Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

No sej nekej v tem smilsu sem razmišlu, krtačka iz kopalnce al pa krtačka za gume prat :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nabavljam pri Lojzetu komplet za mazanje in čiščenje (2x-3x na sezono) in vedno Castrol. Pucam pa s penzlnom in krtačo...mislim da se uporablja v kuhinji, podobna wc krtači, le precej manjša :OK:

Na sezono jo spucam 3-4x in s tem načinom vzdrževanja sem naredil z originalno ketno 50.000+km! Serviser rekel, da je to že mali rekord (Čarman)....in zato sedaj visi v garaži na steni! ;)

Za ostale packarije, ki jih ketna naredi je pa super navaden Meglio (v vsakem boljšem ali slabšem sosedu).... in to je to!

 

http://www.louis.at/_107af4e5616c7c40cf0d45376398411533/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10059024

 

http://trgovina.mercator.si/market/cistilo-univerzalno-meglio-spray-750ml-8002015003467

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam Kettenmax in petrolov petrolej. Čist lepo brez pacanja spuca ketno. Namažem jo pa s tistim, kar imam pri roki (Motul, Ipone,.. .) in pri 24k km je ketna še vedno v dobrem stanju...

 

 

 

EDIT: prodam tole ščetko za pucanje, če kdo potrebuje: http://tc-motoshop.si/si/scetka-za-ciscenje-verige-tirox-360-i18081.shtml/sdata/YTo1OntzOjQ6InBhZ2UiO3M6Njoic2VhcmNoIjtzOjM6ImNtZCI7czo2OiJzZWFyY2giO3M6MTA6ImNhdGVnb3JpZXMiO2E6MTI6e2k6MDtzOjQ6IjEyOTAiO2k6MTtzOjM6IjMyOCI7aToyO3M6MToiMSI7aTozO3M6MzoiODg2IjtpOjQ7czozOiIyMDAiO2k6NTtzOjM6IjkwNiI7aTo2O3M6MzoiODk1IjtpOjc7czozOiIyMDEiO2k6ODtzOjQ6IjEzMDIiO2k6OTtzOjQ6IjEyOTUiO2k6MTA7czo0OiIyNDU1IjtpOjExO3M6NDoiMjQ1NiI7fXM6NToicXVlcnkiO3M6ODoixaHEjWV0a2EiO3M6MToibyI7aTowO30=

Popravljeno . Popravil Cofko Cof
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odslužena dr. Best zobna ščetka in petrolej (brez vonja iz Baumaxa, stane par eur) pa bo najceneje in se bo blistalo ko v fabriki.

 

Pa ni treba kaj dosti drgnit, ker vse naredi petrolej. Petrolej=kerozin je čistilo, ki ga priporoča tudi proizvajalec verige.

 

Poceni in efektivna zadeva z minimalno napora...

 

300820131572.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odslužena dr. Best zobna ščetka in petrolej (brez vonja iz Baumaxa, stane par eur) pa bo najceneje in se bo blistalo ko v fabriki.

 

Pa ni treba kaj dosti drgnit, ker vse naredi petrolej. Petrolej=kerozin je čistilo, ki ga priporoča tudi proizvajalec verige.

 

Poceni in efektivna zadeva z minimalno napora...

 

300820131572.jpg

To mi je všeč pri tebi,skrb za motor,čistoča :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je všeč pri tebi,skrb za motor,čistoča :OK:

ona ma itak še pdl tko da že tako nima nič umazanga

 

(moj je pa ves usran ker so anleži naredili za 2cm prekratek tisti "blatniček" :jezen )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ona ma itak še pdl tko da že tako nima nič umazanga

 

(moj je pa ves usran ker so anleži naredili za 2cm prekratek tisti "blatniček" :jezen )

 

Pelji se po makadamu, po možnosti mokrem pa boš videla, kakšna bo veriga, kljub pdl. Zalepljeno blato.

 

Pri asfaltni uporabi pa je res svinjarije minimalno.

 

p5222623.jpg

tu še sicer ni do ketne čisto prišlo, a je sledilo

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji se po makadamu, po možnosti mokrem pa boš videla, kakšna bo veriga, kljub pdl. Zalepljeno blato.

 

Pri asfaltni uporabi pa je res svinjarije minimalno.

z mojimi valjarji off road res ni najbolj prijeten, sicer veš da pol nism gledala kaka je bila ketna po tem :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odslužena dr. Best zobna ščetka in petrolej (brez vonja iz Baumaxa, stane par eur) pa bo najceneje in se bo blistalo ko v fabriki.

 

 

 

Evo...jaz pa navaden petrolej iz Kordežkurja....za ketno in še za zadnjo feltno. Polijem petrolej po krpi, obrnem kolo dva-trikrat in je feltna...bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makadam ni off road :)

 

Glede blatnička pa ni to samo pri Angležih...

snecer ss več kot po makedamu ne gre, če nočeš vsega totalno uničit (sej tudi z navadnim avtom ne greš po vseh luknah). drgač pa kolkor vem je za off road poseben keten sprey, sklepam da je prilagojen blatu pa pesku itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecer ss več kot po makedamu ne gre, če nočeš vsega totalno uničit (sej tudi z navadnim avtom ne greš po vseh luknah). drgač pa kolkor vem je za off road poseben keten sprey, sklepam da je prilagojen blatu pa pesku itd.

Jp po priporočilu nekega kawasakijevca je to....http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/proizvodi-za-nego-motorja/pdl-profi-dry-lube-spray-za-verigo-1286330660.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecer ss več kot po makedamu ne gre, če nočeš vsega totalno uničit (sej tudi z navadnim avtom ne greš po vseh luknah). drgač pa kolkor vem je za off road poseben keten sprey, sklepam da je prilagojen blatu pa pesku itd.

 

Saj pa lahko bolj počasi pelješ, ne vem no, sem leto nad Logarsko videl SS motorje iz smeri Črne :) saj je soliden makadam. Pa kaj bi lahko sploh uničil, razen, da naseka gume? (pustimo to, da natrese).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pa lahko bolj počasi pelješ, ne vem no, sem leto nad Logarsko videl SS motorje iz smeri Črne :) saj je soliden makadam. Pa kaj bi lahko sploh uničil, razen, da naseka gume? (pustimo to, da natrese).

:hmm: čaki prej pa makadam se ni smatral za off road? kako zdej?

 

in ja dokler ni velikih kamnov in lukenj, ni panike, ni ravno fajn, se pa da. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ona ma itak še pdl tko da že tako nima nič umazanga

 

(moj je pa ves usran ker so anleži naredili za 2cm prekratek tisti "blatniček" :jezen )

 

moj anglež je slečen, pa vendar ga ima... in to celo dosti dolgega :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domci moj je enak k tvoj (vsaj po slikah sodec) samo moj ma rumeno rit in se zato ful bolj vidi vsaka najmanjsa pikica.

ker je pa tema ciscenje, pr nas pucamo dol ketenspray s bug and tar removerjem od turtle wax.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domci moj je enak k tvoj (vsaj po slikah sodec) samo moj ma rumeno rit in se zato ful bolj vidi vsaka najmanjsa pikica.

ker je pa tema ciscenje, pr nas pucamo dol ketenspray s bug and tar removerjem od turtle wax.

A se hecaš al resno,da ketno čistiš s bug and tar remuver :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se hecaš al resno,da ketno čistiš s bug and tar remuver :eek:

ne ne kar mi naserje po motorju, ketno s chain cleanerjem pucam

 

sm res tko dvoumno prej napisala :blush:

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domci moj je enak k tvoj (vsaj po slikah sodec) samo moj ma rumeno rit in se zato ful bolj vidi vsaka najmanjsa pikica.

ker je pa tema ciscenje, pr nas pucamo dol ketenspray s bug and tar removerjem od turtle wax.

Hahaha, ga moram tvojga naslednjic bolj od blizu pogledat. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A bi bilo kaj narobe nalit pertolej v tlačno šprico npr:

http://www.sonax.si/Profesionalna-obnova-vozil/Izdelki/Pripomocki-za-profesionalce/%28so%29/14/%28node%29/13138/496900-SONAX-Tlacna-prsilka

na to na zadnje stojalo motor, karton za ne svinjat okolice in lepo sukat gumo in pod rahlim pritiskom prat ketno? Malo potratno za pertolej ampak brez drgnjenja in njabrž zelo temljito in hitro.

Ali kdo počne to oz. zakaj nebi bila dobra ideja?

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer jst uprabljam krtačo in starec unje za pucat ketno, sm hotu samo rečt, ne kupovat sonax tlačilke, mislim da jo dobiš v vsaki agrariji, obiju in še marsi kje pa je morda ceneje kot tista na kateri piše sonax gor 

Kako pa boš sigurn da na pošpricaš plastik, tesnil, in še česa z petrolejem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!