre za zavorno olje, ki se je zapeklo na eluminij agregata.

Popravljeno . Popravil jan999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Na vilicah je imel prejšnji lastnik neko nalepko. Ne vem al vinjeto al kaj. Kakorkoli že, po odstranitvi nalepke je ostala ta potemnjena senca.

post-13206-0-50990400-1348651014_thumb.jpg

S čim bi lahko tole stran spravil? Ne morem polirat, ker vilice niso gladke. Poskusil sem z WD (na vinjetah v avtu super deluje) pa ni šlo. Probal sem še s čistilom za ketno pa z alkoholom. Je imel kdo podobne tegobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da je ostalo malcel lepila gor. Kaj pa mogoče čistilni bencin?

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da je ostalo malcel lepila gor. Kaj pa mogoče čistilni bencin?

Ni lepilo. Vsaj videt ni. Zgleda kot bi se cele vilice malo posvetlile od sonca, ta del pa je ostal temen. Sam pol bi morale bit vilce pod masko tut temne. Pa niso. Nimam pojma. Bencin tut ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino lepil sicer topi aceton - tu pridejo prav žene, sestre, mame itd. :D Ampak če na otip ni površina drugačne teksture lepilo odpade.

Tudi meni izgleda tole precej čudno - se mi zdi povsem možno, da so vilice drugje "oksidirale", pod nalepko pa ne. Probaj še Cilit bang za vodni kamen (verjetno bi deloval tudi rumeni Meglio - to razžre vsega hudiča), z njima sem že rešil podoben problem neenakomerne oksidacije kovin.

Ma jaz bi na tvojem mestu v škatlo nametal vsa čistila/topila/mamila kar jih imaš pri hiši in drgnil do nezavesti! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj še Cilit bang za vodni kamen (verjetno bi deloval tudi rumeni Meglio - to razžre vsega hudiča), z njima sem že rešil podoben problem neenakomerne oksidacije kovin.

Hmm. Bom poskusil na enmu čist mejčkenmu delu. Nebi rad nazadnje pol celih vilic drgnil s tem vragom. Kako pa si rešil ta problem neenakomerne oksidacije? V smislu: del ki je že oksidiral je spet nazaj potemnel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm. Bom poskusil na enmu čist mejčkenmu delu. Nebi rad nazadnje pol celih vilic drgnil s tem vragom. Kako pa si rešil ta problem neenakomerne oksidacije? V smislu: del ki je že oksidiral je spet nazaj potemnel?

Pri meni je bil oksidiran del temnejši - torej ravno kontra .. ampak verjetno je to odvisno od kovine. Po čiščenju s cilitom pa se je posvetlil v prvotno stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebom čitala cele teme in zna bit,da bi najdla kje vmes odgovor..Res ne utegenem brskat,ker se že kar neki cajta ubadam z eno svinjarijo,ki mi je plastična vrečka naredila na ceveh od avspuha..Nabasala sem nanjo med vožnjo in mi je celo naflikalo čez vroč avspuh.oz na njegove cevi..Vem,mogla bi zadevo čimmprej spucat ampak žal ni blo mogoče..Z bencinom in acetonom je bil poskus neuspešen..

Hvala za UPORABNE in NEKRITIČNE odgovore..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebom čitala cele teme in zna bit,da bi najdla kje vmes odgovor..Res ne utegenem brskat,ker se že kar neki cajta ubadam z eno svinjarijo,ki mi je plastična vrečka naredila na ceveh od avspuha..Nabasala sem nanjo med vožnjo in mi je celo naflikalo čez vroč avspuh.oz na njegove cevi..Vem,mogla bi zadevo čimmprej spucat ampak žal ni blo mogoče..Z bencinom in acetonom je bil poskus neuspešen..

Hvala za UPORABNE in NEKRITIČNE odgovore..

lp

......mogoče tole....... :hmm:

http://www.louis.de/_20671004b2b72b50549600592f436d9ebe/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=340&wgr=430&list_total=27&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10004155

...da bi se dalo pri nas kaj podobnega dobiti, pa ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebom čitala cele teme in zna bit,da bi najdla kje vmes odgovor..Res ne utegenem brskat,ker se že kar neki cajta ubadam z eno svinjarijo,ki mi je plastična vrečka naredila na ceveh od avspuha..Nabasala sem nanjo med vožnjo in mi je celo naflikalo čez vroč avspuh.oz na njegove cevi..Vem,mogla bi zadevo čimmprej spucat ampak žal ni blo mogoče..Z bencinom in acetonom je bil poskus neuspešen..

Hvala za UPORABNE in NEKRITIČNE odgovore..

lp

Čistilo za steklokeramične plošče in elbow grease. Na kromiranih krivinah je šlo lepo dol. Kako dela na titanu in rosfraju nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Imam vprašanje: na kromiranih delih so se pojavile drobne pikice rje. Kaj sedaj? Dat stvar razkromirat in nazaj kromirat $$$$$$ ali so polir paste v zadnjih letih kaj napredovale?

 

Hvala za vsak odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje: na kromiranih delih so se pojavile drobne pikice rje. Kaj sedaj? Dat stvar razkromirat in nazaj kromirat $$$$$$ ali so polir paste v zadnjih letih kaj napredovale?

 

Hvala za vsak odgovor.

Na KTM smo spoliral in so krivine kot nove,ne vem pa z katero pasto in katero mašino,ker serviser je to odpeljal enmu modelu,res so kot nove,ko ga bom šel iskat lahko povprašam in ti povem,če želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zacetek probaj s kisom za vlaganje. Imam doma cistilo za krivine, pa smrdi zadeva po kisu...

Cianid tud po mandljih diši,sam ti ne priporočam da ga probaš :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obroči in belanca.

In s čim zaščititi potem spoliran krom, da se rja ne vrne več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!