Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

Mal updejta :)

Android laptimer je v soboto doživel krstni test. In zaenkrat še ni v stanju, da bi ga kdo drug dobil v roke razen jaz :D

Mogoče je bil vzrok lokacija, ker sem ga imel v žepu pri prsih in je bil sila nenatančen.

Do začetka naslednje sezone preganjanja v krogu pa bo stvar že izpiljena in pripravljena za uporabo :)

Zaenkrat je zgolj merilec časov, ki jih lahko potem glede na seje pregleduješ. Pade še povprečna hitrost, max hitrost na krog, prikaz potke(idealna linija?), nekaj statistike glede krogov, če bo ratal še max nagib. In seveda vmesne točke. Točke/steze se da "on-the-fly" vnašat, tako da si naštimaš koker ti pač paše, preden zapelješ na stezo. In seveda še par bombončkov, ki naj zaenkrat ostanejo še skrivnostt :)

Ma kdo kako posebno željo kaj bi se dodalo še kot "feature", oziroma kaj bi bila še kakšna zadeva, ki bi jo radi imeli v merilcu časa?

Če bo isti ali boljši kot racehrono bo čist ok :).

Meni je nazadnje kombinacija GPS sprejemnik pod cockpitom + WindowsMobile telefon v prsnem žepu delovala čisto brez težav. Ne bi se pa branil kake dobre zastonj Android različice programa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gps sprejemnik takoj doda malo k natančnosti :)

Če se bo dalo bi rad usposobil da bi že sam telefon dal neke spodobne rezultate, zunanji gps sprejemnik pa pač za profi dirkače-amaterje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gps sprejemnik takoj doda malo k natančnosti :)

Če se bo dalo bi rad usposobil da bi že sam telefon dal neke spodobne rezultate, zunanji gps sprejemnik pa pač za profi dirkače-amaterje :D

Mah sam telefon ne bo dal pametnih rezultatov. Prepočasen je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je bil vzrok lokacija, ker sem ga imel v žepu pri prsih in je bil sila nenatančen.

GPS sprejem je lahko problematičen - tudi moj 'superduper' QStarz v žepu nima (dovolj) dobrega signala.

Do začetka naslednje sezone preganjanja v krogu pa bo stvar že izpiljena in pripravljena za uporabo :)

Zaenkrat je zgolj merilec časov, ki jih lahko potem glede na seje pregleduješ. Pade še povprečna hitrost, max hitrost na krog, prikaz potke(idealna linija?), nekaj statistike glede krogov, če bo ratal še max nagib. In seveda vmesne točke. Točke/steze se da "on-the-fly" vnašat, tako da si naštimaš koker ti pač paše, preden zapelješ na stezo. In seveda še par bombončkov, ki naj zaenkrat ostanejo še skrivnostt :)

Ma kdo kako posebno željo kaj bi se dodalo še kot "feature", oziroma kaj bi bila še kakšna zadeva, ki bi jo radi imeli v merilcu časa?

Google Maps overlay (po možnosti tako, da si sliko zapomni in je ne 'vleče' vedno znova z G Maps)?

Performance testing po vzoru Racechrono (0-100 km/h, 100-0 km/h čas in razdalja - po možnosti poljubno nastavljivo)?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GoogleMaps je zaenkrat uporabljen samo pri "vnosu" proge. Če si ob progi ti pokaže kje si, potem pa naklikaš dve točki, kjer se bo prožila meritev, vsako na eni strani ceste. Tko na brzino se mi je zdela to najbl preprosta rešitev za vnos prog. To lahko narediš tudi doma, kjer si na omrežju. Je pa res da ponavadi pozabiš tako kot sem jst v soboto in me je užgalo po hrbtu :D

Iz naklikanega shrani kordinato v bazico in potem map ne potrebuješ več. Pri merjenju zbereš katero mapo/točke bi rad uporabil in tam ti proži.

Glede off-line map, seveda razmišlam kako bi to realiziral, ker sem pozabil doma naklikat. In sem se moral na HR nakačit na omrežje, tolk da sem sploh vidu kam klikat, računam na višjo položnico :D. Bi bila super zadeva offline mape, samo moram še malo preverit kako je s tem, ker na lahko se jih ne da "offlajnizirat".

Je pa to sigurno ena izmed stvari, ki naj bi tako ali drugače našla pot v aplikacijo. Kako pa še ne vem :)

Preformančne teste pa lahko dodam, če se ti zdijo uporabni :). Men se niso in nisem niti o tem razmišljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GoogleMaps je zaenkrat uporabljen samo pri "vnosu" proge. Če si ob progi ti pokaže kje si, potem pa naklikaš dve točki, kjer se bo prožila meritev, vsako na eni strani ceste. Tko na brzino se mi je zdela to najbl preprosta rešitev za vnos prog. To lahko narediš tudi doma, kjer si na omrežju. Je pa res da ponavadi pozabiš tako kot sem jst v soboto in me je užgalo po hrbtu :D

Iz naklikanega shrani kordinato v bazico in potem map ne potrebuješ več. Pri merjenju zbereš katero mapo/točke bi rad uporabil in tam ti proži.

Koordinate za start/cilj črto bi lahko nastavil tudi brez G Maps - odpelješ par krogov, iz zbranih podatkov vidiš potek proge in pač označiš start/cilj črto.

Glede off-line map, seveda razmišlam kako bi to realiziral, ker sem pozabil doma naklikat. In sem se moral na HR nakačit na omrežje, tolk da sem sploh vidu kam klikat, računam na višjo položnico :D. Bi bila super zadeva offline mape, samo moram še malo preverit kako je s tem, ker na lahko se jih ne da "offlajnizirat".

Je pa to sigurno ena izmed stvari, ki naj bi tako ali drugače našla pot v aplikacijo. Kako pa še ne vem :)

Mislil sem bolj v smislu, da ko že enkrat imaš GPS podatke, da jih lahko daš tudi na G Maps sliko ter po potrebi malo umeriš, lih tolko, da vidiš, kje na progi si se vozil in da morebiti malo poanaliziraš 'idealno' linijo.

Preformančne teste pa lahko dodam, če se ti zdijo uporabni :). Men se niso in nisem niti o tem razmišljal.

Pa niso ravno ultra uporabni, so pa zanimivi... :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal updejta :)

Android laptimer je v soboto doživel krstni test. In zaenkrat še ni v stanju, da bi ga kdo drug dobil v roke razen jaz :D

Mogoče je bil vzrok lokacija, ker sem ga imel v žepu pri prsih in je bil sila nenatančen.

Do začetka naslednje sezone preganjanja v krogu pa bo stvar že izpiljena in pripravljena za uporabo :)

Zaenkrat je zgolj merilec časov, ki jih lahko potem glede na seje pregleduješ. Pade še povprečna hitrost, max hitrost na krog, prikaz potke(idealna linija?), nekaj statistike glede krogov, če bo ratal še max nagib. In seveda vmesne točke. Točke/steze se da "on-the-fly" vnašat, tako da si naštimaš koker ti pač paše, preden zapelješ na stezo. In seveda še par bombončkov, ki naj zaenkrat ostanejo še skrivnostt :)

Ma kdo kako posebno željo kaj bi se dodalo še kot "feature", oziroma kaj bi bila še kakšna zadeva, ki bi jo radi imeli v merilcu časa?

Fajn bi blo,da je čim bolj enostavno za dodajat nove proge.Recimo idealno bi bilo,če bi dal recimo.Add track,pol pa start finish recimo gumb start/finish left stisneš ta gumb in sam shrani koordinate.pol gumb start/finish right itd za vmesne sektorje.Pa fajn bi bilo,če bi imel aplikacijo,kot ima racecrono,da vidiš pol idealen krog kolk si peljal.

Upam,da ga čim prej narediš do konca :worship:

Na racelandu imaš free wi-fi bi bilo mogoče malo lažje za naštimat vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Progo se doda čist na "izi", zbereš dodajStart, naklikaš kjer hočeš dve točki in tam vmes ti bo klikal :) (vse ostalo sam poštima kar mora)

Glede na to da se bliža konec sezone in bo mal zmanjkalo testiranj, si bom kar čas uzel, da bo spiljeno do začetka naslednje.

Okoliške proge bodo pa že "prednaložene", tako da bomo imel vsi iste točke za vmesne čase in bomo lahko malo primerjal komu kej gre :), lahko boš pa seveda tudi svoje postavil.

Če bo ratalo(čist na konc), se obeta pa še spletna stran, ki bo povezana z aplikacijo, kjer se bo dalo čase nalagat in firbcat čase in linije hitrejših :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Že nekaj časa se mi valja doma takle oddajnik in akumulator za zraven, če bi ga kdo imel za kakšne vmesne čase še merit naj me kontaktira, menjam za en sixpack :)

post-20956-0-27992300-1318535221_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zadnjič na racelandu sem testiral neke zadeve na androidu. programske opreme je dovolj, osnovne varijante za merit čase so tudi zastonj čisto ok.

problem je v natančnosti sprejemnika. telefon sem imel v tank torbi, tako da je imel signal precej prosto pot, pa sem vseeno dobil en velik zmazek.

pot mi je risalo tudi 20m izven dejanske proge, spuščalo je ovinke itd. da ne omenim da je vgrajeni sprejemnik dejansko prepočasen. rabil

bi nekaj, kar ima vsaj 5hz osveževanje pa da bi ga lahko pripel nekam drugam. mogoče na zadek motorja?

testna programa sta bila Gearzy Lap Timer in GPS Laps.

Popravljeno . Popravil rockson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Uporablja kdo kakšen GPS laptimer, mogoče od Racechrono.

Sicer imam na Nokijo naložen Racechrono in bom nabavil BT-Q818XT zunanji sprejemnik, vendar bi telefon rad imel na motorju nameščen med vožnjo, da bi lahko sproti odčitaval čase.

Sedaj pride ven novi Qstarz 6000, kateri je barvni laptimer (cena cca. 449USD ~ 350EUR). Deluje isto kot Racechrono + BT-Q818XT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej uporabljaš Racechrono na telefonu in BT-Q818XT.

Imaš telefon v žepu ali na motorju, da se vidijo časi?

Sicer nimam tegale BT-Q818XT, ampak imam telefon montiran kar na temu "triple clamp" nosilcu al kako se temu rece. Skratka improviziral sem tako da sem telefon pritrdil z vezicami in mi je do sedaj delalo brez problemov.

Tudi v soncu sem lepo videl rezultate na telefonu. Je pa res da bi bilo bolje narediti nek nosilec da lahko telefon lepo notri vpnes. Sicer bos v primeru padca telefon tezko nasel.... Ker tole z vezicam bo sigurno popustilo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tejle temi si na slikah poglej kako imam jaz narejeno, nosilček vidiš na slikah čisto levo od števca:

pri meni je blo zelo enostavno, tanek aluminijast pleh sem odrezal, ga trikrat zapognil in zadaj "prpasal“ da se je lepo nalegu, nato pa na vseh treh stranicah nalimal samolepilnega ježka (jst sem ga dobil v conradu). zadaj sem še pritrdil z vezico nosilec, poleg tega pa čez eno luknjo napeljal eno elastiko, s katero dodatno pritrdim telefon. pa seveda, na zadnjo stran telefona sem ravno tako nalimal ježka.

zadeva drži kot privijačena, in je izredno pregledna, brez problema vidim kok je bil zadnji krog, to ma RaceChrono res dobro narejeno. sprejemnik je pa en zunanji starejši Qstarz (ne vem a je 818?) sigurno je star že ene 4 leta. sem ga pa enkrat upgrajdal, tako da sedaj dela na 5Hz (origina na 1Hz). zadeva je, glede na število dobljenih točk iz katerega preračunava čas, sigurno točna na +-0.1s.

poleg tega sem ga enkrat po Zagrebu uporabil kot GPS navigator in se mi je ful obneslo mesto kjer ga mam. če hočeš, bom pa še kakšno fotko nalimal kako zgleda s telefonom. to da ga lahko enostavno dam gor ali dol se mi zdi pa cool če kje pustiš motor da telefona ne puščaš gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ma kdo kaksno dobro varianto za lap timer? Prejsnji je sel z mopedom na novem ga pa pac ni, ne bi mel pa celo znanost na mopedu, da mam pol cele studije ugotovit kolk po polzje sm se vleku :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kaksno dobro varianto za lap timer? Prejsnji je sel z mopedom na novem ga pa pac ni, ne bi mel pa celo znanost na mopedu, da mam pol cele studije ugotovit kolk po polzje sm se vleku :D

Jaz sem 'navdušen' nad GPS laptimerji... Imam Qstarz BT-818X GPS 'bluetooth' sprejemnik, program Racechrono na Nokia telefonu in zadeva odlično deluje - razlika med tem in 'uradnim' transponderjem na Grobniku je bila par tisočink. Je tudi razmeroma ugodna opcija, ker sam GPS stane cca. 40-50€, kako Nokio pa tudi lahko dobiš za male pare... Program pa je, vsaj zaenkrat, brezplačen.

Ima pa QStarz po novem v ponudbi tudi namenski lap timer, kar je elegantnejša, pa verjetno dražja, opcija...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kaksno dobro varianto za lap timer? Prejsnji je sel z mopedom na novem ga pa pac ni, ne bi mel pa celo znanost na mopedu, da mam pol cele studije ugotovit kolk po polzje sm se vleku :D

Jest tegale Timemastra furam tole že en 5 sezon, tko k praviš,enostaven za uporabo, nobene znanosti. V 5 letih nobenih problemov, vsak let nove baterije pa gasa. Pa še slovenski izdelek, kar je plus,vsaj zame, k ene 3 odajnike na leto pozabim na pistah, vsaj hitro dobim novega :lol:

http://www.kbros.si/laptimer.html#Z2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kaksno dobro varianto za lap timer? Prejsnji je sel z mopedom na novem ga pa pac ni, ne bi mel pa celo znanost na mopedu, da mam pol cele studije ugotovit kolk po polzje sm se vleku :D

crusty za tebe sam to pride upoštev, ka boš rekorde podiru :OK: , pa še zlo natančna je zadeva!!!!!!!

http://www.qstarz.com/Products/GPS%20Products/BT-Q1000EXQR-F.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!