Skoči na vsebino

Koliko padcev/trkov/nesreč doslej?


SiR

Priporočene objave

Neizkušenost in prevelika hitrost, na srečo se je končalo brez poškodb (zame motor je druga zgodba)

Na dvorišču pa mam zabeležene že ene pet :eek: padcev, med učenjem polaganja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V moji dsedanji motorcycklistički karieri sem prevozil okrog 50k km, padel pa sem samo enkrat. Zgodilo se je letos na pisti v Novem Marofu. Razlog je bil ta, da sem po prevoženih 15ih krogih končno ujel pravo linijo iz levega ovinka zaprt desni ovinek, pri tem sem pretiraval s hitrostjo in ob nagibu na polno nasedel z loncem v asfalt, tako, da mi je dvignilo zadno kolo in sem se dobesedno ulegel na stezo. Drsel sem po riti in malo po komolcu kakšnih 5 metrov, motor pa je bil na moji nogi.

Posledice so bile minimalne. Na motorju zlomljena stopalka in rahlo podrsan izpuh, na opremi pa raztrgane hlače in uničen škorenj. Vse sem porihtal za manj kot 30€

:topic: Peesda ampak ob prebiranju vseh teh nesreč letos (smrtnih in ostalih) me je dobesedno že strah na cesto... Razmišljam, da bi mel kar enega nereg. gsx-ra in bi se vsake toliko časa šel malo zdivjat na mobikrog, marof, grobnik...

Lp in po pameti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat gang-bang od sedmih štirje na tleh. Brez zlomov. Kak teden, dva rebra in rama nefunkcionalni. Enkrat spregledal avto  :slap:  pa ga položil na tla.

Tok, tok...

pod šlepar, a? :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta forum je

O namenu foruma ne bi. Vsak v njem najde svoj namen.

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1xprometna nesreča, 03' šel z morja po stari cesti ,na oseku planinsko polje

je sredi ceste obračal avto ,čelni trk ,letel 15m po zraku ,moja boga Aprilia pa

je pristala na pokrovu motorja :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2-krat, obakrat na pisti, lani totalka sesut kawasaki na mobikrogu, letos honda samo na tleh v novem marofu.

na cesti mnogokrat na tleh z mopedi, tam do 16. leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če štejem vse padce na off in on roadu potem sm slovenski evil kanevil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuki pa nimam kej pisat pa odgovarjat na anketo :OK:

A ti noben odgovor v anketi ne usteza?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

enkrat pr dobri stotki priletel v ovinku na led.....ravno taki dnevi so bili kot so sedaj... sej čez dan je ql samo zvečer pa še zmrzne in zgodilo se je...aja pa sredi strnjenga naselja je blo in sem mel strašno srečo da me je samo po cesti neslo, ker moped ni mel te sreče....ograja pa to...

no drugič pa sem pri 140 položil ovinek na odprto tačko....posledice si lahko mislite....letel malo stran od betonskega mejnika ob cesti....

naslednjič.... :nono: srčno upam da se je z padci končalo in še ne pojdem v večna lovišča.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja...enkrat pa sem se v osnovni šoli z atx-om nekaj kurčil po zadnji in telebnil pred celo šolo, moped pa name... :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vec al manj po svoji krivdi/neumnosti/norije,drugace pa odkar mam ob straneh plastike ni blo kaj hujsega razen na travi,drugace pa z endurco,preveckrat,tudi direkten pristanek v 1m globok jarek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- 1969; Ubrisal s Primo k' svina! * Meni nič. Motor pa fuč.

- 1972; Triumph 650 Bonewile; hitrost, ovinek, pesek, zdrs, ožgana rit... A ni dovolj?!

- 1976; Norton 850 Commando / Fičo, smernik in zavijanje v levo (naenkrat). Počil v sprednji levi del, odkrivil odbjač, odkrivil gleženj itd. Boleeelo, kot hudič!!! Če nebi zapeljal vzdolžno ob robnik, še padel nebi!!! (Še zdej me gleženj jebe).

- 1980; Suzuki GS 1000 (lep k' svina!)... Malo navzdol, jst hujš kot kolega, rahel ovinek, gaaas, - zdrs.... (Izmeril 180 (mojih) korakov - bom enkrat pretvoril v metre). To je sled, ki jo je naredila moja rit po "črni pizdariji". Luknja v kolenu, čelada OUT (total), odtrgalo vizir itd.

- 1981; Čevelj po tleh, ovinek, ki ga do hudiča ni bilo konec... Padec, jaz pa v paradajze... Koma, "videl že nebesa", (povem vam, lepše je na Zemlji), "se vrnil" in ponovno gas!

- 198...?; GPX 750, gaaas, ovinek, olje, buuuum!! Krista sveca! Kva je ropotal??!!...

- Pol sem pa še enkrat roko zlomil, pa prste, pa enkrat oboje skupaj, pa... Saj se več ne spomnim...

Tudi skleroza, ima po svoje dobre strani. Nič ne boli, pa še vedno kaj novega izveš!

(Veste, takrat še ni bilo MAXI DELAVNICE V ŠIŠKI, PA LEGANA, da bi te skurcal). Pa nebi b'lo slabo!!!

Kolikokrat bi pa "skoraj" fejst užgal, pa nikdar nisem tega štel.

Vedno sem bil hiter, pa velikokrat so bili drugi pred menoj na cilju!!! :? :? :? :hmm: :hmm:

...No, potem sem pa "prišel k pameti". Gonili smo enako, le ne več tam, kakor nekoč... To se krepko obrestuje!!!

Za enkrat toliko. Bom še v dnevnik pogledal. Tamalih "štircov" pa nisem upošteval sploh! :D

Pa psssst! (Žena še ne ve vsega) in žlahtnica v UKC-ju na urgenci, me je že imela poln kufer!

Ja, ja! Slab vzor, samo sem moral dat' iz sebe... :grrr :grrr :grrr Lažje se živi. Bil sem bedak, a jemljite napake drugih v svarilo in opozorilo!!!

Veste kaj mi je rekla žena pred oltarjem?:

"Če nebi bil ves "sešraufan", še stati nebi mogel"!... Samo ji ne verjamem. :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tri rahle padce brez hudih posledic, le močno skelenje odrgnjene kože, moram kar močno potrkati tudi po kamnu če je potrebno. Na srečo pri vseh prevoženih km (jih je že kaj čez 300.000 na motorjih) so trije taki mali padci nič.

prvi :1977- preizkus nastavitve prednje zavore pri Jawi 350 ČZ; zdrs prednjega kolesa Jawa v zidu, jaz na

zidu s par praskami na komolcih in nekaj buškami po hrbtu.

drugi:1979-neroden jazbec po polnoči prečkal cesto, trk je bil neizbežen. Jazbec je končal v dolini (izkrvavel)

motor MZ 250/1 v leskovem grmu, jaz pa preko grma na travniku. Razrgana jakna, moto

škornji odprti-raztrgani, jaz pa drugi dan razsut, kot, da so z mano igrali biljard.

tretji:1985-Ovinek v Petrinjah, znenada spustila prva guma pri MZ 250 ETZ pri max hitrosti.(kolikor je pač

tam lahko šibal). parkrat zatreslo oz zamotalo balance in spet sem bil potleh. Dobrih 40m

drsenja in nekaj škode. Spet je trpela koža moja in goveja - pa je šla še ena jakna in hlače.

Pa nekaj bolečin po komolcih in kolenih.

Od tu naprej pa z vsemi KLR ji in BMw jem ter Caponordom brez pegole in močno upam, da bo tudi tako ostalo. No na enduro vožnji sem tudi že zajahal hrast. dol pa nisem padel, le prijatelja sem rabil za pomoč, da sva KLRja snela s hrasta. To je bila bolj exhebicija, kot pa padec.

Vsem želim enako kot sebi in obilo užitkov v našem vsakdanu : SE VOZIT IN UŽIVAT!

lP Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4x pa vsakič polomljen...jest bl kot motor

za dvakrat kriv sam, dvakrat nedolžen...(če seveda psa štejem za krivca)

na srečo so mi ostale le izkušnje - v opomin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!