Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

10hz sigurno, mislim, da je BT818XT, prejšnje verzije so bile 5 hz...

Cool, moram nabavit. :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jaz imam BT818x, dela s 5 Hz, na motorju ga ponavadi zalepim na tank ali na zadek in deluje izvrstno.

Na biciklu, ko ga imam v žepu, pa včasih izgubi signal in potem so stvari lahko 'malo čudne'.

Kako veliko pa imaš razhajanje med optimalnim krogom in best lap?Si poizkušal napram lap timer?

Ker men se vidi ta optimal malo čudn :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veliko pa imaš razhajanje med optimalnim krogom in best lap?Si poizkušal napram lap timer?

Ker men se vidi ta optimal malo čudn :hmm:

Zakaj čuden? To je pač vsota najboljših časov posameznih sektorjev (seveda moraš imeti sektorje nastavljene).

Drugače pa je razhajanje med optimal in best lap lahko od 0 do 'karkoli'...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj čuden? To je pač vsota najboljših časov posameznih sektorjev (seveda moraš imeti sektorje nastavljene).

Drugače pa je razhajanje med optimal in best lap lahko od 0 do 'karkoli'...

Ker je resnično nizek :hmm: skoraj nemogoč za ta motor...

Recimo od povprečja nižji za skoraj 5s in 2s nižji od najboljšega časa,ki je uspel le v enem krogu.Mal velik se mi vidi...Sektorji kao pravilno nastavljeni oziroma kot jih snameš z neta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je resnično nizek :hmm: skoraj nemogoč za ta motor...

Recimo od povprečja nižji za skoraj 5s in 2s nižji od najboljšega časa,ki je uspel le v enem krogu.Mal velik se mi vidi...Sektorji kao pravilno nastavljeni oziroma kot jih snameš z neta...

No ja, 2s razlike med 'optimum' in 'best' niti ni tako zelo veliko. Na N. Marofu jaz tudi pridelam kakšno sekundo razlike (razen tu pa tam, ko se mi posreči kak malce boljši krog).

Par primerov z N. Marofa:

Best lap: 1:17.77, 6.45 + 23.05 + 37.56 + 10.72

Opt. lap: 1:16.79, 6.38 + 22.54 + 37.56 + 10.31

Best lap: 1:14.64, 6.19 + 22.08 + 36.14 + 10.24

Opt. lap: 1:14.49, 6.18 + 22.08 + 36.14 + 10.10

Best lap: 1:11.61, 6.30 + 20.92 + 35.22 + 9.17

Opt. lap: 1:10.68, 6.21 + 20.67 + 34.73 + 9.08

Pa še par iz Grobnika:

Best lap: 1:39.95, 20.35 + 18.09 + 21.99 + 16.55 + 22.96

Opt. lap: 1:39.39, 19.94 + 18.09 + 21.99 + 16.55 + 22.81

Best lap: 1:40.75, 20.03 + 18.36 + 22.07 + 16.68 + 23.60

Opt. lap: 1.40.14, 19.86 + 18.27 + 22.07 + 16.68 + 23.25

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prodam lap timer MyChrono. Dodam še akumulator za oddajnik in nosilec za na motor (pritrditev na šrauf od posodice za zavorno tekočino). Nosilec narejen za R6 06-07, ampak verjetno paše tudi na druge.

Cena 200€ oz. po dogovoru.

post-6801-0-32328000-1305618372_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Kaj pa uporabljate na androidu? Je kaksen program,da ima ze nalozene nam bliznje piste?Kolk gledam racecrono ne deluje!??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa uporabljate na androidu? Je kaksen program,da ima ze nalozene nam bliznje piste?Kolk gledam racecrono ne deluje!??

nihce ne uporablja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nihce ne uporablja?

Jest sem se neki trudu, vse zaman. Nobenga kontretnega timerja, kot ma symbian pa windows racechrono. Trackmasterja bi treba kupt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem se neki trudu, vse zaman. Nobenga kontretnega timerja, kot ma symbian pa windows racechrono. Trackmasterja bi treba kupt :)

No saj neki razlicnih programov je.Sam na nobenem,ki sem jih poizkusil,se ni nobene nam blizu piste gor.Men pa se glih ne da to nalagat.A kot zgleda bo treba...:(

Sem nekak upal,da bo kdo kaj vedel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm si prov tako isku kako zadevo, me je zanimal če obstaja kej tazga, ker ma telefon gps. Pa vse tiste aplikacije ki so zastonj za en bullshit, al trackmaster trackaroo al pa lapdroid, sam ena je 7€ druga pa 17€ za plačat, tko da bom probu sm temi zastonjskimi kako se obnesejo če ne pa kupu trackmasterja. 7€ reskerat je mal napram nakupu pravga lap timerja k je mal več...hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj pa uporabljate na androidu? Je kaksen program,da ima ze nalozene nam bliznje piste?Kolk gledam racecrono ne deluje!??

že našel kaj?

sicer pa ne rabiš nobenih map gor, važno je da meri razdaljo in pa čas, ti pa določiš začetno oz končno točko. + mora biti še dokaj natančen, kar pa je potem že odvisno od gps sprejemnika v telefonu ali pa zunanjega gps.

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že našel kaj?

sicer pa ne rabiš nobenih map gor, važno je da meri razdaljo in pa čas, ti pa določiš začetno oz končno točko. + mora biti še dokaj natančen, kar pa je potem že odvisno od gps sprejemnika v telefonu ali pa zunanjega gps.

Cakam na verigo-zalosten...drugace pa bom se malo poigral z zastonjskimi na racelandu pa bomo videli kak delujejo.Tam mi je najlazje,ker lahko imam zraven laptimer po sektorjih,pa se stezo bom lepo pocasi z gokartom vnesu po linijah...bomo videli....natipkam,ce bo kater uporaben...

Pa to na razdaljo pol deluje?Si kaj sprobal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že našel kaj?

sicer pa ne rabiš nobenih map gor, važno je da meri razdaljo in pa čas, ti pa določiš začetno oz končno točko. + mora biti še dokaj natančen, kar pa je potem že odvisno od gps sprejemnika v telefonu ali pa zunanjega gps.

Cakam na verigo-zalosten...drugace pa bom se malo poigral z zastonjskimi na racelandu pa bomo videli kak delujejo.Tam mi je najlazje,ker lahko imam zraven laptimer po sektorjih,pa se stezo bom lepo pocasi z gokartom vnesu po linijah...bomo videli....natipkam,ce bo kater uporaben...

Pa to na razdaljo pol deluje?Si kaj sprobal?

Za merjenje časov niti razdalje ne rabiš... Samo čase, kdaj si prečkal 'start/finish' črto.

Racechrono npr. deluje izvrstno - na Grobniku so razlike do 'uradnega' časa nekaj tisočink sekunde. Se pa zelo pozna kvaliteta GPS sprejemnika - ta, ki je vgrajen v mojo Nokio, je neuporaben. Zunannji 5Hz Qstarz pa dela čisto OK.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za merjenje časov niti razdalje ne rabiš... Samo čase, kdaj si prečkal 'start/finish' črto.

Racechrono npr. deluje izvrstno - na Grobniku so razlike do 'uradnega' časa nekaj tisočink sekunde. Se pa zelo pozna kvaliteta GPS sprejemnika - ta, ki je vgrajen v mojo Nokio, je neuporaben. Zunannji 5Hz Qstarz pa dela čis

To za skupni cas.Sam pol si brez sektorskih casov.

Racecrono res ok deluje.Sam ne bom zdaj zato obdrzal nokije.Na androidu pa racecrono ne deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To za skupni cas.Sam pol si brez sektorskih casov.

Tudi za sektorje velja isto - ti določiš GPS koordinate 'črte' in važen je samo čas med prečkanjem ene in druge črto... Isto kot pri klasičnih lap-timerjih.

Kar je pri GPS lap-timerjih dobro, je to, da shranijo vse GPS točke in si lahko sektorje nastaviš naknadno.

Racecrono res ok deluje.Sam ne bom zdaj zato obdrzal nokije.Na androidu pa racecrono ne deluje.

Žal res...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasanji:

A je komu ratal qstarz bt-1000, tak ki je v osnovi 1hz, nadgradit na 5Hz? Kako preverim, da res dela v 5Hz nacinu, a se to kje vidi v RaceChronu?

Obstaja kak open source (free) program za post analizo gps podatkov na PCju? Vem da racechrono obstaja tud za namiznega, ampak ni kaj bolj zmogljiv.

Ima kdo QRacing, ki ga qstarz prilaga zadnjim serijam bt oddajnikom? Bi se priporocal za key :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakam na verigo-zalosten...drugace pa bom se malo poigral z zastonjskimi na racelandu pa bomo videli kak delujejo.Tam mi je najlazje,ker lahko imam zraven laptimer po sektorjih,pa se stezo bom lepo pocasi z gokartom vnesu po linijah...bomo videli....natipkam,ce bo kater uporaben...

Pa to na razdaljo pol deluje?Si kaj sprobal?

To na razdaljo deluje, tudi racechrono deluje na tak način, ti samo postavljaš "checkpointe", kakor je že danci napisal. Res pa je, da rabiš zunanji gps reciver. Do sedaj sem si ga izposojal, nameravam pa nabavit GPS sprejemnik Qstarz BT - Q818, ima kdo izkušnje z njim? rabljen cca 30€, ali priporočate kaj drugega?

Jst razvijam enga, če bo vse po planu bo v enmu mescu končan... Sam običajno ne gre nič po planu :D

Tudi jaz sem že lani začel nekaj za androida v stilu racechrona, ampak je sledil konec sezone s tem pa tudi vnema po razvijanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem ob startu merjenja pri racechronu dobil obvestilo, da beleži samo prvih 5 krogov, ostale sicer meri ampak ne izpisuje. Ter, da naj nabavim full version.

So ga zaklenali.. škoda. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem ob startu merjenja pri racechronu dobil obvestilo, da beleži samo prvih 5 krogov, ostale sicer meri ampak ne izpisuje. Ter, da naj nabavim full version.

So ga zaklenali.. škoda. :/

To pa ne bo držalo:

Version v1.43 is now available

May 22nd, 2011 by aol

Version v1.43 for Symbian is now available, see the download section. New things on v1.43 are:

- Expiration date removed, now you can use it forever for free.

- Landscape mode fixed on Nokia N8/E7

- GPS refresh rate set to 5 Hz automatically on MTK based chipsets (if not already 10 Hz).

UPDATED: Windows versions now available too!

Katero verzijo pa imaš? Jaz imam 1.43 (zadnjo) in mi nič temu podobnega ne javi...

Tudi na spletni strani ni nobenega govora o 'full version'. Mogoče pa imaš le staro verzijo - te imajo 'expiration date' (verzija 1.40 je potekla 31.5.2011).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To na razdaljo deluje, tudi racechrono deluje na tak način, ti samo postavljaš "checkpointe", kakor je že danci napisal. Res pa je, da rabiš zunanji gps

Tudi jaz sem že lani začel nekaj za androida v stilu racechrona, ampak je sledil konec sezone s tem pa tudi vnema po razvijanju.

Mogoče nekaj takega:

https://market.android.com/details?id=com.chronogps

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne bo držalo:

Katero verzijo pa imaš? Jaz imam 1.43 (zadnjo) in mi nič temu podobnega ne javi...

Tudi na spletni strani ni nobenega govora o 'full version'. Mogoče pa imaš le staro verzijo - te imajo 'expiration date' (verzija 1.40 je potekla 31.5.2011).

D.

..to bo to, stara verzija!

thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mal updejta :)

Android laptimer je v soboto doživel krstni test. In zaenkrat še ni v stanju, da bi ga kdo drug dobil v roke razen jaz :D

Mogoče je bil vzrok lokacija, ker sem ga imel v žepu pri prsih in je bil sila nenatančen.

Do začetka naslednje sezone preganjanja v krogu pa bo stvar že izpiljena in pripravljena za uporabo :)

Zaenkrat je zgolj merilec časov, ki jih lahko potem glede na seje pregleduješ. Pade še povprečna hitrost, max hitrost na krog, prikaz potke(idealna linija?), nekaj statistike glede krogov, če bo ratal še max nagib. In seveda vmesne točke. Točke/steze se da "on-the-fly" vnašat, tako da si naštimaš koker ti pač paše, preden zapelješ na stezo. In seveda še par bombončkov, ki naj zaenkrat ostanejo še skrivnostt :)

Ma kdo kako posebno željo kaj bi se dodalo še kot "feature", oziroma kaj bi bila še kakšna zadeva, ki bi jo radi imeli v merilcu časa?

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!