Skoči na vsebino

Koliko padcev/trkov/nesreč doslej?


SiR

Priporočene objave

Padcev z mopedi (APN, Automatik) ne bom našteval, ker se jih niti ne spomnim več vseh.

Kasneje z Eletronikom90 je med vožno počila palica okvirja (rak rana elektronikov) pod motorjem, motor je zanihal in padel sem pri enih 90km/h. Na srečo je bilo na cesti izven mesta in vrglo me je v travnik - motor pa za menoj ...

Spet kasneje Vespa 200 ... peljem - šleper me spregleda, samo zvrnil sem jo lahko na bok in drsela sva proti kamionu - Vespa se je raztreščila ob njegovo kolo, jaz se ustavil pod šleperjem ... še danes me spreleti, ko se spomnim: Vespa fuč, jaz pa po celem boku podrajsan. Isto leto nova Vespa, odletela na pesku v ovinku - odrgnine po meni in Vespi...

Še kasneje GPZ500 ... blokirala prednja bremza pri majhni hitrosti, prelet preko motorja - modrice, kraste in polomjena plastika na motorju.

Najbolj pa mi je ostala v spominu nesreča, kjer sem bil sam voznik avtomobila. Ponoči - Zavijam na glavno cesto naenkrat pa BUMMM ... v špeglu sem samo videl človeka ki leti preko zadnje haube ... Pritečem do njega in koža s čela mu je visela preko oči. Kričal je, ker je mislil, da je slep. Nekako mu popravim tisto kožo gor in ga naložim v avto, pa na urgenco. Cel čas se je upiral, da ne gre ... kasneje na urgenci sem ugotovil zakaj: Mladoleten, vinjen, brez izpita, brez čelade in brez luči, ker je par metrov pred trkom ukradel skuter ... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prvič in zadnjič! :blush: Peljal za kolegam iz Kočevja proti Staremu Logu.On ja padu zarad hitrosti in slabih gum jest pa ker sem zaviral in seveda pesek na cest iin sem prletu v odbojno ograjo oz. količek pr 70 km/h.

Posledice hroma d roka-poškodovan živec in raztrgana jetra in hude notr. krvavitve... Upam da bom še kdaj sedel na motor! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

!×padu kot muulec na ATX - prehitevanje po desni, malce pozno opazil zmigovc, voznik me je hvala bogu vidu in rezultat so bile samo odrgnine in to da lahko pišem tuki :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem mel dva motorja.

Z prvim er-5 padel po cca 2l vina. Še danes ne vem zakaj mi je zablokiralo prednje kolo.Don"t drink when you drive.

Z istim sem se tudi naučil leteti. Priletna gospa, odvzem prednosti, kratek let čez havbo, pristanek na urgenci, zlom zapestja in pretres :wacko:

Z sv650 sem šel pred šparom rikverc, z avspuhom zadel parkiran avto in motor počasi položil na tla, ob tem

pa nasmejal kakih 10 ljudi. Motorju zadal rahlo odrgnino na roru ter brazdo v mojem ponosu.

Popravljeno . Popravil Whely
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam enkrat sem zares položil na cesti ko mi je starejši model izsilil prednost nato pa pobegnil???hvala bogu da sem si zapomnil tablico čeprav ne vem kako?meni skoraj nič motor pa tud ne preveč!sreča v nesreči?vsem motoristam želim varno vožnjo!zdršte :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Petek, 13.10.1989

S CTX-80 zjutraj sibam v solo, megla, spregledam tovornjak s prikolico...BUM :wacko: Sem priletel v zadnje desno kolo prikolice skupaj z motorjem, s celado vzgem v stranico, skupaj z motorjem me odnese vstran. Kamion odpelje, verjetno voznik sploh ni nic vedel. :BUA: Razen bolecega kolena ni bilo zame nobenih fizicnih posledic, motor je bil unicen. Psihicne posledice: ko sem zacel razmisljati :hmm: (prepozno), kaj bi bilo, ce bi bilo (padem pod prikolico, le-ta zapelje cez mene...aleluja).

:unsure:

Psiha me zjebe, zelja ostane. Cez vec kot desetletje si kupim TDM, ki se ni bila nikoli na tleh in upam, da tudi ne bo. Niti z mano, niti s kom drugim.

Ja, srecno voznjo vsem nam zelim. Pa pamet v glavo in v desno roko, pa se kam.

LP

Schtabec/Sarajevo

P.S. Na petek trinajsti se se vedno dostikrat spomnim :whistle: , ceprav ravno vrazeveren pa nisem

Popravljeno . Popravil scht@bec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petek, 13.10.1989

S CTX-80 zjutraj sibam v solo, megla, spregledam tovornjak s prikolico...BUM :wacko: Sem priletel v zadnje desno kolo prikolice skupaj z motorjem, s celado vzgem v stranico, skupaj z motorjem me odnese vstran. Kamion odpelje, verjetno voznik sploh ni nic vedel. :BUA: Razen bolecega kolena ni bilo zame nobenih fizicnih posledic, motor je bil unicen. Psihicne posledice: ko sem zacel razmisljati :hmm: (prepozno), kaj bi bilo, ce bi bilo (padem pod prikolico, le-ta zapelje cez mene...aleluja).

:unsure:

Psiha me zjebe, zelja ostane. Cez vec kot desetletje si kupim TDM, ki se ni bila nikoli na tleh in upam, da tudi ne bo. Niti z mano, niti s kom drugim.

Ja, srecno voznjo vsem nam zelim. Pa pamet v glavo in v desno roko, pa se kam.

LP

Schtabec/Sarajevo

P.S. Na petek trinajsti se se vedno dostikrat spomnim :whistle: , ceprav ravno vrazeveren pa nisem

dons je petek 12 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons je petek 12 ;)

So what?? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri.

1x kriv sam (utrujenost in somrak), 2x kriv avtomobilist (prvič zavijanje levo brez smernika, drugič izsiljevanje kot na primeru spodaj)

Na srečo, (potrkam po monitorju) vedno brez kakšnih večjih poškodb, tako na meni kot na motorju.

Nisem našel povezave z interneta zato kar direkt pripenjam...

Road_Safety___Check_for_Motorbikes.mov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Danes prvič po asfaltu. Film tukej:

http://nero-server.com/motor/MVI_5085.avi

Pač tipična napaka, preveč sm se hotu zravnat in to je to. Posledice... mal spraskan zadnji desni del motorja, ki ga itq nameravam barvat :) :blush:

Poškodbe:

Meni praktično nič :OK: , tak da smo potem še naprej uspešno nadaljevali podobno sranje, brez padcev :)

LP! :fredy:

post-291-1150311709_thumb.jpg

post-291-1150311732_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2X. Obakrat kriv sam, mokra cesta in stare gume. Navajen zalagat dokler ni čevel na asfaltu, v obeh primerih sem zlo merkou, a zgleda da premau.

Zdej ko mam mal bl vreden motor, kot je viu učas tist moped (BT) in komplet motorsko opremo se ne pelem več z starimi gumami spljoh.

Gume so velik, z starimi sploh nisi imel cajta lovit motor, z novimi pa se kamot pele tud mal "počez".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kot rosno mlad fantič pred mnogimi leti, parkrat fino užgal, tako s cros motorjem kot s cestakom

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat izsiljen s strani avtomobilista; pretres, nekaj zlomov.....

Lani sem se zaradi šodra na cesti znašel na sosednjem pasu in čelno prletel v avto; 14 dni na berglah

Pa pol nekaj manjših zadev.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooh,5 krat, vedno sam kriv,čeprav so bli prisotni grugi dejavniki,enkrat tako hudo,da sem bil pol leta do pasu v gipsu in prvih 6 ur hrom,no pa sem se pobral,samo moja trma in je šlo,ne želim več nikdar!Vem pa,da je to neizogibno,če se bom še vozil!Nisem pa zraven prištel kar nekaj padcev na mestu,jebi ga pride tako ko so prisotni :yes: drugi dejavniki! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola

Dragi dnevnik. :D

Včeraj sem zopet padel z motorjem, tretjič. Tako kot vedno dosedaj, sem za padec kriv popolnoma sam. Tudi tokrat je bil ovinek preoster jaz pa prehiter. Angel varuh in popolna bojna oprema pa sta poskrbela, da sem jo odnesel brez poškodb. :OK: :OK: Nekoliko slabse jo je odnesla Yamaha, katera je ob srečanju z varovalno ograjo ostala brez krmila, ogledal, luči in še parih malenkosti :( opraskane plastike pa raje ne omenjam .....

lp g.

p.s. upam da je to zadnji vpis v ta del dnevnika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če moje razmišljanje oz. ideja paše v to temo, a vseeno :

kaj bi bilo,če bi uredniki Motosvetove spletne strani na naslovnici rezervirali prostor za en manjši kvadratek - po možnosti črno obrobljen, v katerega bi REDNO (na žalost skoraj vsak dan) vnašali podatke o nesrečah motoristov z smrtnim izidom in zraven ena mala statistika (npr: 85% prehitra vožnja, 13% pravno ni kriv, a bi z vožnjo po predpisih lahko preprečil nesrečo, 2% res nič kriv, itd).

Stvar morda zveni malce morbidno, a če bi se vsaj nekaj ljudi nad podatki zamislilo, bi (spet morda) lahko rešili kakšno življenje ali dve. Kaj se ve ?

Pa lep pozdrav vsem skupaj v upanju, da bo drugo leto motoristov več, ne pa manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če moje razmišljanje oz. ideja paše v to temo, a vseeno :

kaj bi bilo,če bi uredniki Motosvetove spletne strani na naslovnici rezervirali prostor za en manjši kvadratek - po možnosti črno obrobljen, v katerega bi REDNO (na žalost skoraj vsak dan) vnašali podatke o nesrečah motoristov z smrtnim izidom in zraven ena mala statistika (npr: 85% prehitra vožnja, 13% pravno ni kriv, a bi z vožnjo po predpisih lahko preprečil nesrečo, 2% res nič kriv, itd).

Stvar morda zveni malce morbidno, a če bi se vsaj nekaj ljudi nad podatki zamislilo, bi (spet morda) lahko rešili kakšno življenje ali dve. Kaj se ve ?

Pa lep pozdrav vsem skupaj v upanju, da bo drugo leto motoristov več, ne pa manj.

Misliš, da Motosvetovi "uredniki" res vedo kaj se je v resnici zgodilo pri vsaki dotični nesreči (npr. prehitra vožnja, pravno kriv, ni vozil po predpisih in povzročil nesrečo, nič kriv) ?? Res, da marsikaj vedo o tem kar mi pišemo tukaj, pa vseeno :grrr ! Če pa to vsaj eno-ga reši takoj pomagam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!