Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Ja, lih to Joze rabi ves.... :lol1:

 

Drgac ma pa Jozetova men se zdi okol 50 jurjev, po stevcu....pa so bli ventili bojda ze zlo zanic, ampak je moral motor kar ropotat, tko da slisis, ko so v pisdi ventili....Za ceno je pa nekej strani nazaj mislm, da v tej temi ze nekdo pisal.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem preveril, je res tako kot praviš :) sem se že bal da bo treba ukrenit kaj v zvezi z ventili :)

Odmična je bolj ostra, kot si rekel bolj odpira in drugačni koti odpiranja so pri R1, sesalne lopute in ECU je malo razlike...

Če bo tako vlekla kot R1 bo žival brez skrbi :) moči je res polna kapa :) prednje kolo izgubi stik s tlemi tudi v višjih prestavah :)

Moja fz1 še v tretji izgubi stik z tlemi,kaj bi šele bilo z tako modifikacijo?

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ima FZ1 enak motor kot pa R1 in menjavate te ventile, je pri R1 enaka zadeva da je potrebno menjat ventile ali tam tega problema ni? Če že piše kje se opravičujem nisem zasledil.

Od katere generacije R1 je ta motor na FZ1? Nekaj je sigurno modificiran ali je čisto identičen kot na R1?  :?

 

Motor na FZ1 je od generacije R1 2004 - 2006 z 20 ventilsko tehniko (5 ventilov na valj). Kaj in koliko je modificiran ne bi znal povedat, vendar kolikor sem vozil R1 nisem opazil neke bistvene razlike napram FZ1. Govorim za neko spodnje in srednje območje vrtljajev. Pa tudi, ko sem se enkrat vozil za eno R1 od Vikija proti Kozini sem ji sledil brez problemov. FZ1 ma moči vrh glave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor na FZ1 je od generacije R1 2004 - 2006 z 20 ventilsko tehniko (5 ventilov na valj). Kaj in koliko je modificiran ne bi znal povedat, vendar kolikor sem vozil R1 nisem opazil neke bistvene razlike napram FZ1. Govorim za neko spodnje in srednje območje vrtljajev. Pa tudi, ko sem se enkrat vozil za eno R1 od Vikija proti Kozini sem ji sledil brez problemov. FZ1 ma moči vrh glave ...

R1 in FZ1 ne moreš primerjat po moči. R1 je podivjan bik, FZ1 pa prav luštna živalca za vozit. Itak pa vemo, da imajo litraši dovolj moči za nas navadne smrtnike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matko70 in jozexj6 koliko km pa sta imela da sta morala menjati,jaz jih mam trenutno 52000 pa bom dal zdaj pregledati saj mislim da se niso bili ker nisem 1 lastnik imam pa fz1 s 2006 letnik,aja pa koliko pride popravilo...

Mehanikove besede(mu verjamem):

fz1 letnik 2006 ima tovarniško zanič sesalne ventile in jih je potrebno zamenjati.

R1 pa je bil problem z letnikom 2004 na taistih ventilih.

Zdej če je interes lahko pošljem slike obrabljenih.

Kar se pa kilometrov tiče-36000.Nekje tukaj se začne "klenkanje".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me če je kdo na svoji oblečeni al pa slečeni FZ1 zamenjal krmilo..Rad bi naredil nekaj za drugačno držo in si nebi rad kupoval honde cbf1000, ker mi nekak ne sede podetajlih, ampak sedi se tam veliko boljše..

Sam pa mislim da s krmilom kar veliko narediš za sedenje, a ne vem katero krmilo bi ruknil gor, recimo stara fzs1000 je tudi blo sedenje ok, sem imel nekaj časa..

Zanimajo me razni občutki po  in pred menjavo in katere zadeve imaste gor..

 

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že če boš original krmilo malo prestavil bo občutek čisto drugi.

Prestavil kako? Je itaq ravna palica, lahko samo vrtim da gredo ročke malce navzgor al kako? Verjetno bi znal nastat problem z aftermarketom pri zavijanju levo in desno, tiščanjeročk v plastiko ipd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prestavil kako? Je itaq ravna palica, lahko samo vrtim da gredo ročke malce navzgor al kako? Verjetno bi znal nastat problem z aftermarketom pri zavijanju levo in desno, tiščanjeročk v plastiko ipd..

Anyone?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav imam namen kupit nova stranska givi nosilca za givi v35 za fazerko pa gledam v tc... imajo dva modela givi nosilcev in sicer plxr359 in pa plx359 v cem naj bi bila razlika razen v ceni.. ce mi zna kdo povedat ce je kaksna razlika vsaj na videz je ne vidim.. ce ne poklicem v trgovino.... hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav imam namen kupit nova stranska givi nosilca za givi v35 za fazerko pa gledam v tc... imajo dva modela givi nosilcev in sicer plxr359 in pa plx359 v cem naj bi bila razlika razen v ceni.. ce mi zna kdo povedat ce je kaksna razlika vsaj na videz je ne vidim.. ce ne poklicem v trgovino.... hvala lp

 

PLXR je givijev sistem hitre montaže in demontaže nosilcev (R pomeni rapido, hitro). brez R-ja pa je klasičen

 

Za lepše razumevanje sem našel ta filmček

 

 

 

Pri nakupu nosilcev za stranske kovčke, bodi edino na to pozoren !!!!

 

post-25300-0-61611000-1391292826_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PLXR je givijev sistem hitre montaže in demontaže nosilcev (R pomeni rapido, hitro). brez R-ja pa je klasičen

 

Za lepše razumevanje sem našel ta filmček

 

 

 

Pri nakupu nosilcev za stranske kovčke, bodi edino na to pozoren !!!!

 

attachicon.gifplx35922.jpg

hvala za razlago... bom kar klasičen model kupu ker ne mislim nosilca gor pa dol montirat... glede tega da je star in nov model nosilca kot vidim na sliki... a morm bit posebej pozoren pri nakupu ali na oba (star-nov nosilec) paše givi v35.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za razlago... bom kar klasičen model kupu ker ne mislim nosilca gor pa dol montirat... glede tega da je star in nov model nosilca kot vidim na sliki... a morm bit posebej pozoren pri nakupu ali na oba (star-nov nosilec) paše givi v35.. 

 

Lani, ko sem sam kupoval nosilce za stranske kovčke je bilo to objavljeno še na spletni strani od GIVI-ja, da so čelni zvari spodnje prečke bili podvrženi lomom in so potem spremenili tako, da je spodnja prečka privarjena z vzdolžnim zvarom. Sicer vse te nosilce verjetno trgovine nimajo na zalogi in jih sproti naročajo (vsaj v mojem primeru je bilo tako) in ne bo problemov. Sem omenil lih za vsak slučaj, da ne boš dobil kakega čiščenja zalog ali pa če bi kupil to iz druge roke. Oba sta namenjena kovčkom V35. Jaz sem pri nakupu preveril, kake mi dajejo in so bili ta novi :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me če je kdo na svoji oblečeni al pa slečeni FZ1 zamenjal krmilo..Rad bi naredil nekaj za drugačno držo in si nebi rad kupoval honde cbf1000, ker mi nekak ne sede podetajlih, ampak sedi se tam veliko boljše..

Sam pa mislim da s krmilom kar veliko narediš za sedenje, a ne vem katero krmilo bi ruknil gor, recimo stara fzs1000 je tudi blo sedenje ok, sem imel nekaj časa..

Zanimajo me razni občutki po  in pred menjavo in katere zadeve imaste gor..

 

hvala

lp

pozdravljen,

jst sem zamenu krmilo, istega sem imel že na prejšnji FZS-jki, vožnja je boljša, boljši občutek za ovinke. Je pa krmilo širše in upor vetra večji.post-3318-0-36089000-1393498844_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljen,

jst sem zamenu krmilo, istega sem imel že na prejšnji FZS-jki, vožnja je boljša, boljši občutek za ovinke. Je pa krmilo širše in upor vetra večji.attachicon.gif20130413_123820.jpg

 

Gvihti so pa od moje not  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljen,

jst sem zamenu krmilo, istega sem imel že na prejšnji FZS-jki, vožnja je boljša, boljši občutek za ovinke. Je pa krmilo širše in upor vetra večji.attachicon.gif20130413_123820.jpg

Tole se mi dopade, prosim povej še kdo je proizvajalec in kje si kupil, je bilo treba še kaj predelovat-bremz cevi, zajle ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni znalci.

 

Sodelavec me je danes vprašal, kje bi lahko dobil nalepke "fazer" za svoj moped letnik 09, Rad bi pa samo napis, ni nujno tudi oznak modela (fz1s). Lahko so tudi čisto navadne, če jih kdo dela. 

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcnej na aliexspress samo čaka se kr neki časa iz kitajske.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni znalci.

 

Sodelavec me je danes vprašal, kje bi lahko dobil nalepke "fazer" za svoj moped letnik 09, Rad bi pa samo napis, ni nujno tudi oznak modela (fz1s). Lahko so tudi čisto navadne, če jih kdo dela. 

 

 

LP Robert

 

Tukaj naj si pogleda

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sop=3&_from=R40&_sacat=0&_nkw=yamaha+fz1+decals&LH_PrefLoc=2&rt=nc

 

http://www.ebay.co.uk/itm/DECALS-STICKERS-YAM-FZ1-FAZER-2007-/181068198882?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2a288173e2

 

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!