Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

Ok, to pa že :) Hehe, poštena zadeva. Tisti karate pa je krneki.

Dajte prave rokavice gor pa se malo konkretno tolčte, ne pa tak mim.. je dst bolj zanimiv :D

Tak sm js fasu pol v glavo sm bil dobr za 2 dni, so me odnesl haha :D Ampak je blo pošteno :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, to pa že :) Hehe, poštena zadeva. Tisti karate pa je krneki.

Dajte prave rokavice gor pa se malo konkretno tolčte, ne pa tak mim.. je dst bolj zanimiv :D

Tak sm js fasu pol v glavo sm bil dobr za 2 dni, so me odnesl haha :D Ampak je blo pošteno :D

sej je fajta dost skor vsakič k mamo mamo fajte v parih, 1 na 1, grupski fajt,........

najači je ko mamo z noži pa palcami :naughty:

drgač je biv men pa začeten karate full dobr(smo se učil osnovnih kat, položajev, discipline,......)

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, vsakomur svoje, meni je totalna beda karate.. krneki :D

Drugače pa tak trenutn ne treniram nič, ker nimam pogojev in sm mogu na fitnes prešaltat :(

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da, tud tm jih lohk ornk fašeš....sicer dvomim, d je kdj namenoma (no ja na kaki tekmi verjetn je mal nalašč :whistle: ), ampak če zmanjka kontrole znajo pa tud zobi letet pa kri špricat :unsure: . Je pa karate zakon za kontrolo nad lastnimi okončinami, mene še zmer včas ne ubogajo :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja od začetka je res full mav kontakta ampak kasnej ko so borbe se pa nosi lomjo in rebra tut

pri borbi dobiš rokavice in gobasto čelado in pali en po drugm. rokavice so mal fukjene k nimajo dobr zaščitenih sprednjih čkenkov in kšnga hitr ob zob spravš, al pa še ob kej druzga

čelada pa nima zaščitenga nusa tak da ko dobiš na nos fajn boli

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tud količina zaščitne opreme povečuje, baje bo treba po novem (od kadetov naprej se mi zdi d je blo rečeno) vsaj na tekmah met neke plastične prozorne "maske" za obraz, poleg miljavžnt unih ščitnikov po tacah (zgornjih in spodnjih) in telesu.....bomo skor tko zgledal k uni k delajo s policijskimi pa vojaškimi psi, d jih napadajo :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe :lol: ampak res :o

sej so že neke nove bolše rokavice, sam jih še nism kupu

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah nos.. to je tak standard, ni nič takega če tisti hrustanc zlamaš, magari 4x (hihi), rebr pa še mi nismo lamal huh? Je pa tak no, vsak fajt ma svoje prednosti pa slabosti ne, meni je pač ono biksanje bolj všeč kot đeki čan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot si rekel, vsakmu svoje .)

sam na začetku sm tut jst mislu d je karate bedn, pol sm pa vidu da je karate glih zame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No... nos mam pa js ziher najbolj čudn haha.. 4x zlaman haha. No, prvič v vrtcu sm po neki škarpi dol pado :D Mam tak mejčkn postran zej, pa eno nosnco trikrat večjo luknjo ko na drugi strani.. dobr da se ne vid če ne gledaš od spod haha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No... nos mam pa js ziher najbolj čudn haha.. 4x zlaman haha. No, prvič v vrtcu sm po neki škarpi dol pado :D Mam tak mejčkn postran zej, pa eno nosnco trikrat večjo luknjo ko na drugi strani.. dobr da se ne vid če ne gledaš od spod haha :D

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če zaden link ne dela se opravičujem in prilagam nov link z youtuba THE WAY WE DO IT!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ONzvIkycXe0

to mamo pa mi zdej (ulična borba)

Meni tele vaše vaje zgledajo malo pičkaste.

Zakaj?

Naj pojasnim.

Borilne veščine so namenjene borbi. Včasih se je to na veliko potrebovalo. V današnji družbi pa je prava borba načeloma onemogočena. Naj ne bi bila več potrebna.

In potem se zbirate tam in pumpate eden drugega in sami sebe s tem, pri tem pa niti ne smete orenk usekat nikogar. Agresija se akumulira, človek postaja vedno bolj 'pripravljen na spopad'. Ampak -tega spopada nikoli ni, razen, če se v gostilni sfajtaš, v kakem klubu, ali pa mogoče s fotrom pijancem ... al pa, če si ornk baraba pa si s tem služiš dnar.

Skratka - brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da, tud tm jih lohk ornk fašeš....sicer dvomim, d je kdj namenoma (no ja na kaki tekmi verjetn je mal nalašč :whistle: ), ampak če zmanjka kontrole znajo pa tud zobi letet pa kri špricat :unsure: . Je pa karate zakon za kontrolo nad lastnimi okončinami, mene še zmer včas ne ubogajo :rolleyes: .

Ja,t očno v tem je problem - človek je frustriran, če ima neko znanje/spretnost, pa je ne sme/ ne more uporabiti/vnovčiti.

Iz tega stališča so mi borilne veščine totalno 'lame'.

Kot eno drkanje (in to na suho).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja od začetka je res full mav kontakta ampak kasnej ko so borbe se pa nosi lomjo in rebra tut

wow ... :whistle:

Če je pravi fight in pravi skill, pol se mečkajo goltanci, peštajo notranji organi in lomijo udi ...

ne pa 'nos zlomit' 'pa rebro tut' ... jao ...

Fight hard or stay at home ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to se prvo učiš na karateju DISCIPLINA in kako KONTROLERAT JEZO.

ubistvu je pa to res kar ste napisal, ampak še tolk bolš.

vse se nabera v tebi pol pa k ti kšn na muč sika ga pa zlamaš ko pičko

za treninge maš pa razne gostilne (jih je pr nas dost)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wow ... :whistle:

Če je pravi fight in pravi skill, pol se mečkajo goltanci, peštajo notranji organi in lomijo udi ...

ne pa 'nos zlomit' 'pa rebro tut' ... jao ...

Fight hard or stay at home ...

ja pa nemorš ti kr enga na treningu na vozičk spravt pizda

(se če bi hotu bi ga, nas učijo tut kako čimprej zlomt človeka)

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to se prvo učiš na karateju DISCIPLINA in kako KONTROLERAT JEZO.

ubistvu je pa to res kar ste napisal, ampak še tolk bolš.

vse se nabera v tebi pol pa k ti kšn na muč sika ga pa zlamaš ko pičko

za treninge maš pa razne gostilne (jih je pr nas dost)

"Na treningu borilne veščine se učit kontrolirat jezo" je kot da bi se hotel odvadit spolnega nagona z (prekomernim) drkanjem ...

Kolko si jih že ti 'zlamal ko pičko'? Pa te ni noben prijavil škifom? Nisi mel kaki tožb pa odškodnin pa to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa nemorš ti kr enga na treningu na vozičk spravt pizda

(se če bi hotu bi ga, nas učijo tut kako čimprej zlomt človeka)

Qrc, zakaj pa ne? Če si frajer, si frajer, ne?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tele vaše vaje zgledajo malo pičkaste.

Zakaj?

Naj pojasnim.

Borilne veščine so namenjene borbi. Včasih se je to na veliko potrebovalo. V današnji družbi pa je prava borba načeloma onemogočena. Naj ne bi bila več potrebna.

In potem se zbirate tam in pumpate eden drugega in sami sebe s tem, pri tem pa niti ne smete orenk usekat nikogar. Agresija se akumulira, človek postaja vedno bolj 'pripravljen na spopad'. Ampak -tega spopada nikoli ni, razen, če se v gostilni sfajtaš, v kakem klubu, ali pa mogoče s fotrom pijancem ... al pa, če si ornk baraba pa si s tem služiš dnar.

Skratka - brezveze.

Najprej komentar na tale ryukyu kempo: tipično čefursko pretepanje nedolžnih ljudi. Zbiješ človeka na tla in ga potem fajn obrcaš.

Borilne veščine pa niso namenjene samo borbi. Včasih ja, sedaj pa lahko na treningu zabiješ odvečen čas, skrbiš za dobro telesno kondicijo, se naučiš samokontrole, zapraviš nekaj denarja za članarino in opremo...O tem, da se ne sme "orenk usekat", ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da prihaja na treningih (govorim o karateju - shotokan) tudi do poškodb kot so počena rebra, zlomljeni nosovi...Na treningu lahko "oreng usekaš" ampak pričakovati moraš, da jih lahko tudi dobiš.

Sicer pa ti po intenzivnem treningu ni več do pretepanja!

O čefurskem pretepanju pa še to, ponavadi pridejo ti vrli mladci - čapci na par treningov, se naučijo dva udarca in dve brci, potem pa to preizkušajo na kakšnem asteničnem mladoletniku, pa še takrat jih mora biti ene par skupaj, da ne dobijo driske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borilne veščine pa niso namenjene samo borbi. Včasih ja, sedaj pa lahko na treningu zabiješ odvečen čas, skrbiš za dobro telesno kondicijo, se naučiš samokontrole, zapraviš nekaj denarja za članarino in opremo...O tem, da se ne sme "orenk usekat", ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da prihaja na treningih (govorim o karateju - shotokan) tudi do poškodb kot so počena rebra, zlomljeni nosovi...Na treningu lahko "oreng usekaš" ampak pričakovati moraš, da jih lahko tudi dobiš.

Sicer pa ti po intenzivnem treningu ni več do pretepanja!

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa ti po intenzivnem treningu ni več do pretepanja!

Odvisno, kakšen je ta trening ... In kakšen karakter si ... (ja, sem par let karatekal ...)

Kaki asteniki verjetno res sam malo telešček premikajo tam ... Džajoti pa ... jah ... nekaj džajotov je tudi v tej temi napisalo ... kako so 'tough'. Jaz sem jih samo sprovociral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vsaj malo osnov kako deluje mal bolje zagrizena borba, bedno deluje, ko si pa sam notri si pa lahko predstavljate :naughty: :

Thai vs Bando

Ostalo si pa sami prebrskajte :krneki: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Na treningu borilne veščine se učit kontrolirat jezo" je kot da bi se hotel odvadit spolnega nagona z (prekomernim) drkanjem ...

Kolko si jih že ti 'zlamal ko pičko'? Pa te ni noben prijavil škifom? Nisi mel kaki tožb pa odškodnin pa to?

ja sej jih je tut dost takih k ko enkrat dobi po nosu se razpizdi in začne mahat vse poprek.

takrat je pa človek najbol ranliv (spusti obrambo)

jst nism mev še nobenga resnga napada, jih je pa zvečer v mestu dost takih ki jih treba malu pameti naučit.

enkrat sm biv na loki(zbirališče mladih), pa je en kr sikov pa sikov pa sikov doklr se nism ustov pa mu Naihanchi geri-ja stisnu (brca z nogo v koleno iz strani), pol sm ga pustu pa se je ustov pa mi hotu kroše stisnt pa sm samo vstop z komolcem naredu (obramba), pol sta ga pa že prjatla odnesla - tle sm se začev zavedat kolk mi karate pomen! nesmeš izgubit kontrole! ker takrat si zelo ranliv

drugač nism pa še nobenga nalomu in upam da nebo treba ker karate je samo za obrambo in ne za iskanje težav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!