Skoči na vsebino

moto gp 125ccm


reesko

Priporočene objave

no folk men se je pa porodila ena ideja....

mal sm razmišlou o moto gp-ju k sm ga dons na eurosportu gledu...

pa me zanima kako sploh notr pridt če kej veste pa kako to vse skupi poteka kako bi to s šolo šlo pa finance in take stvari...

dejte povedat čim več kar veste o tem pa tud kšnga od vas to pomoje zanima..

pa upam da me ne boste zdej vsi popluval pa zaklenil teme=)

PIŠTE!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pomoje itak usi tle gor sanjamo (a se slučajno motm :blink: ) pa me tud zanima kako je s temi forami :hmm: sigurno je na začetku treba met dostn dnara :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dirkači začnejo že trenirati že zelo mladi in če se pokaže res velik talent jih mogoče opazijo te firme, dosti pomagajo v tem športu tuji poznanstva. dnari pa se itaq vrtijo taki da se ti zmeša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dobr npr. kje pa nej jst začnem trenirat da me bodo sploh lahko opazili(to itq sm sanjma samo informativno me zanima)??

dnarji so itq taki da glava peče...sam nikol ne veš kaj pa če si lih ti ta skrit talent... .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej si nabavi motor 125 za par miljončkov sit, začni s treningi (dodelaj tehniko.....) pol začni vozit kkšno lokalno prvenstvo npr. alpe adria (pri tem seveda spet kr dost denarja za vzdrževanja in sezono), potem par sezon vozi to prvenstvo in postajaj vedno boljši. Na koncu če bo sreča pa če boš dovolj dober mogoče dobiš wildcard za nastop na gp dirki, kjer te (če imaš srečo) opazijo lastniki večjih in močnejših moštev..... :lol1:

Druga možnost je pa da dirkaš že od svojega 5. leta, od minimoto navzgor, potem če si dober pri svojih 14. letih lahko prideš v t.i. Motogp academy ki ga organizira Dorna sports prav z namenom vzgoje v vrhunske dirkače. Na koncu si pa tok dober da premagaš samega Rossija :lol1: :lol1:

PS: Ne mislt da je res use tako lahko kot ti misliš oz. kakor je zgoraj napisano :hmm: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wohoo .. ti pa maš želje.. Mel sem priložnost chatat z Talmacsijem (KTM) in mi je povedal marsikaj o moto GP in o sebi.. .. 1. motor je dobil pri 4ih letih, trdno treniral leta in leta .. napredoval razrede in končo se mu je uresničila želja .. moto gp .. storški so oromni .... cena njegovega motorja se giblje okoli 70 mio sit .. in ima za vsako dirko posebej konstruiran motor in gre motor po dirki na odpad .. itd itd .. najprej si kupi kako 50ccm mašinco pa se "preveri" kolko si "upaš" .. pa pol začni v Alpe-adria cup al v nekem nižjem razredu .. pa boš pol mogoooooče prišel kdaj v gp .. :D

Popravljeno . Popravil _miha_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej jst sm napisu da me samo zanima kako to poteka ne da bom začel to trenirat pa ne vem kaj še vse...

70mio....kaj!!!!!!!!!!!!

to je polom ne dam nikol tok za motor rajš peš hodm>)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wohoo .. ti pa maš želje.. Mel sem priložnost chatat z Talmacsijem (KTM) in mi je povedal marsikaj o moto GP in o sebi..  .. 1. motor je dobil pri 4ih letih, trdno treniral leta in leta .. napredoval razrede in končo se mu je uresničila želja .. moto gp .. storški so oromni .... cena njegovega motorja se giblje okoli 70 mio sit .. in ima za vsako dirko posebej konstruiran motor in gre motor po dirki na odpad .. itd itd .. najprej si kupi kako 50ccm mašinco pa se "preveri" kolko si "upaš" .. pa pol začni v Alpe-adria cup al v nekem nižjem razredu .. pa boš pol mogoooooče prišel kdaj v gp .. :D

ej dvomim da do meče za 70 miljonov vredn motor po eni dirki na odpad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wohoo .. ti pa maš želje.. Mel sem priložnost chatat z Talmacsijem (KTM) in mi je povedal marsikaj o moto GP in o sebi..  .. 1. motor je dobil pri 4ih letih, trdno treniral leta in leta .. napredoval razrede in končo se mu je uresničila želja .. moto gp .. storški so oromni .... cena njegovega motorja se giblje okoli 70 mio sit .. in ima za vsako dirko posebej konstruiran motor in gre motor po dirki na odpad .. itd itd .. najprej si kupi kako 50ccm mašinco pa se "preveri" kolko si "upaš" .. pa pol začni v Alpe-adria cup al v nekem nižjem razredu .. pa boš pol mogoooooče prišel kdaj v gp .. :D

In kje naj bi bil ta odpad, daj se pozanimaj, pa mi povej, grem kar takoj po kluče od fotrovga kombija pa na pot ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miha:

a mi lahko poveš kaj več ali pa vsaj kje naj se pozanimam o alpe adria cup-u pa o teh "nižjih razredih" kot ti pravš...

aja pa še če mi lahko poveš na ker odpad to meče k bi šou jst poberat pol dol....hehe joke

Popravljeno . Popravil weerus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne ono da ga celega peljejo na odpad .. večino delov pa .. mašino, platišča, izpuh, verigo & stuff, + po potrebi še tudi kaj več ...

70 mio .. saj jas tudi nisem verjel začetka (pa še zdaj lih ne) .. sam zakaj bi mi lagal .. saj njega tak bk za ceno motorja ker je pri tovarniškem moštvu KTM in vse financirajo oni.

@weerus .. glede teh nižjih razredov nevem če je kaj na netu .. oz. nisem niti gledal .. tak da .. use google be smart :D

@VmasIna ta "odpad" je KTMov center, kjer analizirajo kaj se je dogajalo z deli med dirko and stuff.. kam gre po tistem pa nea wem... uporablajo jih več ne se pravi da pol na koncu res na odpadu končajo :D

mal :topic: al itaq

:OK:

Popravljeno . Popravil _miha_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je vcerej kdo gledow na pop tv sportno sceno...tema je bla o superbike motorjih ko je berto camlek vozil mislm da r1 ki ima 165 kg in 240KM...motor stane okoli 20mio sit ce pa 125ka stane 70mio sit kar je mal welik se mi zdi pol je pa to res drag sport

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ste morde mislili da boste kšno enesero mal friznli, pa se že u gpju vozili? :grrr :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je vcerej kdo gledow na pop tv sportno sceno...tema je bla o superbike motorjih ko je berto camlek vozil mislm da r1 ki ima 165 kg in 240KM...motor stane okoli 20mio sit ce pa 125ka stane 70mio sit kar je mal welik se mi zdi pol je pa to res drag sport

Ja Bertov motor je predelan serijski motocikel (Superbike) in velik stanejo deli za predelavo mašine. (Naprimer 600cc dirkalni kit za supersport bicikle stane 30.000€. :eek: ) motogp motorji pa so prototipi tako 1000 kot tudi 125cc - sepravi je skoraj usak šrauf od ogrodja do bloka motorja izdelan posebej za ta motor, zato je gp precej dražji kot superbike motor, kjer je zasnova enaka kot na serijskemu .) Zato je Motogp bicikl tako drag četudi je "samo" 125 .) :)

Pa kaj ste morde mislili da boste kšno enesero mal friznli, pa se že u gpju vozili? :grrr  :grrr  :grrr

hehe učash je blo mogoč res tko simpl :D :D

Popravljeno . Popravil pogi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Bertov motor je predelan serijski motocikel (Superbike) in velik stanejo deli za predelavo mašine. (Naprimer 600cc dirkalni kit za supersport bicikle stane 30.000€.  ) motogp motorji pa so prototipi tako 1000 kot tudi 125cc - sepravi je skoraj usak šrauf od ogrodja do bloka motorja izdelan posebej za ta motor, zato je gp precej dražji kot superbike motor, kjer je zasnova enaka kot na serijskemu  Zato je Motogp bicikl tako drag četudi je "samo" 125 

No no...HRCjev kit za 600 supersport stane 887.000sit...ne pa 30k eur....pa bert ma 196hp na kolesu...240 jih majo pa motogp dirkalniki...tko da...

mal :topic: ampak vseen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dejte mi pol mal več povedat o teh drugih tekmovanjih k so v sloveniji za motorje mislm logično....mobikrog kaj pa kako je to pa ne alpe adria cup pa te fore..

dejmo mal vašo vednost razdelit naokol=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no...HRCjev kit za 600 supersport stane 887.000sit...ne pa 30k eur....pa bert ma 196hp na kolesu...240 jih majo pa motogp dirkalniki...tko da...

mal  :topic: ampak vseen

opa, šeenkrat preveru podatek, pa piše 30.000kun k je bil članek u hrvaščini :blush: :blush:

a dejte mi pol mal več povedat o teh drugih tekmovanjih k so v sloveniji za motorje mislm logično....mobikrog kaj pa kako je to pa ne alpe adria cup pa te fore..

na strani od amzs maš mislm da pod CHD moto pa tm boš največ najdu .)

ampak ta tema gre počasi :topic: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mobikrogu so lani vozil pokal Cvičkov gas, pa tud letos je blo neki, sam bol slabo :). Evo ti lansko temo!

Če pa čte lahko tud svojga nardimo :D

Se zmenmo z lastnikom za termine za nasledni let pa mamo tekmovanja, samo 125ke seveda :). Ene pokale pa šampanc nekje nabavmo pa je. Ne bi blo pa to uradno k se mi zdi da je treba neki plačat, pa siguren so kaki paperji v igri(bom se mal pozanimov)

Opa miško sem umes mal preletu mobi04 temo in opazil tole

" Za najmanj 5 interesentov se bojda lahko odpre tudi nova kategorija... Glede na to, da sta kategoriji do 600 in do 750 namenjeni mopedom supersport zasnove, bi lahko odprli še kakšno 'turistično' kategorijo, v kateri bi se lahko pomerili vozniki touring, naked, ..., motorjev, ki bi verjetno vozili bolj na easy."

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal bi se zment ja. Sam nikol pa ni 125ccm Gp vredn 70mio mogoče si ti razumu 70.000 evrou. Ker za 70mio dobiš ti že 10 MV agust ki so pa za moje pojme zlo dodelani motorji. pa kr računi 15 dirk po 70mio pa nanese preko 1miljardo tolarjev kar pa tud GP mošta ne zmorejo lihk sploh pa majo vsi po dva motocikla. Mogoče je razvoj motorja stau tolk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70 miljonov evrov že ne. Nekje sm bral (se ne spomnim kje), da je okol 15 let nazaj dirkalna honda nsr 500 (!) stala okol 130.000 takratnih nemških mark.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70 miljonov evrov že ne. Nekje sm bral (se ne spomnim kje), da je okol 15 let nazaj dirkalna honda nsr 500 (!) stala okol 130.000 takratnih nemških mark.

a so kje fotke od te nsrke ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stroski so definitivno astronomski, samo tako pac je v tem sportu, tko da se majo moznost dokazat samo tisti iz premoznejsih druzin (v vecini primerov), se vedno pa ostaja precej neodkritih talentov doma in v tujini, ampak nazalost to tko je in tako bo, zdi se mi nesmiselno razpravljat o tem kolk kej kosta, ker ce potegnes crto vids da ti ne znese pod nobenim pogojem. Ce mas vesele dirkat, mas za kolkr tok sprejemljive dnarje skuter pokal (ce drug let se bo :hmm: ), alpa ksn chd.. ampak to mors delat res sam izkljucno zarad svojga veselja, ker dobu ne bos nic... jest pravm usa cast vsem nasim fantom ki sploh dirkajo in majo voljo za to v nasi k****** politki, jest vem da jo neb mu.

no, toj moj mnenje lahko se pa motm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M1 je ocenjena na miljon evrov, prebral sem pa v neki reviji al neki na netu...

to je po moje zlo groba ocena ker so M1 in ostali MotoGP motorji neprecenljive

vrednosti zaradi svoje redkosti in vloženega denarja,

1miljon EUR pa je bl simbolična cena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!