Skoči na vsebino

Jože P. Damjan in njegove reforme


Špilferderber

Priporočene objave

Plačilo DDV po realizaciji je idealen način zgolj za utajo davkov in nič drugega. Tisti, ki so že do sedaj imeli jajca, da so se šli utajo davkov, bodo to sedaj še lažje počeli in bodo kvečjemu še bolj bogati. Tudi tisti, ki bodo blago prodali, bodo s tem načinom pobiranja DDV bolj nagnjeni k tveganju, ker bo na koncu ''kazen'' manjša, kar posledično pomeni še večjo neučinkovitost poslovanja oz. dodatne nepotrebne izgube v gospodarstvu.

Prvo, kar je potrebno narediti, je udariti po prstih TAKOJ tiste, ki ne plačujejo. Kar pomeni, da če ti nekdo ne plača, greš na sodišče, ki pokliče v najkrajšem možnem času (nekaj dni max) obe strani na zagovor (zelo kratek: ''Je bilo blago dostavljeno?'' ''Je.'' '' Je bilo blago plačano?'' ''Ne še... aaa....aaa...'' ''Hop cefizelj, nema teh jebarij v SLO! - BLOKADE NA SVE I SVAŠTA od podjetja, direktorja in lastnikov podjetja.!!!!!!!!!!'' Postopek mora biti seveda avtomatičen in mora potekati brez odvetnikov. Tako delajo to v avstriji in nemčiji in lahko bi tudi pri nas.

Pa davčna policija bi prav prišla (kot imajo to v italiji), ne pa da ''davčni inšpektorji'' z ritmi stole grejejo po pisarnah.

:fredy:

Se v večini strinjam, vendar te moram malo popraviti.

Plačilo DDV po realizaciji ne povečuje možnosti utaje davkov, saj so kontrole enake. je pa to bolj pesek v oči narodu, kakor kakšna korist, saj boš v primeru, da plačuješ DDv po plačani realizaciji, lahko tudi vstopni davek upošteval šele takrat, ko boš račun plačal.Tako, da bo večina na istem.

Moje podjetje ima ogromne težave z neplačniki in zamudniki (proizvodnja tekstilnih izdelkov).To je posledica tudi zaostankov sodišč, v veliki meri pa tudi naivnosti in neorganiziranosti prodajalcev. V kolikor je podjetje d.o.o., potem lastniki , tako pri nas, kot v tujini (USA,AUT,GER,..) ne odgovarjajo s svojim premoženjem za firmo.Prav tako postopki pred sodiščem nikjer ne morejo potekati brez pravice do obrambe oz.odvetnikov. Tudi v tujini (na zahodu) te nategnejo za denar, pa se jim , razen stečaja, nič ne zgodi. Določene stvari so tudi stvar preverjenja kupcev prd prodajo, ter garancij , pa tudi zavarovanj terjatev.. Tu pa je ponavadi tako, kot pri večini kmetov. Pridelka ne zavarujejo, ker jim je škoda denarja, v primeru npr. toče, ali pa suše, naj bi pa cela SLO plačevala za njih...

Bo bolje, bo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pezdeti, ki niso šli na ulice leta 1995, ne bodo šli tja tudi leta 2005.

Ali 2015.

2020 bo baje treba kupovati pitno vodo. Ker druge ne bo.

2030 bo dihanje obdavčeno.

In nihče ne bo hodil po travi, kaj šele šel "na ulice".

In ta forum bo obstajal. Na njem bomo prebrali : ja, saj to ste izvolili s svojo pravico do izbire.

Tudi na drugih forumih ne bo drugače.

Sweatshops are nice. McWhatever is good for you.

...Plačilo DDV po realizaciji...

No, vsaj to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav res. Samo da sedaj jaz ne vem kdo je bolj butast. Tisti ki so to skup spacali, tisti katerim je namenjeno ali jaz, ki sem te strani le :eek: in nisem vedel ali bi :lol1: ali :SS

Predvsem pa me je vse skupaj spomnilo na obnašanje samskih zaplankanih nepofukanih tercialk v Zadnjih Jebinah, ki ob oddajanju 1/2 litra mleka zjutraj ožrejo celo svojo vas, nato sosednjo, na koncu se pa še same med sabo spreklajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačilo DDV po realizaciji ne povečuje možnosti utaje davkov, saj so kontrole enake. je pa to bolj pesek v oči narodu, kakor kakšna korist, saj boš v primeru, da plačuješ DDv po plačani realizaciji, lahko tudi vstopni davek upošteval šele takrat, ko boš račun plačal.Tako, da bo večina na istem.

Damian, saj se razumeva in glede zgornjega imaš popolnoma prav, vendar posledica takega sistema je ravno ta problem, da bodo podjetja možnost ''odloga'' plačila davka s tem, da počakajo s plačilom, zelo rada izkoriščala, in tle mislim na medsebojne dogovore (kaj bo najlažje med lastniško povezanim podjetjem). To bo popolnoma izkrivilo informacije, bilance bodo ''napumpane'' s terjatvami in zelo težko bo videti, ali se v kopičenju terjatev ne skrivajo likvidnostni problemi podjetja, kar pa je zate, kot dobavitelja, ključnega pomena. Posledice DDVja po plačni realizaciji so mi zelo dobro znane (konec koncev sem imel pred kratkim izpit prav iz te snovi, pa tudi v službi imamo to kar dobro naštudirano) in države po svetu se tega ne poslužujejo.

Glede dejstva, kako te lahko tujci nategnejo, so mi znane iz prve roke - hujše je, ker se nimaš nikomur žalit, počakaš edino na stečaj (ki se zelo hitro obrne) in upaš, da boš pokasiral vsaj 20%. Res pa je, da stečaj npr. v Avstriji poteka cca 1 mesec, pri nas pa se vlečejo po nekaj let :wacko:

Popravit te moraš še pri tem, ko praviš, da d.o.o-ji odgovarjajo le s premoženjem podjetja, lastnikom in direktorjem pa se ne zgodi ničesar. Zakon o finančnem poslovanju podjetij dejansko omogoča materialno odgovornost lastnikov in poslovodstva, vendar se zakona ne izvaja, ker je to odgovornost težko ugotavljati in meriti. Pa tudi ti pri našem sodstvu enostavno nimaš časa, volje in denarja, da bi šel do konca na sodišču.

Glede tvoje trditve, da nikjer postopki na sodišču ne morejo potekati brez obrambe odvetnikov, se strinjam, ampak karikiran postopek, ki sem ga navedel v prejšnjem mojem postu, je dejanski postopek, kot poteka v Avstriji in Nemčiji, kjer so neplačila obravnavana prednostno in izjemno hitro. Soočijo je obe strani na sodišču brez kakšnegakoli čakanja (no, mogoče kak dan ali dva, ne pa nekaj mesecev, kot pri nas, potem pa je na to temo še obravnav za naslednjih pet let - TU TI SPET DAJEM DEJSTVA IZ PRVE ROKE), sodnik enostavno vpraša ali je bilo plačilo tako dogovorjeno, kot je upnik navedel, in še zakaj ni bilo plačano - pri tem ponavadi ni nikakršnih izgovorov, zato se naloži takojšnje plačilo oziroma v roku dan dva, potem pa že sledijo blokade z vseh strani.

:fredy:

PS: čeprav sem bil prvotno proti EDS, sem v zadnjem času po nekoliko bolj poglobljenem pogledu na stvar čedalje manj proti oziroma trenutno na stopnji indiferentnosti - hočem reči, da v soboto ne grem na štrajk, raje bom šel domov na Dolenjsko in v zidanco probat kako se drži kaj cviček. :OK:

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enih par ,ki so se rodili s srebrno žlico v ustih. blagor vam ker se vam ni treba bati za svojo prihodnost in prihodnost vaših otrok.

nekateri (beri:ovce) se pač moramo boriti za svoje pravice na tak ali drugačen(beri: ovčji) način.

aja danes je v sloveniji biti sramotno delavec. se vam ne zdi. :?

dr.looney :devil:

Pa te ne moti da ima tvoj pastir sila masla na glavi in da o (ne)aktivnosti zadnjih let ko so se vsuli plazovi odvečnih delavcev na cesto ni storil nič in da gre v bistvu za promocijo njega samega v Hugo boss obleki, ki mu je malo mar za tvoje pogoje bivanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mali Janezek si je strašno želel 100 evrov.

Vsak dan je prosil Boga, da mu jih pošlje, ampak jih ni in ni dobil.

Pa se odloči, da mu bo poslal pismo.

Ker na pošti niso vedeli kaj bi s pismom, naslovljenim na Boga, so ga poslali vladi.

Janšo je pismo ganilo in se odloči, da bo poslal 5 evrov, ker kaj bi mali Janezek s toliko denarja.

In tako Janezek dobi 5 evrov;

navdušen nad odgovorom se odloči poslati pismo zahvale:

Dragi Bog!

Zahvaljujem se Ti, ker si mi poslal denar.

Samo ne pošiljaj več preko vlade, ker so lopovi pobrali 95 evrov.

Tvoj Janezek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je prvotno EDS zdela kar zanimiva ideja, pa sem si izračunal, da pomeni pravo katastrofo za javne finance. Računam na izpad 30% izplena dohodnine +- 5%. To je ogromno denarja. Ta denar bo treba nekje pobrati. Zato:

Pozabi na zdravstvo.

Pozabi na socialo, če boš zgubil službo (in zaradi povečane fleksibilnosti dela jo boš) boš u riti. Seveda ti bojo ponujali več "nekakšnih" služb kot sedaj (deregulacia), ampak dr. Z. Kanduč imenuje take službe "prekarne" izraz pa pomeni nekaj takega kot prestajanje kazni.

Visoko šolstvo bomo plačevali. Tega ukrepa si celo v Angliji niso privoščili, čeprav je desni levičar Blair to hotel izvesti.

Pazi - večji stroški: enoten višji DDV. Davek na avtomobile (ga ne bo, ker je v Sloveniji avto sveta krava). Davek na nepremičnine. (ta zna biti hud, ker je vezan na vrednost nepremičnine in te vrednosti, so v Lj. nenormalne. Problem je tudi ker veliko Slovencev živi v nepremičninah, ki jih s svojo plačo nikoli nebi mogli kupit - ker so se npr. v zadnjih 10 letih podražile za 5X, plače so pa skoraj iste. Torej si tudi davka ne bodo mogli privoščiti. Razmišljajte...)

Neurejeno zjebano okolje: revne soseske se bod začele izraziteje izločat, okolica bo marsikje grozljiva, slovenska "idilika" bo dokončno izginila (za razliko npr. avstrijske, ki je še vedno v polnem zamahu), povečal se bo kriminal itd.

Slovenci se bomo razlojili na 2 sloja. Nad enim pragom dohodkov bodo pridobivali (prag je višji kot si folk predstavlja), pod tem pragom bodo izgubljali. Srednji sloj bo iginil. Razmerje je cca. 15/85 v korist revežev.

Ker imam otroke, se mi zdi takšna perspektiva grozljiva. Taka država je strašljiva celo, če si bogat, ker moraš imeti nujno tudi močan želodec.

Zato grem na protest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist kar tako eno vprašanje. A si kdo upa reči, da so (smo) ga pošteno mimo usekali, ko ste (smo) na volitvah glasovali za JJ & Co. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist kar tako eno vprašanje. A si kdo upa reči, da so (smo) ga pošteno mimo usekali, ko ste (smo) na volitvah glasovali za JJ & Co. :BUA:

30.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist kar tako eno vprašanje. A si kdo upa reči, da so (smo) ga pošteno mimo usekali, ko ste (smo) na volitvah glasovali za JJ & Co. :BUA:

Saj narod večinoma napake kaznuje ... žal se vmes kako leto ali dve 'muči'...

Upajmo, da se bodo LDS itd vmes uspešno posortirali in zbrali še kaj moči za kak nastop ...da se ne bodo samo po kavarnah ukvarjal s svojimi teorijami in taktikami.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist kar tako eno vprašanje. A si kdo upa reči, da so (smo) ga pošteno mimo usekali, ko ste (smo) na volitvah glasovali za JJ & Co. :BUA:

Žlahtna desna opcija je bil po mojem kar v redu izbor na volitvah - je bil že cajt. Problem je nastal, ko so Janšo impresionirale neoliberalne ideje t.i. mladih ekonomistov z M. Mrkaičem in P. Damijanom na čelu. Na tem mestu je prej žlahtna desnica popolnoma spremenila diskurz in od tedaj naprej hoče vladati s stilom. Ta stil zna pomeniti mnogo zlomnjenih hrbtenic.

BTW, Bajuk npr. je do reform zelo skeptičen in je nekoč novinarjem kar na hodniku razlagal o grozljivih socialnih posledicah. Ampak ti gumpci niso nič razumeli, in so samo omenili, da jim je na hodniku nekaj razlagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz pa podpiram reforme, ki bi morale biti še precej obsežnejše. Zakaj? Ker je Slovenija že sedaj v hudih problemih in bo brez reform v bližnji prihodnosti prišlo do "stečaja" naše države.

Ne vem, koliko vi resno spremljate razgovore o reformah, ampak moje mnenje je:

1. pritoževanje nad povečanjem socialnih razlik: ne vem, zakaj je to kot kletvica, meni se zdi povsem normalno. Nekdo je napisal (za vse študente), da če smo tako solidarni, zakaj nekateri dobijo desetke, drugi pa padejo? To je nepravično, vsem 7-8, da ne bo razlik. Socialne razlike so posledica odločitev, ki jih naredite. Tako se nek študent uči, drug pa žura. Enako je v življenju, nekdo dela, se izobražuje..., nekdo pač ne. Trenutni sistem kaznuje pridnega in ljudi dobesedno spodbuja, da zabušavajo (študente tudi).

2. Zdravstveno in pokojninsko zavarovanje ni vezano na davke, ampak na bruto plačo, kar pomeni, da se zaradi EDS stopnje ne bodo spreminjale.

3. Me zanima, kako bodo reagirali recimo delavci Gorenja, ko bo postala NUJNOST odpuščati. V celi regiji ne bo druge možnosti za zaposlitev. Vse države to recimo rešujejo tako, da podjetjem ponujajo davčne olajšave za taka območja, naša pa na način, da delavca ne moreš odpustiti in da celo podjetje propade.

4. Malo poglejte okoli sebe, koliko uspešnih novih podjetij (podjetnikov) vidite (poleg Akrapoviča).

5. V državi si je skoraj vsaka malo močnejša interesna skupina izborila privilegije, ki so povsem neupravičeni. Poglejte samo status svobodnega umetnika (tudi arhitekti so lahko svobodni umetniki), kmete ali pa recimo železničarske delavce, ki imajo benificiran status (in to iz časov, ko so morali premog metati v peč lokomotive in so se dejansko zgarali).

6. Za vse, ki jokate, da bo hrana predraga in kako grdo so naredili z Jankovičem: pomislite, zakaj se še vedno splača hrano kupovati v Italiji in Avstriji, saj je cenejša kot pri nas, BDP na prebivalca pa imajo še enkrat večji.

Pod črto - reforme so nujne. Če se tega ne zavedate, lahko pričakujete, da bodo v prihodnosti najbolj naje...li navadni delavci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. Malo poglejte okoli sebe, koliko uspešnih novih podjetij (podjetnikov) vidite (poleg Akrapoviča).

Pod črto - reforme so nujne. Če se tega ne zavedate, lahko pričakujete, da bodo v prihodnosti najbolj naje...li navadni delavci.

Kar nekaj uspešnih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačilo DDV po realizaciji ne povečuje možnosti utaje davkov, saj so kontrole enake. je pa to bolj pesek v oči narodu, kakor kakšna korist, saj boš v primeru, da plačuješ DDv po plačani realizaciji, lahko tudi vstopni davek upošteval šele takrat, ko boš račun plačal.Tako, da bo večina na istem.

se ne morem najbolj strinjat. sam imam (kdo pa ne) velike težave z neplačniki in na koncu ne samo da čakam na denar še drugje ga morem jemati, da poravnam državi (mesečno) DDV za račune, ki jih nisem dobil plačane. posledično jemljem denar drugje in posledično zato včasih tudi sam postajam neredni plačnik za račune, ki bi jih drugače redno poravnaval in za katere je denar bil na računu (do DDV).

z plačilom po realizaciji bi me razbremenili težav z DDV, lahko bi mirno delal ne pa da si moram stalno ustvarjati rezerve denarja za plačilo DDV v primeru da mi kdo ne plača točno. seveda pa bi država tudi imela takrat večji interes urediti plačilno disciplino. vem da nas je ogromno zasebnikov, ki nam DDV predstavlja ogromen problem in če res hočejo spodbujati gospodarstvo sta DDV in plačilna disciplina 2 glavni točki, ki jih morejo urediti.

pri plačilu DDV po realizaciji ne gre na nobene poskuse utaje davka, samo normalno bi radi delali in poslovali tako pa imamo zaradi nekaterih neplačnikov težave posledično vsi. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz pa podpiram reforme, ki bi morale biti še precej obsežnejše. Zakaj? Ker je Slovenija že sedaj v hudih problemih in bo brez reform v bližnji prihodnosti prišlo do "stečaja" naše države.

Ne vem, koliko vi resno spremljate razgovore o reformah, ampak moje mnenje je:

................Socialne razlike so posledica odločitev, ki jih naredite. Tako se nek študent uči, drug pa žura. Enako je v življenju, nekdo dela, se izobražuje..., nekdo pač ne. Trenutni sistem kaznuje pridnega in ljudi dobesedno spodbuja, da zabušavajo (študente tudi).

Opazovalec upam da si starešem Svetoval da si se jim lih ti rodil ko še niso imeli socialnih problemov !!??

Sistem bo kaznoval pridnega če ne bo denarja za vpis na fakulteto !

Ne morem verjet koliko fanatičnih in slepih ter gluhih privržencev ma JJ !! :fredy:

Na koncu bomo ugotovili da se je korito premaknilo na drugo stran štale in da drugi prasci žrejo ven iz njega ! :devil: Reformatorji in vlada prekleto dobro vedo kaj delajo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Socialne razlike so posledica odločitev, ki jih naredite.

Pa se ti sploh zavedas, kaj govoris?? :slap: :wacko:

Mislim... eh... butasto do amena! :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al sem jaz kaj narobe inštaliral, ali fantje niti paginirati ne znajo?

na vsaki strani spodaj piše "stran X od X" ...

Vsak od 200 strokovnjakov napisal pol strani press ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazovalec upam da si starešem Svetoval da si se jim lih ti rodil ko še niso imeli socialnih problemov !!??

Sistem bo kaznoval pridnega če ne bo denarja za vpis na fakulteto !

Ne morem verjet koliko fanatičnih in slepih ter gluhih privržencev ma JJ !! :fredy:

Na koncu bomo ugotovili da se je korito premaknilo na drugo stran štale in da drugi prasci žrejo ven iz njega ! :devil: Reformatorji in vlada prekleto dobro vedo kaj delajo !

Rude.

Ne gre za privrženost JJ, daleč od tega, vem dovolj o njem da ne. npr.

Gre za upanje in željo po spremembah, po pravni državi, ustvarjanju pogojev za možnost zasluška, vrednotenja sposobnosti... V tej smeri in ne v smeri socialnih enakosti. Drugo je socialna pravičnost.

Ko smo se mi rodili in odraščali so napr. nasi vrstniki v Avstriji živeli veliko bolje in svoje sposobnosti primerno vnovčili. Tako sosedov(gastarbajterji v Avstriji) sin, fura v Avstriji veliko in uspešno podjetje, premoženje mu obsega nekaj hiš, dva mercedesa... In to pobič, ki mi ne v športu, šahu, kakršnih koli igrah, delavnosti, ni prišel niti do kolen.

Enake možnosti !

Iz tega moramo izhajat.

Gre samo in edino zato. Riti mormo sami premaknit, če želimo imet primerno postlano in ne čakat mamo državo, pa mamo Evropo, da nam DA.

Živim samo in edino od svojega dela, in želel bi da mi je omogočeno več v namenjenen času zaslužit. In želim imeti in zaslužim si imeti več kot tisti, ki se mu ne da, pa bi mal luftal, pa mal gor pa dol, potem pa kričal da se mu godi krivica, ker drugi imajo več.

Marsičemu sem se moral odpovedat in se odpovedujem, da se lahko furam z motorjem. Tud jaz bi raje to pa še ono. Vendar ko dam na tehnico kaj mi več pomeni.

Po bratsko: Ne možeš da se jeb... a da ti ne uđe.

Tist, ki hoče bo razumel kaj sem hotel povedat,

Zdavnaj sem se odpovedal in zaničujem čredni nagon katerga bi mi radi prilepili

Razni ....izmi, posledično kulti osebnnosti so človeštvu naredili VELIKO slabega in zadnje kar bi odobraval bi bilo to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodatek k koritu in svinjam:

Po volilni zmagi Janševe stranke smo bili priče novemu ekscesu slovenskega korporativizma, saj sta ravno vodilni vladni stranki odobrili nepregledno prodajo državnega lastništva v Mercatorju. Za nameček sta državno lastništvo prodali Istrabenzu in Pivovarni Laško, dvema korporacijama Foruma 21, ki sta jih še tik pred volitvami označili za vnaprej izbrane korporacije, ki bodo dokončno koncentrirale nekdanji družbeni kapital. S tem sta obe vladni stranki poteptali svojo temeljno predvolilno obljubo, da bosta pretrgali tranzicijsko dediščino LDS in Kučana, ki jo je močno označevala prav nepregledna privatizacija državnega (družbenega) premoženja.

Slovenija po preglednosti vladne politike med 52 državami uvrstila na nečastno 41. mesto;vir:World Competitivness Yearbook (IMD, 2005)

Nejasna privatizacija Mercatorja je močno načela verodostojnost nove vlade že na začetku njenega delovanja. Za uspešno izvedbo strukturnih reform in s tem tudi lastniški umik države iz gospodarstva Slovenija krvavo potrebuje večjo preglednost izvršilne, zakonodajne in sodne veje oblasti. Voznik novega korporativnega omrežja okoli premiera Janše v podobi Istrabenza, Pivovarne Laško in KD prinaša ravno nasprotno sporočilo, saj se Kučanov forum le nadomešča z novim, Janševim forumom.

In res je da upanje umre zadnje, a ga naj šparam, al naj vržem vlado !? :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne morem najbolj strinjat. ........pri plačilu DDV po realizaciji ne gre na nobene poskuse utaje davka, samo normalno bi radi delali in poslovali tako pa imamo zaradi nekaterih neplačnikov težave posledično vsi. :BUA:

Tudi jaz menim, da to ne povečuje možnosti utaj. Stvar je le v tem, da si sedaj plačal DDv "takoj", , vhodni DDv pa si tudi odštel ob prejemu fakture.

Po novem pa boš DDv odvedel ob plačilu fakture, vendar boš tudi vhodni DDv lahko odštel šele, ko boš račun plačal.

Pri meni npr. bi bil kakšen mesec na boljšem (ko nimam nabav), kakšen mesec pa na slabšem (ko je nabav veliko). Skratka, v povprečju si na istem.

Le človeku se dobro zdi, ko države ne kreditiraš tako očitno. Jo pa malo manj oćitno.

Lp D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok..lahko dobim ime stranke, ki bi ispeljala zadeve tako kot treba...oziroma katero opcijo ZA SPREMEMBE (ki so nujne, in ura tiktaka in smo že zelo pooooozni...sam ne mi z LDS...ker ravno oni so nas pripeljali ta kjer smo...še vedno na Balkanu) naj bi izbrali. Če je vse tako preprosto kot se sliši tukaj...kje so ljudje, ki bi to speljali...jamrat je najlažje in nekako v naši naravi...imeli bi vse...Danske plače, bosanske cene, visoko socjalo brezplačno šolstvo...bi zato kaj naredili...ne to pa ne...je najlažje jamrat in bolj ko nas nekdo tlači bolj uživamo in bolj pokrni smo...ne morem verjet...navadnim ljudem se kolca po LDS...kako hitro se sprevržejo spomini...UDBA je danes nek navihana skupina ljudi ki je strašila poredne...in LDS ...sej je blo lušno...kajne?...pa čeprav si na operacijo srca čakal več let...zobe so ti populili takoj, da si imel občutek...da boš prec na vrsti....propadle firme in bogatenje stečajnih upraviteljev so bile privid...by pass firme tudi....itd

:SS Upam, da se nikoli ne poberejejo banda skorumpirana

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!