Skoči na vsebino

Ljubljanski maraton


divja zver

Priporočene objave

Hehe...bičanje s Pupo...si ga še ne zaslužim :)

Drugače pa smo letos s parimi tekači (relacijskimi in gorskimi) naredili nekaj zanimivih izboljšav glede na njihove prejšnje dosežke izpred let, tako da me zares mika, da bi iz svetovalne prešel na aktivno, da ne bom samo po gozdovih tekal in srnice plašil. Ustrezno prehrambeno optimiziran. doping? Mogoče ja. :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

drugo poletje pa mogoce res na 21, to bi mi letos ze verjetno ratalo...42? :kva2: hitra hoja + trimckanje, laufanje niti slucajno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem na 21. Če bo v dveh urah, bo dobr.

Odlično... :)

Jaz bi tekel tja do 1:40, bi bil več kot zadovoljen. In potešen. Samo da me radovednost ne ubije, ne vem koliko življenj imam še. ene par ziher samo za maraton jih je škoda.

Drugače nisem treniral nič, beri 0. Amapk za razliko od velike večine tekačev, ki trenirajo preveč in se ne prehranjujeo naporom primerno, bom jaz ubral čisto kontra pot. Prehrana 120%, trening zanemarljiv. V bistvu gre za dokaz kolikšno vlogo igra sama prehrana.

Plan je pa sledeč:

-trije dnevi pred tekom pričetek loadinga OH

-loading kreatina dva dneva prej

-esencialne maščobe

-glutamin in beljakovine po vsaki aktivnosti teh treh dnevov

-spraviti telo v kardio prebujenje...hehehe

Dan pred tekom - temeljito polnjenje glikogena s čim manjšo obremenitvijo želodca, zadnji obrok hrane štiri ure pred štartom, uro in pol prej tekoči hidrati kombo maltodekstrina in glukoze, natrija in vitaminov.

Pred tekom BCAA, glutamin, maltodekstrin, gel s kofeinom.

Vmes - izotonični napitki s pravo kombinacijo OH, Bvitamina, Cja, glutamina, BCAA in elektrolitov, kofeinski geli.

Po teku - regeneracija z recovery drinkom (OH+beljakovine 70:30), glutaminom, tekočimi aminokislinami ter proteini uro po koncu. Mislim, da zmaga ne uide....hehehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu kreatin spusto ker to je za tek smrt. Liste po par minutah prevec napumpa in postanejo cist neprozni, vsaj pri meni je blo tak. Sploh pa ti ne bo nic pomagal pri vzdrzljivosti, ce bi ze rad to pol vzemi pol efedrina...celi je prevec ker pulz prevec nabije za tak dolgi tek...najprej ti da energijo pol proti koncu pa vidis da bi jo blo bolse bolj enakomerno porazdelit. Sem ze probal to tak da...naredi kakor hoces

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu kreatin spusto ker to je za tek smrt. Liste po par minutah prevec napumpa in postanejo cist neprozni, vsaj pri meni je blo tak. Sploh pa ti ne bo nic pomagal pri vzdrzljivosti, ce bi ze rad to pol vzemi pol efedrina...celi je prevec ker pulz prevec nabije za tak dolgi tek...najprej ti da energijo pol proti koncu pa vidis da bi jo blo bolse bolj enakomerno porazdelit. Sem ze probal to tak da...naredi kakor hoces

S tem se ne morem strinjat. Neprožnost je dostikrat rezultat nezadostne regeneracije od prejšnjih obremenitev. Druga stvar je v presek vlaken v sami mišici (hitra, serdnja, počasna), tretja hidracija, dodatki bcaa zaradi kortizola, etc... ;)

Pump je ob omenjeni kombinaciji srednje intenzivnsti in netreniranja malo verjeten.

dopinga se pa ne smeš poslužit, to pa menda veš, ker ni legalen...hehehe...

In tudi bom poskusil čas realizirat samo s stvarmi, ki jih imam na prodajnih policah, tako da pod pult ne bom posegal :) :D

:devil: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s tem se strinjam, v listih mam ful hitra vlakna to vem. Ampak vseeno sem s kreatinom ki bi naj pripomogel k regeneraciji dosegel kontra ucinek kar se teka tice in nasploh anaerobnih aktivnosti v moci pa valda pridobival ful. Pa nisem pozabo na streching. Verjetno tudi zarad tega ker mi extremno veze vodo in sem naglo pridobival na tezi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s tem se strinjam, v listih mam ful hitra vlakna to vem. Ampak vseeno sem s kreatinom ki bi naj pripomogel k regeneraciji dosegel kontra ucinek kar se teka tice in nasploh anaerobnih aktivnosti v moci pa valda pridobival ful. Pa nisem pozabo na streching. Verjetno tudi zarad tega ker mi extremno veze vodo in sem naglo pridobival na tezi.

Vsekakor. Če spadaš v odstotek tistih srečnežev (v okvirih fitnessa in bodybuildinga), ki jim meča ne povzročajo težav, potem je kreatin neprimeren dodatek med tekom oz. po vadbi - s stališča regeneracije. V tem primeru je možen kreatin preg treningom, zadostna količina kalcija, po aktivnosti pa beljakovine + hidrati (polnjenje glikogena in senzitivnost zaradi povišanega inzulina - transport hranil).

Voda je zaradi samega anabolnega okolja dobrodošla, pomembna pa tudi zaradi vztrajnostnega momenta. ZA trening s kreatinom moraš pač poznati odziv telesa oz. mišične skupine, e gre za vztrajnostni šport. Pri power športih ni takega problema. Vzameš in dela. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Anubis

Misliš vse tisto za med tekom nositi s seboj? Jest še razmišljam, ali bom imel s sabo tudi bidon al samo powerbare. Postojanke na 5 km se mi zdijo malo, ker sem pri dolgih tekih vajen pit na 15 do 20 minut.

Kaj pa imaš na policah za tekoče OH? Jest uporabljam najraje isostar, ker ga dobim povsod, na lj maratonu bo pa baje enervit, tako da bom v teh dneh prešaltal nanj.

Za vse ostalo bom pa poskrbel s testeninami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Anubis

Misliš vse tisto za med tekom nositi s seboj? Jest še razmišljam, ali bom imel s sabo tudi bidon al samo powerbare. Postojanke na 5 km se mi zdijo malo, ker sem pri dolgih tekih vajen pit na 15 do 20 minut.

Kaj pa imaš na policah za tekoče OH? Jest uporabljam najraje isostar, ker ga dobim povsod, na lj maratonu bo pa baje enervit, tako da bom v teh dneh prešaltal nanj.

Za vse ostalo bom pa poskrbel s testeninami.

Gele imam v 25gramski pakiranjih (30mg kofeina), s seboj pa bidon, kjer je to namešano - cca 600ml tekočine, vmes pa računam na kakšno asistenco na progi, ker imam raje Maximove energetske napitke in ploščice - po moji oceni boljši okus (manj agresiven, manj težav z grlom, boljša sestava in cenejši) in boljša kombinacija hidratov ter ostalega omenjenega. Na 5km je recimo da ok, ker tako ali tako tekač naj bi spil na uro približno 800ml napitka.

Isostarja jaz ne bi. Enostavni hidrati, pa še predrag je. Res pa je, da je najbolj populariziran in tudi najbolj dostopen. Od OH je za loading primeren maltodekstrin in malo enostavnih OH - uporabljam energy mix, napitek pa energy drink. Potem pa se zna zgoditi, da zaedgam vase še kakšen odmerek kofeina, taurina in zelenega čaja. :) ZA hriboplazništvo se je to izkazala kot zmagovita kombinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kje lista uvrscenih ? en znanec se je hvalil kako bo in oh in sploh, pa me malo zanima, ce je sploh tekel. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem svoje odtekel in preživel. Prvi polmaraton, pa ziher ne zadnji. Tkole se matrat mi kar paše, je pa precej drugače kot kolesarjenje. Bolj brutalno za telo in psiho.

Tokrat sem za dve minuti zgrešil cilj tečt pod dvema urama. Ampak mam pa vsaj lahko nalogo za drugo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
A gremo letos? Js komaj čakam :)

Itak, da gremo. :grupni:

Upam samo, da bo zatišje na dirkališčih pred in po maratonu. Takšna kombinacija zame preverjeno pomeni na koncu bolezen. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!