Skoči na vsebino

Laguna 1.9 dci


johan

Priporočene objave

Sem brskal nazaj pa nič našel povedanega o tem.In sicer.Imam naslednji problem.

Imam laguno 1.9 dci letnik 02 in je šla turbina in interkuler.avto ima prevoženih 90000.Ker vem,da vas je dost na forumu ko prisegate na renaulte bi vas proso,če je kak med vami(ker je teh okvar kar nekaj-prevero na servisu),ki je imel enak problem.Kak ste rešli zadevo.A se,da turbino obnovit in kje?

Vse informacije dobrodošle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enak avto 120 hp, let. 01, dosedaj mi je crknilo že skoraj vse, turbina pa še ne? Turbine obnavlja nekdo v Šempetru pri Celju. Boljše povedano, ko se pelješ iz Ljubljane proti Šempetru, je delavnica nasproti petrola levo. Ne moreš zgrešiti.

Po mojih iskušnjah na servisu ne bo probem popraviti, bo pa luknja v denarnici.

Lp Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj.zato pa iščem ugodnejšo rešitev,ker na servisu niso"normalni"glede cene. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lagune do let. 2003,so imele slabše turbine,kot sedaj,če nisi pravilno delal z njo se rade pokvarijo ,slišal z velik strani ,popravilo na org.ser.,je sicer drago ,a ti dajo garancijo,kolega je celo iztržil popust ,ker naj bi bila napaka pogostejša ,probati ni greh,200.000sit boš dal za popravilo te,nova pa te pride vse skupaj malo manj kot 400,000, tako so kolegu iztavili račun in mu priznali 50%popust,in ga je prišlo 200.000 in 2 leti garancije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta napaka je pa res pogosta,.. jaz imam 3 znance z isto okvaro, en od njih taxist 300 000 km 2x isto... cena pa seveda okrog magičnih 200.000 :|

Sam vozim 1.5dci 100PS M2 in upam, da me kaj takega ne čaka. Sicer pa je z lagunami 2003 čisto preveč napak (fotr ima 1.8: klima crknila 2x, akomulator ima 3tji, ker ga kao premalo polni in avto ne vžiga, če ni dovolj "elektrike", obe sprednji kljuki - neka zajla not kr počla, da ne omenjam da je mašina že bila narazen iz XXX razloga, avto je redno servisiran in vožen po omejitvah, ampak vsaka 2 - 3 mesece, ga nadomešča nadomestni clio....).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda,da bom zadevo rešo ugodno.Našo servisera,ki bo porihto turbino za 70,000 sit.Interkuler pa smo že porihtal.ne bo tak strašno.

Hvala vsem za odgovore. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooo, še dobro da nisem kupil Laguno dizel. Bom raje iskal 1.6 bencinarko :)

:OK:

p.s. bajdevej: kupiš?

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

p.s. bajdevej: kupiš?

:D :cry:

Človek ne ve bi se smejal ali jokal. Pred časom, ko sem bil zaradi svoje Lagune II na robu živčnega zloma sem jo hotel prodati. Pa se ustavim pri enem posredniku, ki ga poznam, mi ne da cene in mi obljubi, da me pokliče še isti dan. NIČ. :blink:

Drugi dan grem na Alpetour Remont (dealer za Renaulte) in pobaram na videz znanega prodajalca za koliko je pripravljen odkupiti moj avto. Ja veste.... :alien1: , skratka ni ga hotel vzeti ker je bila od 100 rabljenih avtomobilov na skladišču vsaka druga LagunaII.

Torej se še vedno vozim z .....

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš ata majo tud Laguna Dizl 1.9.

Crknilo že marsikaj

Največji cukrček meni osebno je menjava komplet menjaklnika po 40.000 km - adijo :SS ...

Kaj ti Renojevci sploh znajo avtomobile delat? Jst ne vem komu na čast jih vsi kupujejo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D  :cry:

Človek ne ve bi se smejal ali jokal. Pred časom, ko sem bil zaradi svoje Lagune II na robu živčnega zloma sem jo hotel prodati. Pa se ustavim pri enem posredniku, ki ga poznam, mi ne da cene in mi obljubi, da me pokliče še isti dan. NIČ. :blink:

Drugi dan grem na Alpetour Remont (dealer za Renaulte) in pobaram na videz znanega prodajalca za koliko je pripravljen odkupiti moj avto. Ja veste.... :alien1: , skratka ni ga hotel vzeti ker je bila od 100 rabljenih avtomobilov na skladišču vsaka druga LagunaII.

Torej se še vedno vozim z .....

Pa LP Cvetoo.

boljši štos je, da ti nihče noče kupit avta, ker ne verjame, da so realni kilometri gor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Laguna ... večni avto ....

... ko ga kupiš, ga ne moreš nikoli več prodati ... :lol1: :lol1: :lol1:

... to je včasih veljalo za Trabante, Moskviče, Zaporožce ... :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas pa kupujemo laguno 1.9 dci karavan, letnik 2003!

Smo gledali eno na Renaultovem servisu, ki ima v homologaciji 106KM, prodajalec pa pravi, da jih je v resnici 120KM, vendar je to zaradi tega, ker je bila delana in najprej tudi prodana na francoski trg!

A bi kdo kaj več vedel povedati o tem? Ali je to možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje bi imel.

Ali kdo ve ali se da namontirati strešne sani na vsako laguno?

Koliko bi bila pa kaj cena strešnih sani za laguno?

Hvala za vse informacije!

Popravljeno . Popravil burgy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas pa kupujemo laguno 1.9 dci karavan, letnik 2003!

Smo gledali eno na Renaultovem servisu, ki ima v homologaciji 106KM, prodajalec pa pravi, da jih je v resnici 120KM, vendar je to zaradi tega, ker je bila delana in najprej tudi prodana na francoski trg!

A bi kdo kaj več vedel povedati o tem? Ali je to možno?

Torej je avto pripeljan iz uvoza rabljen. Ker se od moči plačuje dajatve državi bi upal trditi, da je prav tisto kar piše v homologaciji.

Kar se pa prodajalcev tiče, pa :whistle:

Lp Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je avto pripeljan iz uvoza rabljen. Ker se od moči plačuje dajatve državi bi upal trditi, da je prav tisto kar piše v homologaciji.

Kar se pa prodajalcev tiče, pa :whistle:

Lp Cvetoo.

Ja saj, če bi mislil, da lahko prodajalcem verjamem ne bi tu spraševal.

Ja pa drugače avto v komisijski prodaji na renaultovem servisu, je pa avto (to smo ugotovili povsem naključno) znanca. Njemu bi še verjel, samo kaj ko so lahko tudi njemu naplozali, da ima ...KM :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje bi imel.

Ali kdo ve ali se da namontirati strešne sani na vsako laguno?

Koliko bi bila pa kaj cena strešnih sani za laguno?

Hvala za vse informacije!

Ne ne moreš.Tiste ko imajo strešne sani imajo drigačno konstrukcijo strehe.Tak,da če jih nimaš gor jih lahko potem samo zmontiraš za okras.Za kaj druga pa nebi blo dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas pa kupujemo laguno 1.9 dci karavan, letnik 2003!

Smo gledali eno na Renaultovem servisu, ki ima v homologaciji 106KM, prodajalec pa pravi, da jih je v resnici 120KM, vendar je to zaradi tega, ker je bila delana in najprej tudi prodana na francoski trg!

A bi kdo kaj več vedel povedati o tem? Ali je to možno?

Preveri po oznaki motorja.Tip motorja.Na kakem servisu ali pa pri kakem mehaniku,ko že ima računalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo no mi imamo laguno letnik 96 pa sploh nimamo problemov z njo prevozenih pa ima ze 170k kilometrov vecinoma na dolga proge, edina slaba lasnost je menjalnik je zlo nenatancen. Drugace pa pravi avto za delat kot bi reko moj foter : prava koza : :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se je kdo kdaj zabaval z laguninim sistemom za merjenje tlaka v gumah?

looking for a hitman...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle si čist brez upa na zmago  :afro1:

vem. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje postavil že na (kvazi)konkurenčni avtomobilistični forum, a probal bom tudi tukaj:

---

Renault Laguna II, december 2001

stanje:

prejšnji teden menjal gumo (žebelj). sprednja leva.

rezervo gor, prepiknjeno v prtljažnik, kjer je spuščala dušo še en dan do odhoda k vulkanizerju.

v tem času se je malce sfuzlalo (spet, zimskih težav sploh ne omenjam) sistemu za preverjanje tlaka v gumah, ki je pregovorno slab v lagunah.

kot prvo mi ni zaznal, da "manjka" (rezerva nima senzorskega ventilčka) sprednja desna, ampak mi je javljal napako v zadnji levi gumi (predvidevam da zaradi tega, ker sta bila zadnja leva guma in prepiknjena sprednja guma v prtljažniku tako zelo skupaj).

po montaži poflikane gume nazaj pa mi računalnik kaže, da je prepiknjena zadnja desna guma.

pritisk preveril na pumpi.

2,2 v vseh štirih gumah. vse bi moralo delati BP, a gori lučka STOP in utripa zadnja desna guma.

__________________

od jamranja k vprašanjem:

01.) ali bi resetiranje sistema pomagalo k ponovnem pravilnem delovanju ?

02.) kako resetirati? (na nekem forumu sem prebral, da je potrebno izklopiti baterijo za 1 min, drugi pravijo, da je potrebno pri prižganem motorju izklopiti eno varovalko, vendar ne vem, če ima to še kakšne druge posledice

03.) ali je res, da z izklopom sistema na servisu napis STOP kar naprej sveti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, berem samo o pritisku...in podobno. Tele berinapaka stvarce majo delč najraj plin noter, za začetek....nikjer ga ne preberem. Si že poskusil s tem? (pa ne zaplint cele lagune, za začetek poskusi s pnevmatikami :yea1: :yea2: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!