Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

dokler bo med nami tolk nestrpnosti, foušije, objesnosti, se bodo nesreče dogajale, sem pa danes že dvakrat moral fejst bremzat, ker sta mi dve ŽENSKI zaprli cesto, ena se je pogovarjala po mobitelu, druga pa s svojo sopotnico, danes je še tolk bol nevarno okoli BTC-ja, ker so se začele razprodaje, ženske so čist furjaste :( :( .)

janih

Ma ja! s takimi zenskami so problemi na vseh podrocjih :devil: , tut zanc je ena mene v lescah izsilla... mula s starim cliotom in telefonom v roki, na sreco vedno v naseljih vozim po omejitvah, tako da sem jo uspel obviti :)

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi meli v vseh vozilih nameščene GPS oddajnike, v avtih pa na sredinski konzoli (tam ko je avtoradio, klima,ipd.... ) pa bi imeli LCD zaslon, na katerem bi videli bližajoče se vozilo

to bi bilo uporabno v slabih vremenskih razmerah (megla, dež, snežni metež... ) in za prehitevanja (ko se ti v klanec naserje šlepar in se za njim pelješ 60km/h po avtocesti ali hitri cesti) v kakšen nepregleden ovinek

sam ja spet bodo komentarji...... da je to le podžiganje divjanja na cesti in dajanje voznikom samozavesti za prehitevanja

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi meli v vseh vozilih nameščene GPS oddajnike, v avtih pa na sredinski konzoli (tam ko je avtoradio, klima,ipd.... ) pa bi imeli LCD zaslon, na katerem bi videli bližajoče se vozilo

to bi bilo uporabno v slabih vremenskih razmerah (megla, dež, snežni metež... ) in za prehitevanja (ko se ti v klanec naserje šlepar in se za njim pelješ 60km/h po avtocesti ali hitri cesti) v kakšen nepregleden ovinek

sam ja spet bodo komentarji...... da je to le podžiganje divjanja na cesti in dajanje voznikom samozavesti za prehitevanja

pol bi bla pa še večja zmeda na cesti, ker noben ne bi več vedu kam gledat, že sedaj slabo uporabljajo ogledala in premal vrtijo glavo, a si predstavljaš žensko za volanom k govori po mobitelu se z enim učom gleda v ogledalo z drugim pa v GPS( to velja tud za nekatere moške, da ne bodo samo ženske tiste koke), aja pa še čik v ustih, jaz mislim, da lahko edino sam poskrbiš za svojo varnost, sploh v mestu in naseljih, vozte po pameti, pa ne-bo tolk nesreč,UPAM :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja! s takimi zenskami so problemi na vseh podrocjih :devil: , tut zanc je ena mene v lescah izsilla... mula s starim cliotom in telefonom v roki, na sreco vedno v naseljih vozim po omejitvah, tako da sem jo uspel obviti :)

z ženskami ja :grim z STARIMI ženskami se bolj :devil: bi jim kr izpite pobrau :grim sploh ne gledajo okrog sebe ko da bi ble same na cesti :angry2: ....

da ne govorim o hitrosti so hujš kot traktoristi....

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. aja pa še čik v ustih...

To, da je telefoniranje prepovedano, kajenje po dovoljeno, je tudi prvovrstni cinizem. Enkratna je reakcija voznika v trenutku, ko mu pade ogorek ali cik pod jajca. Svet za preventivo? Nisem se slisal niti besede o tem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je telefoniranje prepovedano, kajenje po dovoljeno, je tudi prvovrstni cinizem. Enkratna je reakcija voznika v trenutku, ko mu pade ogorek ali cik pod jajca. Svet za preventivo? Nisem se slisal niti besede o tem!

Pušenje v avtu pa kar pri miru pustite! :angry2:

Se pa seveda zeloooo strinjam, da je dovoljeno to početi le sovoznici! In to še pod obvezno ob vsakem prehitevanju avtobusa! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pušenje v avtu pa kar pri miru pustite! :angry2:

Se pa seveda zeloooo strinjam, da je dovoljeno to početi le sovoznici! In to še pod obvezno ob vsakem prehitevanju avtobusa! :lol1:

To je pa sploh nevarno! Avtobusar bo zacel tiscat gas, da ga ne bos mogu prehitet! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Hm, pazit je treba. Moj prvi dan z ninjo bi lahko parkrat bil drugačen. Naj omenim samo primer: pripeljem iz ovinka, nakar zagledam psa, ki se sonči sredi ceste. Pogledam, kašne pasme je, medtem pa so čeljusti že grabile (ne pasje, da ne bo pomote). Izšlo se je tako, da je pes skočil s ceste, kaj če nebi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kam bi tole vtaknil, sam če bi bil jst voznik tele CBRke v videu bi si rajši letno karto za avtobus kupu;

... najbolj neumna vožnja kar sem jih videl...

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kam bi tole vtaknil, sam če bi bil jst voznik tele CBRke v videu bi si rajši letno karto za avtobus kupu;

... najbolj neumna vožnja kar sem jih videl...

Sicer ga nisem poznal,

ampak naj počiva v miru.

R.I.P., neznanec s snemalno CBR-ko.

(razen, če je imel srečo in ni umrl!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanimiva situacija, ki se je k sreči dobro končala;

Kolona. "Prvi" tovornjak, tri osebna vozila, pred mano motorist in jaz. Scena kot na televiziji.

Počasi sva se "rinila naprej". Motorist pred mano je vidno želel naprej, kljub nepreglednosti "prvega" vozila. Jaz sem videl, kaj se kuha in počakal.

Zaradi nasproti vozečih vozil je tovornjak čakal, da bo prehitel traktor. Motorist bi moral predvidevati, da se v ospredju nekaj plete, sicer nebi tovornjak po polžje lezel brez razloga. Na vsak način, je hotel "galejo" prehiteti.

In jo je! A le za las! Izšlo se je!!!

Prehiteval je tovornjak, ki se je za enako potezo odločil istočasno, a se je izšlo. Vprašanje, če se bo še kdaj???!

Kasneje sem ga vprašal, če je videl traktor pred tovornjakom?

Samo debelo je gledal, :eek: odkimal in čisto nič ni rekel... :?

Tovornjak bi ga lahko izrinil s ceste; v drevo; pod drugo vozilo; pod ograjo; v kandelaber, ali v pešca...

O takšnih situacijah, smo na forumu na veliko govorili in moram reči, da so res zelo nevarne!

Zaradi lahkomiselnosti, bi bil lahko naslednji kandidat za črno listo.

Nauk:

Če vozilo, preko katerega ne vidiš vozi nerazumno počasi, moraš vedeti, da se v ospredju "nekaj kuha"!!!

Ugotoviti moraš KAJ in šele nato, nepregledno vozilo prehiteti!!!

To = zakon preživetja!!!

Pa veliko sreče na asfaltu!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober poduk. Samo, dokler ne pridemo do takšne situacije, si mislimo " sej to je normalno predvidevanje."

Pred dnevi imel skoraj isto situacijo, s tem da je traktor zavijal levo(traktor sem videl), za njim pa kombi. In jaz pametem hočem prehitevat, misleč da kombi za njim pač vozi ker sta skupaj (en za drugim sta vozila kakšnih 150 metrov). Dejanko je bilo pa to, da je imel možakar na traktorju že vseh cca 150 metrov prižgan levi smernik in ga je kombi čakal kje bo zavil, kar tudi je. V tistem pa jaz hočem vse skupaj prehiteti. Sreča moja je bila, da sem vozil zmerno počasi in da nisem navil gas do kraja pri prehitevanju, tako da sem lahko brez problema ušel nazaj iza kombija. In čez čas sem se pošteno zamislil, da bi lahko od blizu gledal asfalt in puščal kri po njem.

Moj nauk je enak zgornjemu, s tem da bi dodal:

Če se že kje kaj zalomi, vozi s takšni hitrostjo, da lahko varno odreagiraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že kje kaj zalomi, vozi s takšni hitrostjo, da lahko varno odreagiraš

s tem se strinjam,

tudi spremljam vas,

me pa zanima, kako si pomagate v sredini ovinka , ko opazite da ste kljub vsemu precenili hitrost :?

Poravnaš na njivo in se varno ustaviš v krompirju! :grim :P :OK: :OK:

Če so pa skale, kandelabri, drevesa ipd, ti pa ne znam odgovoriti... :( :( :cry:

Probaš pač nekaj ukreniti... :hmm: :?

Ena od rešitev je tudi ta, da se spomniš, da bi moral že prej misliti na to! :yes: :o :o :slap:

...mami LP!! :yea1: :yea1: :yea1: :worship:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, kako si pomagate v sredini ovinka , ko opazite da ste kljub vsemu precenili hitrost :?

V taki situaciji si lahko pomagas samo z izkusnjami. Novopeceni voznik bo zanesljivo zaviral (in padel), star macek pa bo se bolj nagnil in (morda) zvozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, kako si pomagate v sredini ovinka , ko opazite da ste kljub vsemu precenili hitrost :?

Kakor vem in znam. Pri tem pomagajo treningi 'varne vožnje' oziroma vaja pravilnih reakcij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že kje kaj zalomi, vozi s takšni hitrostjo, da lahko varno odreagiraš

s tem se strinjam,

tudi spremljam vas,

me pa zanima, kako si pomagate v sredini ovinka , ko opazite da ste kljub vsemu precenili hitrost :?

Spustiš gas in začneš rahlo bremzat ker če boš preveč te sname k zajca!!!Narahlo...tudi to je bolje kot nič!!

Drugače pa ne ga dirkat,sploh če ne poznate ceste!!!!

Kar pa pravi fičo... :worship: .Velikokrat sem opazil...motorist vozi po sredini in ne vidi če je na kraju ceste kaka ovira/pešec/karkoli čemur se bo vozilo ki je pred njim poskusilo izogniti!!!Vedno pojdite pogledat tudi na desno stran!!!!(+varnostna razdalja se mora povečati!!!!!!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zanima, kako si pomagate v sredini ovinka , ko opazite da ste kljub vsemu precenili hitrost :?

ponavad to opaziš že malo pred ovinkom oz. takrat, ko je treba zaviti. če imaš motor še poravnan, zaviraš močno, drugače pa nežno in hkrati probaš podret motor v ovinek. v zadnjem trenutku pa pač motor položiš,kolikor je treba in upaš da bo šlo. tukej pridejo prav izkušnje,po možnosti dirkaške. motor namreč zmore veliko in če pravilno odpelješ,lahko ostaneš na dveh kolesih.

hudič je,ko voznik še v zavoju močno zavira:

1.al mu bo blokiralo kolo in bo takoj padel

2.al pa ne bo zvozil ovinka,ker med zaviranjem motocikel sili pokonci,torej naravnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Batzajlin način "reševanja" velja za izkušene mačkone.

Za manj izkušene BMW in tudi Brane Legan učita, da stisneš sklopko. Vsi pa učijo, da motor "podret" v ovinek!!! Večina jih žal zapelje naravnost (psiha).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z ostalimi, da je potrebno motor nagniti in upati na najboljše. Povprečni vozniki imamo namreč še precej rezerve na gumi... Je pa hudič, ko v isti situaciji na cesti leži še pesek :blink: V tem primeru, pa pride prav še nekaj sreče <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar preživel krajšo furo. Ampak zelo na tesno je šlo. Voznik iz stranske ulice speljal točno pred mene. jaz drugi v koloni treh vozil Odpredaj in zadaj avto. (hitrost cca 50- 60km/h) Prvega je spustil potem pa direkt pred mene. Matr...

usavil sem se pol metra pred njim. Pa tisti odzadaj mene je bil tud pozoren, da me ni nabil v tega idiota, ki mi je zapru pot. Razen tega, da se roke zdaj malce tresejo, pa kolena šibijo in da sem se v j.j.a nabil v rezervoar, ni bilo nič drugega. Sej nimam kaj zdaj povedat glede osveščanja, sej je že vse napisano. Samo , kdaj se bodo te stvari začele izvajat. Mogoče samo to, da bi bil nujno potreben en takšn forum osveščanja tud za avtomobiliste.

(še en mi naj reče, da smo si za vse krivi motoristi sami. Direkt na gobec bom usekal $%&&$%#/, in nič več razpravljal.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........

(še en mi naj reče, da smo si za vse krivi motoristi sami. Direkt na gobec bom usekal $%&&$%#/, in nič več razpravljal.)

Lepo da se je izteklo vse vredu!

Glede tega dogodka in ostalih podobnih pa tako:

Koliko je bila omejitev na tem odseku, predvidevam da 50??

Ti si vozil 50-60 in si se uspel ustavit, če bi vozil z 90 ali več bi se verjetno zalepil vanj.

Tako da velika odgovornost je v nas samih, da vozimo po predpisih oz. z glavo.

Hotel sem le povedat, da če sami vozimo "normalno" lahko v veliki večini primerov in z malo sreče preprečimo nesrečo, kljub temu da nas nekdo izsili ali kako drugače ogrozi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D

(še en mi naj reče, da smo si za vse krivi motoristi sami. Direkt na gobec bom usekal $%&&$%#/, in nič več razpravljal.)

avro, si se pa dober razpizdu!!! :yes:

Vidim, da imaš za to tehten razlog . :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D

avro, si se pa dober razpizdu!!! :yes:

Vidim, da imaš za to tehten razlog . :angry:

Ja Fičo... sam zdej sm se mal že ohladu.... bil sem pa res čist v k..u dve uri po dogotku.

Mogoče bom zdaj na cesti pričakoval tud kakšn NLP da prleti pred mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ovinek zalomi in imam preveliko hirost, takoj spustim gas, čisto rahlo zavrem in poskušam zvoziti. Če pa sredi ovinka zagledam pesek pa postopam tako, da le odvzamem gas in skušam čimbolj zmanjšati nagib, brez vsakršnega zaviranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!