Skoči na vsebino

Jože P. Damjan in njegove reforme


Špilferderber

Priporočene objave

si že zamudil ! žal ! takoj po balkanskih sranjih je emigriralo kar nekaj folka, kateremu so socialni švedi dale malce preveč podpore, pa jih sedaj tepe po žepu ! švede seveda !

Jep, predvsem imajo problem s Turki ... kebab na vsakem vogalu press :rolleyes:

Malo razmišljanja:

- zakaj povprečen švedski študent jé izključno v Mc Donaldsu

- zakaj povprečen Šved vozi 10 let starega Volvota

- zakaj je povprečna cena malega piva na Švedskem 1.200 SIT

- zakaj stane škatla cigaret na Švedskem 800 SIT

- zakaj stane kava na Švedskem 400 SIT

- zakaj je povprečna starost Šveda v nočnem lokalu 42 let

- zakaj ob dveh zjutraj na Švedskem zaprejo vse lokale

- zakaj se na Švedskem vsi držijo omejitev na cestah oziroma povprečno vozijo 10 km/h pod omejitvami

.

.

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

- zakaj povprečen švedski študent jé izključno v Mc Donaldsu sem pripravljen tvegat

- zakaj povprečen Šved vozi 10 let starega Volvota jaz pa 13 let staro R4 s 15 let staro mašino (ok+motor) :whistle:

- zakaj je povprečna cena malega piva na Švedskem 1.200 SIT :cry: se bi blo pač za navadit..

- zakaj stane škatla cigaret na Švedskem 800 SIT tud preživim ker ne kadim

- zakaj stane kava na Švedskem 400 SIT jeba... doma kuhat...

:cry:

- zakaj je povprečna starost Šveda v nočnem lokalu 42 let še zmer bolš to kot pa pobruhani/e 12 letniki/ce... :slap:

- zakaj ob dveh zjutraj na Švedskem zaprejo vse lokale :blink:

- zakaj se na Švedskem vsi držijo omejitev na cestah oziroma povprečno vozijo 10 km/h pod omejitvami hehe..sem že navajen od naše policijske države ;) ...

rečt hočem...sem pripravljen tvegat za 4x večjo plačo kot pri nas in njihove socialne pravice... vem pa da je že tuki težko šiht dobit, kaj šele da prideš nekam kot tujec... :cry: ampak - če ne bom vsaj poskusil, mi bo mogoče čez 10 let žal. tko pa - če poskusim in mi ne uspe, še vedno lahko rečem "...jeba probal sem, pa ni šlo..."

To kar pa se pri nas zadnje leto dogaja... res se mi tujina zdi bolj "manj tvegana varianta" kot se mi je zdela pod LDSom. mrbit pa je razlika samo v tem, da so LDSovci vse v celofanu prodajal narodu, janša pa z vojaško brutalnostjo in pijansko preciznostjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep ! vsaka štiri leta imaš možnost oddati glas ! tu pa tam še kaj vmes pade ! recimo kakšne lokalne volitve ! so že pred vrati !

če ne greš šel volit, pa kandidiraj ! :P

boš moj adjutant za direktni odstrel nasprotnikov? jih bom z besednimi kombinacijami mitraljiral ... :)

Jep, predvsem imajo problem s Turki ... kebab na vsakem vogalu press :rolleyes:

Malo razmišljanja:

- zakaj povprečen švedski študent jé izključno v Mc Donaldsu

- zakaj povprečen Šved vozi 10 let starega Volvota

- zakaj je povprečna cena malega piva na Švedskem 1.200 SIT

- zakaj stane škatla cigaret na Švedskem 800 SIT

- zakaj stane kava na Švedskem 400 SIT

- zakaj je povprečna starost Šveda v nočnem lokalu 42 let

- zakaj ob dveh zjutraj na Švedskem zaprejo vse lokale

- zakaj se na Švedskem vsi držijo omejitev na cestah oziroma povprečno vozijo 10 km/h pod omejitvami

Čuj, po kelko pa gori fuke prodajajo?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, predvsem imajo problem s Turki ... kebab na vsakem vogalu press :rolleyes:

Malo razmišljanja:

- zakaj povprečen švedski študent jé izključno v Mc Donaldsu

- zakaj povprečen Šved vozi 10 let starega Volvota

- zakaj je povprečna cena malega piva na Švedskem 1.200 SIT

- zakaj stane škatla cigaret na Švedskem 800 SIT

- zakaj stane kava na Švedskem 400 SIT

- zakaj je povprečna starost Šveda v nočnem lokalu 42 let

- zakaj ob dveh zjutraj na Švedskem zaprejo vse lokale

- zakaj se na Švedskem vsi držijo omejitev na cestah oziroma povprečno vozijo 10 km/h pod omejitvami

.

- globalizacija, pa še verjetno njihova hrana ni prav okusna

- povprečen Slovenc pa kako leto mlajšega cliota

- pivo...ops

- tu pa 500 SIT

- tu pa 270 SIT

- prej jih ženske ne spustijo (priznam, da ne vem)

- Jaz sem iz Bleda, pa že opolnoči nimaš kam (sploh pa ne pri 35+ letih, če nočeš bit najstarejši v lokalu)

- vzgoja, prometna kultura, učinkovita izterjava plačil ob kaznovanju...itd

PS... nisem še bil na Švedskem, mam pa gor žlahto na študiju....

.

.

:P :P :P :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja dva meseca hodim v neko ljubljansko podjetje 2x na teden ... vedno bolj me fascinirajo zaposleni v njem. Ob 15.00 ni videt v službi skorajda nikogar več, da ne govorimo o tem, da ob petkih gredo domov že ob 14.00, ker je njihov sindikat izračunal, da porabijo vsak dan od parkirišča do delovnega mesta 10 minut časa, kar znese 1 uro na teden, zato lahko gredo v petek eno uro prej domov :eek: :blink:

Potem pa se sprašujejo zakaj niso konkurenčni in zakaj posle dobivajo tujc!!!

A pri vseh svojih šolah res verjameš, da je problem sodobnega sveta to, da premalo delamo? S konkurenčnostjo je pač tako, da bolj ko je konkurenčen en, manj je konkurenčen drug. Vsi ne moremo biti konkurenčni. Dobrin je (vsaj v razvitem svetu) že zdavnaj preveč. Trud se vse bolj vlaga v reklamo, iskanje potrošnikov, spreminjanje njihovih navad, pranje njihovih možganov,... Problem ni proizvesti, problem je prodati. Saj se visoka gospodarska rast lepo sliši, ampak rasti proizvodnje mora slediti tudi poraba. Ta pa je naravno omejena. Človek ima na dan 24ur časa, več ko ga porabi za delo, manj mu ga ostaja za trošenje. In porabiti mora vsak dan več. Se kdaj vpraša zakaj? Najvrjetneje ne, ker če bi se, bi spoznal, da se večino tistega kar rabi tako ali tako ne da kupiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni problem, da premalo delamo, problem je, da tudi ko delamo ne delamo kakovostno in produktivno ... samo v tem je problem ...

Če pri reviziji ugotoviš, da neko podjetje niti tega ne ve, koliko materiala je naročilo za en izdelek vreden par mio €, kaj šele, da bi vedelo koliko ga je porabilo in koliko ga je ostalo in mogoče še to, koliko so ga porabili za osebne namene ... potem ... ah brezveze razlagat ... :grrr

rečt hočem...sem pripravljen tvegat za 4x večjo plačo kot pri nas in njihove socialne pravice...

PA KDO TE JE TO NAFARBAL :blink: :eek:

Če imaš na Švedskem 4x večjo plačo kot pri nas, si tudi 8x bolj obdavčen kot pri nas ... pa spokaj se že gor enkrat in bodi gor, če misliš, da boš tam našel raj na zemlji ... in če si res tako srčno želiš, ti lahko celo pomagam tako pri vpisu na faks kot pri iskanju službe, seveda če ti BAROS ustreza (cca 60 km severno od Goetheborga). Švedščina pa tudi ni težka, sploh če si kakšno Swenska flickor najdeš in malo knollaš z njo, se boš hitro naučil :devil:

Zdej se pa poslavljam od reform in debatah o njih ... ko bo pa kdo prebral reforme, me pa lahko povabi NA burek in jogurt, pa bom z veseljem debatirala z njim/njo o njih ... PA PA

P.S. Valevasnimarada :alien1:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ni problem, da premalo delamo, problem je, da tudi ko delamo ne delamo kakovostno in produktivno ... samo v tem je problem ...

In tu bodo reforme pomagale... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- če poskusim in mi ne uspe, še vedno lahko rečem "...jeba probal sem, pa ni šlo..."

To lohk komot rečeš tudi v Sloveniji, ni treba rint na Švedsko.

P.S. Valevasnimarada :alien1:

Ja qualla, no. A zdej boš pa tečna... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dokler bomo samo jamrali, kradli kar se pokrasti da in se izbegavali dela po liniji najmanjšega napora ter hkrati hodili v službo samo zato, da dobimo plačo, ne pa zato, da bomo tudi kaj ustvarili ...

Vale, s še nekaj istomišljeniki si vabljena v našo firmo, kjer so kreativnost, trdo delo in celo vloženi čas nagrajeni z minimalcem, jamranje ali kritika pa zelo nedobrodošli. Ukrast pa tako ni kaj. Če imamo cajt ali celo denar za pivo, pa se počutimo v veliki moralni prednosti pred ostalimi luzerji za šankom.

Mi je pa všeč case study firme iz tvojega prejšnjega posta......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veza Švedska oz. moja majhna izkušnja iz Malmo-ja ! smo se srečali tudi z emigriranimi ljubitelji vinske kapljice ! a ker je zadeva na Švedskem malce drugačna ( beri draga) kot v slovenskih goricah, so se ljubitelji grozdja, mošta in vina odločili drugače ! Da obdržijo tradicijo doma izdelanega vina, na tržnici kupujejo namizno špansko grozdje, ki ga potem doma stiskajo in delajo vino ! :eek: Me sploh ni imelo da bi ga probal ! ja, na Švedskem je lepo, ija, ija, oooo !!! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veza Švedska oz. moja majhna izkušnja iz Malmo-ja ! smo se srečali tudi z emigriranimi ljubitelji vinske kapljice ! a ker je zadeva na Švedskem malce drugačna ( beri draga) kot v slovenskih goricah, so se ljubitelji grozdja, mošta in vina odločili drugače ! Da obdržijo tradicijo doma izdelanega vina, na tržnici kupujejo namizno špansko grozdje, ki ga potem doma stiskajo in delajo vino ! :eek: Me sploh ni imelo da bi ga probal ! ja, na Švedskem je lepo, ija, ija, oooo !!! :P

za njih je Prlek, ki ma svojo neobdavčeno gorico, kralj nad kralji :)

Haloze pa itak raj na zemlji (za Švede press)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tu bodo reforme pomagale... :grim

Tega ne trdim :grrr

Ja qualla, no. A zdej boš pa tečna... :doze:

A kdaj nisem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če poslušaš farje je najvišja moralna vrlina ravno krepost...po domače revščina ali mižerja to na primorskem :lol:

mislim, da bomo vsi moralno na boljšem, če se plače znižajo, socialne pravice znižajo, ker le tako bomo se duhovno razvili...ja tako od lakote bomo skoraj prosojni...duhovi :lol1:

sicer pa kot sem že nekje napisal....lahko je človeku v poslanskem sedežu ali direktorju blebetat o reformah in "fleksibilnosti delovnega trga"....če jih dobro poslušaš govorijo vedno o drugih, ki bi morali biti fleksibilni...sami so prepričani, da bodo ostali tam kjer so oziroma na podobnih položajih.....delavca bodo zaradi napake ali "nesposobnosti" odpustili in ga življenjsko ogrozili....ko pa zafurajo podjetja, celo države...se ti ljudje kar naenkrat spet pojavijo na drugem mestu, isto, če ne še bolje plačanem in spet trobijo o zatiskanju pasov. drugih seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah qurc, pa še nihče od vas tukaj, ki mislite, da bodo reforme prinesle samo in edino slabo, ni napisal kaj sam predlaga za izboljšanje socialnega položaja revnih in za boljšo socialno varno državo ... isto blejate, kot tisti v poslanskih sedežih, samo da so oni toliko samozavestni, da to javno povedo, vi se pa še povrh vsega za PCji skrivate in modrujete :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek lahko ukinemo 10 zavodov za "iztraživenje ruda i gubljenje vremena", če (ko) se bo izkazalo da jih nihče ne pogreša, ukinemo še ostalih 12.476! Uvedemo socialne kartice in neko skupno evidenco o socialnih prejemkih (od subvencij za vrtec, do paketov rdečega križa), da se bo natančno vedelo kdo dobi, koliko in zakaj. Evidence naj bodo javne. Začne naj se preganjati delo na črno, sivi in megleno. Kazni naj bodo stroge. Postrelijo naj se izsiljevalci tipa Renault (za tiste ki ne veste, mu bo država 5 let financirala plače za 700 delavcev). Raznorazne subvencije industriji in podobna sranja naj se ukinejo. Uradni postopki naj se poenostavijo. Sodišča naj se okrepijo, postopki pa poenostavijo (vsaj tisti, ki se lahko, npr. razne izterjave in podobno). Država in občine naj nehajo varovati vsako ped zemlje in naj dovoli gradnjo (tako se bodo pocenile bivalne nepremičnine-stoški delavcev in proizvodni in poslovni prostori-stroški delodajalcev). Reforma šolstva naj se usmeri v znanje, ne pa v nazive,...

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek lahko ukinemo 10 zavodov za "iztraživenje ruda i gubljenje vremena", če (ko) se bo izkazalo da jih nihče ne pogreša, ukinemo še ostalih 12.476! Uvedemo socialne kartice in neko skupno evidenco o socialnih prejemkih (od subvencij za vrtec, do paketov rdečega križa), da se bo natančno vedelo kdo dobi, koliko in zakaj. Evidence naj bodo javne. Začne naj se preganjati delo na črno, sivi in megleno. Kazni naj bodo stroge. Postrelijo naj se izsiljevalci tipa Renault (za tiste ki ne veste, mu bo država 5 let financirala plače za 700 delavcev). Raznorazne subvencije industriji in podobna sranja naj se ukinejo. Uradni postopki naj se poenostavijo. Sodišča naj se okrepijo, postopki pa poenostavijo (vsaj tisti, ki se lahko, npr. razne izterjave in podobno). Država in občine naj nehajo varovati vsako ped zemlje in naj dovoli gradnjo (tako se bodo pocenile bivalne nepremičnine-stoški delavcev in proizvodni in poslovni prostori-stroški delodajalcev). Reforma šolstva naj se usmeri v znanje, ne pa v nazive,...

Premza, če pišeš reforme za to, da se kaj naredi iz njih ni dovolj, da samo napišeš KAJ je treba storiti ampak tudi KAKO in S ČIM ... drugače nisi nič boljši od Damijana & Co., ki so prav tako napisali en kup špeha KAJ je treba narediti, ne pa tudi KAKO in S ČIM ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se boš mogoče kdaj spustila v politiko in boš od blizu videla, kako reči zgledajo. Če sta čisto spodaj še plemenitost in sanje (zadnje čase tudi tu ne več), je zgoraj samo še pohlep. Probaj in se odloči. Jaz sem se že.

Ne hvala :grrr ... ne bom se spuščala v politiko ... me zanima zgolj subjektivno kot državljanko RS ... in ravno v tem je problem Slovenije ... politika se preveč spušča tako v gospodarsko kot v akademsko sfero :SS ... ko bo nekdo to ustavil bomo lahko začeli govoriti o konkurenčnosti in vsem ostalem ... do takrat pa lahko pišejo in rišejo reforme, strategije in razne druge razvojne projekte ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, če pišeš reforme za to, da se kaj naredi iz njih ni dovolj, da samo napišeš KAJ je treba storiti ampak tudi KAKO in S ČIM ... drugače nisi nič boljši od Damijana & Co., ki so prav tako napisali en kup špeha KAJ je treba narediti, ne pa tudi KAKO in S ČIM ...

Kako in s čim lohk pokažem.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

flancanje in kritiziranje v tri dni je tudi oblika bojA. oziroma kot radi rečejo "strokovnjaki" del razprave. in če nekateri kritiziramo in ob tem ne ponujamo nekih rešitev...morda, samo morda je trenutno zadeva ustrezna, mogoče malo popravkov tu in tam in bi se lahko znatno poslabšala s predlaganimi reformami. torej imamo moralno pravico blejat proti stvarem, ki bi nam, po naši presoji škodile. vsi pač nismo liderji, organizatorji ipd...smo pa dobri za "mišice" oziroma masovno podporo. ovce, včasih z jekleno protezo volka... :rolleyes: saj se tudi ovčice nimajo slabo, če jih ne maltretirajo :lol: če se strinjamo, da ne podpiramo enih idej in programov jih pač ne! in ni nam potreba dajat nekih rešitev, ker je dovolj ljudi z izkušnjami povedalo svoje in so vsaj mene prepričali, da bo ta reforma če bo izvedena na tak način kot jo skušajo vsilit sedaj: vzemi ali pusti, brez resnega dialoga totalna polomija in vsaj meni kot predstavniku "srednjega razreda" položaj poslabšala. :fredy:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se strinjam s tabo, čeprav v politiki blejanje v tri dni ne pelje nikamor, vsekakor pa smo na Motosvetu, kjer je blejanje v tri dni splošn praksa, ki jo tudi sama uspešno prakticiram ... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!