Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

suzuki?? bi stvar bila prevelika za mini moto, malo me še skrbi res res ne vem, ker je tukaj 12v elektrika, kam na mini moto sploh priklopiti, ali pa da se da neko baterijo,sm ne vem kam zaradi prostora, drugače ap tudi mene zanima, bom pa še malo našim fantom omenil,za nakup!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola playgame!

tisti del zadeve ki je na motorju dela na dve (gumb) bateriji; oddajnik, ki stoji nekje ob stezi pa ima svojo 12V baterijo... nasploh imaš vse mere v priloženem PDF filetu ali na njihovem HPju :)

vesel bi bil če mi lahko poveš do jutri opoldne, ko bom poklical proizvajalca za naročila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Kaj pravite kaj na tole zadevico: CLICK

Zgleda še kar v redu le da je prek ebay. Pa me zanima koliko so kaj cene lap-timerjev pri nas, ča ga naročiš oz. kateri prodajalci jih imajo ?? Bom sigurno letos kej na Grobniku pa si ne predstavljam krogov brez merjenja časa .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je od zadnjih dveh kateri ki deluje tudi na magnetke v stezi?? ALi vsi delujejo samo med sebojno ko se srecata...

LP;Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TU je še eden. Kaj pa pomeni pri nakupu oznaka ''sofort kaufen'' ?

Ta ponudba je še boljša, ker je brez poštnine.

Tudi meni se zdi zadevca zanimiva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite kaj na tole zadevico: CLICK

Zgleda še kar v redu le da je prek ebay. Pa me zanima koliko so kaj cene lap-timerjev pri nas, ča ga naročiš oz. kateri prodajalci jih imajo ?? Bom sigurno letos kej na Grobniku pa si ne predstavljam krogov brez merjenja časa .)

Jaz ga imam in se mi zdi kar v redu. Glede na to, da prenese cross progo in slabe pogoje (vibracije, prah), bo za Grobnik špica.

Popravljeno . Popravil XXXL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bi mogoče vzel tole :D

Kako je pa če ima na Grobniku npr. več folka enake laptimerje. A se kaj motijo signali oddajnikov in sprejemnikov? Vprašanje se ne nanaša samo na ta lap timer ampak na lap timerje nasplošno.. Ker pri nekaterih vem, da piše kao da je signal univerzalen in da je za več lap timerjev dovolj samo ena enota ob progi.. Kako to zgleda, če pride še nekdo s takim lap timerjem kot ga imaš ti in pač postavi svojo enoto na drugem koncu ciljne ravnine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa če ima na Grobniku npr. več folka enake laptimerje. A se kaj motijo signali oddajnikov in sprejemnikov? Vprašanje se ne nanaša samo na ta lap timer ampak na lap timerje nasplošno.. Ker pri nekaterih vem, da piše kao da je signal univerzalen in da je za več lap timerjev dovolj samo ena enota ob progi.. Kako to zgleda, če pride še nekdo s takim lap timerjem kot ga imaš ti in pač postavi svojo enoto na drugem koncu ciljne ravnine?

Nastaviš si zamik senzorja (ti recimo na Grobniku 1:25, če slučajno padeš pod 1:30... ;) malo šale... da ne bo zamere :OK: ). Tako ti ne zajame časa na kakšnem drugem transponderju, ampak pač na prvem, ki je po zamaknjenem času. Tako ti mogoče meri čas tisti transponder, ki je postavljen pred tvojim (če sta na isti frekvenci), ampak je to tako ali tako vseeno, ker imaš pač zamik časa.

Če pa imaš tak transponder, ki ti meri tudi sekcije v krogu, se pa to posebej nastavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za razlago :)

Bi še kdo naročal tole zadevo z Ebaya? Bi lahko skupaj naročili :)

Za krog izmerit pri amaterski vožnji je pomoje dovolj :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz iamm stvarco doma,sm žal nism še utegnu probat,če bom zdej v teh dneh ajvim,sm si pa kupil za mini moto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čimprej sprobaj in poročaj, da še mi nabavimo, če je ok :D

Kje pa si nabavil pa koliko si dal?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čimprej sprobaj in poročaj, da še mi nabavimo, če je ok :D

Kje pa si nabavil pa koliko si dal?

LP

iz italije nekje en koelga dobilcena se mi zdi da takrat 145eur

bom javil seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nastaviš si zamik senzorja (ti recimo na Grobniku 1:25, če slučajno padeš pod 1:30... ;) malo šale... da ne bo zamere :OK: ). Tako ti ne zajame časa na kakšnem drugem transponderju, ampak pač na prvem, ki je po zamaknjenem času. Tako ti mogoče meri čas tisti transponder, ki je postavljen pred tvojim (če sta na isti frekvenci), ampak je to tako ali tako vseeno, ker imaš pač zamik časa.

Če pa imaš tak transponder, ki ti meri tudi sekcije v krogu, se pa to posebej nastavi.

Eee,

kaj bi lahko še enkrat tole razložil prosim? :unsure:

Nisem čisto razumel. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz italije nekje en koelga dobilcena se mi zdi da takrat 145eur

bom javil seveda

A ima ta lap timer tudi možnost za nastavit, kdaj ne sprejema signala? Za primer več postavljenih oddajnikov ob progi, da ga ne zmeša? Ker po fotki sodeč ima samo dva gumba, se da to vseeno nastavljat?

XXXL mogoče, ti tudi imaš a ne?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eee,

kaj bi lahko še enkrat tole razložil prosim? :unsure:

Nisem čisto razumel. Hvala

Hola,

zelo preprosto: lap-timerju lahko poveš da ko zazna signal naj potem poljubno število sekund (npr 20) ne upošteva nobenega signala več; tako te večje število oddajnikov na zidu ciljne ravnine ne bo več motilo...

je pa res da ti bo čas meril prvi oddajnik in ne tvoj, če ga imaš postavljenega nekje bolj v sredini

OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Končno nabavil lap timer in ga tudi sprobal že

Odločil sem se kar za slovenski proizvod Timemaster Z2 od Kbros Electronic --> KLIK

post-1190-1208963347_thumb.jpg

post-1190-1208963358.jpg

TIMEMASTER Z2

* velike čitljive številke

* možnost merjenja do 4 vmesnih časov

* memorija za shranjevanje do 2500 časov

* ultra svetilna LED za prikaz BEST LAP

* avtomatsko ugašanje po 10 min. nedejavnosti

* eksterno (12V) ali interno (baterijsko) napajanje

* nadgradlljiv firmware

Centralna enota TIMEMASTER Z2

* natančnost merjenja 1/100 sek

* mere:: 110×65×23 mm

* teža: 90 g

* dolžina kabla senzorja: 0.7 m

IR oddajnik ZX-1

* doseg oddajnika: 20 m

* indikator delovanja (LED)

* stikalo za vklop/izklop

* napajanje: 12V akumulator (ni vključen) ali 8×AA baterije (niso vključene)

* mere: 120 ×80×44 mm

* teža: 150 g

Na Novem marofu je delal odlično, prav tako pa so črke dovolj velike, da lahko brez problema tudi kdaj vmes vržeš oko gor. Ampak itak ponavadi nimaš časa :D

Skratka če bo delal tako kot mora, je to super nakup :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Končno nabavil lap timer in ga tudi sprobal že

Si dobil kak popust? Jaz tudi razmišljam o tej zadevi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lap timer sem dal 200 EUR. Redna cena je sicer 195, ampak izbiraš ali bi imel verzijo na baterije, torej z lastnim napajanjem, ali pa verzijo, ki se napaja z akumulatorja motocikla. Jaz sem si zaželel, da bi laptimer imel obe možnosti in mi je naredil posebno izvedbo, ki to omogoča, zato 5 eur več. Ampak meni osebno ta možnost pomeni več kot 5 eur, tako da sem kar zadovoljen.

Drugače pa sem ga sprobal samo 1x in sicer na novem marofu pa lahko rečem, da sem zelo zadovoljen. Vse skupaj je dovolj priročno za prenašanje, tako enota s sprejemnikom, ki ju daš na motor, kakor tudi oddajnik, ki gre ob pisto. Oddajnik ima prav tako dve možnosti napajanja, lahko imaš noter tamale baterije, ali pa prineseš sabo akumulatorček in ga priklopiš. Meniji na centrali enoti so razumljivi in pregledni, displej je dovolj velik, da bi lahko načeloma pošpegal nanj tudi med vožnjo in videl čas, ampak na marofu itak nimaš cajta, vsaj jaz ne :D

Skratka prvi preizkus je odlično prestal, lepo meril, nič hecal.. Edino kmalu po začetku, ko sem začel stopnjevat tempo in s tem tudi nagib pri vožnji mimo oddajnika, mi ni zabeležolo par krogov, ker je bil oddajnik ob progi postavljen prenizko, da bi ga sprejemnik na motorju zaznal (zaradi nagiba motorja). Oddajnik sem potem malo dvignil in je bilo od takat naprej vse bp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!