Skoči na vsebino

Digitalne videokamere


Priporočene objave

Torej digitalne videokamere so cenovno že kar nekaj časa dostopne širši množici uporabnikov, ko takole površno berem tehnične lastnosti posameznih modelov, se pojavlja en kup podatkov, za katere ne vem točno kaj pomenijo oz. mi ni jasno ali je bolje, če je je določena vrednost manjša ali večja :hmm: ...obstajajo različni medij na katere se video shranjuje, kateri je boljši :hmm: .....v glavnem lepo bi bilo, da tisti, ki mate izkušnje s temi zadeva, razsvetlite še nas malo bolj zaostale :blush: .......pol katere programe uporabljate za urejanje videa in pa konkretne izkušnje z različnimi modeli kamer

....navali narode :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašaj točno po podatku in ti poskusim razložit, vsevprek se mi pa ne da ugibat kaj točno te zanima

tut sam sem kupoval in pred kratkim po sorazmerno priličnem času kupil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

digi migi kamere poznamo:

DVD kamere

Mini DV kamere

Digital 8 kamere

Hi8 kamere

HD kamere

Najbolj zanimive so mini DV kamere in pa DVD kamere.

Kaj več ti lahka povem o mini DV kameri:

Nekako stvar gre v stilu digitalcev, več pikic boljša je, več funkcij ter nastavitev boljša je. so pa cene nekje 80-100k SIT. Naj te kvaliteta slike ne skrbi, je dobra pri vseh, le ko boš želel zadevo prenesti na računalnik, bo to odvisno od končnega kompresiranja videa.

Sam toliko za info: lučka (svetilka za osvetlitev v temnih prostorih) na kameri je "jebi veter" oprosti izrazu.

Če jo boš uporabljal priložnostno potem ne moreš skoraj z nobeno zgrešiti med 80-100k SIT. Le glej da ima poleg USB priklopa tudi I-link (DV out) priklop (hitrejši prenos podatkov).

Kar se tiče programja, obstojajo adobe premiere, že omenjeni Pinnacle studio. Če pa nimaš veliko računalniškega znanja, potem ti bo Windows movie maker, popolnoma zadosti in čisto enostaven za samo uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo recimo...

Senzor: 1/6" (3mm) Pixel Advanced HAD™ CCD tipalo, 800.000 točk (efektivno 400.000 točk)

Zajem slike: 340.000 točk, na kaseto (k vsaki sliki je možno dodati do 7 sekund zvočnega posnetka)

Optični zoom: 10x optični zoom, objektiv Carl Zeiss Vario Tessar, Combined power zoom

Digitalni zoom: do 120x

Goriščna razdalja objektiva: 2.3 - 23mm (43 - 430 mm ekvivalentno 35mm fotografiji)

Svetlobna vrednost: F1.7 - F2.3

Stabilizator slike: DA, Super Steady Shot

Premer filtra: 25mm

Program AE: DA (Auto, Spotlight, Portrait, Sports, Beach&Ski, Sunset/Moon, Landscape)

Hitrost zaklopa: 1/4 – 1/4000 sekunde

Fader: ne

.

.

.

:? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To verjetno gledaš sony kamero.

Digitalni zoom je uporaben nekje do polovice, potem pa zaradi same kvalitete in tresenja kamere ni več uporaben. Tako kot pri digitalnih fotoapartih, če želiš več zoom-a. Optični zoom je važen :)) ampak ga je dovolj z nekje do polovice uporabnega digitalnega zooma.

Preveri če ima I-link povezavo, in ne pozabi kupiti kabla za le tega, seveda kupi Sony kabel (če boš kupil sony-jevo digi migi zadevco) za povezavo I-link (med kamero in računalnikom) stane pa 1,5m nekje 7k SIT. Če nimaš kartice oz prikopa firewire IEEE 1394, potem ne pozabi poleg kabla nabavit še tega.

Kot sem dejal, so kamere nekje v rangu meed 80-100k SIT približno enake, razlike so bolj ali manj majhne. Sony ima Objektiv Carl Zeiss leče ki so malenkost boljše. Druga znamka ima mogoče za-to več točk, nekatere druge morda kakšno funkcijo ekstra več, več optičnega zooma...

Kupi si še kakšno dodatno kaseto, ter baterijo za rezervo. Kupuje kasete samo iste znamke kot imaš samo kamero. ne kupuj Panasonic kasete če imaš Sony kamero... Sony kmaera-Sony kasete. Ker so kasete prevlečene z nekakšno snovjo, ki "maže" sam sistem, ni priporočljivo uporabljat drugih znamk od tvoje kamere.

rečmo:

Panasonic, Sony in Canon, določi si max. ceno in izbiraj med njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol bi recimo ena taka, al pa taka zadeva bila dobra za tole  :hmm:  :rolleyes:

Ali pa Panasonic

Jo imam tudi sam. Odlična kamera, super cena, dobra kvaliteta slike in dobro ocenjena po strokovni literaturi. Sony je edino bolj kompaktna, je pa celo slabša pri slabši vidljivosti .) Govorim za model Sony HC19E, ki je neposredni konkurent Panasonicovem modelu NV-GS17 .) V primerjavi z Sony-em nima dalinca, kar mene ne moti, pa verjetno kakšen efekt manj, ki me tudi ne moti, ker je video itak potrebno obdelat, za te zadeve imamo itak računalniške programe, ima pa več optičnega zooma (roko na srce je sony-evega tudi čisto dovolj).

Nisem pa je še montiral na motorček. Se z tem še nisem ubadal. Bo treba kaj pogruntat .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cenovnem razredu do 150k se po mojem mnenju zagotovo ta trenutek spalača sony mini DV kamere. Če se le da, glej da bo imela vsaj milijon točk ali višje. Ker se ukvarjam s montažo videa, sem že preiskusil par kamer. Prav zato je sony prava kupčija. Ob dobri svetlobi slika ni nič kaj zelo slabša kot če primerjam canonovo profi kamero za dober milijon tolarjev, saj imajo zelo dobro optiko. Ne priporočam ti uporabe digitalnega zooma, je optični prekodovolj za vsakdanjo rabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol bi recimo ena taka, al pa taka zadeva bila dobra za tole  :hmm:  :rolleyes:

Jaz bi pazil še na to, da ima kamera tudi avdio in video vhode, tako da lahko nanjo priključiš še kakšno posebno, majhno kamero (bulletcam).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za priklop bullet cam-a so canon ta prava izbira, ker imajo že cenejše varjante analog-in vhod

pri sonyju mi ni všeč touch screen LCD, ker včasih roke niso ravno najbolj primerne za šlatanje po ekrančku

je pa sony spet naprednejši, ker ima LANC vhod..se pravi krmiljenje (play, stop, ff, rew) kamere preko žičnega daljinca...izvrstno med vožnjo

moj trenutni setup

canon mvx330i

mini cam sony ccd 420tv lines

se počasi pripravlja v helmet cam sistem :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čez nekaj dni bom dobil Mustek PVR-H140:

post-2208-1130242001_thumb.jpg

Zadeva naj bi snemala v VGA resoluciji do 30fps v MPEG4 formatu. Ima 40GB trdi disk, kar bo zadoščalo za nekaj ur videa... Velikost je kot kakšen bolj debel PDA.

Če ne rabiš kamere še za kaj drugega, se mi zdi taka zadeva v kombinaciji z 'bulletcam' idealna za motor...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj dni bom dobil Mustek PVR-H140:

post-2208-1130242001_thumb.jpg

Zadeva naj bi snemala v VGA resoluciji do 30fps v MPEG4 formatu. Ima 40GB trdi disk, kar bo zadoščalo za nekaj ur videa... Velikost je kot kakšen bolj debel PDA.

Če ne rabiš kamere še za kaj drugega, se mi zdi taka zadeva v kombinaciji z 'bulletcam' idealna za motor...

D.

$?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!