Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

... borilnem športu z evropskimi koreninami ...

Pa sej vemo kako gre una zgodba - Japanci rad za nas :)

Azijske borilne vescine so se itaq baje razvile iz evropskih borilnih vescin. Predvsem pod mocnim vplivom Pankratia * (mesanica rokoborbe in boksa). Na vzhod je to prislo z Aleksandrom Velikim.

Baje naj bi potem Bodhi Dharma videl v Shaolinskem samostanu od dolgih molitev tesno slabotne menihe. Kaj delajo danes Shaolinski menihi, najbrz vemo vsi. Da so pa (budisticni) menihi sirili borilne vescine, se vidi, ker vsebujejo meditacije in ostale "duhovne navlake"

Od tam se je zmesalo z jogo, pa z drugimi kitajskim vescinami, cisto na koncu pa naj bi sele prislo na Japonsko. (Nekateri pravijo celo, da ni prislo na Japonsko iz Kitajske, ampak iz Koreje)

Karate in podobne stvari izvirajo z Okinawe (ki tudi sele zadnje case spada pod Japonsko) in pravtako ni Japonska pogruntavscina.

* The Pankratio

It was one of the most spectacular athletic event combining wrestling and boxing. Theseus combined these two to defeat the fierce Minotaur. It was added in the 33rd Olympiad (648B.C.). There were two events that involved the Pankration:

The first one was when the athletes competed standing and the other when the opponents fell down and continued. During the training the athletes used the first one while in the games the second.

The contestants should combine the qualifications of both wrestlers and boxers, while there were strict regulations. The names of famous athletes were those of Ligdamis from Siracouses (the first Olympic champion in pankration in 648B.C.) and Euklis, Sostratos, Sikionios and others

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO imam sam xxx poškodb, tako da ti odsvetujem vrečo, samo "šarade" bi ti prou prišle, ker

to je edini trening po opisani vzdržljivosti (2x usekaš z nogo "and that is it" ), če bi bil na tvojem,

bi se izogibal nožnih tehnik, vrtenju, rotaciji kolenskega sklepnega dela, skokom in se

posvetil ročni tehniki, tako ne boš ob trening in noge so na manjšem udaru, da se poškodujejo nadaljno!

Fental so mi ga mal pred novim letom, čez kakšne 14 dni je bilo že kar v redu... Problem je bila le kakršnakoli rotacija, kar ostaja še sedaj :BUA:

Potemtakem tudi kolebnica odpade? :? (Skoraj pol ogrevanja je takega pri nas)

Še en komentarček: se strinjam z nofrusam: če te kolena ne držijo, ne pretiravat... raje se posveti ročni tehniki, bo vsaj kvaliteten trening... naj ti ne bo v podčast tega tut trenerju povedat. Sej fantje to zastopijo

:grrr Ne delam več kick-ov sploh, mislm d vsaj še ene par mescov ne.

Dva meseca teh vaj, dvakrat na teden... Potem pa je odvisno - če si začetnik je dobro postopno povečevanje teže, če si že dlje časa v tem - polne obremenitve, enkrat na mesec do konca (negativne) in spremljanje minimalnih napredkov (recimo z doseganjem +20% ob koncu dveh mesecev). Tako nekako (teoretično) se da tega lotiti, odvisno pa je potem od vsakega posameznika kaj mu ustreza oz. kakšnega trenerja ima, ki mu svetuje.

Hvala :) Se bo treba lotit ja. Z biciklom vred...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IPB Slika

Mirko kot promotor Slovenije

Ja se strinjam s tezo širitve iz Grčije ven. To je do sedaj znanstveno najbolj podkrepljena teza. Vse ostalo temelji samo na pripovedkah ki so prišle iz USA in od nikjer drugje.

Potrebno pa je povedat še to da BUDISTI - po sami naravi svojega prepričanja bi prej zavračali borjenje kot ga pa širili.

In prej bi me prepričali da so širili AIKIDO kot pa brutalni udarjalni kao "kung-fu". Ta fora je men mal smešna. Zgleda tko kt da bi po Sloveniji en novinar obdolžil menihe iz Stične da se hodjo klofat U MB na Lent usak let na novo.

Predstaulejte si tut kkšnga Jogija npr. iz Ljubljane al pa une Hare Krišnouce k bi bli usi fajtersko nastrojeni, pa bi si palce lomil na rokah pa golenicah pa po Ljubljani delal cirkus - z zelo trdo verzijo borilne veščine.

Kamon - utrjevanje rok u pepel pa u kugle, pa trganje lubja z dreves, pa železna srajca trening......ne vem če gre to res skupi z budizmom

MEN NE....

Popravljeno . Popravil BRUS-LI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fental so mi ga mal pred novim letom, čez kakšne 14 dni je bilo že kar v redu... Problem je bila le kakršnakoli rotacija, kar ostaja še sedaj :BUA:

Potemtakem tudi kolebnica odpade? :? (Skoraj pol ogrevanja je takega pri nas)

:grrr Ne delam več kick-ov sploh, mislm d vsaj še ene par mescov ne.

Hvala :) Se bo treba lotit ja. Z biciklom vred...

Kolebnica je ok, samo z omejitvami v času, če ste delali do sedaj rundo kolebnice in nato druga vaja in spet kolebnica, jo daj ti na 1/3 tega časa!

Kick-e prakticiraj samo počasi, ker tako koleno ne pada ven in ga ni moč metati iz prvotnega ležišča, tako si obvaroval miniskus, kolenske vezi in pogačico! Če že imaš sparing delaj samo udarce z nogo, ki se naprej prakticirajo ap-chagi (poglej sliko)!

Rotacije odpadajo, če že ne misliš nehati trenirati in ti je ročna tehnika premalo, potem, skoki tudi odpadajo, lahko delaš udarce v pri-skoku in v koraku, ker le tu ni takih sunkov! Izogibaj se stranskih udarcev, ker niso pripročljivi v času poškodbe!

Anubis ti je tudi naštel nekaj vaj za jačanje kolena, jaz bi jih prakticiral!

lp

Nofrus

1 in 2

post-5113-1174333547.jpg

post-5113-1174333577.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno pa je povedat še to da BUDISTI - po sami naravi svojega prepričanja bi prej zavračali borjenje kot ga pa širili.

Čitaj internet ;)

Historical texts speak of Bodhidharma, the legendary founder of Chan Buddhism,....He taught meditative and physical exercises to the chinese monks so that they could defend themselves against the frequent attacks of bandits.....

A ves, vcasih so bili malo drugacni casi.

Drugace se mi pa dozdeva, da ti ni jasna razlika med borilno vescino in borilnim sportom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čitaj internet ;)

No.. mogoče ima pa Brus prav... jaz tudi ne vem, če budizem spodbuja pretepanje. Je pa res, da so se menihi priučili veščin zato, da so se obvarovali barbarov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No.. mogoče ima pa Brus prav... jaz tudi ne vem, če budizem spodbuja pretepanje. Je pa res, da so se menihi priučili veščin zato, da so se obvarovali barbarov.

Ni povsem tako.

Niso bili vedno vsi menihi samo duhovno dejavni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso bili vedno vsi menihi samo duhovno dejavni.

:hmm: Spolno tudi? :D Sej vem, da sem :topic: ... kaj morm, pomlad je tu :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Spolno tudi? :D

A Rockyja nisi gledal? 1ke? Kaj mu je rekel trener? Women weaken legs!

Sicer se meni to zdi ena navadna oslarija. Je pa res, da ti lahko zenske razbijejo fokus.

Ni fokusa, ni pravega efekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace se mi pa dozdeva, da ti ni jasna razlika med borilno vescino in borilnim sportom.

Tkoaltko - to

sem mu enkrat že omenil,

pa se ga ni prijelo,

tako da mislim,

da je veliko laže debatirati z betonsko steno

kot z brusom.

:yes:

Betonska stena vsaj ne kvasi kretenij.

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če grem u tem trenutku do kateregakoli budista u stilu Tibetanceu al pa uatever bo odgovor zmeri isto. No vajolens. Barbari nikol niso cefral ubogih menihov. Zakaj pa bi jih ? Saj je budizem širil šele Bodhidarma. Takrat ekšueli sploh ni blo menihov budističnih če smo si na jasnem. Lahko so bli pa to prvi menihi, k so že bli nadlegovani od barbarou :)

Joj kako plehko. Folk je zadet. In tle se ne da nč pomagat - pač daš si ime broj 1 in se rešiš teh okov :)

razliko med veščino in športom. Veščinci so večinoma pičk*** k filozofirajo namesto da bi sprobal to kar se učijo.

Športnikom pa pohvale za ves trud. To je razlika.

Popravljeno . Popravil BRUS-LI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Veščinci so večinoma pičk*** k filozofirajo ..

Eh,

ti si seveda sveto prepričan,

da je biw Broj Jedan ob rojstvu

star najmanj 11.500 let - kenede?

:headbang:

Da

NIKOLI, nikoli v življenju

ni imel priložnosti v realnosti

preizkusiti naučenega.

Tipiš brusiš ...

:yes:

wat a misteyka u meyka

:slap:

...........

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablablabla in se cel kup oslarij....

Sem se ze malo nagibal, da Numero Uno pretirava. Pa vidim, da ne.

Mislim, da bolje da nehas s tistim tvojim Savatejem. Nisi prevec dober in si izgleda ze tolikokrat kasiral v glavo, da ti malo skoduje.

Razen, ce si ze naravno zaplankan. Ja, je tezko rusiti mentalne plotove, ane? Bi ti lahko "vescinci" kaj o tem povedali...

Potruditi se moras tudi ce si zelis samo zavezati cevlje, recimo.

Da pa za Saolince nisi slisal....skoraj bi rekel sramota. Pa kaj si ravno tako zapel v budisticne menihe? Je bilo budisticni napisano v oklepaju, ce nisi opazil. Ker ni povdarek na budisticnih, ampak na menihih. Taoisticnih, sintoisticnih, budisticnih, nima veze katerih. Menihi pa zato, ker....ker jim niso zenske kradle casa z nekimi svojimi muhami, ampak so se lahko posvetili izkljucno treningu in razvoju.

Glej tole:

the Shaolin Monastery or the Shaolin Temple, a Chinese Buddhist monastery associated with the martial arts

Pa se ena tvoja bedasta izjava o Aikidu. Menihi (pred zacetkom nasega stetja, pa tudi kasneje) ga niso mogli poucevati. Zakaj ne? Ker si ga je "izmislil" (ga je evolviral) nek Japonc po imenu Morihei Ueshiba in to sele v 20 stoletju.

In ko smo se ze ravno dotaknili zensk.... Zakaj praviloma zenske niso "dobre" v borilnih vescinah?

Zato, ker se niso navajene truditi. Ker ne znajo kontrolirati svoje narave. Ker nimajo (svojega) karakterja. Ker prehitro podlezejo skusnjavi/skusnjavam, a la: I have the pussy, I make the rules. Ker jim je lazje, da si naberejo okoli sebe trop cepcev, ki bi radi splezali med njihove noge in potem samo terjajo: to mi dej, pa to mi dej, potem pa mogoce se....etc

Jep. The dark side is quicker, easier, more seductive.

Ni pomembo, kdo je kaj. Pomembna je samo vescina, pravila so znana, spreminjajo se pa samo v dobro vescine in ne v dobro ali zaradi zahtev pizdo(kurco)noscev, ki so komaj dobro zlezli iz planic, pa mislijo, da so glavni, ker si znajo sami obrisati rit.

In zaradi tega so zenske tudi sibkejsi spol. Ne zato, ker bi bile fizicno sibkejse. Ker v borilnih vescinah ni toliko pomembna moc, ampak....kdo bi si mislil, vescina. Ki pa jo pridobis s trudom, treningom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Ne zato, ker bi bile fizicno sibkejse. Ker v borilnih vescinah ni toliko pomembna moc, ampak....kdo bi si mislil, vescina. Ki pa jo pridobis s trudom, treningom....

Tole

mi je pa hudooooooo všeč, kar si napisow.

5 ZZ (zlatih zvezdic)

evotijih:

* * * * *

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bolje da nehas s tistim tvojim Savatejem. Nisi prevec dober in si izgleda ze tolikokrat kasiral v glavo, da ti malo skoduje.

:lol1: Damn right, in to s čeveljčki

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam najraj kadar gresta dve logični stvari skupi...

budizem + kung fu :wub: + :krneki: = :grrr

al pa HELL ANGELS + ENDURO tak lep s plastičnimi blatniki

:lol1: :naughty:

upam da se mi še kkšn nevron razvije ke do pondelka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da se mi še kkšn nevron razvije ke do pondelka :)

:nono:

.. nemogoče ..

.. brus je ja kamen .. in

kamni nimajo nevronov

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brus-li je biu še včeri trd k kamen :grim

ampak dons se je pa zbudu kt budist ob enmu velikmu črnmu tigru , panterju - al nečemu podobnemu, k je tko mijavkal - DA BRUSA še zdej boli glava

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem veščincem ki sem vas doslej žalil na res neprimeren način bi se opravičil in dal lep zgled za res pravo in predvsem duhovno vadbo Azijske borilne discipline KUNG-FU, kjer je zelo pomemben in naglašen tako imenovani DUHOVNI aspekt.

Ta budistična duhovnost azije me je presenečala ob vsakem obisku teh deželic. Ta umirjenost - ta nenapadalnost, ta lepota budističnega miru. Popolnoma drugače kot v Indiji .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zaradi tega so zenske tudi sibkejsi spol. Ne zato, ker bi bile fizicno sibkejse. Ker v borilnih vescinah ni toliko pomembna moc, ampak....kdo bi si mislil, vescina. Ki pa jo pridobis s trudom, treningom....

Tudi moč in utrjenost sta poleg dosedaj naštetega pomembna in tudi to pridobiš strudom in treningom.

No sigurno nisem povedal kaj novega.

Ampak, če že nakladamo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, če že nakladamo.......

Ti si kr prvoš .. če lahko brus piše svoje kamnitoglave prispevke .. bomo

tudi tvoje brez težav prebavili - verjemi. Brus nas je s svojimi tako utrdil,

da smo 20X bolj neobčutljivi kot najbolj utrjeni menihi Shao-lin-a.

:fight1:

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brus-liju POdelimo naziv iz

naziva Kohai mlajši učenec

naziv Shihan mojster inštruktor (5.dan in višji pas)

Naziv se podeli brez ispita in preverjanja.

Vse potrebno teoretično in praktično znanje je z odliko prikazal v tem forumu.

Na podelitev naziva ni možnosti pritožbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brus-liju POdelimo naziv ..

Ok .. in ta naziv mu podelimo

v

savate-ju.

:OK:

.............

:kva2:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brus-liju POdelimo naziv iz

naziva Kohai mlajši učenec

naziv Shihan mojster inštruktor (5.dan in višji pas)

Naziv se podeli brez ispita in preverjanja.

Vse potrebno teoretično in praktično znanje je z odliko prikazal v tem forumu.

Na podelitev naziva ni možnosti pritožbe.

Ok .. in ta naziv mu podelimo

v savate-ju.

Jst tud' verjamem!

Bom podpisal. :yes: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!