Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Edino ob kar bi ti guma lahko drsala na nihajki je v zvar nihajke, ki je gledano od zadaj zamaknjen iz osi ene 2 cm v levo. Tako po občutku in kolikor gledam sliko zna bit to to. Samo če je to to, potem je to neodvisno od obremenitve motorja in bo drsalo tudi ko ga imaš na stojalu (če ravne ne gre na stojalu mimo za mišjo dlako). Tako da poglej najprej po celem notranjem delu nihajke, pa da nimaš preveč naprej vpetega kolesa.

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so slike nove sportsmartke:

20140723172918.jpg

20140723172858.jpg

 

Razmak med gumo in vilico:

20140723173044.jpg

 

Feltna je vpeta v tem položaju:

20140723172941.jpg

 

V kakšnem položaju imate vpete feltne, jaz jo kaj bolj nazaj ne morem pomakniti, ker bo ketna potem preveč napeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolo imam vpeto približno na istem mestu kot ti, vidim 4 velike zareze, naslednja mala se pa ravno skrije. Se pravi imam kolo še nekaj bližje vilici kot ti. Gumo imam /55 in nobenega problema.

 

Meni zgleda poškodba gume, kot bi povozil neko vrvico, ki bi visela z motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so slike nove sportsmartke:

 

 

 

Razmak med gumo in vilico:

 

 

Feltna je vpeta v tem položaju:

 

 

V kakšnem položaju imate vpete feltne, jaz jo kaj bolj nazaj ne morem pomakniti, ker bo ketna potem preveč napeta.

 

Moja je tudi vpeta nekje kot jo imaš ti. Kolikor vidim, ti jo drsa točno po sredini in ne ekscentrično na os. Zdej ali je kakšen tujek na notranjem delu nihajke (to bi videl najbolje ko je guma sneta) ali pa v osi ob kaj drgne. Edina stvar, ki je še tam je paličje vage, samo mislim, da niti teoretično ne bi mogla pridet do gume. Kaj naj rečem, poglej še to varianto. jst druge ne vidim.

 

post-25300-0-63622300-1406137391.jpg

 

p.s. dej ti to malo kaj namaži, da ne bo vse rjasto

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zarjavelo je zato ker sem dal drugo feltno z diskom danes gor in še ni blo cajta za čiščenje - mazanje, najprej pa bi rad rešil to težavo z drgnjenjem gume :wacko:

Popravljeno . Popravil thunderace
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mojemu problemu pregrevanja diskov še nisem prišel do konca. Šem pa malo bližje vzroku.

Danes sem na levi disk vgradil stare (prva vgradnja) na desnem pa pustil te ki jih drajsam že drugo sezono.

K sreči sem med starimi lahko izbral 2 boljši in tudi zgledata povsem enakomerno obrabljeni in po moje lepo nalegata po celi površini.

Po probni vožnji cca 30 km je bil levi disk popolnoma hladen, desni pa topel, okrog 40 C, ker tudi zadnjih 10 km zaviral nisem skoraj nič.

 

Me prav zanima, a možno, da bi na pooblaščenem servisu lahko kupil kakšne kitajske kopije namesto originalnih ploščic?

 

Pa še ta zanimivost. Kupljene ploščice imajo zaradi pregretja zadaj koviski del mavrično obarvan, medtem ko originalne prva vgradnja ne.

 

 

Tole pa moj opis problema:

 

Vprašanje glede diskov bi sicer postavil drugje, ampak danes sem videl temne diske na še eni Fazerci.

Bi še mislil, da je to normalno, ampak problem se je pojavil šele po 1. menjavi ploščic, lani.

 

Najprej sem vgradil ploščice od FJR, ker sem na servisu take dobil kot original za FZ1. Ker so mi diski potemneli sem zadevo raziskal in ugotovil, da so sicer OK (eno stopnjo mehkejše), vseeno pa zahteval menjavo.

 

Po menjavi se stvar ni popravila, zato sem razdrl batke na čeljistih, jih očistil in namazal z Ate mastjo.

 

Stvar se je potem počasi začela izboljševat... do danes.

 

Danes sem na Jezerskem precej tiščal in za piko na I, se mi je pridružil še en Fazerec in sva naredila še eno furo gor, dol (avstijska stran), kar precej na limitu, z žlajfanjem.

 

Ko sva se ustavila sva oba imela temne diske, ampak sekiram se le jaz.

Zadeva enostavno ni v redu. Tako temnih diskov nima nihče.

 

Je še kdo, ki ima tako temne diske,? Še bolje pa, če pozna rešitev.

attachicon.gif2014-06-06 19.24.03.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, ko bi ti videl kaksni so diski na moji Fz1 po zakljucenem "treningu" na ridah. Ampak dokler zadeva drzi in bremza tako kot mora ni razloga da bi se sekiral. :) Ploscice so Trw (race model), res fajn primejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se da komu igrat s krajšanjem ene ali rihtanjem druge okrasne plastike za kiler imam za prodat spodnji dve plastiki
Photo%2008-08-14%2021%2010%2046.jpg
imam pa tudi črn puig vizir, z njim sem naredo 2000km (road trip do budve in nazaj)

Photo%2008-08-14%2020%2028%2056.jpg

 

in pa tesnilo(nisem siguren kaj točno je spodaj, je na levi strani motorja), ker ga na koncu nisem potreboval

$_12.JPG

 

več info na PM

Popravljeno . Popravil Aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ko sem kupil fazerco sem orodje vrgel ven in noter dal 1.pomoč... sem mislil to je to, za kaj več pa placa ni.

 

Z leti je trma naredila svoje in imam pod šoferskim zdicem komplet za flikanje, pod zadnjim 1.pomoč in orodje, na desnem boku zadaj v vrečki pa mini sprej za ketno.

Če bi rabil še več prostora bi odstranil servomotor za exup, ker itak nima nobene funkcije. Bi bilo pa fajn zvedet kako poceni simulirat, da motorčka ni več. 

 

post-34709-0-65443100-1409850830_thumb.jpg

 

pa še to... za led žmigavce sem oba para uporov stlačil spredaj v masko, ker mi je bilo zadaj škoda placa, zunaj pod repom pa tudi ni fajn zaradi svinjarije.

 

post-34709-0-47824900-1409850856_thumb.jpg

 

Bi blo fajn, če bi tudi ostali pokazali kako ste se znašli in kaj sploh vozite s sabo v motorju za vsak dan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si pa dajal te upore gor?? prvič grdo zgleda , drugič grejejo se ponavadi precej tej upori, in tretjič res ne zgleda kot neko profi delo. Sam rele zamenjaš in maš mir. Pa še pr teži pršparaš :D    

 

Drugače pa jst nč ne vozim s sabo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

 

Men je pa šou akumulator pa me zanima katerega mi priporočate?

 

Fz1/s 2006

 

lp

Popravljeno . Popravil micfic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

 

Men je pa šou akumulator pa me zanima katerega mi priporočate?

 

Fz1/s 2006

 

lp

 

Jaz sem ga menjal prejšni mesec in sem dal noter geliranega od Landporta

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje.Na fz1s sm bil primoran menjati verigo in zobnike.gor sem nataknil d.i.d. kit.sedaj mi pa ruži(kovinski zvok)pri prednjem zobniku.kot,da nekaj drgne.

Kakšna ideja kaj za vraga je narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obeh zobnikih je oznaka na isti strani,na ven in oba sem enako obrnil.Ravnokar sem šel še enkrat preverit in sem opazil da je zaščita na prednjem zobniku(na bloku motorja) malce bolj svetla.mogoče tam "brusi".Sedaj pa razmišljam,če bi jo pobrusil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!