Skoči na vsebino

Totalka avtomobila


Port Folio

Priporočene objave

Živ,

kdaj je avto, ki je doživel prometno nesrečo, obravnavan kot TOTALKA ???

Kaj takrat cenilci škod gledajo ceno avtomobila oz materialno poškodbo "videz" ?

Če je kdo imel kdaj opravka s takim dejanjem naj malo pokomentira!!!

lp

mič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sosolka je mela totalko....pa je bla skoda ocenjena na dobrih sto jurjev :PPP

baje ji pe pogledal sam kar je blo vidno zanic .... pol pa itak mehanik ostalo pregleda pa popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volan je pa zihr še ceu? ;)

če je zlat, potemtakem ni totalke.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj je avto, ki je doživel prometno nesrečo, obravnavan kot TOTALKA ???

ko popravilo stane vec kot polovica vrednosti avta pred nesreco (al pa po popravilu, ne vem). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ocenitev totalke na avtu je kot je omenil Zok potrebno, da je več kot polovica vrednosti avta pred nezgodo, prav tako se avto oceni kot totalka, če je stebriček na strehi polomljen, četudi je ostali del avta ostal cel - se v takem primeru oceni kot zanič :D ... meni je na primer cenilec ocenil najprej samo škodo, ki je nastala po polici - torej to kar naj bi imela zavarovano, potem pa še pogledal ostalo in povedal, da bo ocenjen na totalko - dobila dva papirja od cenilca - prvo na katerem je bla opisana škoda po polici, drug papir pa še vse ostalo ... .) ( sem rabla za odvetnika) - sicer pa je bil to moj osebni dogovor s cenilcem ... tko da se pozanimaj na zavarovalnici kaj se da narediti

gleda se škoda narejena in cena popravila ... v prvi vrsti ocenijo to kar je na polici pod zavarovano .)

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj ---> zemeljski plaz ... lahko vidiš, kaj se mi je zgodilo in kak je avto zgledal .... povrnjeno sem dobila samo za stekla, žarnice, žmigavce .... ostalo ni blo zavarovano in je blo ocenjeno najprej samo to ... ker pa sem šla v tožbo, so mi potem ocenili celoten avto - in ga ocenili na totalko! ... se pravi bom dobila povrnjeno vrednost avta pred nezgodo ... .)

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točna vrednost totalke je odvisna od splošnih pogojih zavarovalnice in cenitve. Vendar običajno piše, da se vrednost za obračun totalke, pri KASKO zavarovanju določi na način:

- novo nabavna vrednost vozila na dan škode, zmanjšana za amortizirano vrednost.

Totalka se prizna takrat, ko znaša vrednost popravila več kot 51% vrednosti vozila. Vrednost se sicer lahko poveča še za vsa dokumentirana vlaganja v vozilo.

Pri izplačilu se odšteje še vrednost "razbitine", ki ostane v lasti zavarovanca, če ni dogovorjeno drugače.

Faktorji amortizacije

novo nabavna vrednost - amortizacija

1. leto odračunajte približno 18 -25 %

2. leto odračunajte dodatnih 15 - 20 %

3. leto odračunajte dodatnih 10 - 15 %

4. leto odračunajte dodatnih 6 - 10 %

5. leto odračunajte dodatnih 6 - 10 %

6. leto odračunajte dodatnih 6 - 10 %

(6. leto je avto vreden še približno 10 - 39 % nove vrednosti) itd

Poznamo pa tehnično ali ekonomsko totalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja, tisti nesrecni Fusion je bil star en mesec, kupl smo ga v akciji (100 jurjev), tak da smo od zavarovalnce dobl nazaj 20 jurjev vec (3.680.000 SIT, ko smo ga kupl je bil pa 3.660.000). :huh:

...je pa odvoz zato stal 30 jurjev, pa kazen 27 ("neobvladovanje vozila" - ka pa ce sm ga nalasc zvrnu?), pa vsi papirji, pa jada jada jada... ...tk da se avtov kljub vsemu ne splaca tolct. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm jst 14 let starga Peugeota 205 z 70.000 km, ki je biu vredn 250 jurjev, skantal na avtocesti v srno, in ni bilo znaka za srne, torej so bili kao oni krivi, sem dobil izplačano škodo 100 jurjev, pa še za razbitino sem dobil 100 jurjev, in so mi vsi rekli, da naj bom kr zadovoln ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj ---> zemeljski plaz ... lahko vidiš, kaj se mi je zgodilo in kak je avto zgledal .... povrnjeno sem dobila samo za stekla, žarnice, žmigavce .... ostalo ni blo zavarovano in je blo ocenjeno najprej samo to ... ker pa sem šla v tožbo, so mi potem ocenili celoten avto - in ga ocenili na totalko! ... se pravi bom dobila povrnjeno vrednost avta pred nezgodo ...  .)

Nata in koliko si dobila povrjeno zdaj po tožbi :? (čeniskrivnost)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

kdaj je avto, ki je doživel prometno nesrečo, obravnavan kot TOTALKA ???

Kaj takrat cenilci škod gledajo ceno avtomobila oz materialno poškodbo "videz" ?

Če je kdo imel kdaj opravka s takim dejanjem naj malo pokomentira!!!

lp

mič

Totalka se računa takrat, ko je vrednost novih delov višja od polovične vrednosti avtomobila po eurotaksu. Mi to sicer ni všeč... vbistvu mi marsikaj ni všeč... še najbolj mi ni všeč, da plačuješ za avtomobil enako visoko ceno zavarovalnine še po 10-ih letih. Glede na to, da mu vrednost drastično pada, bi tudi zavarovalnina morala biti temu primerna. Cenilci tudi gledajo videz, vendar samo iz razloga, da vidijo, kolikšna približno je škoda na podlagi razbitih delov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!