Skoči na vsebino

Koliko padcev/trkov/nesreč doslej?


SiR

Priporočene objave

1 krat, lansko leto, ko me je en stari v Udinah pokosil od zadaj .) Jaz počen kuboid, viragca pa na srečo le praskice po žmigovcih, špeglci, ročki za brzine in rahlo podrsana usnjena borša ter počen plastičen blatnik pod reg.tablico. O dogodivščini sem že pisal .)

Srčno upam, da bi tle ostalo in da takih dogodivščin v prihodnje ne bi več bilo .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne štejem mopeda še nikol,pa mam prevoženih ca. 32k km :) od tega 25k km na CBR-i,...bilo pa ene 3x zelo blizu :slap: ...no tok,tok za naprej :OK: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogrnu 3x

prvič na mokrem cestišču( sovražm dež),sam drsal po tleh,brez poškodb

drugič,na suhem...zlom zapestja+potres možganov .)

tretjič,na ridah,katapult :wacko: zlomlen prst+nalomlena rebra+zjebana rama :BUA:

pa še od druzga športa :P 2x zlom leve noge,1x desne,1x enkrat zapestje(ist)+??? x potres možganov :(

...sorči :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1x z motorjem. Speljal izpred hiše, malo preveč odprl plin ko sem premenjal v drugo, saj je bilo na cesti mal peska.. Posledica zdrs zadnje gume vstran in katapult, ko je guma spet prijela. Zame konec dober, brez hujših posledic, motor pa precej zdrsan, polomljena ogledala, ročke..

Je bilo pa še kar nekaj padcev z mopedi, avtomatik, ATX.. Enkrat celo čelno v avto s štirko, vendar tudi brez hujših posledic. Kriva ženska, ki je v nepregleden ovinek prehitevala eno mamo na kolesu in pripeljala popolnoma po mojem pasu.

TOK TOK, kot sem rekel zaenkrat brez hujših poškodb, upam da bo tako tudi v prihodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Padec na prvi vožnji z mopedom (Colibri) od očeta - po domače dvojka! Zgodilo se ni nič samo že takrat sem vedel, da je motor tisto pravo - starost 8 let! Kasneje, ko sem bil začetnik na APN sem še enkrat zapeljal s ceste - prodajal zijala pred ovinkom...

2 Karambol z APN - 4 na Trati pri Škofji Loki! Nič kriv, peljal sem po ulici, ko je ena gospa pripeljala s stranske ceste na ulico in se ni prepričala, če je prazna. Meni je zaprla pot in otrpnila v avtu (beri počakala sred ceste)! Glede na to, da se nisem imel kam umakniti sem odvil toliko, da sem zadel v zadnji del avtomobila in ne čelno. Zlomil sem si mezinec na roki... ženska me je pa zmerjala....škoda, da takrat pri 15 nisem imel današnjih izkušenj! Vse dobro - samo mezinec na levici imam kriv (spomin za večno - lahko tudi opomin)!

3. Nesreča s čoperjem - nisem bil kriv, motor poškodovan po celi desni strani, brez padca in brez poškodb! Cenilec ni mogel verjet svojim očem! Izsiljevanje avtomobila.....

4. Najbolj grenka - moja napaka in zaletel sem se v avto od zadaj! :xx: :xx: :xx:

In to je to - o raznih posiljevanjih in krizah pa nimam volje pisat, ker je ura že ena ponoči! Pa te tudi ne štejejo... Letos sem vozil bolj umirjeno - rezultat - brez kriznih situacij!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi vse mogočih faktorjev, vključno slabo UV zaščito zletel na nos z MZ-jem :lol:

motorinka neuporabna, jst podrsal malo čelado in eno sponko od ruzaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 let: Vespa 125 - v klopco v parku

15 let: APN 6 - v avto na Celovški, ko sem šibal na doplnilni pouk - ja bil sem priden učenec, en stari sploh ni pogledal desno in je zapeljal pred mano, sledila je salta čez havbo

17 let: Vespa P 200: v avto na križišču Barjanske in Jamove. Pred mano iz ne prednostne zavije en gospod. Salta čez havbo. In potem: Joj sploh vas nisem videl

20 let: Vespa P 200: pod vtisom dirke do 500 ccm in predstavami Doohana smo ga šli oponašat.... :SS :SS :SS

23 let: Yamaha XJ 600: izogibanje avtu, ki me je izsilil (sva se s šoferjem gledala iz oči v oči, pa mi je kar ven zapeljal iz stranske ceste). Končalo se je s padcem po zelenici ob cest.

30 let: Yamaha XJR 1300: frajerišenje pred OLP-jem. Power slide in tresk.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvetoo, kaj bi se sekiral... ;)

Zakon statistike in verjetnosti deluje tudi v motociklizmu: več kot si na cesti, več se ti zgodi... Jasno, da se povečujejo tudi izkušnje... a vseeno... Nekdo, ki naredi 2000 km v enem letu, se mu pač manj zgodi... vsaj običajno.... kot recimo meni, ko ima slaba sezona 10.000 km, dobra pa 20.000+.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4x:

1. 1. ura vožnje v motošoli (poškodoval: smerokaz, ogledalo in hlačnico - vse desno)

2. 3. ura vožnje v motošoli (poškodoval: smerokaz, ogledalo in hlačnico - vse levo)

3. iz parkirišču v Tolminu speljal z zaklenjeno balanco (brez posledic)

4. pred hišco v Umagu v nočnih urah in po 8 pirih parkiral v travo. Posledice: maček zjutraj. :doze:

TOK, TOK, TOK! Naj tako tudi ostane. :yea2:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. 1. ura vožnje v motošoli (poškodoval: smerokaz, ogledalo in hlačnico - vse desno)

:slap: ups pozabil tudi sam se stegnil podolgem in počez na poligonu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Prava tema :OK:

No, tud jaz sem že par krat pogrno.Enkrat pošteno(trajne posledice),ostalo pa sam materijalna škoda.Preveč za naštevat. :hmm: jebat ga, <_< kilometri in nora glava naredijo svoje. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....leta nazaj...eden prvih avtomatikov...poizkusna vožnja pod budnimi očmi očeta...ruknu sosedov fičko...poleg batin sem imel še prepoved večernega pohajanja...

....leta nazaj...spet avtomatik...vozil po enosmerni in mislu sm da sem car..pa je bilo križišče dveh enosmernih cest in velja desno pravilo...priletel v avto..nč hudga- pretres sivih celic - dva dni brez šole...

....Gorenja vas...tip zavil proti bifeju tik pred mano...z desnim kolenom sem mu spremenil zadnji del avta...ker sem imel ščitnike za mene brez posledic...

....pri Logatcu tip pred mano zabremzal,ker je iskal župnika - jast mu (Gilera 250) pristal na strehi,žena v avtu je mislila da se je prtljažnik odprl - oba pijana,da nista mogla stat...meni nč..motor do rezervarja izginil....

....preizkušal Yamaho supertenere na terenu....in me je skipala...zlomljena desna roka...

....popravljal Yamaho supertenere,ker mi je cukala...so Tolmina in ....nazaj nism pršu....je bla krava na cesti...jst pa pod njo....pod cesto mislim :D

....januarja leta nazaj z Supertenere pri Novem gradu zdrsnu na poledenelem ovinku...jeba..nism si mislu, da je tud v istri zima....

....otok Cres z Supertenere....peljal po gradbišču vodovoda čez hrib iz mesta Cres...na enem od ovinkov telebnu in pole dve uri se jebal da sem motor dvignu in ga vrnil nazaj na potko......pa še vroče je bilo in žive duše nikjer....

....zdej pa itak skoz padam...večji ko je drek prej telebnem - tko je če se voziš po hosti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. 1. ura vožnje v motošoli (poškodoval: smerokaz, ogledalo in hlačnico - vse desno)

2. 3. ura vožnje v motošoli (poškodoval: smerokaz, ogledalo in hlačnico - vse levo)

:D si me nasmejal...

z motorjem zaenkrat še nisem....pa upam da tudi nebom, čeprav.....vsi kolegi ki jih poznam so vsaj 1x že probal, tko da verjetno mene tud še čaka :?

drgač pa z mopedom....velikrat, vendra ne omenbe vredno, razen enkrat!

Se peljem naravnost skozi križišče, ko se ženska v avtu pred menoj premisli in iz levega pasa zavije na desni (da bo šla desno??? :BUA: ), ne da bi prej pogledala...posledica je bila poizkus letenja, ki se je končal po kakih 5ih metrih

moped je bil totalka, mene pa še zdej kolena mal jeb..jo...

upam da sem svoj "bonus" takrat že iskoristil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvetoo, kaj bi se sekiral... ;)

Zakon statistike in verjetnosti deluje tudi v motociklizmu: več kot si na cesti, več se ti zgodi... Jasno, da se povečujejo tudi izkušnje... a vseeno... Nekdo, ki naredi 2000 km v enem letu, se mu pač manj zgodi... vsaj običajno.... kot recimo meni, ko ima slaba sezona 10.000 km, dobra pa 20.000+....  .)

Se strinjam. Najbolj na zivce mi grejo uni zagrizeni Ljubljancanim, k je obvoznica za njih meja (kar je dalj od obvoznice, je ze vecja tura). Prevoz imajo samo za to da pridejo iz siske v sluzbo in nazaj. In pol se kak tak zagraza nad mojo voznjo, ko imam recimo 1-2 manjsa trka letno, sem pa povprecno 2 uri na dan na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par let nazaj:

Visoka koruza ob strani, ozka cesta rahla nepregledna šikana, kar naenkrat sredi šikane ta velik zadružni traktor nasproti. Kratke hlače, majica, čelada, jakna in hlače v ruzaku (30 stopinj) :slap: Izogib na bankino v nagibu.

Pošmirglane obe dlani do mesa, oba komolca do kosti, na obeh bokih kjer medenica mal ven štrli do mesa, ošmirglan levi nipl....auuuuu....na čeladi niti praske.

Lahko bi se na izi rešu, če bi poranal in vse spustu in se odpeljal na travnik ampak po bitki je lahko govort. Šola je pa bla: nikamor več brez ledra!!!!!!!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat gang-bang od sedmih štirje na tleh. Brez zlomov. Kak teden, dva rebra in rama nefunkcionalni. Enkrat spregledal avto :slap: pa ga položil na tla.

Tok, tok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja statistika padcev. Lahko pripomnim samo da je bila moja šola vožnje z motorji zelo poceni, tako da danes ko furam večji motor upoštevam vse nauke, ki sem jih dobil z padci, kateri so bili samo opomini, kaj se lahko naredi. Tako da tudi danes pri mulcu ( 14 let ), ki je tako pameten ali pa še bolj, kot smo bili mi v njegovih letih vedno zahtevam uporabo čelade, in nedaj bože da ga vidim kao velikog mangupa kako se on fura naokoli brez. :eek: :kva2:

Začel sem z motoristiko tako kot večina mojih prijateljev z APN 4. Ker je bil motor vedno prepočasen sem v domači delavnici tedenjsko "posodabljal" motor. Tako je brez težav dosegal 90 km/h. V mojih mladih letih še ni bilo obvezna uporaba zaščitne čelade vendar sem jo jaz uporabljal, ker sem se zjuraj (ob 5:00) vozil v službo. V bistvu sem jo nosil bolj zaradi mraza ne pa zaradi zaščite pred udarcem.

1. Nič kriv

Menjal sem pletenico (zajlo) sklopke in seveda je potrebno probat če kaj drsi. Za čelado ni bilo časa je treba hitro na motor pa gas.Ko sem se tako peljal po prednostni cesti vidim z leve Fičota ki se približeval križišču. Fičko ustavi. U, krasno dam gas, ko naenkrat Fičo spelje. Tud časa ni blo gasa spustit je že počl.

Ko sem se pobral, čudež bil sem čisto cel razen mikico sem imel na rami strgano. Iz Fičota pa je splezal lokalni pijanček ves zaripel v ksiht od alkota in se samo čudil ,se opravičeval.

Škoda: Vilice uničene, platišče tudi, okvir zvit - kaj čem rečt TOTALKA pa celo leto sem šparal za ta motor. Ne se smejat vajenške plače so ble male.

2.Kriv

Debata, kdo bo bolj založil ovinek. Spet z APN 4 (drugi, novi, posodobljeni...)

V klapi smo bili štirje mulčki z mopedi in "komisija" trije se postavijo na ovinek da ocenijo slog, eden vozi. Jaz sem vozil zadnji. navdahnjen od gledanja prejšnjih treh sem res preteral tisti ovinek ki sem ga ponavadi vozil z 60 km/ cagar na števcu sem postavil pred ovinkom na 75km/h. In kaj. Tačka je podrsala po tleh, sledil je luping v velikem slogu med smrekce.

Zaščitna oprema ki sem jo uporabljal je bila: cokle, kratke hlače in mikica. Moje poškodbe: Desna noga olupljena, desni komplec poškodovan, polovica obraza olupljenega, narisana očala. 14 dni se nisem upal prikazat iz hiše.

3. Kriv

Že kot mulčki smo se ganjali z motorji po celi Sloveniji. Enkrat smo se vračali iz Velenja. Vozil sem prvi. Spet malo hitro in na pamet. Ko smo prišli v Šoštanj sem pripeljal z neprednostne na prednostno ne da bi pogledal in tresk. Sreča, da je avtomibilist ki je prišel z desne videl da ne mislim ustaviti in je zmanjšal toliko da me je zadel v zadnje kolo. Posledice zvito platišče, odrgnina na desni roki -poceni ni kaj.

4. Me je že SymRu potolažil da padci na domačem dvorišču ne štejejo. S svojo predrago sva se z motorjem pripeljala domov. Nisva se še čisto ustavila, ko ona že nekaj pleza po motorju da hoče dol. BMW RT se je samo nagnil na levi cilinder in na potovalni kovček ( ravno zaradi te opore jih ne dam nikoli dol). Pozitiv je tudi, ne more ti noge stisnit pod motor. Seveda motor sem sam pobral v sekundi, da sosedi nevidijo štorastih motoristov, ker bi potem še po vseh vaških gostilnah pijančki nabijali šale na njihov račun. :) :) :)

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj še k sreči samo en nedolžen padec v BTC-ju v Ljubljani v krožnem križišču pri 10 km/h. Še sam ne vem točno zakaj, mi je samo naenkrat spodneslo cel motor in sem se prevrnil na tla. K sreči meni in motorju ni bilo nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!