Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

se morem kar hitro popravit...

Oyvind mi je pravkar odpisal in sicer stvar deluje preprosto takole..

oddajnik je na pisti, ta sprejemnik pa je v bistvu priključen na

malo zmodificirano štoparico in vse kar ta reciever dela je da

"pritiska" na gumbe štoparice.

ta pa sama po sebi itaq že ima display in prikazuje čase, prav tako jih

lahko tudi shranjuje.. pač odvisno od modela štoparice.

simpl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se morem kar hitro popravit...

Oyvind mi je pravkar odpisal in sicer stvar deluje preprosto takole..

oddajnik je na pisti, ta sprejemnik pa je v bistvu priključen na

malo zmodificirano štoparico in vse kar ta reciever dela je da

"pritiska" na gumbe štoparice.

ta pa sama po sebi itaq že ima display in prikazuje čase, prav tako jih

lahko tudi shranjuje.. pač odvisno od modela štoparice.

simpl :D

Ce rabis dipl. ing.elektrotehnike samo reci;se vozil si se z njim skupaj(just a hint...Ninja...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi je prva stvar ki jo rabiš ena mal boljša štoparica, na gumbe pa zvežeš preostalo vezje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako, s tem da sta kontakta 1 in 2 na konektorju (gledano po shemi) vezana na optocopler ki preklapla

vsakič ko zapelješ mimo oddajnika - jih vežeš na štoparico, kontakta 3 in 4 pa na napajanje.

narediš še samo oddajnik pa je zadeva rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš naredil? Predvsem je treba najti štoparco ki ima dost velik zaslon in da ti shrani vsaj ene 50-100krogov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovna funkcija shranjevanja časov relativno enostavno za izvest, ampak če hočeš zadevo naredit kot je treba pa ni tako enostavno.

Sam bi se lotil izdelave, samo nebi rad reskiral sezone ali dve za testiranja, izgubljenih časov in izboljšave nečesa kar že obstaja in poceni dobiš.

Kot je že gody omenil in na podlagi svojih izkušenj: Še naš najbolj znan proizvajalec izdeluje laptimerje, ki so še daleč od popolne funkcionalnosti.

Nakup laptimerja višjega cenovnega razreda od preizkušene in ugledne znamke je pomoje najboljša in najcenejša rešitev.

Popravljeno . Popravil Dani
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Zanimivo - http://www.racechrono.com/ - mobitel + gps = laptimer... ;)

D.

tole je učer en na grobniku hotu nekej probat..ne vem pa kaj so dobil ven..mislim da nič pametnega glede na izraz na obrazu ko je šel domov..bo moral še vedno lap timer uporabljat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, možno je tudi, da se nekdo drug postavi med tvoj oddajnik in tvoj sprejemnik - v tem primeru ti ne bo začelo štet novega kroga ali pa boš dobil signal od katerega drugega oddajnika, ki je postavljen bolj proti koncu ciljne in bo tvoj čas tako slabši.

A to pa še ni, da bi človek sprogramiral oddajnik, daoddaja nek 'username' za sprejemnik ... in sprejemnik reagira samo na ta username? Ok, vem, nisem glih profi na tem področju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo - http://www.racechrono.com/ - mobitel + gps = laptimer... ;)

D.

Hmm, glede na točnost GPS-a na moji nokii E71 sem sicer malo skeptičen o delovanju, vsaj na kakšnih stezah kot so Marof in Grobnik kjer je ciljna ravnina precej blizu nasprotnemu delu steze, na Panoniji bi pa znalo delovati. Bom pa zagotovo malo preizkusil zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pa še ni, da bi človek sprogramiral oddajnik, daoddaja nek 'username' za sprejemnik ... in sprejemnik reagira samo na ta username? Ok, vem, nisem glih profi na tem področju ...

Poljubnega 'username'-a še nisem zasledil, verjetno pa imaš pri kakšnih boljših izvedbah možnost določit eno izmed 'N' kod.

tole je učer en na grobniku hotu nekej probat..ne vem pa kaj so dobil ven..mislim da nič pametnega glede na izraz na obrazu ko je šel domov..bo moral še vedno lap timer uporabljat

Sem bral na motori.hr, pa je tip napisal, da dela odlično... Izraz na obrazu pa je bil posledica časov, ki jih je odčital. :P

Citiram:

GPS Laptimer danas isproban na Grobniku .....

Fantasticna stvar 3. mjerne tocke thumb_up

Sto rec radi izvanredno jednostavno upalis sjednes i vozis poslje ocitas i ostanes paf kak si spor hehehehe.

Hmm, glede na točnost GPS-a na moji nokii E71 sem sicer malo skeptičen o delovanju, vsaj na kakšnih stezah kot so Marof in Grobnik kjer je ciljna ravnina precej blizu nasprotnemu delu steze, na Panoniji bi pa znalo delovati. Bom pa zagotovo malo preizkusil zadevo.

Točnost je delno odvisna tudi od programa, saj lahko le-ta podatke iz GPS sprejemika prebira pogosteje ali redkeje in verjetno tak program to počne pogosteje. Načeloma so dirkališča postavljena na dokaj odprtem terenu (vsaj navzgor ponavadi ni ovir), tako da bi GPS sprejem moral biti dovolj dober.

Jst mam eno ful bolš rešitev ... človek + mobitel = laptimer ... :)

To je dražje - človeka moraš krmit...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem uporabil iskalnik pa ništa!

A kdo ve kje se, da v SLO, AUS al pa ITA kupiti lap-timer?

Pa kako je s temi odajniki? Nekateri jokajo, da se lahko signali zmešajo če jih je več nastavljenih? Je kdo sprobal? Baje jih en prodaja v Sloveniji za 150 Eurov...

Tanx.

Jaz uporabljam K-Brosov Timemaster Z2, slovenski proizvod :)

http://kbros-elect.com/laptimer.html

Boljša verzije me je z oddajnikom prišla 200€. Tako na laptimerju in oddajniku imam dve varianti napajanja, preko baterije ali preko kabla na akumulator. Zaenkrat se je obnesel čisto ok in sem popolnoma zadovoljen z nakupom.

Glede oddajnikov pa nisem imel težav, drugi lap timerji niso motili, če ima pa kdo slučajno istega, ti pa beleži pač tisti oddajnik, ki je postavljen prvi, kar pa v bistvu nima veze, kroge še vedno meri, tudi če ne na tvojega. Če jih je pa razpostavljenih več in se bojiš, da ti bo motilo tako, da bo pri vsakem zabeležilo nov krog, imaš pa funkcijo sensor lag in če npr. veš da se voziš na grobniku okol 1.40, si pač naštimaš da do 1.35 ignorira vse signale in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan.

Ker sem dijak tehnične srednje šole(Vegova), mamo pač praktični pouk, kjer uglavnem izdelujemo razna el.vezja. Prišel je čas ko je treba narediti izdelek z MIKROKRMILNIKOM (PIC,...). Usi uglavnem delajo po navodili prfoksa nekega trapastega robota za sledenje črti, sam pa sem se odločil za izdelavo česa bolj uporabnega(Lap timer: sprejemnik ter odajnik). Ko sem prebral tole temo sem opazil da vas je nekaj že izdelalo svojega. Zato bi prosil za kakršne koli informacije glede le tega(kakšno el.shemo, kosovnico, priporočila,navodila,ter softwersko pomoč, itd...),gre pa za bolj preprost lap timer:čas,krogi,najboljši čas, shranjevanje časov(recimo 20 ). Seveda bi imel bi imel on\off gumb in bi deloval na baterije. Naredil bi tudi priključek za usb, da bi ga priključil na računalnik.

Že cel tedn iščem po netu pa še zmeraj nisem nič pametnega našel.

Za vse informacije lahko tudi na PM da nebomo preveč :topic:

Hvala v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se pohvalim.....moja nova pridobitev...danes prispela iz Nizozemske..... :naughty:

za slabih 130Eur... :worship:

micro-time.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo - http://www.racechrono.com/ - mobitel + gps = laptimer... ;)

D.

Prav v ta namen sem si izboril bluetooth GPS modul Nokia, ki ga bom ob prilikli prheftal na motor. Tako bom lahko telefon s softwerom spravil v žep - tako bodo odpadle težave s pritrditvijo mobitela na tako mesto, da bi lepo zaznaval satelite itd ...

Če bo kakšna prilika, poročam ...

tako bom tudi jaz vedel, ali se vozim po Grobniku bolj 3, ali bolj 4 minute na krog ...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Zanimivo - http://www.racechrono.com/ - mobitel + gps = laptimer... ;)

D.

Tole sem jz sprobal ko je mel štajerski motoklub svoj dan na grobniku(14.5). Imel sem nokijo 6210 clasic, in GPS bluetooth vmesnik, kater je dol najdu 12 satelitevo in je zadeva kr lepo delala. Najprej sem mel GPS vmesnik v jakni, kjer je sicer najdu 5 satelitov a je bla točnost na psu. Ko sem ga nalimu (duck tape powaaaah) na kestel je pa lepo delu. Lepo je izrisovalo kje sem se vozil, tako da sem prav lepo narisu grobniško dirkališče na svojem mobilcu. Profil piste sem si naložu iz strani kjer se da dobit racechrono ki vsebuje tudi 2 vmesna časa. To pride še kako prav ko gledaš čase in vidiš kok maš še rezerve v določenih sektorjih. Pozitivno sem bil presenečen nad tem ni kj...

Še tole, večinoma dneva sem se po pisti podil z kolegom, ki je približno tako hiter/počasen kot jaz in sva imela zelo podobne čase ko sva jih primerjala. Tako sm 100% da zadeva kaže +/- 0.5s natančno, kar je pa za 30 € improviziran lap timer zelo dobr!

Če koga zanima lahko nalimam par slik, kako zgleda analiza krogov, kako nariše pisto itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem jz sprobal ko je mel štajerski motoklub svoj dan na grobniku(14.5). Imel sem nokijo 6210 clasic, in GPS bluetooth vmesnik, kater je dol najdu 12 satelitevo in je zadeva kr lepo delala. Najprej sem mel GPS vmesnik v jakni, kjer je sicer najdu 5 satelitov a je bla točnost na psu. Ko sem ga nalimu (duck tape powaaaah) na kestel je pa lepo delu. Lepo je izrisovalo kje sem se vozil, tako da sem prav lepo narisu grobniško dirkališče na svojem mobilcu. Profil piste sem si naložu iz strani kjer se da dobit racechrono ki vsebuje tudi 2 vmesna časa. To pride še kako prav ko gledaš čase in vidiš kok maš še rezerve v določenih sektorjih. Pozitivno sem bil presenečen nad tem ni kj...

Še tole, večinoma dneva sem se po pisti podil z kolegom, ki je približno tako hiter/počasen kot jaz in sva imela zelo podobne čase ko sva jih primerjala. Tako sm 100% da zadeva kaže +/- 0.5s natančno, kar je pa za 30 € improviziran lap timer zelo dobr!

Če koga zanima lahko nalimam par slik, kako zgleda analiza krogov, kako nariše pisto itd...

Lepo, da ti je delalo - meni ni. :(

Je pa res, da sem jaz to poskušal kar z vgrajenim GPS sprejemnikom (Nokia E71), kar pa avtorji programa odsvetujejo, ker je sprejemnik počasen, nenatančen in tudi sprejem signala ima bolj slab. Pa še ukvarjal se nisem s tem kaj preveč.

V planu imam nabavit priporočen GPS sprejemnik QStarz, ki podatke zajema s frekvenco 5 Hz, lahko sprejema tudi 50 satelitov naenkrat (je precej natančnejši) in še občutljivejši sprejemnik ima...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!